forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/11/2011 : 21:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@ King
Pomalo jeste i Americka odiseja. Ali fali malo...'zrelosti', iako ima svoju tezinu. A oko Zagija mi je uvek bila najbitnija indijanska tematika, koja u Odiseji fali (ne racunajuci Zagorovo iskustvo po tom pitanju, kada je izazvao Kralja Majmuna.)

@Snake Plissken
Imas pravo, brate. Mislim da sam ovo pisao u nekom afektu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/11/2011 : 21:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by velka031

Da bi se nekome svidjeli Demoni ludila, taj netko mora biti više nego dobar poznavalac Zagorovog serijala... Ne bih nikome dao Demone ludila da se upozna sa Zagorom, vjerojatno bi bilo kontraproduktivno...


Ne mora. Ne mora cak ni da zna za prosle susrete sa Helingenom. Sve se nekako samo shvati u toku price.


Slazem se sa ovim.
Ja sam Demona prvi put procitao kada je izasao na kioske krajem 80tih. U to vrijeme, ako me sjecanje ne vara, od svih Hellingenovih epizoda imao sam samo svesku Svemirska tamnica.
Demoni su i pored toga ostavili nevjerovatan utisak na mene koji drzi i do dan danas.
Znao sam za Hellingena i Titana iz albuma sa slicicama i te jedne sveske, on je za mene predstavljao neku vrstu mita, nesto sto postoji ali nisam jos u potpunosti upoznat sa prijasnjim pojavljivanjima. Nakon sto sam nekoliko godina kasnije procitao sve Hellingenove nastupe, pomalo sam ostao razocaran jer sam ipak ocekivao slican nivo kao u Demona.
Dakle, Demon se moze procitati bez problema i bez predznanja o Hellingenu mada, naravno, potrebno je poznavanje Zagora.



E, pa i meni je to bio prvi Hellingen!! Na poznavanje Zagora kao serijala, poznavanju biti glavnog junaka, na to sam i mislio...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/11/2011 : 21:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Američka odiseja, Dugo putovanje, možda čak i Hagota (onome tko voli horror)...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/11/2011 : 21:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pa, i ja sam upravo procitao Srebrni vodopad nakon ihahaj godina. I to je veoma dobra prica.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/11/2011 : 21:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
U potpunosti se slažem!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 28/11/2011 : 23:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


@Snake Plissken
Imas pravo, brate. Mislim da sam ovo pisao u nekom afektu


Hvala, sad procitah tvoj post. :D

Inace bih preporucio Dugo putovanje najverovatnije. Mada je i Suma zamki meni odlicna epizoda, uvodi lik, uvodi Meksikanca, daje protivnike, odnos sa vojskom, plemenima, zrtvama. Puna kapa, jedna od meni omijenih epizoda. Ai gotivio sam taj odlskul crtez Zagora s narukvicom na ruci . ;)


Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/11/2011 : 00:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Istina je sve sto ste rekli u vezi shmeka citanja 'Demona ludila' kad si upoznat sa serijalom. Ali, recimo da mi neko dodje u kucu, neko ko zna (mislim, nema ko ne zna) da je Zagor nesto u cemu uzivam (pored svih ostalih strip-serijala) i baci pogled na moju (vazda premalenu koliko god velika bila) policu sa stripovima i pita me da posudi neku od mene, ali da mu preporucim neku epizodu u kojoj bi mogao da se upouzna sa likom i eventualno navuce na serijal. To nije lak zadatak.

Zagi je uvek izmedju dve vatre: belih doseljenika i crvenih domorodaca; fantasticnog i realnog;civilizovanog i divljeg (mislim na okruzenje), zakonskog i moralnog (gde su razlike ponekad i vise nego velike) i zrele i decije fabule. Mali je broj epizoda koje u sebi sadrze sve navedene elemente.

