forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/01/2017 : 14:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by nagor

Uvijek kad netko pohvali Bosellijevu priču ispadne teški boselijevac i "uzdiže Bosellija u nebesa". Bosellijeve priče su u pravilu kompleksnije, ozbiljnije, dio kontinuiteta... osim što je Boselli općenito ozbiljan i načitan scenarist koji shvaća da Zagor može u svjetski ring stripa, koliko god neki snobovi mislili da ne može, postoji i još jedna stvar. Zašto su Bosellijeve priče uglavnom bolje? Zar niste primjetili da se Boselli uvijek ubacuje kad ima nešto za reći, a ne samo da popuni mjesečnu kvotu. Zbog toga ima tu neku "nepoštenu" prednost u odnosu na Burattinija, koji štanca te mlake maxije i popratne edicije samo zato jer mora (novac je u igri), a ne zato jer bi želio nešto reći. Ne izgube se Buretove vrhunske priče. One su uvijek tu i svake toliko se pojave, ali činjenica je da Boselli piše samo ono što stvarno želi i to se onda pozna, nekako odmah iskoči iz prosjeka i fanovi Zagora to primjete.




Suština - Bozelijeve priče su bolje, jer retko piše?
Čitaš li Bozelijevog Teksa?
Tamo je 50 % priča njegovih.
(mislim na brojeve posle 600)



Ah da, pokušao sam obraniti Buretov manjak kvalitete time da on previše piše, ali imaš pravo.... Boselli je jednostavno kvalitetniji. Njega ne sputava toliko količina.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/01/2017 : 14:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Zbog vremena moram kratko (sve sa apsolutnim respektom, naravno):

1. Suštinska greška: Sva čar uklete zemlje je bio taj što je posredi efekat "odlaska u nepoznato" (šuma malih ljudi, vatrena kapija, vikinzi, američka odiseja bla bla svi odreda servirani samo jednom), otkrivanje novog, strah od stvari među senkama, lelujanje između realnog i mitološkog (npr.Hemendikovo trabunjanje o morskoj zmiji koja je ustvari ukrasni deo vikinškog broda) i slično. Povratak u jedan od tih svetova ubija većinski deo njihovog šarma, apsolutni paradoks dakle.

....jbg moram prekinuti . Nastavim večeras





Ako ovako u životu sve započneš pa ostaviš - neće ti biti lako u braku.

("....jbg moram prekinuti . Nastavim večeras")
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/01/2017 : 14:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Burattini je s većinom tih talijanskih forumaša prijatelj i nekoliko puta godišnje se okupljaju u restoranima i sličnim druženjima, a da ne spominjem da ga svako malo posjećuju u redakciji itd.




Izgovori...izgovori.....
Davljenik se i za slamku hvata....
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/01/2017 : 14:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Prvo i najosnovnije ovu priču NIJE smeo nikako crtati Sedioli. N-I-K-A-K-O. Naravno ne i Kazarovi, pa ni Venturi, ni onaj na M. A možda najveća greška je što je onog lika (Stejglera) onako degradirao.



Crtač već nije Rauchov problem.
Ovo zadnje možda stoji.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/01/2017 : 14:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
grandiozno sranje


Možeš li navesti koju takvu Bosellijevu priču na Zagoru? ;)




Kandraks III
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/01/2017 : 14:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by solar

Burattini je s većinom tih talijanskih forumaša prijatelj i nekoliko puta godišnje se okupljaju u restoranima i sličnim druženjima, a da ne spominjem da ga svako malo posjećuju u redakciji itd.



Izgovori...izgovori.....
Davljenik se i za slamku hvata....


Kontraste, da te nema trebalo bi te izmislit.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 14/01/2017 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Boselli nije nikakvo bozanstvao sto sam vec i objasnio, ne znam gdje si uopce to izvukao u mom komentaru. Ali da pise u prosjeku bolje price od Burattinija stoji ko kuca. Ali opet da je Boselli urednik ili stalni pisac zagora mozda bi i on se izgubio u moru prosjecnih epizoda, ali to su sad vec teorije sto bi bilo kad bi bilo. Kandrax 3 nije nikakvo grandiozno sranje ako pogledas sto se sve izdavalo u serijalu, ali da je Boselli tu pretjerao, je. Zanimljivo je kako uvijek kad se nadje manjak argumenata okrece prica ne te ukuse.

