forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1204

igor 12
stripovi.com suradnik



4545 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/10/2016 : 12:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by King Warrior

Ma zavisi koje i kad glasanje. Gdje si to vidjeo?



Ovdje!

http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23413




Ok, sad je malo jasnije, mislis na ubc:
http://www.ubcfumetti.com/topten/zg.htm
Kazem, ima dosta i tih forumskih glasanja.
Inace tako otprilike im i stoje stvari. Od Bosellijevih epizoda vecinom se kod njih "Nestali istrazivac" najbolje kotira.
Kod nas "Morska strava":
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=ZG&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=25&submit=Tra%9Ei



Nisam znao za ovu nasu listu.
Dakle po prosecnim ocenama forumasa koji su komentarisali na ovom sajtu lista top 10 epizoda Zagora bi izgledao ovako (izostavio sam Ciko specijale):

1. Zagor protiv Supermieka 94%
2. Zimska Zmija 93%
3. Kapetan Zmija 93
4. Tigar 92
5. Hagotova moc 92%
6. Morska strava 92%
7. Sveti breg 92%
8. Zarobljenici crvene vestice 91%
9. Dobar i los 91%
10. Velika zavera 91%

Iako se ne slazem u potpunosti sa ovom listom, sasvim je reprezentativna s obzirom na broj komentara ostavljenih u recenzijam.
Posebno mi se svidja visoka pozicija epizode Tigar koja je moja omiljena Zagorova epizoda. Takodje mi se svidja sto su tu Sveti breg, Kapetan Zmija, Morska strava. Verujem da i Carski pecat zasluzuje svoje mesto tu.



Nije mi Supermike napet ko prije.Krešendo dva ljuta protivnika koji prožima cijelu epizodu dobiva kulminaciju u sedam rundi.A najmanje tri od njih su poprilično glupave.Čuj zadržavanje daha u jezeru,pa ko duže izdrži?Pa nisu djeca od deset godina pa da se tako takmiče.Ideja odlična ali loša razrada rundi.Ovu epizodu bi stavio pod samo ju nostalgija spašava,pa sam joj dao visoke ocjene.Inače mi je Supermike super iritantan lik.

Kapetan Zmija na mojoj listi je negdje oko 15.tog mjesta.

Tigar,Morska strava i Zimska zmija uvijek imaju mjesto u mojih top ten

Hagota i Hiljadu lica straha davno sam čitao,prije više od 25 godina i ostale su mi u sjećanju kao odlične,atmosferične hororčine.Jedva ih čekam u extra izdanju.

Zarobljenici Crvene vještice također nisu moj top ten iako je odlična epizoda i to bez zazivanja nostalgije.Ipak je to prva prava odiseja naših junaka.

Velika zavjera ima kod mene solidan prolaz ali također ne ulazi u top ten a još i Donatelli u onom svom katastrofalnom prikazu ninji

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 29/10/2016 : 12:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Koliko god se King trudio sa tom gornjom best of Ferri&Nollita&Čiko listom, nije to to... Ovo ispod je puno reprezentativniji popis best of forumaša... Dosadno mi je to već ponavljat:

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2016 : 13:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Više mi se sviđa lista ocjena na recenzijama jer su iste stvarane godinama, ova lista iz prošle godine je samo trenutni hir forumaša.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 29/10/2016 : 13:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, normalno, jasno je da je jedan Čiko Amerikanac kvalitetnija i bolja priča od Nestalog istraživača i kao takva zaslužuje mjesto u top10 Zagora jer je popis stvaran godinama i glasovima puno ljudi. Takve liste moramo čim više potencirati da dokažemo da zagorovci nisu budale...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/10/2016 : 13:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Problem s listom temeljenoj na komentarima ispod recenzija je taj što ima masu ljudi koji lijepe desetke i jedinice bez ikakvih argumenata. Takva lista ne može biti reprezentativna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/10/2016 : 14:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Takva lista ne može biti reprezentativna.