Kao preporuku nekome mogu birati samo izmedju epizoda kao sto su Zagor prica, Darkwood godina nulta, Sveti breg, Supermajk/Povratak Supermajka, Osveta Vudua, Morska strava, Srebrni vodopad itd. To su sve kvalitetne price koje svaka po sebi obradjuje jednu zanrovsku tematiku (Sveti breg pomalo obradjuje odnos izmedju americkih vojnika i indijanaca sa Zagorom kao 'gluvim telefonom', kao i indijansku religiju nasuprot civilizacijskom 'ateizmu' vojnika i na kraju mala psihicka obrada Zagorovog lika plus fantasticne akcione scene sa istim). Malo koju epizodu mozes ponuditi nekome ko o tome 'vezze nema' sa ciljem da nekako makar malo shvati sta je tu toliko privlacno pa neki nemogu zivi da se skinu sa tog 'dopa'. Sve navedene (kojih sam se stio u cugu)i ihahaaaaaj druge nenavedene pored svih svojih kvaliteta nemaju nesto sto moze makar veci deo serijala da zaokruzi.

Kod Demona ludila imamo Zagorovu psihu ('san o miru je samo san') i pravi prikaz njegovih ambicija i dvojbi. Imamo indijance, njihova verovanja, pa cak i samog Manitua. Imamo vojnike, prikaz zivota u utvrdjenju, svirepost oko etnickih 'cistki'; imamo Chika u najludjem mogucem izdanju, njegov odnos sa Drunky Duckom i Ikarovim perom; sami lik Ikarovog pera; Odnos Zagora sa obicnim belim doseljenicima (onaj traper i njegova supruga u nebranjenoj drvenoj kolibi u sumi); tu su Akoto i Makuaty, dva najjaca lika indijanskih vraceva-jedan koji u planinskoj pustari izolovan od sveta cuva drevne tajne i Makuaty kao vrac u selu; imamo pobunjene indijace i njihovo postovanje/nepostovanje mocnog Duha sa sekirom; imamo dodir sa fantasticnim preko flashbackova avanture sa Akronijanima, Hellingenvom pricom o svemirskom brodu (dakle, sami susret Zagora i odnos sa naprednom vanzemaljskom tehnologijom); apstraktno kroz Hellingenove i Manituove moci, bezbroj Sclavijevih univerzuma...Sami Hellingenov lik je predstavljen preko flashbackova pa nekom neukom citaocu ne bi bio (a iz vidjenog u Rusiji zakljucujem da kondicional 'ne bi bio' moze mirne duse da se prebaci u jedno najnormalnije NIJE) problem da se snadje i prati radnju.

Ne moze se govoriti o razvijanju kulta kada mislimo na ljude koji su van ovih voda. Moja namera je bila, ako ce vec neko da procita neku epizodu Zagora sa ne znam kojim namerama, da procita neku koja je po mom (i vasem) misljenju najbolja epizoda serijala za njegovo predstavljanje.

Sest ljudi je do kraja procitalo Demona Ludila (citali su i komentarisali dvoje po dvoje. Bilo je smeha do suza Cikovim vratolomijama, ali i vilica do poda na svakih 50-ak strana. Negativnih komentara ili nekih reakcija nula posto. U proseku je citanje trajalo po dva sata...petsto i kusur strana!). Svih sest me je ovh dana gnjavilo na fb chatu sa pitanjima kako da dodju do te epizode (srecom, jos uvek nije stigla u BL pa ce moci kasnije da je kupe) da li imam jos koju kod kuce da im donesem na probu hora i posudim na dan-dva.Dvojica su kupila stripove na kiosku, jedan VC OP Povratak Supermikea, a drugi LK Ocean i salju mi pozitivne reakcione postove.

Reci cu samo tri slova
PRC

Ali kad ste vec zakerala, da vas pitam. Da imate priliku da nekome kroz jednu epizodu Zagora dokazete kako uopste niste ko male bebe i da ga eventualno navucete, koju biste mu epizodu preporucili?


