forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 06/03/2017 : 22:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

- Piere je počeo raditi na novoj priči (kolorac)
- Novi specijal će po prvi puta biti u celofanu u kojem će osim stripa biti i blok-notes u Zagor stilu
- Maxi u 9. mjesecu će biti eksperimentalan sa kratkim pričama od tridesetak stranica u kojem će se okušati razni autori poput dva Nathanovca Dantea Bastianonija i Romea Toffanettija, bit će tu još Lola Airagi, Toninelli itd.
- Onaj ranije spominjani Čiko mini-serijal od 6 brojeva (64 str., malo veći format) će pisati Tito Faraci koji već ima iskustava jer je on odradio dva komada one "stare" ugašene Čiko specijal edicije. Walter Venturi će crtati naslovnice, a u svakom broju će biti različito mjesto radnje i različita vremenska epoha. Između ostalih crtača bit će tu i dva alanfordovca - Oscar i Piccininno



Jesu li ovo informacije za 2017. ili 2018. godinu?
Ovaj Maxi je bio planiran za narednu godinu, a u devetom mesecu je najavljen Gramačonijev.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2017 : 23:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se ideja o eksperimentalnom maxiju. Ajde da se malo stvari pomere i promene sa mrtve tacke ili kako se vec kaze. A ko zna mozda i ova Ciko edicija bude zadovoljavajuca. Faraci je napisao Cikov specijal Nasledstvo za Cika, koji mi je ostao u secanju kao neobicno originalan i duhovit, tako da ko zna.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/03/2017 : 06:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne sviđa, kratke priče su uglavnom loše.
Rađe jedna prosječna od 300 stranica nego 10 bezveznih na 30.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 07/03/2017 : 07:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Veselim se i eksperimentalnom maxiju i Chicovom novom edicijom.
Ukoliko se netko od autora kratkih priča iskaže, možda bude još koji put gost scenarist na Zagoru, ukoliko postoji ta mogućnost.
Ovo je izvrsna prilika za dokazivanje.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4341 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/03/2017 : 10:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Veselim se Čikovom novom serijalu, ali ne i maksiju s pričama od 30 strana. to je samo eksperiment da se filtriraju novi scenaristi.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/03/2017 : 13:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Meni se ne sviđa, kratke priče su uglavnom loše.
Rađe jedna prosječna od 300 stranica nego 10 bezveznih na 30.




+1
Trebali su te kratke priče u dva specijala - kad se već radi o specijalnim brojevima.
Zna se šta znači Maxi - duža priča, jedinstvena.
U tom smislu su promašaj i ovi brojevi sa po dve kraće priče.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 08/03/2017 : 23:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Kameni ubica


Ocena 7
Na osnovu naslovne strane drugog dela - pomislio sam da se radi o ponovljenoj (vidi: Tajna Kristifora Kolumba) priči o Golemu.
Medjutim - ipak je u pitanju varijacija na Dorijana Greja.
Nije loše, mada je moglo i bolje (i duže, da se daju neka bitna objašnjenja, malo zakomplikuje radnja, a ne da se troše desetci strana na manje bitne scene).
Pažnju mi je privuklo navedeno čudno pleme Vankari.
Na prvi pogled - izgledalo je da je Tonineli lupio potpunu besmislicu.
Pleme Indijanaca sa brkatim i bradatim (i nalik belcima) pripadnicima, crnokosim i plavokosim(!) uz klasične Indijanske face, plus sa klasičnim indijanskim skvo.
Obzirom da autor nije ponudio nikakvo objašnjenje za to (a pljujete Bureta, pljujete)- preostalo mi je samo da sam pokušam da objasnim dotičnu neobičnost.
Sem jedne stvari - ovakvo pleme i nije nemoguće.
Ako su se nekada davno (ali ne previše davno) tu pojavili neki Vikinzi, onda bi to moglo da objasni belolike bradate i brkate ratnike, pa čak i plavokose (mada je ovo zadnje, zbog protoka vremena, malo prenategnuto).
Ona jedna stvar, koja kvari sreću - su klasične indijanske skvo.
Svakom ko malo proučava ljude, rase i njihove odlike (a taj sam) poznata je jedna stvar - ženski deo populacije mnogo više čuva odlike svoje rase od muškog dela.
Danas (i uvek)je mnogo više plavokosih žena, nego plavokosih muškaraca (mada, zbog potreba uočljivosti različitih likova u stripu - autori o tome ne vode previše računa).
Zato je i u plemenu moralo biti plavokosih skvo - ako već još uvek ima i plavokosih ratnika.
I to - mnogo više (procentualno) od njih.
(kao što malo ko vodi računa o tome - da plavokosi ljudi uvek imaju plave oči; plavooki ne moraju biti plavokosi, ali obrnuto mora)
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 10/03/2017 : 03:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
pita sam Andreuccia jeli moguc povratak na Zagora pa barem u jednoj prici pa evo odgovora
"Perhaps, in the future, I'll draw a history of Zagor. We'll see."