Naravno da može, čak je reprezentativnija od ove nagorove jer je to ogroman broj čitatelja skupljenih na jednom mjestu tijekom dugogodišnjeg perioda. Uzorak je raznovrstan time i reprezentativniji, a ove forumske liste nemaju tu širinu jer su napravljene u određenom trenutku sa manjim brojem ljudi i kao što Dods kaže - hirovite su.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/10/2016 : 14:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nije ni ova nagorova reprezentativna, upravo zbog stvari koje si naveo.
Ali, bome, nije ni ova recenzijska.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5665 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/10/2016 : 14:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
'Problem' s listom s recenzija je u tome što možeš ocijeniti bilo koju priču bilo kojim ocjenama bez obzira na bilo koju drugu priču. Kad bi stavili listu prosječnog fana, jedno 15 priča bi dijelilo prvo mjesto s ocjenom 100 %.

Već bi bilo reprezentativnije kad bi morali rangirati priče pa da samo najboljoj daju maksimalne ocjene, onoj do nje postotak manje i tako dalje, ali to je i fizički nemoguće zbog velikog broja recenzija a i nije svrha ocjene na recenzijama međusobno rangiranje priča.

Tako da, Nagorova lista je bolja za međusobnu usporedbu priča, ali bi bila reprezentativnija da je više ljudi sudjelovalo.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/10/2016 : 14:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ako želiš mišljenje "elite" odnosno neku vrstu kritičkog osvrta - onda je nagorova lista dobra, ali ako si ti izdavač ili ako si čitatelj, fan koji želi vidjeti da serijal živi i sljedećih 30 godina - onda će ti biti najvažnija lista na recenzijama jer tu se radi o najvećem broju čitatelja, znači onih ljudi koji troše svoje novce da kupe Zagora i koji ga održavaju na životu.
To mišljenje je važnije jer u sebi sadrži sve, od neobaveznog, površnog čitatelja, preko nekog djeteta pa sve do nagorove "elite", svi oni čine Zagorovu publiku i odgovorni su za nastavak života serijala i zato su najreprezentativniji.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22174 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/10/2016 : 14:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, normalno, jasno je da je jedan Čiko Amerikanac kvalitetnija i bolja priča od Nestalog istraživača


Naravno da jeste. Vidis da vecina ljudi tako misli, i ja sam jedan od njih.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22174 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/10/2016 : 14:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, dzaba je o tome raspravljati. Svakome je reprezentativna ona lista koja mu vise odgovara.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5665 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/10/2016 : 15:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ako želiš mišljenje "elite" odnosno neku vrstu kritičkog osvrta - onda je nagorova lista dobra



Nisam sad mislio ni na kakav elitizam, nego čisto u smislu rangiranja epizoda, recenzije nisu tome namijenjene.

Primjer, recimo da sam ocijenio 10 priča sa 100 %. Ako me pitaš koja od njih mi je najdraža ili najbolja, sigurno ću imati favorita. Pa bih mogao napraviti listu od tih top 10 priča gdje bi jedna bila prva, a jedna deseta. A sve su mi 100 %.

Ta bi lista s recenzija i bila najbolja kad bi svi imali iste kriterije ili kad bi svi slično ocjenjivali. Recimo, mislim da sam ja najviše dao 96 % na recenzijama (mislim, nisam siguran), dok imaš ljudi koji će 50 priča dati 100 %. A meni je ta od 96 % najbolja, dok je njemu neka od 100% tek u rangu 20-30 najboljih. A to se ne vidi kad se uzima prosječna ocjena na recenzijama. Dok se na listi na kojoj moraš rangirati epizode to itekako vidi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6676 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/10/2016 : 15:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Chica ne treba uspoređivati sa Zagorovim pričama a inače i meni je reprezentativnija lista s recenzija, ovo nagorovo su samo forumaši i to oni aktivni u tih 10-ak dana.

loading...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/10/2016 : 15:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by solar

Ako želiš mišljenje "elite" odnosno neku vrstu kritičkog osvrta - onda je nagorova lista dobra



Nisam sad mislio ni na kakav elitizam, nego čisto u smislu rangiranja epizoda, recenzije nisu tome namijenjene.