Svaka cast covjece na ovom postu pravi si poznavatelj zagora.
Demone nisam pročitao( cekam šlag na tortu ) ali sam prolistao,toliko slika vidio ovdje na saitu,toliko komentara cuo... da mi izgleda kao da sam ga čitao.
Svakome bi preporucio hiljadu lica straha sinoć sam ga pročitao i nisam mogao doči sebi koliko je dobar to je strašno kakav crtež,tematika ako ne i najbolji zagor kojeg sam čitao ima tu još dostadobrih kao teror šeste planete,hellingen je živ,sedam gradova cibole...
Cijeli serijal zagora je fantastičan i one loše epizode daju dodatnu draž upravo zato sto su loše kad pročitaš jednog hiljadu lica straha i sjetis se prve epizode zasjeda u šumi osječaj je nevjerovatan.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/11/2011 : 00:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Preporučio bih mu američku odiseju, drugo pojavljivanje kandraksa, zimsku zmiju, Supermajka u prvim epizodama, limenu zvijezdu, Zagor priču, vuka samotnjaka, drugo pojavljivanje vampira. od novih epizoda većinu maksija. Specijale mu ne bi preporučio. odmah se sjetim one smrtonosne močvare koja je fakat glupa epizoda.


Vidišmeni je smrtonosna močvara jedna među najboljim specijalima
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/11/2011 : 00:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Au Pijani bokte, odvoj koji red, pasus, muka ovako citati duzi post...


Mislim da je ovo prvi član foruma koji je na pravopis ovako normalno i dobronamjerno odgovorio.
Malo sam odlutao od teme ali htio bi da gažem da sam ja radi ovakvih stvari napustio u potpunosti topic SPORT, iz razloga jer ( istina cesto uopce ne drzim do zareza,tocke pravilnog pisanja ) su na racun toga direktno počeli vrijeđati.
Ljudi ne znaju odgovoriti i onda umjesto da se poklope po ušima okrenu na temu pravopisa i gramatike...strašno jadno.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 29/11/2011 : 09:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Istina je sve sto ste rekli u vezi shmeka citanja 'Demona ludila' kad si upoznat sa serijalom. Ali, recimo da mi neko dodje u kucu, neko ko zna (mislim, nema ko ne zna) da je Zagor nesto u cemu uzivam (pored svih ostalih strip-serijala) i baci pogled na moju (vazda premalenu koliko god velika bila) policu sa stripovima i pita me da posudi neku od mene, ali da mu preporucim neku epizodu u kojoj bi mogao da se upouzna sa likom i eventualno navuce na serijal. To nije lak zadatak.

Zagi je uvek izmedju dve vatre: belih doseljenika i crvenih domorodaca; fantasticnog i realnog;civilizovanog i divljeg (mislim na okruzenje), zakonskog i moralnog (gde su razlike ponekad i vise nego velike) i zrele i decije fabule. Mali je broj epizoda koje u sebi sadrze sve navedene elemente.

Kao preporuku nekome mogu birati samo izmedju epizoda kao sto su Zagor prica, Darkwood godina nulta, Sveti breg, Supermajk/Povratak Supermajka, Osveta Vudua, Morska strava, Srebrni vodopad itd. To su sve kvalitetne price koje svaka po sebi obradjuje jednu zanrovsku tematiku (Sveti breg pomalo obradjuje odnos izmedju americkih vojnika i indijanaca sa Zagorom kao 'gluvim telefonom', kao i indijansku religiju nasuprot civilizacijskom 'ateizmu' vojnika i na kraju mala psihicka obrada Zagorovog lika plus fantasticne akcione scene sa istim). Malo koju epizodu mozes ponuditi nekome ko o tome 'vezze nema' sa ciljem da nekako makar malo shvati sta je tu toliko privlacno pa neki nemogu zivi da se skinu sa tog 'dopa'. Sve navedene (kojih sam se stio u cugu)i ihahaaaaaj druge nenavedene pored svih svojih kvaliteta nemaju nesto sto moze makar veci deo serijala da zaokruzi.