EDIT: Znaci razlozi koje ti je solar naveo nisu valjallni, a lik kao degradiranog Stagglera koji je ustvari totalno irelevantan, to je vec razlog. Svasta.

Edited by - doom on 14/01/2017 15:02:26
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/01/2017 : 15:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kontraste, da te nema trebalo bi te izmislit.




Malo rasprave - nikad ne škodi.
A stigosmo i do 900-te strane....
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 14/01/2017 : 15:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Kontrast 2


1.Šta je Rauch tu loše uradio?
2.Šta je trebao da napravi?
3.Još jedno putovanje kroz "Ukletu zemlju", kopiju Toninelijeve priče?
4.Ako ne - a šta onda?



Prvo i najosnovnije ovu priču NIJE smeo nikako crtati Sedioli. N-I-K-A-K-O. Naravno ne i Kazarovi, pa ni Venturi, ni onaj na M. A možda najveća greška je što je onog lika (Stejglera) onako degradirao.




Sedioli i Venturi su mi jako dobri crtači, a o Cassarovima ne bih trošio riječi.
Primjetio sam da se dosta ljudi žali na Sediolija. Šta ti konkretno smeta kod njega ili Venturija?



Kod Sediolija ogromne i dugačke majmunske ruke i jajaste glave. Sve to degradira crtež do nivoa plastičnosti i užasa. Venturi mi je sa prvim crtežom bio ono vau, to. No kako vreme odmiče sve mi je mrskiji i mrskiji. Nekako mu je crtež bezličan. Tako on ostvalja utisak na mene. Bolji je od Sediolija tu nema pogovora. Meni je Sedioli dno dna. Gori od njega su jedino Kazarovi. Koliko je on samo izglednih priča upropastio. Strašno.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 14/01/2017 : 15:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Boselli nije nikakvo bozanstvao sto sam vec i objasnio, ne znam gdje si uopce to izvukao u mom komentaru. Ali da pise u prosjeku bolje price od Burattinija stoji ko kuca. Ali opet da je Boselli urednik ili stalni pisac zagora mozda bi i on se izgubio u moru prosjecnih epizoda, ali to su sad vec teorije sto bi bilo kad bi bilo. Kandrax 3 nije nikakvo grandiozno sranje ako pogledas sto se sve izdavalo u serijalu, ali da je Boselli tu pretjerao, je. Zanimljivo je kako uvijek kad se nadje manjak argumenata okrece prica ne te ukuse.




Procena kvaliteta priče je stvar ukusa.
Ali - sadržaj priče, radnja, oko čega treba da se vrti - više je tehnička stvar.
Neko ne voli horor, ili SF priče i to je njegov ukus.
Ne možeš mu nikakvim argumentima dokazati da je neka SF ili F priča odlična.

Zato sam ovde poveo polemiku o sadržaju, dogadjaju koji je centralni u priči.
Tu se već može govoriti o tehničkim činjenicama (treba li povratak da bude puko ponavljanje prolaska s kraja na kraj, ili da ponudi neku drugačiju radnju).
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 14/01/2017 : 15:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by legaz

Prvo i najosnovnije ovu priču NIJE smeo nikako crtati Sedioli. N-I-K-A-K-O. Naravno ne i Kazarovi, pa ni Venturi, ni onaj na M. A možda najveća greška je što je onog lika (Stejglera) onako degradirao.



Crtač već nije Rauchov problem.
Ovo zadnje možda stoji.



