forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/06/2017 : 11:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
E da mi je znati kako je on s njom išta sjekao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/06/2017 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
E zagorovci imam jedno pitanje... Ne pratim zagora već odavno, ali nekidan sam pročitao "Krik Banši" i crtež mi se totalno dopao. Je li taj Piccininno crtao još kojeg zagora?... da ne kopam sad...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 20/06/2017 : 12:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

E zagorovci imam jedno pitanje... Ne pratim zagora već odavno, ali nekidan sam pročitao "Krik Banši" i crtež mi se totalno dopao. Je li taj Piccininno crtao još kojeg zagora?... da ne kopam sad...



čoveče, razumeo bih da moraš da se iscimaš da ideš u kakvu biblioteku, arhivu, ili šta ja znam da kopaš po nekim i negde tamo papirima, ali sediš uljuljkan u stolici, fotelji, i za takvo sranje ne možeš da se nateraš da proguglaš, odeš na sajt bonellija il nađeš čoveka jednostavno?


znaš šta bi ti rekli italijani sad, oni njujorški?







GETTA FAKK OUTTA 'ERE!

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/06/2017 : 12:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Na poslu sam, kuvan sedamstopedesetu kavu, pišem s kase između kucanja računa... Doma me internet zajebava... ne vidim zašto se moram objašnjavati. Ako ima ko dobar neka odgovori... ako ne, snaći ću se kad tad.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 20/06/2017 : 12:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Na poslu sam, kuvan sedamstopedesetu kavu, pišem s kase između kucanja računa... Doma me internet zajebava... ne vidim zašto se moram objašnjavati. Ako ima ko dobar neka odgovori... ako ne, snaći ću se kad tad.



Iii, da ja imam taki poso, nakrivio bi kapu,a ispod pulta da mi ljonga, večita studentkinja, ragača jedra.

Matori, za sve ovo sto si sad i malo pre napisao, već si mogao da rešiš stvar.

I Picinnio je radio sam Banshee i broj posle, sa wanna be ghost riderom na kljusini na naslovnici.

Za sada.

Idi sad, da ti 75,6 kafa ne zagori.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/06/2017 : 12:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
eto, nije bilo teško... hvala :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/06/2017 : 20:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
moze li broj te akademske gradjanke sto ljonga
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 20/06/2017 : 23:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

moze li broj te akademske gradjanke sto ljonga


odma bih ti brate dao njojzin broj fontelea, da se bahatish, da imam poso ko ovaj tonto kafedzija prevejani.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/06/2017 : 10:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Riječni vukovi su iznenađujuće dobra priča.
Nakon početka sam mislio da će to biti stara prežvakana klasika o pobunjenim indijancima koje netko huška i tvrdoglavom časniku s kakvima Zagor često ima problema.
Ipak, Cajelli je pametno izbjegao takve stvari a ponudio neke neočekivane; solidarnost bandita koji su spremni žrtvovati se jedni za druge, satnik koji nije neprijateljski raspoložen prema indijancima iako su mu ovi u prošlosti ubili oca, a nije se moglo pogoditi ni tko povlači konce s ciljem da zavede indijance i drvosječe.
Ima tu nešto nemogućih situacija, kao što su one sa ogromnim deblima koja ne mogu zdrobiti čovjeku noge a kroz njih prolazi metak kao kroz sir, ali kada se sve zbroji izrazito sam zadovoljan ovom epizodom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/06/2017 : 11:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

E zagorovci imam jedno pitanje... Ne pratim zagora već odavno, ali nekidan sam pročitao "Krik Banši" i crtež mi se totalno dopao. Je li taj Piccininno crtao još kojeg zagora?... da ne kopam sad...