Primjer, recimo da sam ocijenio 10 priča sa 100 %. Ako me pitaš koja od njih mi je najdraža ili najbolja, sigurno ću imati favorita. Pa bih mogao napraviti listu od tih top 10 priča gdje bi jedna bila prva, a jedna deseta. A sve su mi 100 %.

Ta bi lista s recenzija i bila najbolja kad bi svi imali iste kriterije ili kad bi svi slično ocjenjivali. Recimo, mislim da sam ja najviše dao 96 % na recenzijama (mislim, nisam siguran), dok imaš ljudi koji će 50 priča dati 100 %. A meni je ta od 96 % najbolja, dok je njemu neka od 100% tek u rangu 20-30 najboljih. A to se ne vidi kad se uzima prosječna ocjena na recenzijama. Dok se na listi na kojoj moraš rangirati epizode to itekako vidi.


o tome sam i pricao u nekoliko navrata; dajte nam kriterijume i da vidimo onda kakve su ocene. ovako ni ocene ni oni koji ih daju nam ne govore nista jer uopste ne znamo na kakvim se kriterijumima zasnivaju.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 29/10/2016 : 16:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Dosta forumaša daje visoke ocijene za neke stare epizode zbog nekog sentimenta, dok je u većini slučajeva riječ o prosječnim ili solidnim pričama, ali ne i odličnim. Tako da ne smatram komentare ispod recenzija 100% reprezentativnim.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/10/2016 : 17:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by solar

Ako želiš mišljenje "elite" odnosno neku vrstu kritičkog osvrta - onda je nagorova lista dobra



Nisam sad mislio ni na kakav elitizam, nego čisto u smislu rangiranja epizoda, recenzije nisu tome namijenjene.

Primjer, recimo da sam ocijenio 10 priča sa 100 %. Ako me pitaš koja od njih mi je najdraža ili najbolja, sigurno ću imati favorita. Pa bih mogao napraviti listu od tih top 10 priča gdje bi jedna bila prva, a jedna deseta. A sve su mi 100 %.

Ta bi lista s recenzija i bila najbolja kad bi svi imali iste kriterije ili kad bi svi slično ocjenjivali. Recimo, mislim da sam ja najviše dao 96 % na recenzijama (mislim, nisam siguran), dok imaš ljudi koji će 50 priča dati 100 %. A meni je ta od 96 % najbolja, dok je njemu neka od 100% tek u rangu 20-30 najboljih. A to se ne vidi kad se uzima prosječna ocjena na recenzijama. Dok se na listi na kojoj moraš rangirati epizode to itekako vidi.



Slazem se u potpunosti,ja imam blage kriterje za ocjenjivat stripove,takoder mi naslovnica ne znaci nista,niti prica,uglavnom mi je najbitniji scenarij i crtez,cak se desi da jednoj prici dam ocjenu 70%(sto nije losa ocjena)a uopce mi se nije svidjela.

Nemaju svi iste kriterije.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/10/2016 : 17:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
jos nesto je jako bitno; broj glasova.
nije ista prosecna ocena sa 100, 1000 ili 10.000 glasova.
sto vise glasova, veci je kredibilitet.
ali, opet, moraju postojati jasni kriterijumi za ocenjivanje i onda svako pojedinacno (pr)ocenjuje da li su i u kojoj meri ostvareni.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/10/2016 : 18:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zagor konferencija (#Lucca), nisu rekli ništa što već ne znamo osim da će D.J. objaviti onu Zagor igru i u Americi
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/10/2016 : 18:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Koju Zagor igru?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/10/2016 : 09:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Takva lista ne može biti reprezentativna.

