forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/11/2016 : 00:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nolittina era - Zlatno doba, vrhunac prodaje.

Toninellijeva era - dobra prodaja, Zagor broj 3 u SBE.

Bosellijeva era - Zagor pada po prodaji na cetvrto, pa na peto, sesto, sedmo mjesto. Samim time gubi se u beznacajnosti u okvirima SBE serijala.

Burattinijeva era - Zagor se nakon 25 godina vraca na 3 mjesto po prodaji.

To su fakti i cinjenice, bez "ali...", svidjelo se to nekima ili ne. Sorry, momci.


To je tvoja interpretacija nekih činjenica, evo moje:

Nolittina era - Zlatno doba, vrhunac prodaje.

Toninellijeva era - početak jačeg osipanja čitatelja, priče solidne ali u većini mediokritetske što ima za posljedicu osipanje čitatelja i dovođenje u pitanje sam opstanak serijala ranih devedesetih

Bosellijeva era - renesansa serijala koja rezultira povećanjem i stabiliziranjem prodaje uz kvalitetnije, ambicioznije i kompleksnije priče

Burattinijeva era - status quo
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 23/11/2016 : 11:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Ajde probat ću opet bez quotanja da izbjegnemo nepregledne mastodonte.

Znači nikakve veze sa istinom nema da je Toninelli doveo Zagora blizu gašenja. Malo računanja bojim se da opovrgava tu tvrdnju.

Dakle, 1990. prodaja je 90 tisuća. Na prvi pogled izgleda odlično, ali kod prodaje je iznimno važna tendencija. Da li raste, je li konstantna, da li lagano pada ili jako pada. Tih 90 tisuća je bilo na jako klimavim nogama. Toninelli je imao konstantan godišnji pad od 10tak tisuća, kako se čini. A ako je točno da je prodaja 1993. pala na 50 tisuća, taj se pad i ubrzao na 13 tisuća godišnje u te 3 godine.

Gdje je kraj Toninellijeve ere? Pogled na popis odmah otkriva. To je broj 321. Nakon niza od 7 uzastopnih priča, završno sa Sljepilom, slijedi mali predah sa Caponeom i Buretom. Zatim Toninelli piše 3 od idućih 5, a jedna od tih koje nije je Caponeov Lov na vuka na svega 47 stranica, dakle, praktično 3 od 4 ima Toninelli. Završava sa Sveto drvo/Priznanje.

Broj 321 je izašao u 4.mjesecu 1992. Tu možemo pretpostaviti kakvu je prodaju ostavio Toninelli u nasljeđe i sa kakvom tendencijom. Dakle, po gore navedenom, mislim da možemo konzervativno pretpostaviti da je u tom trenutku prodaja bila oko 75 tisuća (90 - 13 tisuća za godinu - 4 mjeseca, po tisuću svaki, zapravo bi bilo 73, ali evo, neka je 75).

Uz tadašnji godišnji pad od 13 tisuća, možemo vidjeti koliko je Zagor bio udaljen od gašenja. 3 do najviše 4 godine. Za 3 godine uz takav pad, bio bi na 36 tisuća. Mislim da bi u ono doba to već bilo jako blizu da Sergio Bonelli stisne crveni gumb. A nakon 4 godine bi pao na 23 tisuće, to je siguran oproštaj.

Dakle, Toninelli je bio svega 3-4 godine udaljen od neumitnog gašenja uz tadašnju prodaju i tendenciju te prodaje. Ja bih rekao da je on to dobro znao, zato je i rekao Buretu ono da ne želi biti upamćen kao onaj koji je ugasio Zagora. Zato je i Sergio Bonelli rekao da se Zagor potrošio, jer je tendencija kamo će prodaja ići za samo nekoliko godina bila jasna. I zato se išlo mijenjati. Nitko normalan ne ide mijenjati ako nešto štima.