To je jedina epizoda koju je do sada nacrtao. Uskoro ce izaci jos jedna za novi Chicov specijal. Ne znam kojoj budali pade na pamet da trosi talenat ovog dobrog crtaca na Chica, ali eto...
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 21/06/2017 : 12:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Ta budala je veća budala što na Čiku drži Venturija.
Giuliano Piccininno je super karikaturista, ima taj animatorski stil, koji mu čak više paše nego ozbiljan pristup. Mnogo bolje bi pristajao Čiku nego onaj Walter, koji se toliko popalio da zna brzo da crta, da mu svaki kadar izgleda raspadnuto.



Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/06/2017 : 17:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Paklena horda može zabaviti u trenucima dosade, ali treba biti realan i priznati da tu nema puno kvalitetnih scenarističkih rješenja.
Najveći dobitak je povratak nekih starih znanaca, a i priče sa indijancima mi uvijek bolje sjednu od izmišljanja tople vode na silu.
Ima dosta predvidljivosti, a Mignacco se nije puno trudio da pokuša zamaskirati neke stvari, imam dojam da je ovo napisao za jedno poslijepodne.
U drugom dijelu je previše akcije, a sama priča je nepotrebno produžena sa nošenjem onog kamena na toliku udaljenost, nemoguće da nije bilo bliže lokacije.
Možda bi bio bolji dojam da je crtao netko drugi, kod Sediolija su Ulthaiji sve neki Hulkovi a ekipa ih potuče samo tako.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/06/2017 : 22:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Paklena horda može zabaviti u trenucima dosade, ali treba biti realan i priznati da tu nema puno kvalitetnih scenarističkih rješenja.
Najveći dobitak je povratak nekih starih znanaca, a i priče sa indijancima mi uvijek bolje sjednu od izmišljanja tople vode na silu.
Ima dosta predvidljivosti, a Mignacco se nije puno trudio da pokuša zamaskirati neke stvari, imam dojam da je ovo napisao za jedno poslijepodne.
U drugom dijelu je previše akcije, a sama priča je nepotrebno produžena sa nošenjem onog kamena na toliku udaljenost, nemoguće da nije bilo bliže lokacije.
Možda bi bio bolji dojam da je crtao netko drugi, kod Sediolija su Ulthaiji sve neki Hulkovi a ekipa ih potuče samo tako.



Trup ko u slona, a glave male i jajaste, ofkors, u Sedioliju ćemo još dugo uživati, jer ako ovako nastavi, nikad ga Mauro na Texa neće prebaciti
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/06/2017 : 23:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Iako mnogi od vas vec znadu, jucer je na webu bila obavijest da slijedece godine izlazi ona Zagor board igra Americka Odiseja na engleskom.
Izlazi na proljece slijedece godine. Za verziju na engleskom cover kutije, kartice i sve ostale stvari nacrtao je Rubini, a obojio nas Well-Bee.


www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 24/06/2017 16:42:04
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/06/2017 : 17:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Gledaju ti mamlazi tvoje izdanje Zagora i zakljuce:
"Oh, pa mi imamo i neke bolje crtace od Jajomlata i Pičkolinija.
Oh, vidi, vidi, boja moze i ne izgledati ocajno, dapace moze biti izvrsna."

Tvoje sljedece izdanje:
Podmukla otmica Rubinija i Well-Beeja
Naslovnicu ces crtati sam i naravno sve u c/b.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/06/2017 : 19:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Gledaju ti mamlazi tvoje izdanje Zagora i zakljuce:
"Oh, pa mi imamo i neke bolje crtace od Jajomlata i Pičkolinija.
Oh, vidi, vidi, boja moze i ne izgledati ocajno, dapace moze biti izvrsna."

Već sam par puta spominjao, ali ovakve ilustracije me uvijek podsjete što bi Zagor mogao biti da na njemu rade kvalitetni autori a ne mediokriteti i uhljebljeni crtači.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 24/06/2017 : 19:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Gledaju ti mamlazi tvoje izdanje Zagora i zakljuce:
"Oh, pa mi imamo i neke bolje crtace od Jajomlata i Pičkolinija.
Oh, vidi, vidi, boja moze i ne izgledati ocajno, dapace moze biti izvrsna."