Kod Demona ludila imamo Zagorovu psihu ('san o miru je samo san') i pravi prikaz njegovih ambicija i dvojbi. Imamo indijance, njihova verovanja, pa cak i samog Manitua. Imamo vojnike, prikaz zivota u utvrdjenju, svirepost oko etnickih 'cistki'; imamo Chika u najludjem mogucem izdanju, njegov odnos sa Drunky Duckom i Ikarovim perom; sami lik Ikarovog pera; Odnos Zagora sa obicnim belim doseljenicima (onaj traper i njegova supruga u nebranjenoj drvenoj kolibi u sumi); tu su Akoto i Makuaty, dva najjaca lika indijanskih vraceva-jedan koji u planinskoj pustari izolovan od sveta cuva drevne tajne i Makuaty kao vrac u selu; imamo pobunjene indijace i njihovo postovanje/nepostovanje mocnog Duha sa sekirom; imamo dodir sa fantasticnim preko flashbackova avanture sa Akronijanima, Hellingenvom pricom o svemirskom brodu (dakle, sami susret Zagora i odnos sa naprednom vanzemaljskom tehnologijom); apstraktno kroz Hellingenove i Manituove moci, bezbroj Sclavijevih univerzuma...Sami Hellingenov lik je predstavljen preko flashbackova pa nekom neukom citaocu ne bi bio (a iz vidjenog u Rusiji zakljucujem da kondicional 'ne bi bio' moze mirne duse da se prebaci u jedno najnormalnije NIJE) problem da se snadje i prati radnju.

Ne moze se govoriti o razvijanju kulta kada mislimo na ljude koji su van ovih voda. Moja namera je bila, ako ce vec neko da procita neku epizodu Zagora sa ne znam kojim namerama, da procita neku koja je po mom (i vasem) misljenju najbolja epizoda serijala za njegovo predstavljanje.

Sest ljudi je do kraja procitalo Demona Ludila (citali su i komentarisali dvoje po dvoje. Bilo je smeha do suza Cikovim vratolomijama, ali i vilica do poda na svakih 50-ak strana. Negativnih komentara ili nekih reakcija nula posto. U proseku je citanje trajalo po dva sata...petsto i kusur strana!). Svih sest me je ovh dana gnjavilo na fb chatu sa pitanjima kako da dodju do te epizode (srecom, jos uvek nije stigla u BL pa ce moci kasnije da je kupe) da li imam jos koju kod kuce da im donesem na probu hora i posudim na dan-dva.Dvojica su kupila stripove na kiosku, jedan VC OP Povratak Supermikea, a drugi LK Ocean i salju mi pozitivne reakcione postove.

Reci cu samo tri slova
PRC

Ali kad ste vec zakerala, da vas pitam. Da imate priliku da nekome kroz jednu epizodu Zagora dokazete kako uopste niste ko male bebe i da ga eventualno navucete, koju biste mu epizodu preporucili?



Samo dva sata?! Meni je trebalo citavih cetiri sata da procitam taj strip (tu knjigu)! Ali uzivao sam ponovo citajuci pricu koju sam svojevremeno citao kao klinac od 12 godina...


Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 29/11/2011 : 10:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ali kad ste vec zakerala, da vas pitam. Da imate priliku da nekome kroz jednu epizodu Zagora dokazete kako uopste niste ko male bebe i da ga eventualno navucete, koju biste mu epizodu preporucili?


Americku odiseju.
Najbolji reprezent Zagorovog serijala sa svim elementima koju taj serijal ima.


