forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 16/04/2017 : 18:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Put nade


Ocena 7
Jeste, ocena je malo veća nego što je realno - ali to je zbog Bureta.
Ovde se potrudio da napravi još jednu dobru dramsku priču ( i uspeo u tome).
Šteta što i crtač nije bio neki bolji - ali šta je-tu je, Gramačoni se potrudio koliko je mogao, u skladu sa svojim (skromnim) mogućnostima.
Priča teče tempom laganica i siguran sam da se zbog toga neće svideti većini čitalaca.
Nema velikih obračuna, pa čak ni dovoljno tučnjave.
Ali to je zato - što je strahovito realna.
Ovo je dramska priča - ne akciona.
I to prilično dobra dramska priča i zato ona ocena od početka.



(i jedna moja standardna primedba:
shvatam da, zbog uočljivosti, likovi moraju da budu crnokosi i plavokosi, sa bradom i bez, krupni i mršavi,....itd
Ipak - od plavokosih roditelja - dete može da bude samo plavokoso.
Ne onoliko crnokoso (kao Italijan), kao što je stariji sin Majlsa Muda.
To fizički nije moguće, a scenaristi bi ipak trebali da znaju i takve stvari.
Mislim da, ako je u pitanju bilo lakše razlikovanje - mogli su starijem sinu da daju neku bradicu, neobičnu frizuru ili šta god, pogotovo što je razlika u godinama izmedju sinova povelika.)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/04/2017 : 19:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda nije greška Burattinija već Gramaccionija koju mu je ''na svoju ruku'' nacrtao crnu kosu, a možda ni Abigail nije bila baš toliko vjerna Milesu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/04/2017 : 14:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda nije greška Burattinija već Gramaccionija koju mu je ''na svoju ruku'' nacrtao crnu kosu, a možda ni Abigail nije bila baš toliko vjerna Milesu.




Ovo drugo je šala, pretpostavljam, ali, u svakom slučaju - scenarista nam nije dao razloga da verujemo u tu mogućnost.

Ova prva primedba je zanimljivija:
Mislim, da za bitne likove scenarista uvek da opis dotičnih, a da je crtaču dozvoljeno da improvizuje samo u slučaju, recimo, kada neka banda napadne glavnog junaka, samo tada, ne pojavljujući se više u toj priči (dakle - nisu bitni za suštinski razvoj priče).
Članovi porodice Mud su glavni likovi i Gramačoni je morao dobiti njihov opis od Bureta.
Ovo bi mogao da nam razreši neko ko je u crtačkim (ili scenarističkim) vodama....
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/04/2017 : 14:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Neranjivi


Ocena 7,5
Solidna priča o Indijanskom vodji (stoput vidjena u Toninelijevoj eri), koji podiže neku pobunu.
Samo što je ovaj put taj vodja - Zagorov stari protivnik, Eskimo.
Čim vidim da nema glupih dijaloga, da Čiko ne traži hranu na svakoj drugoj strani - znači da je scenarista Tonineli.
To mu je plus, uz solidne zaplete, dosta likova (koliko to obim strana omogućava), podpriča,....
Mana je ono što sam već naveo (jedan te isti zaplet o vodjama pobuna) uz standardno premali broj strana za neki zanimljiviji razvoj priče, malo šarenolikije oslikavanje likova, malo više sivog - a ne samo crno-belo i bum-tras razrešenje.
Još jedna zanimljivost ove priče je da Zagor nije bio u rukama Eskima (iako jeste), pa onda pobegao od njega, već dotični za to uopšte nije znao i sreće ga tek na kraju.
Dakle - solidno i ništa više od toga.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/04/2017 : 15:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Verakruz


Ocena 8
Džimi gitara se vraća, opet, na sebi svojstven način.
Dobro je ovo Bozeli odradio, jedino je šteta što nije i neki bolji crtač Zagora dobio ovu priču, a ne Peše (koji je jedino dobro nacrtao ženski lik).
Nemam mnogo primedbi na scenario, sem što ova storija ima standardnu boljku svojih bliznakinja od dva dela - smandrljan kraj.
Prosto da se čovek zapita - pa jbmg, zar ne mogu da se naprave dve priče sa po dva ipo nastavka (tako se "uštedi" jedan broj serije), sa normalnim razvojem radnje, već mora, skoro svaki put - da taj prokleti kraj bude zbrzan, smandrljan i traljavo odradjen?
Makar je tu Tonineli bio na nivou.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/04/2017 : 16:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je Toninelli uvjerljivo najbolji Zagorov scenarista po pitanju dvodijelnih epizoda, ima ih mnogo koje to potvrđuju.