Već sam par puta spominjao, ali ovakve ilustracije me uvijek podsjete što bi Zagor mogao biti da na njemu rade kvalitetni autori a ne mediokriteti i uhljebljeni crtači.



Upravo tako. Zagor je valjda strip s kojim možeš napraviti što god hoćeš, a autori već godinama ne rade apsolutno ništa.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/06/2017 : 19:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Gledaju ti mamlazi tvoje izdanje Zagora i zakljuce:
"Oh, pa mi imamo i neke bolje crtace od Jajomlata i Pičkolinija.
Oh, vidi, vidi, boja moze i ne izgledati ocajno, dapace moze biti izvrsna."

Već sam par puta spominjao, ali ovakve ilustracije me uvijek podsjete što bi Zagor mogao biti da na njemu rade kvalitetni autori a ne mediokriteti i uhljebljeni crtači.



Znamo što bi mogao biti, ali se bojim da mi to nećemo doživjeti, dok god je nama omiljeni serijal "skladište" za crtače koje nitko ne želi, a eto nešto moraju jadni raditi i poligon za scenariste početnike kojma rad na Zagoru služi da se vidi da li će biti nešto od njih, čitaj : da li će biti za Texa...
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 25/06/2017 : 00:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote


Svaki junak ima svoje porijeklo, pa tako i Zagor. U moru stripovske siročadi on je tek jedna kap, ali njegova se priča pamti. Govoreći iz pozicije nekoga tko je ovu epizodu pročitao barem jedno deset, petnaest puta, mogao bih reći da se radi o jako snažnom origin storyju za vrijeme kada je priča nastala. Mnogi zaboravljaju da je jedna ovako rana Zagorova epizoda svjetlo dana ugledala davne 1970. godine kada su stripovi još smatrani naivnim štivom za djecu i one koji se tako osjećaju. Nolitta je ovom pričom dodao novi sloj junaku kojega je stvorio nekoliko godina ranije, dajući mu jednu potpuno novu i kompleksniju dimenziju. Vještina njegovog pripovijedanja sve više poprima oblik one kakvu je imao za vrijeme zlatnog doba Zagorovih epizoda. Nekad samo valja stati i diviti se stilu kojega je imao Bonelli, a kojega sasvim sigurno nikakvi Boselliji i posebice Burattiniji nikada neće dostići. Dodajmo tome šarmantni Ferrijev crtež koji je također u ovim epizodama počeo cvjetati i dobit ćemo jedan istinski Zagorov klasik. 8/10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2017 : 03:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, Zagorov origin story je po meni jedan od najboljih u svetu stripa. Vecini strip junaka su roditelji besprekorni i nevino ubijeni, ali ne i Zagorov otac. I Zagor napravi isti greh kao i on, masakrira celo pleme i jos jedna ocinska figura gine zbog njegove slepe mrznje. Iz uzasne grize savesti se izrodio Zagor, delilac pravde i mira.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/06/2017 : 06:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

Mnogi zaboravljaju da je jedna ovako rana Zagorova epizoda svjetlo dana ugledala davne 1970. godine


1969.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/06/2017 : 08:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da, u striscia formatu priča je izlazila u ljeto 1969.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 25/06/2017 : 10:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Golub

Mnogi zaboravljaju da je jedna ovako rana Zagorova epizoda svjetlo dana ugledala davne 1970. godine


1969.



Mi scusi, prevario me nitko drugi no službeni Bonellijev sajt.