Upravo tako.Isto mislimo.
Kad god mi neko trazi Zagora da se upozna sa likom i tematikom dobije "Americku odiseju" na citanje
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/11/2011 : 10:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Svi preporučuju to dugo putovanje, a to je jedini maksi koji nisam pročitao i izgleda da neću, jer ga nigdje nema za kupit.
Hagot i hiljadu lica straha su iskonske epizode Zagora. Volim tu gradaciju atmosfere napetosti i straha od nepoznatog. Na isti način je napisana i ova nova mrtva šuma, ali ni izbliza nije postignuta ta atmosfera.
Demoni ludila su mi predugačka epizoda sa rastegnutom radnjom i s previše obrata, zapleta i raspleta.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/11/2011 : 10:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Samo da ovo ne dovede do novog polla

''koja epizoda Zagora je najbolji njegov reprezent i najbolja preporuka ljudima koji ga nisu citali?

Americka odiseja
Mracne slutnje
Hiljadu lica straha
...''

Ljudi bi vristali JEBO IH VISE ZAGOR

Salu na stranu. Manje-vise se slazemo oko ovih epizoda

@Red Cloud
Jesu sigurno citali u proseku dva sata. To nije nikakvo merilo. Meni je za Divove poslednji put trebao dobar deo dana, jer ga ne citam vec i posmatram crtez. Kao i bilo koju drugu epizodu. S druge strane, mom zetu treba nekih desetak-petnaest minuta da procita epizodu od 96 strana. Samo pici po stranicama. Sto je najgore, UZIVA

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 29/11/2011 : 11:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Uff a ja ne mogu da se odlucim izmedju serijala sa Hagotom pocev od Mracna Slutnja, pa Hiljadu lica straha i Demona...te 3 price su mi ostavile nezaboravan pecat...sve su mi podjednako dobre...


Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 29/11/2011 : 12:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Odiseja...Hagot...Demoni...Ratnik Pekot...Jednooki Dzek...Horde zla...Sveti breg...Alhemicar...mnogo dobrih prica, tesko izdvojiti jednu!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 29/11/2011 : 12:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
E vidite to je zanimljivo, kad sam poceo da kupujem stripove, kupovao sam sve u LMS i ZS ali sam najvise zagotivio Zagora, bez icijeg uticaja i slicno. Ni dan danas ne umem da objasnim zasto je to tako...U to vreme Zagor i Blek su bili ko Partizan i Zvezda...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 29/11/2011 : 16:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je epizoda Nemoguća dimenzija sasvim dobra za uvesti nekoga u Zagorov svijet. Onako, zanimljiva je i dosta čudna i drugačija od ostalih- a uz to kvalitetna, sa krasnim umjetničkim crtežom.
Nekako - zašto im iznova davati za početak ono najbolje - iako logika k tome vodi.
A u Demonima ludila logike nigdje..??!!!
Pa ti budi pametan..

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/11/2011 : 22:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Mislim da je epizoda Nemoguća dimenzija sasvim dobra za uvesti nekoga u Zagorov svijet. Onako, zanimljiva je i dosta čudna i drugačija od ostalih- a uz to kvalitetna, sa krasnim umjetničkim crtežom.
Nekako - zašto im iznova davati za početak ono najbolje - iako logika k tome vodi.
A u Demonima ludila logike nigdje..??!!!
Pa ti budi pametan..




Pa Zagor nikada više nije bio tako mali Što će taj novi čitatelj očekivati od narednih epizoda
Za Devescovijev crtež se slažem, živa šteta je što mu je to jedini rad na Zagoru, valjda nije zadnji...
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 29/11/2011 : 22:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Ja kad sam počinjao čitati stripove, a bio sam dječak, ispred mene je bila velika kartonska kutija puna Zagora, i bio je problem odakle krenuti. I, naravno, presudila je ljepota, dramatičnost naslovnica. I tako sam ih nekako vadio i čitao. Ogromno nekakvo poštovanje imao sam prema epizodi vatreno oko, baš mi je naslovnica bila cool, tako da sam od tog stripa krenuo.
Najbolji recept za budućeg Zagorovca - staviti cijeli serijal ispred njega, pa biraj u moru šarenila i svih divota što nacrta zlatna ruka Ferri. A tek kad počne čitati. Neće vidjeti ni sunca ni mjeseca dok se sve ne pročita.
Iako ti, ako si stariji, može narasti poduža brada...
Srećom, ja sam tada bio golobrad...