Ako je točan podatak da je 1993. prodaja pala na 50 tisuća, Zagor je, uz dotadašnje godišnje padove imao još godinu- dvije maksimalno. Boselli nije imao nikakvu zalihu za greške. Ili digni prodaju ili laku noć. Da je prodaja pala 15 tisuća umjesto što se digla, bilo bi gotovo. Boselli je spasitelj Zagora, i ta je era bila proljeće ili druga mladost Zagora. Na inerciji te ere se Zagor kotrlja i danas. Nema šanse da većina fanova u Italiji tu eru smatra sumrakom serijala, jer bi isti onda već davno propao. Ovdje kod nas je to već moguće, ali nema nikakav utjecaj na Zagorov status u Italiji.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 23/11/2016 : 11:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior





Nimalo me ne iznenadjuje sto je htjeo da napravi mracnijeg Zagora, Toninelli je poznat kao najkrvolocniji Zagorov autor ikada. Kod njega Zagor nije bio tek neki heroj, vec sumski covjek koji je bio spreman na sve, pa i na podmukle poteze, samo da bi dosao do cilja. Nije on ni bio daleko od tog "mracnog" Zagora, mislim da je steta sto mu tada nisu dopsutili da sprovede svoje ideje u djelo. Bio je to odlican momenat, jer se upravo krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih godina spovodila darkanizacija popularnih heroja po cijelom svijetu.






Evo da nešto i quotam
Možeš li dati neke primjere? Ne mogu se sjetiti ničega što bi bilo posebno podmuklo, krvoločno ili mračno. Najčudnije čega se mogu sjetiti nije napisao Toninelli već Nicolai, kada je Zagor pucao u nenaoružanog Graya, nakon dobivenih batina. Malo sam prelistao Toninellijeve, i ne mogu naći ništa što posebno odskače od uobičajene Zagorove moralnosti ili razine nasilja. Udarci koje je podijelio šakom ili sjekirom, meci što je ispalio, sve u standardnim okolnostima, uvijek dobar razlog za sve. Primjetio sam, pak, da se Toninellijev Zagor voli prijetiti u stilu "osveta gospodara Darkwooda će vas stići" i to potcrtati urlikom. To mi u ovim godinama izgleda blesavo.

Da je Toninelli dobio zeleno svjetlo za tog svog amerikaniziranog mračnog Zagora, pa bio bi otirač na ovom forumu. Ovdje ih već ima dosta koji hiperventiliraju ako je Zagor previše američki nacrtan ili s previše mišića

Također, Toninellijev Zagor je daleko najnesposobniji od 4 glavna scenarista. Non stop se okreće leđima navodno svladanom ili nokautiranom protivniku "da pokupi sjekiru" ili neku sličnu glupost, dok se ovaj dohvati oružja koje mu je na dohvat ruke i cilja mu u leđa Pa mislim strahota. Najmanje 6 takvih situacija sam vidio. Da ne govorimo da svako malo popije batine od najobičnijih protivnika, a da one snažnije mora izbjegavati dok se ne umore i slično. Usporedi to sa onim kako je Bosellijev Zagor riješio Big Joea na početku Osvete Vudu. Čovjek od minimalno dva metra i možda još nešto kusur i 120 kg je isprašen kao tepih u manje od 2 stranice. Ili kako je ekspresno (i krvavo!) masakrirao bijelog medvjeda u Arktičkoj sfingi. Bosellijev Zagor bi Big Georgea uništio u par stranica, ne primivši nijedan udarac vjerojatno.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 23/11/2016 : 11:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Da, Sclavi, jedini covjek pored Nolitte sa tim posebnim, nadljudskim talentom.



Ajde još ću ovo. Za mene Sclavi ima poseban talent samo za gigantske rupetine u scenariju i logici, pokrivene stilom. Zašto ovako zborim? Prije nekih 3 godine sam imao abortiran pokušaj čitanja mnoštva Sclavijevih epizoda, znači dvadesetak najjačih Dylanovih plus Demon Ludila. Cijelo vrijem sam imao osjećaj da me čovjek vuče za nos i da stilskim fintama tipa jedan lik nešto kaže, pa sasvim drugi na drugom mjestu dovrši tu rečenicu prikriva tektonske rupe u logici. Kako od onda nisam više ništa od njega čitao, taj osjećaj mi je dominantan i sad.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2016 : 12:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne vrijedi sa vama "bostalgicarima" raspravljati o bilo cemu, daleko ste najradikalnija i najtvrdoglavija Zagorova grupacija. Za vas je Boselli Bog, sve sto je bilo prije njega je sranje, sve sto je doslo poslije njega je takodje sranje. Tu i tamo se neko pojavi kao spreman na kompromis, pa reda radi kaze da je tu i tamo bila neka ok prica koju nije potpisao Boselli.
Vi u sustini ne volite Zagora, vec Bosellija. Covjeka koji je trenutno najveca prijetnja nasem junaku. (Objasnio sam vec x puta zasto, cisto da kazem da se ne pojavi opet neki Indijanac sa tim pitanjem)

Vama da neko podvali jednu pricu, koju je napisao neki drugi autor ali ima Bosellijev potpis, svrsavali bi na tu epizodu. I obrnuto, mozete drzati top epizodu u rukama, ukoliko nije od Bosellija u najbolju ruku cete reci da je solidna.