Burattini i Boselli su daleko od tog nivoa.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/04/2017 : 17:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Slažem se da je Toninelli uvjerljivo najbolji Zagorov scenarista po pitanju dvodijelnih epizoda, ima ih mnogo koje to potvrđuju.

Burattini i Boselli su daleko od tog nivoa.


Osveta vudu
Božica mjeseca
Okršaj u Los Angelesu
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/04/2017 : 18:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
velka031 me pogrešno razumeo.
Mislio sam na njegovo postavljanje priča - gde uopšte nije morala neka od njih da se strogo završi u jednoj svesci, već je puštao da se prebaci, ponekad i samo desetak strana - u narednu svesku.
Ili - da se završi desetak strana pre kraja sveske, a da ostatak popuni početak naredne priče.
Tako one nisu morale da imaju smandrljan kraj, kao danas, kada po svaku cenu moraju da se uguraju u ceo broj sveski.

Ali to ne znači da velka031 nije u pravu u svojoj tvrdnji.
Recimo... Okršaj u Los Andjelesu je nastavak prethodnih priča, u kojima je sve bitno za odnose likova već objašnjeno (postavljeno).
Božica mjeseca je nešto slično tome - već poznati likovi se ponovo sreću, a ne mora da se objasni ni Zagorovo pojavljivanje van Darkvuda (početak putovanja, razlog uvlačenja u avanturu,...).
A i Osveta Vudu je nastavak putovanja, sa već postavljenim likovima.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/04/2017 : 18:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Znači opet se slažemo da se ne slažemo!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/04/2017 : 20:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Toninelli je znao jako dobro odmotavati priču za koju nije "imao na raspolaganju" puno stranica, nije gubio puno vremena na uvod i zaplete, pa je imao i više vremena za NE zbrzati kraj, recimo meni su dobar primjer priče koje je Ludens objavio u extra ediciji 267-270, "Dani straha" i "Gospodar vremena", koje nisu epske ni u jednom izboru, ali koja kratka priča jeste? To su sasvim pitke i solidne kraće epizodice.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/04/2017 : 09:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Upravo nanovo pročitao Darkwood godina nulta i nešto mi pade na pamet:

Ako Zagorov simbol na košulji prikazuje Orla Gromovnika naspram izlazeceg sunca / tocka sudbine sa cetiri tacke strana sveta zar to ne bi u prevodu bio "Jutarnji orao" odnosno simboličko sjedinjavanje sa Texom / "Noćnim Orlom"?

(Po italijanski Aquilla del Matino / Aquilla della Notte)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/04/2017 10:04:08
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 21/04/2017 : 12:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Upravo nanovo pročitao Darkwood godina nulta i nešto mi pade na pamet:

Ako Zagorov simbol na košulji prikazuje Orla Gromovnika naspram izlazeceg sunca / tocka sudbine sa cetiri tacke strana sveta zar to ne bi u prevodu bio "Jutarnji orao" odnosno simboličko sjedinjavanje sa Texom / "Noćnim Orlom"?

(Po italijanski Aquilla del Matino / Aquilla della Notte)



Bonelli moćni rendžeri?
Da iskašljavaju pištolje na sve što im stane na put...

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 21/04/2017 : 12:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda nije greška Burattinija već Gramaccionija koju mu je ''na svoju ruku'' nacrtao crnu kosu, a možda ni Abigail nije bila baš toliko vjerna Milesu.




Ovo drugo je šala, pretpostavljam, ali, u svakom slučaju - scenarista nam nije dao razloga da verujemo u tu mogućnost.

Ova prva primedba je zanimljivija:
Mislim, da za bitne likove scenarista uvek da opis dotičnih, a da je crtaču dozvoljeno da improvizuje samo u slučaju, recimo, kada neka banda napadne glavnog junaka, samo tada, ne pojavljujući se više u toj priči (dakle - nisu bitni za suštinski razvoj priče).
Članovi porodice Mud su glavni likovi i Gramačoni je morao dobiti njihov opis od Bureta.
Ovo bi mogao da nam razreši neko ko je u crtačkim (ili scenarističkim) vodama....