Ovo nisam ni smatrao Rauhovim grehom. Samo sam naveo po meni zamerke koje su unakazile i upropastile priču. Da se ne lažemo crtač je 50% priče, pa kada u scenarista da recimo 30% to dobijamo 80% što je odlično. To je slučaj u većini Toninelijevih epizoda jer su Feri i Donateli podigli crtežom u mnogome kvalitet priče. Ovde imam Sediolija koji je maksimum 10% (i to sam mu previše dao, 0% je realnije) + Rauhovih 25%-30% i eto ti jedna bezlična priča.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 14/01/2017 15:12:57
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 14/01/2017 : 16:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Ne postoje nikakvi "bostalgičari" na forumu. Uvjeren sam da bi bilo koji forumaš koji Bosellija smatra boljim scenaristom jedva dočekao da Burattini sutra napiše priču za koju mogu reći: "WOW! Ovo je najjača Zagorova priča ikad". S druge strane postoje "nostalgičari" koji će za prosječnu priču iz "Zlatna serija perioda" reći da je bolja od "Nestalog istraživača" ili recimo, "Sedam gradova Cibole" što je malo nerealno, ali poštujem.

Nije Bure loš, ali ima previše osrednjih ili lošijih priča za moj ukus (Tragedija u Siver Townu, Prokleta dolina, Sjeme nasilja, Tajanstveni izvor, Zeleni rubac, Kukci ubojice, Tajanstveno selo, Čovjek koji je došao s Istoka itd.), i to samo na redovnoj seriji. Ne može ga se opravdavati time da piše više priča godišnje. Jednostavno, Boselli ima onu širinu i znanje koja Buretu nedostaje, i to je to.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/01/2017 : 16:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
čestitke na 900. stranici! da iskoristim svečani trenutak pa da napišem da sam ove godine počeo žestoko sa zagorom. uredno se čita Klasik edicija i prikupljaju se epizode koje mi još fale kako bi popunio kolekciju. prema komentarima na recenzijama koje sam u zadnje vrijeme napisao jasno je da me zabavlja i nadasve intrigira ovaj serijal. dosta mi paše zagor uz moj lični svjetonazor i veselim se daljnjem istraživanju i proučavanju serijala kroza sve njegove edicije.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2017 : 16:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Boselli je bolji od Buratinija ali to ne znaći da je Bure loš.
Isto je Nolita bio bolji od Bosellija, koji nije bio loš...
Iskreno, Zagor zaslužuje bolje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 14/01/2017 : 16:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Samo su dva giganta među SBE scenaristima: otac i sin Bonelli. Od ovih ostalih Boselli je najbolji :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 14/01/2017 : 17:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovezem na kolegu Kontrasta; nevezano konkretno za Kandraxa i elemente te price. Neovisno o tome ko sta voli, bez obzira dali ste fanovi horora, sf-a ili neceg treceg, ja sebi jednostavno ne mogu dozvoliti razmisljati tako, da ja nisam otkrio Gaimana, Trilla pa tako i Bosellija i Burattinija, zaista bi ostao siromasniji kao licnost. Tako da bez obzira na te ukuse, bogatstvo sadrzaja se moze pronaci u SF-u, hororu i na kraju krajeva Zagoru. Svatko tko jednostavno odbije probati pokusati nesto novo i to protumaciti samo zbog nekih bezveznih predrasuda je, po meni tvrdoglavi magarac.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/01/2017 : 19:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Boseli je naspram Buratinija kao Bugati veiron naspram Golfa 2. Sto se ostalog tice, porediti mozemo samo njih dvojicu, poredjenje Nolite i Toninelija sa ovom dvojicom vec neko vrijeme izbjegavam, prosto nisu radili u isto vrijeme, nisu imali istu slobodu niti ista slicno. Subjektivno, najvise volim Boselijeve price, imaju slozeniju strukturu i po pravilu su dio vece avanture. Meni to odgovara. Volio bih da je Zagor stalno takav, moze i drugi sposoban scenarista, jer je Boseli prezauzet i nisam siguran koliko bi mogao izgurati. Daleko od toga da su njegovi radovi neprikosnoveni, ali procentualno gledano, ima najbolji skor!
I da, poslednji Kandraks je sjajan, ne znam jesam li to vec negdje rekao? :) Od jedne smorne, isprazne i naivne pricice sa keltskim druidom, i one budalastine koju je skovao Nicolai, dosli smo do prolaska kroz pola irske mitologije. Kandraks stavljen na mjesto gdje i treba, obican druid, ali barem u svom prirodnom okruzenju, ne znam bih li mogao procitati jos jednu bljuvotinu gdje on hipnotise nekakvu bagru s divljeg zapada i salje ih na Zagora.
I jos jednom o "Bostalgicarima", to zaista ne postoji. Kovanica je skovana da se nadje neki pandan onima koji priznaju samo period do kraja osamdesetih, ali ne mogu nikako biti bostalgicar, ako nostalgiju osjecam samo prema starom periodu, a radujem se vise Pikatovom Zagoru, nego novom Vernijevom remek djelu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/01/2017 : 19:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobra je ovo cifra, 900. ostali mogu da nam...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 14/01/2017 : 19:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