Ljudi, vi ste opsjednuti! Poslusajte s vremena na vrijeme glas razuma, moj glas, u dubini duse znate da sam jedini objektivni fan na forumu.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 23/11/2016 : 12:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Opa! Ode u kurac sve. A pazio sam da koristim isključivo argumente i da nikog ne nazivam imenima. Ništa, istom mjerom.


Ne vrijedi sa vama nostalgičarima raspravljati o bilo cemu, daleko ste najradikalnija i najtvrdoglavija Zagorova grupacija. Za vas je Nolitta Bog ,a Toninelli Isus , sekta SamoIJedinoZlatnaSerija, sve sto je doslo nakon Zlatne Serije je sranje, osim ako ne podsjeća na Zlatnu Seriju. Tu i tamo se neko pojavi kao spreman na kompromis, pa reda radi kaze da je tu i tamo bila neka ok prica koju je potpisao Boselli.
Vi u sustini ne volite Zagora, vec Zagora iz Zlatne Serije. Onoga kojeg je Toninelli zvao nonstop "naš junak" pa vam se to uhvatilo i u svakodnevnom govoru

Vama da neko podvali jednu pricu, koju je napisao neki drugi autor ali ima Nolittin potpis, svrsavali bi na tu epizodu. I obrnuto, mozete drzati top epizodu u rukama, ukoliko je od Bosellija u najbolju ruku cete reci da je solidna.

Ljudi, vi ste opsjednuti! Poslusajte s vremena na vrijeme glas razuma, moj glas, u dubini duse znate da sam jedini objektivni fan na forumu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2016 : 12:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dzedsone, molim te, pomozi mi da te ne zadavim.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/11/2016 : 13:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

Opa! Ode u kurac sve. A pazio sam da koristim isključivo argumente i da nikog ne nazivam imenima. Ništa, istom mjerom.


Ne vrijedi sa vama nostalgičarima raspravljati o bilo cemu, daleko ste najradikalnija i najtvrdoglavija Zagorova grupacija. Za vas je Nolitta Bog ,a Toninelli Isus , sekta SamoIJedinoZlatnaSerija, sve sto je doslo nakon Zlatne Serije je sranje, osim ako ne podsjeća na Zlatnu Seriju. Tu i tamo se neko pojavi kao spreman na kompromis, pa reda radi kaze da je tu i tamo bila neka ok prica koju je potpisao Boselli.
Vi u sustini ne volite Zagora, vec Zagora iz Zlatne Serije. Onoga kojeg je Toninelli zvao nonstop "naš junak" pa vam se to uhvatilo i u svakodnevnom govoru

Vama da neko podvali jednu pricu, koju je napisao neki drugi autor ali ima Nolittin potpis, svrsavali bi na tu epizodu. I obrnuto, mozete drzati top epizodu u rukama, ukoliko je od Bosellija u najbolju ruku cete reci da je solidna.

Ljudi, vi ste opsjednuti! Poslusajte s vremena na vrijeme glas razuma, moj glas, u dubini duse znate da sam jedini objektivni fan na forumu.



Džedsone, majstore!



Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/11/2016 : 13:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Dzedsone, molim te, pomozi mi da te ne zadavim.



Ajde Kinže, samo zato što je Džedson jedini objektivni fan na forumu, ne znači da moraš prestati upotrebljavati smajliće.

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 13:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
meni kao pripadniku stare garde zagorovaca nolitta i boselli idu bok uz bok.odlični scenaristi sa odličnim,dinamičnim i uzbudljivim epizodama.i boselli je imao žvrljotina ali i nolitta bogami.kad se samo sjetim crvenog ratnika i onakvog zagora...kuku lele.zagor koji pomaže časniku da vrati zastavu i pri tome ide protiv indijanaca koji se bore za svoj komad zemlje.u ovoj epizodi red warior faca a zagor papčina.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/11/2016 : 14:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
to je to. ovime je sve rečeno na tu temu.
quote:
Originally posted by King Warrior

Nolittina era - Zlatno doba, vrhunac prodaje.