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 10/03/2017 03:57:12
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/03/2017 : 05:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

pita sam Andreuccia jeli moguc povratak na Zagora pa barem u jednoj prici pa evo odgovora
"Perhaps, in the future, I'll draw a history of Zagor. We'll see."



Pa da, sad bi ga je vjerovatno dobro bilo "uhvatiti" jer je zavrsio Texonea i autorskog Texa u boji. Burattini bi trebao uletjeti.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2017 : 16:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
sta znaci draw a history of Zagor?

Inace ako bih mogao da vratim samo jednog od svih crtaca koji su nam oteti sa Zagora to bi bio gospodin Andreucci. Mnogo bih voleo da odradi onu svoju verziju starijeg Zagora u sakou, bila je slika pre par godina na forumu. Mogao bi u okviru maxi edicije da izadje ta njegova autorska prica od 300ak strana o ostarelom Zagoru. Eh ali pusti snovi, verovatno.
Mada ako dobro prodje ovaj eksperimentalni maxi, ko zna.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/03/2017 : 20:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Vratite Andreuccija... Mada ni Rubini ne bi bio loš :)))
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/03/2017 : 21:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

pita sam Andreuccia jeli moguc povratak na Zagora pa barem u jednoj prici pa evo odgovora
"Perhaps, in the future, I'll draw a history of Zagor. We'll see."




Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/03/2017 : 13:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

sta znaci draw a history of Zagor?




Verovatno nešto iz Zagorove prošlosti.
Nadam se samo da neće biti glupi kolorac.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 11/03/2017 : 14:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by going going

sta znaci draw a history of Zagor?




Verovatno nešto iz Zagorove prošlosti.
Nadam se samo da neće biti glupi kolorac.



"The history of Zagor" je los prevod Google translate-a.
Umesto "story", Google translate prevede rec "prica" u "history".
Znaci, nema veze sa Zagorovom prosloscu. Mislio je, "mozda nekad budem crtao neku Zagorovu pricu u buducnosti".

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 11/03/2017 : 18:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Onda to već obećava.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 12/03/2017 : 01:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by going going

sta znaci draw a history of Zagor?




Verovatno nešto iz Zagorove prošlosti.
Nadam se samo da neće biti glupi kolorac.



"The history of Zagor" je los prevod Google translate-a.
Umesto "story", Google translate prevede rec "prica" u "history".
Znaci, nema veze sa Zagorovom prosloscu. Mislio je, "mozda nekad budem crtao neku Zagorovu pricu u buducnosti".