čestitke na 900. stranici! da iskoristim svečani trenutak pa da napišem da sam ove godine počeo žestoko sa zagorom. uredno se čita Klasik edicija i prikupljaju se epizode koje mi još fale kako bi popunio kolekciju. prema komentarima na recenzijama koje sam u zadnje vrijeme napisao jasno je da me zabavlja i nadasve intrigira ovaj serijal. dosta mi paše zagor uz moj lični svjetonazor i veselim se daljnjem istraživanju i proučavanju serijala kroza sve njegove edicije.



Zagor ti pase uz tvoj licni svjetonazor?
Pa kako to,Zagor je veliki demokrata a ti si komunist,marksist.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 14/01/2017 : 19:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
E da,Boselli zaista je bolji autor od Burattinija,vec sam par puta objasnjavao ovdje zasto.
Jebiga,antiboselijevci nema ljutnje.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/01/2017 : 20:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
zagor demokrata?

a da ti nakon svih ovih godina trolanja konačno lijepo sjedneš i pošteno pročitaš zagora? i da možda proučiš ideološke sustave i njihov odnos i razliku prema svjetonazoru? a usput i da nabaviš mozak..?
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 14/01/2017 : 20:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

zagor demokrata?

a da ti nakon svih ovih godina trolanja konačno lijepo sjedneš i pošteno pročitaš zagora? i da možda proučiš ideološke sustave i njihov odnos i razliku prema svjetonazoru? a usput i da nabaviš mozak..?



Mozda sam se malo nespretno izrazio,Zagor se mozda ponasa kao diktator(pogotovo prema indijancima)ali ipak se bori za demokraciju,nisi citao neke epizode pa ne znas,imas jedan maxi gdje Zagor pretrci pola Amerike samo da bi spasio predsjednika i demokraciju,Zagor se zestoko protivo uvodenju apsulutisticke monarhije u Ameriku,tako da mu se nebi svidao niti komunisticki rezim.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/01/2017 : 20:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
baš me zanima ako je taj famozni maxi pisao nolitta... ako nije, onda je sve jasno.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2017 : 21:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zagor Demokrat? Malo sutraquote]Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by kiky

čestitke na 900. stranici! da iskoristim svečani trenutak pa da napišem da sam ove godine počeo žestoko sa zagorom. uredno se čita Klasik edicija i prikupljaju se epizode koje mi još fale kako bi popunio kolekciju. prema komentarima na recenzijama koje sam u zadnje vrijeme napisao jasno je da me zabavlja i nadasve intrigira ovaj serijal. dosta mi paše zagor uz moj lični svjetonazor i veselim se daljnjem istraživanju i proučavanju serijala kroza sve njegove edicije.



Zagor ti pase uz tvoj licni svjetonazor?
Pa kako to,Zagor je veliki demokrata a ti si komunist,marksist.
[/quote]
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2017 : 21:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Rahazlame Zagor je marksist, uvijek na strani potlacenih i slabijih, radnistva i seljaka protiv bogatih, bar u buretovim peicama. Kod bozeila je samo avanturist s plemenitim porijeklom i atla didskim korijenjma
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.26 seconds. Snitz Forums 2000