Toninellijeva era - dobra prodaja, Zagor broj 3 u SBE.

Bosellijeva era - Zagor pada po prodaji na cetvrto, pa na peto, sesto, sedmo mjesto. Samim time gubi se u beznacajnosti u okvirima SBE serijala.

Burattinijeva era - Zagor se nakon 25 godina vraca na 3 mjesto po prodaji.

To su fakti i cinjenice, bez "ali...", svidjelo se to nekima ili ne. Sorry, momci.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/11/2016 : 14:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
meni je crveni ratnik baš simpatična priča o mladom časniku koji dolazi u sukob s ambicioznim ocem. ne znam da li se taj volter kasnije negdje pojavljivao?
quote:
Originally posted by igor 12

meni kao pripadniku stare garde zagorovaca nolitta i boselli idu bok uz bok.odlični scenaristi sa odličnim,dinamičnim i uzbudljivim epizodama.i boselli je imao žvrljotina ali i nolitta bogami.kad se samo sjetim crvenog ratnika i onakvog zagora...kuku lele.zagor koji pomaže časniku da vrati zastavu i pri tome ide protiv indijanaca koji se bore za svoj komad zemlje.u ovoj epizodi red warior faca a zagor papčina.

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/11/2016 : 14:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno, Toninelli je jako drag, a pri tome nostalgija sigurno ima utjecaja. To što je Zagorova prodaja u IT u njegovo vrijeme padala, može biti više razloga. Ljudi odustali, odrasli, našli druge interese, općenito je bilo 'takvo vrijeme'... Kao da sad ustvrdimo da je pala prodaja Zagor-Libellus biblioteke jer je došlo do Nollitina zlatna perioda!?
A razlozi su savim drugačiji.

Boselli kao autor ima naravno pre-odličnih priča, ali što više stripova čitam, sve mi je omraženiji i gori. Više pamtim one lošije (npr. Veracruz). Pogotovo mi je sve manje drag na Tex-u, gdje su mu 'najbolje' priče na isti kalup (7 nevjerojatno životopisnih negativaca sije strah i trepet). A kako li je tek naporan u Dampyru.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 14:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

meni je crveni ratnik baš simpatična priča o mladom časniku koji dolazi u sukob s ambicioznim ocem. ne znam da li se taj volter kasnije negdje pojavljivao?
quote:
Originally posted by igor 12

meni kao pripadniku stare garde zagorovaca nolitta i boselli idu bok uz bok.odlični scenaristi sa odličnim,dinamičnim i uzbudljivim epizodama.i boselli je imao žvrljotina ali i nolitta bogami.kad se samo sjetim crvenog ratnika i onakvog zagora...kuku lele.zagor koji pomaže časniku da vrati zastavu i pri tome ide protiv indijanaca koji se bore za svoj komad zemlje.u ovoj epizodi red warior faca a zagor papčina.





taj dio priče o ambicioznom ocu i sinu koji ne želi stopama predaka i oca je i OK.

je,pojavio se još jednom,u Hagotovoj moći

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 14:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
može li itko reći jednu toninellijevu epizodu koja ga je "oborila sa nogu"?naravno,osim opklade za strah i uklete zemlje?


Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2016 : 15:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

može li itko reći jednu toninellijevu epizodu koja ga je "oborila sa nogu"?naravno,osim opklade za strah i uklete zemlje?




Vatrenna voda, Gavranova pera...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/11/2016 : 15:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Divlje staze / Graničari.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/11/2016 : 15:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

može li itko reći jednu toninellijevu epizodu koja ga je "oborila sa nogu"?naravno,osim opklade za strah i uklete zemlje?