Glavni lik je Zagor, i tu je grafički prikaz lika jasan. Al' kad crtač radi, po opisu scenariste, 2nd billing likove, koji su bitni za priču, postoji opis, ali sa dozom slobode, koja se da crtaču. To kažem, jer kol'ko god kompletno scenarista zamislio lik nekog od tih, recimo, iz prodice Mudonja, male su šanse da ga crtač baš baš tako i nacrta. Zato se daju neki opšti opisi, ali se prave i neke komparacije sa glumcima, muzičarima, poznatim ličnostima uopšte ne bi li scenarista crtaču približio svoju viziju, i olakšao mu posao.


A te greške nemoj da te čude, dešava se. Kosa nije toliki problem, koliko recimo u Boselijevom trećem Kandraksu, koji je radio Marcello, imaš onu negativku, koja se pretvara u gavranove, koja kad joj iseku ruku, u par navrata čudom ima ruku.

Ferri je ponekad crtao likove, pa i samog Zagora sa 6 prstiju na šaci. Poznato je da pojedine scenariste nije jeb'o 5% za opis kadra. Pa tako, imaš u jednoj epizodi, kad jedan indijanski negativac treba da bude samo ranjen, Ferri dođe i nacrta da pogođen u glavu, a ovaj se posle nekoliko brojeva vraća. Takođe, znao je zbog stizanja rokova da samo zamasti kadar crnom bojom ili šrafurom, ne osvrćući se na dat opis scene od strane scenariste.

Prikazivanje pištolja u levoj ili desnoj ruci, u zavisnosti od kadra, takođe je prisutno bilo xy puta. A pojave se kod Bonellija (generalno) i delovi kadra koji iz nekog razloga nisu istuširani (žurba, nepažnja).




Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/04/2017 : 14:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Glavni lik je Zagor, i tu je grafički prikaz lika jasan. Al' kad crtač radi, po opisu scenariste, 2nd billing likove, koji su bitni za priču, postoji opis, ali sa dozom slobode, koja se da crtaču. To kažem, jer kol'ko god kompletno scenarista zamislio lik nekog od tih, recimo, iz prodice Mudonja, male su šanse da ga crtač baš baš tako i nacrta. Zato se daju neki opšti opisi, ali se prave i neke komparacije sa glumcima, muzičarima, poznatim ličnostima uopšte ne bi li scenarista crtaču približio svoju viziju, i olakšao mu posao.


A te greške nemoj da te čude, dešava se. Kosa nije toliki problem, koliko recimo u Boselijevom trećem Kandraksu, koji je radio Marcello, imaš onu negativku, koja se pretvara u gavranove, koja kad joj iseku ruku, u par navrata čudom ima ruku.

Ferri je ponekad crtao likove, pa i samog Zagora sa 6 prstiju na šaci. Poznato je da pojedine scenariste nije jeb'o 5% za opis kadra. Pa tako, imaš u jednoj epizodi, kad jedan indijanski negativac treba da bude samo ranjen, Ferri dođe i nacrta da pogođen u glavu, a ovaj se posle nekoliko brojeva vraća. Takođe, znao je zbog stizanja rokova da samo zamasti kadar crnom bojom ili šrafurom, ne osvrćući se na dat opis scene od strane scenariste.

Prikazivanje pištolja u levoj ili desnoj ruci, u zavisnosti od kadra, takođe je prisutno bilo xy puta. A pojave se kod Bonellija (generalno) i delovi kadra koji iz nekog razloga nisu istuširani (žurba, nepažnja).




O odnosu scenarista-crtač ne bih da polemišem, jer to valjda bolje znaš.

Ipak, Ferija moram da branim.
U vreme kada su radili on, Donateli ili Binjoti, kvalitet crteža nije bio toliko presudan već brzina i poštovanje rokova (mada su svi oni, računajući odnos brzina rada-kvalitet rada, imali bolji odnos od svih današnjih crtača).
Feri je, odokativno računajući, nekada ispovrćivao bar 50 tabli mesečno (po mom računu ispada i svih 100, ali mi to deluje malo previše), a u tom slučaju nije nikakvo čudo da se desi neki previd u vidu revolvera u levoj ili desnoj ruci, pogrešnog rasporeda objekata ili ljudi u nekoj gomili (za stolovima, na primer), nedostatka leševa ili lica u nekim kadrovima i sl.
Njima se to da oprostiti - današnjim crtačima, koji table peglaju po nekoliko dana, baš i ne.