Prevodi normalno. prica / story, i dodaje ti jos opcije tale, narrative...

i da je na italijanskom pisao storia di zagor recimo, google translate bi preveo, doduse grubo, ali - story zagor

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/03/2017 : 05:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Prvi Marvelov Namor je radjen bez scenarija. U zavisnosti sta je bilo u kadru, smisljan je tekst na licu mesta. Jedini problem je sto ga je crtalo 26 ljudi u isto vreme, pa je svako nastavljao kadar kako je prethodni zavrsio. znaci, skroz random. Ima i tih slucajeva.

odakle ti ovaj podatak?
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 13/03/2017 : 11:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Vlladimir

Prvi Marvelov Namor je radjen bez scenarija. U zavisnosti sta je bilo u kadru, smisljan je tekst na licu mesta. Jedini problem je sto ga je crtalo 26 ljudi u isto vreme, pa je svako nastavljao kadar kako je prethodni zavrsio. znaci, skroz random. Ima i tih slucajeva.

odakle ti ovaj podatak?



iz dokumentarca o marvelu.
ima kad pričaju kako je njih 6 crtalo to u nekom stanu. par njih su crtali u klonji, jedan je čak crtao u kadi... itd.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/03/2017 : 02:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Vlladimir

Prvi Marvelov Namor je radjen bez scenarija. U zavisnosti sta je bilo u kadru, smisljan je tekst na licu mesta. Jedini problem je sto ga je crtalo 26 ljudi u isto vreme, pa je svako nastavljao kadar kako je prethodni zavrsio. znaci, skroz random. Ima i tih slucajeva.

odakle ti ovaj podatak?



iz dokumentarca o marvelu.
ima kad pričaju kako je njih 6 crtalo to u nekom stanu. par njih su crtali u klonji, jedan je čak crtao u kadi... itd.

Comic Book Superheroes Unmasked? Tu pricaju o broju sa Human Torchom, ne o prvoj epizodi. Nema veze, mislio sam da sam nesto propustio. Hvala svakako.

Edited by - Vlaadisha on 14/03/2017 02:26:30
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 15/03/2017 : 22:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
VAMPIRI
Rauch&Della Monica

Jednostavno sam osjecao duznost napisati nesto o ovoj epizodi, pogotovo kada vidim koliko se povelo rasprava o bezveznom hellingenu. Cim spominjem “osjecao duznost” to odmah mirise kako nesto ne stima (ne nuzno za samu epizodu). Pazite na spojlere, nema puno.


Pa hajdemo redom; iako se sad vec pojavljuju po sesti put, vampiri u zagorovom svijetu i dalje nisu jace okarakterizirani; tj. njihove osobine su toliko banalizirane da se svi vode iskljucivo za jednom te istim motivima. Necu sad ulaziti u to kako je rauch tu i tu mogao drukcije izvesti pojedinu scenu i drukcije okrenuti radnju jer to je cisto bezvezno filozofiranje kao sad cu ja bit pametan. Ne. Ono sto imamo je da smo (konacno!) dobili nove likove (ne)bitne za radnju jer je rauch vec u zadnjoj ylenii poceo smarati sa ogromnom kolicinom kopiranja bosellija i pricu iscijedio do samog kraja. Isprva kada sam procitao ovu pricu nisam znao sta da mislim, valjda ni sam nisam ocekivao da bi rauch mogao napisati nesto u ovom stilu (realno i bi, nista cudno).Dakle, ponovno svi stari likovi na okupu (klasicna potjera za villainom) i jedna nova prinova u rangu ylenie; hussar svatek. Pohvalno za raucha da se odlucio ubaciti novog lika. Svaka cast, ali nisi ti brate Boselli. Sve ono sto se rauch mucio graditi i nabijati atmosferno (sto je izvedeno dosta traljavo) je uspio pokopati u jednoj stranici. Ono, ostaje vam u ustima ogromni “AHHH”. Jer u cemu je stvar, scenarij je potpuno ugusen nastojanjem uvelicavanja husara i cekanja konacnog okrsaja koji je ustvari jedino u cemu je rauch uspio iskopirati bosellija, a to je - slampav kraj. Ajde, konacno smo docekali taj kraj i opet sve izvedeno nabrzaka, a naivnosti koliko nema ni u neznam uopce kojem stripu. Da ne spominjemo jos patetican pokusaj stvaranja simptaija ka yleniji na samom kraju.
OK, dobili smo novog lika, ali ako su nam standardi samo novi likovi, najebali smo. Problem je karakterizacija, a rauch se nije bas iskazao. Svatek se ne razlikuje bitno od ylenie, samo ima drugi razlog za isti cilj koji nije pritom nimalo originalan. A da ne spominjemo ostale, svi samo hoce ubiti drugoga i vode se samo za time, debilana na kvadrat. Sve se svodi na potragu za koljacinom. Nadalje, rauch je ubacio jos neke svoje fore poput zapaljivog ulja i slicnih sranja nakon cega imamo scene gdje vampiri gore i slicne nebuloze. Prilicno sam siguran kako ce i za eventualni povratak ylenie uspjeti izmisliti nekakvu novu tehniku prezivljavanja. To je problem, zamarenje sitnicama koje su u konacnici nebitne, a zanemraivanje onoga bitnog; karakterizacije. Jasno, nije bas jednostavno napisati kvalitetnu pricu sa likovima koji nose toliko karizme u sebi, ali isto tako treba zasluziti placu.