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/11/2011 : 00:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Ja kad sam počinjao čitati stripove, a bio sam dječak, ispred mene je bila velika kartonska kutija puna Zagora, i bio je problem odakle krenuti.

Ah, te slatke brige. Kako mi fale ta vremena.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/11/2011 : 00:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kad spomenu pocetke...Ja se ne mogu pravo setiti koju sam Zagijevu epizodu prvu procitao, tad sam bas bio klinjo, a izmedju te prve i 'Lovca na vestice' je prosao niz godina. Znam samo da je Zagor sa Chikom (cije sam ime citao ne kao ime nego kao neko Zagorovo tepanje (kao npr 'ciko, jel sav ovaj lebac tvoj?) dosao na neki skup, verovatno trapera, za vreme kojeg su se pocela desavati misteriozna ubistva. Cela fabula tece za vreme tog skupa. Koliko verujem svom vizuelnom pamcenju, crtac je bio upravo Ferri. Jedina scena koje se kristalno jasno secam, bez mrve maglustinee, je naravno Chikov smeh-do-suza geg kada puca u protivnika ispred sebe u sumi. Nakon male pauze, i vecito u sebe uverenog cika, umesto protivnika ispred, odozgo padose dva mala vrapca. eh, chiko chiko.

Zna li neko mozda o kojoj je epizodi rec?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 30/11/2011 : 00:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
ZS 763 - "Gavranova Pera"
ZS 764 - "Nevidljivi Osvetnik"

Odlicna epizoda, kratka ali efikasna...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/11/2011 : 01:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
kandrakse...

I love you

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/11/2011 : 08:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Ja kad sam počinjao čitati stripove, a bio sam dječak, ispred mene je bila velika kartonska kutija puna Zagora, i bio je problem odakle krenuti. I, naravno, presudila je ljepota, dramatičnost naslovnica. I tako sam ih nekako vadio i čitao. Ogromno nekakvo poštovanje imao sam prema epizodi vatreno oko, baš mi je naslovnica bila cool, tako da sam od tog stripa krenuo.
Najbolji recept za budućeg Zagorovca - staviti cijeli serijal ispred njega, pa biraj u moru šarenila i svih divota što nacrta zlatna ruka Ferri. A tek kad počne čitati. Neće vidjeti ni sunca ni mjeseca dok se sve ne pročita.
Iako ti, ako si stariji, može narasti poduža brada...
Srećom, ja sam tada bio golobrad...




Nisam baš toliko star Moji počeci sa Zagorom vezani su uz period ZS 700...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 30/11/2011 : 11:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by kucak

Ja kad sam počinjao čitati stripove, a bio sam dječak, ispred mene je bila velika kartonska kutija puna Zagora, i bio je problem odakle krenuti. I, naravno, presudila je ljepota, dramatičnost naslovnica. I tako sam ih nekako vadio i čitao. Ogromno nekakvo poštovanje imao sam prema epizodi vatreno oko, baš mi je naslovnica bila cool, tako da sam od tog stripa krenuo.
Najbolji recept za budućeg Zagorovca - staviti cijeli serijal ispred njega, pa biraj u moru šarenila i svih divota što nacrta zlatna ruka Ferri. A tek kad počne čitati. Neće vidjeti ni sunca ni mjeseca dok se sve ne pročita.
Iako ti, ako si stariji, može narasti poduža brada...
Srećom, ja sam tada bio golobrad...




Nisam baš toliko star Moji počeci sa Zagorom vezani su uz period ZS 700...


Ja sam za vas Metuzalem...Zagora sam počeo da čitam od ZS 13.
Ta fasciniranost "Duhom sa sekirom" se tokom proteklih decenija samo pojačala...
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.62 seconds. Snitz Forums 2000