A za Indijanskog negativca (Pekota) - nisam siguran da je Feri u krivu (on je tvrdio da je tako pisalo u scenariju - uostalom, dotični je izrešetan sa nekoliko metaka).
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/04/2017 : 15:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Povratak Nata Murdoa


Ocena 8,5
Nemam nekih primedbi na ovu Bozelijevu priču, sem onog što mu se generalno može zameriti - stavljanje Zagora u neke nepotrebno nemoguće situacije i spasavanje iz istih na još fantastičniji način.
Kod Boze sve mora da bude grandiozno.
Spojler
Moram da priznam da me iznenadio - vodjen spojlerisanjem ranijih čitalaca ove priče (o preokretu Nata Murdoa u pozitivca) - mislio sam da je on Kapetan Midnajt, a drugi maskirani onaj Grant.
Kad sada sve sagledam - nekako mi se ne uklapa jedan lik u oba tipa, ali šta znam....možda mi na drugo čitanje bude logičnije.
Da je bio neki ekstra crtač - možda bi ocena išla i za jednu naviše.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 22/04/2017 : 01:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Toninelli je znao jako dobro odmotavati priču za koju nije "imao na raspolaganju" puno stranica, nije gubio puno vremena na uvod i zaplete, pa je imao i više vremena za NE zbrzati kraj, recimo meni su dobar primjer priče koje je Ludens objavio u extra ediciji 267-270, "Dani straha" i "Gospodar vremena", koje nisu epske ni u jednom izboru, ali koja kratka priča jeste? To su sasvim pitke i solidne kraće epizodice.



+1111

Nije me bilo neko vrijeme ali vidim da se nisu izgubili Toninelli fanovi.
Dobro rečeno - pitke priče - kao voda u pustinji u njegovoj legendarnoj priči U Šakama robijaša.
Falio mi je uvijek ovaj atribut "pitke".
Ono, kad pročitaš njegovu priču osjećaš se kao da si došao s godišnjeg odmora.
Zvijer od scenariste, moj junak i trebao mu je samo duži godišnji odmor početkom 90.-tih da se vrati na stare staze slave, jer ubila ga je hiperprodukcija. Kako i neće, ja se umorim kad moram sinu od 3 godine smisliti priču za laku noć o dinosauru dinu kako voli jesti povrće i naraste veliki, a kamoli da moram praktički sam izbacivati scenarije za Zagora skoro puno desetljeće.
Usput, ima li novosti o njegovoj povratničkoj priči? (Možda sam i pogriješio, ali čini mi se da je spominjao netko na forumu)

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 22/04/2017 : 18:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Trebala bi da ide (ako sam dobro razumeo) u ovogodišnjem Maxiju sa kratkim pričama.
Go to Top of Page

Minotauro
Starting Member

17 Posts

Member since 18/09/2015

Posted - 24/04/2017 : 20:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Minotauro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jos jedan fan Toninellija. Jeste da sam na njegovim Zagorima odrastao pa sam mozda subjektivan, svaka cast Noliti, on je pisao scenarije ranije, u neko naivnije vrijeme, ali u skoro svakom Nolitinom scenariju, cak i u vrhunskim epizodama, nailazimo na teske gluposti u scenariju, dok kod Toninellija puno manje, iako mozda nema toliko epskih prica.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2017 : 07:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Minotauro

Ja sam jos jedan fan Toninellija. Jeste da sam na njegovim Zagorima odrastao pa sam mozda subjektivan, svaka cast Noliti, on je pisao scenarije ranije, u neko naivnije vrijeme, ali u skoro svakom Nolitinom scenariju, cak i u vrhunskim epizodama, nailazimo na teske gluposti u scenariju, dok kod Toninellija puno manje, iako mozda nema toliko epskih prica.



boze sacuvaj i pomozi
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 25/04/2017 : 12:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Minotauro

Ja sam jos jedan fan Toninellija. Jeste da sam na njegovim Zagorima odrastao pa sam mozda subjektivan, svaka cast Noliti, on je pisao scenarije ranije, u neko naivnije vrijeme, ali u skoro svakom Nolitinom scenariju, cak i u vrhunskim epizodama, nailazimo na teske gluposti u scenariju, dok kod Toninellija puno manje, iako mozda nema toliko epskih prica.



Upravu si. Tonineli je radio u mnogo zajebanije vreme... crni ponedeljak, flop konana uništitelja u bioskopima, Metalika izdala Master of Puppets, kod nas par-nepar, Brena hotele zamenila stadionima... te i ne čudi da su mu scenariji u to vreme bili tako kompleksni i životni, u odnosu na Serdja.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 25/04/2017 : 12:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Toninelli je znao jako dobro odmotavati priču za koju nije "imao na raspolaganju" puno stranica, nije gubio puno vremena na uvod i zaplete, pa je imao i više vremena za NE zbrzati kraj, recimo meni su dobar primjer priče koje je Ludens objavio u extra ediciji 267-270, "Dani straha" i "Gospodar vremena", koje nisu epske ni u jednom izboru, ali koja kratka priča jeste? To su sasvim pitke i solidne kraće epizodice.