Najbolja stvar koju je rauch napravio je to da nije ubacio rakosija u pricu. Tu mu skidam kapu i to je relativno novina u zagorovom serijalu. Nemora se uvijek pojaviti onaj oko koga se vrti radnja. Nebi bilo lose da je i burattini slicno napravio se hellingenom.
Della Monica se isto nije proslavio bas ovdje, ali kako je isao ka kraju to je izgledalo sve bolje i bolje. Svatek izgleda dijabolicnije od samog rakosija, a to je nedopustivo. Sve sam skloniji tome da netko drugi treba da crta price sa njim. Mozda verni hehe? I pritom se ne zajebavam. Ylenia jebozovna kao i uvijek.
Kada pogledamo iz danasnje perspektive, tek sada uvidjamo koliko moze biti (ili vec je tj. posotji) svijet ustvari slozeniji i organski kompleksniji od onog kakvim ga je prikazao nolitta. A to je leprsavost, naivnost, spontanost, humor, horror. Genijalno. I sa svim tim nolitta je napravio najboljeg vampira ikad. Pustite sad bosellija, bosellijev nema veze sa vezom. Jer u cemu je stvar, Boselli je samo podijelio titule kako bi pokusao prikriti tj. i uspio je prikriti lose poznavanje lika. U deliriju mogucnosti, u konstrukciji karaktera nailazimo na beskrajnosti, beskrajnosti koje vode jedna za drugom, a na kraju moras odabrati jedan put. Boselli nije odabrao nijedan. Jer on nije jednostavno znao sta da radi sa njim nego ga iskoristi u pukoj akciji kao jednog od stotine prosjecnih likova. Konkretno: kada rakosi prica pred svima kako mu je babetina spasila zivot i prakticki se Pravda. To je nedopustivo, ako nemas nesto pametno za reci ostavi ga da suti. Rakosi je lik sa toliko karizme gdje moras biti na oprezu u svakoj rijeci koju izgovori, a kamoli u recenici. A kod bosellija on gubi na svojoj elegantnosti.

Boselli je imao viziju ylenie, sto je odradio fenomenalno, znao je, imao je glavu i rep, tj. imao je ono sto rauch ovdje nema. Ne prozivam raucha, vampiri apsolutno u nijednom zanru nisu do kraja definirani, zasto bih to ocekivao i ovdje. Ali tolika bezidejnost i budalasta izmisljanja tople vode se ne mogu opravdati. Boselli je bio na jako dobrom tragu sa ylenijom koja je i najjasnije tj. najvise organicki odradjen lik.

Da ne bude zabune, ne kazem kako je rakosi=stoker/Dracula/nolitta ili kako god, to nikako. Ali dalje nastaje problem jer ako uzmemo stokerovog drakulu kao temelj vampira kao lika tada nastaje pitanje sto dalje. Pitanje na koje nitko nikada nije dao dostojan odgovor. Tu dolazimo do onih beskrajnosti koje se otvaraju i cine ogromnu crvotocinu iz koje je potrebno konkretizirati nekakav pocetni oblik tj. ideju. Jer kako je jedan covjek jednom rekao; cijeli svijet je zapravo samo kopija bljeska ideja, sve sto postoji postoji po ideji, a realnost je nista do obicna kopija ideje. To je zadatak gdje je rauch nazalost - pao.