Od ovih što si naveo, osobno puno su mi bolje i draže:
-Mrtvačka glava
-Jednooki Jack
-Graničari
-Ljudi iz ambisa
-Lov na čoveka
-Gospodar vremena
-Pećina mumija
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/11/2016 : 15:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Definitivno nenaivna Toninellijeva priča:



Paradoksalno, Kapetanova tajna je baš "sclavijevska priča" i ujedno bolja priča od svih Sclavijevih na serijalu (Demoni su iznimka).
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2016 : 15:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Jako dobre epizode,čak i odlične štoviše.Ima taj šmek nostalgije za onim vremenima kada su stvari bile puno jednostavnije,ali kad gledaš cjelokupni zbir Toninellijevih uradaka na prste jedne ruke moš izbrojat njegove odlične epizode,maksimalno desetak,nekako puno više ima onih jednodimenzionalnih,jednostavnih epizoda.Meni je to nekako i odgovara kad se nakon neke Boselijeve fantastike vratiš nekoj njegovoj priči,Riječnoj patroli recimo.To je taj neki moj šmek nostalgije i modernog u Zagoru.
Ali imao je baš i katastrofe od epizoda kao Grad na krovu svijeta ili Kamen koji ubija.
Ali definitivno je pala kvaliteta njegovih uradaka kasnije,mene je već pomalo zamor hvatao od Ugašareva ultimatuma i moj zadnji Zagor kupljen na kiosku bio je Prorokov sin.
Drag mi je Toninelli,ali mrvu draži su mi Boselli i Burattini a na priče o padu,rastu tiraža,grobaru ovom onom,spasitelju ovog onog se ne ložim.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/11/2016 : 15:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Džedsone problem je u tebi jer razmišljaš razumom a ne srcem!
Nije KW ništa loše mislio onim postom nego je to njegova igra, svaku godinu isto. Zakuha čisto reklame radi, malo da pobaca žuč po Boselliju a više da se rasprava makne sa komentiranja naslovnica i "konj ima treću nogu, Cassarovi bljuv i Zagor ima dvije ruke i Čika"

Bok, kako si.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/11/2016 : 16:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Baš sam i ja razmišljao da smo identičnu raspravu imali prije jedno pola godine i opet je King bio glavni.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 23/11/2016 : 16:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ne vrijedi sa vama "bostalgicarima" raspravljati o bilo cemu, daleko ste najradikalnija i najtvrdoglavija Zagorova grupacija. Za vas je Boselli Bog, sve sto je bilo prije njega je sranje, sve sto je doslo poslije njega je takodje sranje. Tu i tamo se neko pojavi kao spreman na kompromis, pa reda radi kaze da je tu i tamo bila neka ok prica koju nije potpisao Boselli.
Vi u sustini ne volite Zagora, vec Bosellija. Covjeka koji je trenutno najveca prijetnja nasem junaku. (Objasnio sam vec x puta zasto, cisto da kazem da se ne pojavi opet neki Indijanac sa tim pitanjem)

Vama da neko podvali jednu pricu, koju je napisao neki drugi autor ali ima Bosellijev potpis, svrsavali bi na tu epizodu. I obrnuto, mozete drzati top epizodu u rukama, ukoliko nije od Bosellija u najbolju ruku cete reci da je solidna.

Ljudi, vi ste opsjednuti! Poslusajte s vremena na vrijeme glas razuma, moj glas, u dubini duse znate da sam jedini objektivni fan na forumu.



Ja sam bas htio komentirati kako si ti naj neobjektivniji član na forumu,barem sto se tiče Zagora.
To sam zaključio iz nekih tvojih postova i komentara na recenzijama.
Oprosti ako te to vrijeđa,moj dojam
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25137 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/11/2016 : 16:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Što bi ga vređalo, pa King to odavno zna.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6807 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/11/2016 : 17:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ne želim ulaziti u raspravu, ne baratam podacima o prodaji ali sam ugodno iznenađen ovim Kingovim anti-Boselli stavom. Znam, znam da nije da mrziš Bosellija već mu jednostavno ne bi dao tu auru spasitelja i nedodirljivog.

Inače, meni je lik odvratan, umišljen, napuhan i sve najgore i znam da nas ovdje nema pet što misle kao ja ali tako je. Imam osjećaj da mu je iz poniženja napisati nešto već viđeno, nešto što će proći bez podjela već uvijek traži neki "boom" i Zagoru je dao novu dimenziju. U matici je očito uspjelo i zato moram zavezati. Međutim, za mene je njegovo ime na početku epizode samo naznaka duge i mučne epizode. Najviše me bolilo ono s dijademama i lovom na Richtera. Siguran sam da nas ima dosta kojima su njegove priče paćenje iako forum i sajt ne prikazuju tako. Međutim, Zagora ne čita 50 već 1550 ljudi (je li ono tako?) tako da vjerujem da Boselli nema podršku kakvu ovaj sajt prezentira.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 23/11/2016 17:08:49
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.04 seconds. Snitz Forums 2000