I ja se slažem da nije gubio vreme na zaplet.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Minotauro
Starting Member

17 Posts

Member since 18/09/2015

Posted - 26/04/2017 : 12:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Minotauro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Minotauro

Ja sam jos jedan fan Toninellija. Jeste da sam na njegovim Zagorima odrastao pa sam mozda subjektivan, svaka cast Noliti, on je pisao scenarije ranije, u neko naivnije vrijeme, ali u skoro svakom Nolitinom scenariju, cak i u vrhunskim epizodama, nailazimo na teske gluposti u scenariju, dok kod Toninellija puno manje, iako mozda nema toliko epskih prica.



Upravu si. Tonineli je radio u mnogo zajebanije vreme... crni ponedeljak, flop konana uništitelja u bioskopima, Metalika izdala Master of Puppets, kod nas par-nepar, Brena hotele zamenila stadionima... te i ne čudi da su mu scenariji u to vreme bili tako kompleksni i životni, u odnosu na Serdja.



Stripovi iz sezdesetih godina su naivniji od stripova iz sedamdesetih, ovi opet naivniji od stripova iz osamdesetih...generalno gledano.

Toninelli je drzao neki prosjek rekao bih, nema mozda nekih epskih prica, ali niti jedan njegov Zagor nisam procitao i pomislio "koje bezvezarije", a od vecine drugih scenarista jesam. A dosta ih je napisao.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/04/2017 : 12:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Baš sam neki dan ponovo čitao Smrtonosnu potragu i palo mi e na pamet kako ne bi bilo loše da postoji edicija koja bi govorila o prošlosti ili sadašnjosti nekih zanimljivih likova iz Zagorovog svijeta. Nešto kao kombinacija Chico specijalaca i Priča iz baze Drugdje. Mogla bi se npr. zvati priče iz Zagorovog svijeta i onda imamo npr. epizodu iz ranijih dana Abrahama Stokea (gdje se saznaje više o njegovoj borbi protiv Hagota), pa onda npr. priče o Marie Lavoue, Henry Summersu, Alkemičaru, Mortimeru, Gambit, Fridi, Zimskoj Zmiji...Znači zagora uopće ne bi bilo nego bi se sve vrtilo oko tih likova. zagorov svijet je zapravo poprilično složen i raznolik i ovo bi bila odlična stvar jer materijala ima poprilično. Znači nešto kao XIII Mistery serijal na zagoru.
Također mi je palo na pamet nešto o čemu se već govorilo ovdje - jedan "ozbiljniji", mračniji strip o Zagoru. Znači bez Chica, sa zagorom koji ima i neke moralno upitne radnje...Zašto ne? Naravno to ne bi bilo dio redovne serije, a postoji i jednostavan način da se sve to objasni - paralelni svemir. pa bar toga ne manjka kod nekih drugih ne-Bonelli strip junaka

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/04/2017 : 13:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Također mi je palo na pamet nešto o čemu se već govorilo ovdje - jedan "ozbiljniji", mračniji strip o Zagoru. Znači bez Chica, sa zagorom koji ima i neke moralno upitne radnje...Zašto ne? Naravno to ne bi bilo dio redovne serije, a postoji i jednostavan način da se sve to objasni - paralelni svemir. pa bar toga ne manjka kod nekih drugih ne-Bonelli strip junaka


Paralelni svemir ne bi ni trebao. Stavis ga u doba pre Šume Zamki odnosno upoznavanja Čika, dok je jos bio mlađan, ogorčen i emotivno labilan. Takav je bio u Zg priča i u Nultoj godini Darkwooda. Trebas samo nastviti u tom tonu na fazon postepenog smirivanja do momenta prosvetljenja.

To bi bilo sjajno, kao i prethodna tvoja misao (razglabli smo vec o tome za Stokea i Kaina), da serijal ima sposobne pisce za to

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/04/2017 13:34:21
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/04/2017 : 13:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, Kain! Tu bi se isto dalo štošta napisati.
A ovo za Zagora mračnjaka kaj si napisal je odlična ideja.
Eh...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000