Edited by - doom on 15/03/2017 22:39:22
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/03/2017 : 00:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i ja. Čudna epizoda Zagora, zaista. Nesvakidašnja. Nije sve to uopšte loše, osim činjenice da je cijela epizoda samo postavljanje figura na tablu. A bez toga se moglo, nije da nije. Ilenija je definitivno zanimljiviji lik od Rakosija, mada nešto mislim da bi njeno iduće pojavljivanje moglo biti i posljednje u serijalu.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 16/03/2017 : 03:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
mene je prica na pocetku malo smorila ali kako je islo do kraja me odusevilo(novi likovi...),cak i ponasanje Vampirice,pa na sam kraj Zagor sto cini za nju
Crtez mi je vrlo dobar,ali YLENIA je predobro nacrtana,jos da je samo nju crtao Laurenti....uffff....

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 16/03/2017 03:28:11
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/03/2017 : 08:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Vrlo zanimljiva i detaljna analiza zadnjeg i ostalih vampira od strane dooma.
(No nikako dati pricu s vampirom ili Ylenijom Verniju! To bi bio uzas i to onaj lose vrste. Neka nega na Western pricama. Cak ni Della Monica izgleda ne moze vise pogoditi neku malo jacu atmosferu, no srecom Rauchove price ni ne zahtjevaju nesto takvo.)

Meni je ta najnovija vampirska prica vrlo dobra. Uglavnom se slazem sa markotamorom. Prva sveska mi je bila obecavajuca, dok su mi 3/4 druge sveske najavljivale veliko, veliko razocaranje da sam doslovno poceo kleti Rauchai, a kroz glavu mi je prolazila ideja "hmm, mozda ovaj trenutni Zagor vise nije za mene", no srecom, moje slutnje se nisu ispunile, Rauch je uzeo uzde u ruke i krenuo pri kraju 3. sveske u drugom smjeru, da bi sami kraj price bio fantastican! Pozitivno me iznenadio! E sad se treba docekati slijedeca vampirska prica, nadam se velikom finalu!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 16/03/2017 : 20:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Jaooj, upali ste u rauchovu zamku vas dvojica
On je na to i racunao i na kraju servirao tu pateticnu scenu kako bi izmugao vase pozitivne kritike. Sama scena kao takva je morala ili mogla biti izvedena kad-tad. Rauch nije bio nesto pretjerano inovativan pa je odlucio upotrijebiti taj klisej koji se jednostavno mora dogoditi u svim pricama na svijetu. Banalno receno; prica nije losa, ali gledajuci o kome se radi, nije bome ni dobra. Elderane je dobro rekao sa postavljanjem figura, rauch je sada dobio rakosija gdje ga je ocito htio, ali je pritom napravio prakticki bespotrebnu epizodu koja jos vise kalja ugled vampira. (Naravno, mozda ce on sljedeceg puta napraviti super nastavak.)

Mozete sada slobodno spojlati sto mislite kakvu ce nebulozu izmisliti rauch, hoce se ylenia mozda vratiti kao normalan covjek? Ovdje je jedna od zescih nebuloza objasnjavanje rakosijevog prezivljavanja. Naravno, rauch je to objasnio onom sjenom sismisa umjesto da je probao biti originalan. Jao si ga bezidejnosti.

Cujem boguhuljenje da je laurenti trebao ctati
Da je on ovo nacrtao, ozbiljno bih razmislio o prestanku citanja zagora.

U konacnici, da, ylenia je zanimljiviji lik od rakosija. Od nje smo puno vise dobili sto ne znaci nuzno da je rakosi bezvezan. To sto autori ne smiju ili ne znaju napisati nesto bolje je druga stvar.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 16/03/2017 : 21:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
napisa sam samo za vampiricu da je kreira a ne cijeli strip
opce je poznato da Mauro najbolje crta zene na Zagorovom serijalu

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 16/03/2017 21:08:40
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.61 seconds. Snitz Forums 2000