Idemo dalje. Ovo je jedna meni jako draga epizoda koja mi se usjekla u pamćenje još dok sam ju prvi put pročitao s nekih desetak godina. Nolitta je često znao obrađivati ovakve teme u Zagoru i gotovo uvijek bi napravio vrlo snažne priče. U Jacku Mohikancu postoji brdo motiva koje se mogu analizirati unedogled. Od samog "antagonista" Jacka, preko vojnog generala Fultona pa sve do ušminkanih novinara iz gradske sredine (tu je jasno kao dan što je Nolitta low-key kritizirao), nijedan važan lik ove priče osim Zagora, Chica i možda kapetana Middletona nije potpuno pozitivan ili negativan, već su, u vremenu kada su likovi u ovakvim stripovima većinom bili klasično koncipirani po "crno/bijelo" šabloni, negdje u sredini - sivi. To je velik plus za ovu epizodu koji odmah čini likove kompleksnijima i ozbiljnijima. Takav je i Elworth, iako mu je plan glup k'o stup, ali lijepo ga je bilo vidjeti u "Duginom mostu" gdje ga je Boselli doveo na nebeske pašnjake. Uz to, pohvale za napeti početak gdje Zagor i Chico idu od kuće do kuće koje su sve redom uništene i njihovi stanari ubijeni, a Mohikanci vrebaju iz svakog grma. Jedna tjeskobna atmosfera koju ne zna svatko ostvariti. Naravno, ova epizoda, kao i sve, ima 2-3 cheesy trenutka, ali čitajući ove epizode u Ludensovom klasik izdanju skužite kako su i Zagor priča i Jack Mohikanac snažne Zagorove epizode na relativno malo stranica i kako se ono nepisano pravilo "Zagor ne može imati dobru epizodu ako to nije epopeja od tri-četiri epizode" pokazuje kao običan mit. Za kraj spomenimo još odličnu Ferrijevu naslovnicu za prvi svezak, koja je jednostavno bila i ostala badass. 8/10
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/06/2017 : 12:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, Mohikanac je jedna dosta podcijenjena priča.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 25/06/2017 : 19:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Izgubljeni svet


Ocena: 10
Za razliku od Skiptra - Rubini je ovde razbio crtežom.
Ni priča nije loša, naprotiv - Boza je izvukao poprilično od jedne priče o dinosaurusima.
Jedino što mi je zasmetalo, a nije direktno vezano za kvalitet priče - su standardni majmunoliki ljudi, koji se kao takvi pojavljuju u svim ovakvim pričama, filmovima, stripovima,...
Razlika izmedju njih i ljudolikih majmuna iz Američke Odiseje - i nije baš velika.
A sve u skladu sa glupavom pričom o evoluciji...
Sve u svemu - ovo je za A4 format, HC, može kolor, a bolje da ga nema.



Priča je najobičniji filer.

Već xy puta prežvaka priča o zaboravljenim svetovima i narodima, tanka linija/poenta priče i kraj koji ne liči ni na šta. Verovatno je priča izvučena iz neke ideje za scenario, kojem se dodalo pominjanje Dextera Grina, čisto da bude u liniji sa sagom, ali i pored toga, ovo je samo filer, koji više igra na neku kartu nostalgije nego što služi svrsi JA opusa.

Rubini, u akcionim scenama OK, u ostatku, likovi mu non stop pate od nekog poza držanja, ko da je modni fotograf sve vreme prisutan.

Preterivanje sa teksturama/šrafurama kojima ukrašava ljude, drveće, stene... idu do te mere, da sve dobija neki karton efekat, te se čovek zapita šta je drvo a šta stena u moru svih tih crtica.

Na Texu se oslobodio tih suvišnih detalja, to se vidi na tablama skorijeg datuma, ali ovde je Rubini bio u još traženju stila.

Inače, ovo staviti na A4 format, delovalo bi jako prazno, ponajviše zbog rešavanja pozadina i planova u kadrovima.

Da bi ovo izgledalo kako treba, na A4 formatu, trebalo bi da puca od detalja na sve strane, i u provom i u potonjim planovima. A ovaj strip se sa tim ne može pohvaliti.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.78 seconds. Snitz Forums 2000