Naravno da može, čak je reprezentativnija od ove nagorove jer je to ogroman broj čitatelja skupljenih na jednom mjestu tijekom dugogodišnjeg perioda. Uzorak je raznovrstan time i reprezentativniji, a ove forumske liste nemaju tu širinu jer su napravljene u određenom trenutku sa manjim brojem ljudi i kao što Dods kaže - hirovite su.



quote:
ako si ti izdavač ili ako si čitatelj, fan koji želi vidjeti da serijal živi i sljedećih 30 godina - onda će ti biti najvažnija lista na recenzijama jer tu se radi o najvećem broju čitatelja


Krivo.
Ma kakav ogroman uzorak... Vidi se broj komentara u statistici. Osim ovih stvarno posebnih priča poput Supermajka i Zimske Zmije (koje se ionako zasluženo nalaze na svakom best of popisu), druge priče imaju u prosjeku 60ak komentara... na ovom, nazovimo ga "forumskom" popisu se javilo 45 ljudi... 15ak ljudi više ne daje nikakvu "ogromnu većinu" niti "širinu"...

Ovaj statistički popis je zgodan za pogledati jer otkriva koje epizode Zlatne serije su ljude najviše dojmile. Ako želiš popis koji daje jednu širinu Zagora i ukazuje na činjenicu da najbolje od Zagora nisu Čikoti, onda pogledaš forumski popis, koji nije savršen, ali je puno bolji pregled Zagora.

Edited by - nagor on 30/10/2016 09:20:42
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2282 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 30/10/2016 : 13:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Na ovoj konferenciji, ako sam dobro čuo ( a možda me sluh vara, obzirom na godine), Buratini reče: Alesandro PiĆineli.
VČ kaže da je PiČineli.
Nučo, a ne, kao što sam mislio - Nućo.
A ono što me dodatno buni je:
Jedno "C" je "Č" - Marcello = Marčelo.
Otkud je onda i dva "CC" - isto "Č", a ne "Ć"?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/10/2016 : 14:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Preporučio bi svim Zagorovim fanovima da barem pogledaju prvih pet minuta konferencije!

Sergio Bonelli Editore - keynote (prezentacija sljedeće izdavačke godine)
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 30/10/2016 : 14:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Na ovoj konferenciji, ako sam dobro čuo ( a možda me sluh vara, obzirom na godine), Buratini reče: Alesandro PiĆineli.
VČ kaže da je PiČineli.
Nučo, a ne, kao što sam mislio - Nućo.
A ono što me dodatno buni je:
Jedno "C" je "Č" - Marcello = Marčelo.
Otkud je onda i dva "CC" - isto "Č", a ne "Ć"?




To sve najviše zavisi od samoglasnika ili eventualno "h" posle "c"

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9248 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/10/2016 : 14:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče, nema tog Talijana čije bi ime ili prezime pisao s Ć

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/10/2016 : 15:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by solar

quote:
Takva lista ne može biti reprezentativna.

Naravno da može, čak je reprezentativnija od ove nagorove jer je to ogroman broj čitatelja skupljenih na jednom mjestu tijekom dugogodišnjeg perioda. Uzorak je raznovrstan time i reprezentativniji, a ove forumske liste nemaju tu širinu jer su napravljene u određenom trenutku sa manjim brojem ljudi i kao što Dods kaže - hirovite su.



quote:
ako si ti izdavač ili ako si čitatelj, fan koji želi vidjeti da serijal živi i sljedećih 30 godina - onda će ti biti najvažnija lista na recenzijama jer tu se radi o najvećem broju čitatelja


Krivo.
Ma kakav ogroman uzorak... Vidi se broj komentara u statistici. Osim ovih stvarno posebnih priča poput Supermajka i Zimske Zmije (koje se ionako zasluženo nalaze na svakom best of popisu), druge priče imaju u prosjeku 60ak komentara... na ovom, nazovimo ga "forumskom" popisu se javilo 45 ljudi... 15ak ljudi više ne daje nikakvu "ogromnu većinu" niti "širinu"...

Ovaj statistički popis je zgodan za pogledati jer otkriva koje epizode Zlatne serije su ljude najviše dojmile. Ako želiš popis koji daje jednu širinu Zagora i ukazuje na činjenicu da najbolje od Zagora nisu Čikoti, onda pogledaš forumski popis, koji nije savršen, ali je puno bolji pregled Zagora.




Sto si tolko navalio protiv Chicho specijalac?Uostalom to ni nije Zagor.
Go to Top of Page
Page: of 1204 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000