forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/10/2017 : 08:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by Gris

Pobuna (VČ 126)

Šta kažete na najnoviju priču iz "Veselog četvrtka"? Meni se svidelo pojavljivanje Zagora na početku, po kiši, poput fascinantnog nastupa u specijalcu "Buđenja" koga je nacrtao fantastični Barison.

Priča obećava jer je dinamična, mada podseća na mnoge američke akcione filmove 90-tih kada je bunt u zatvoru po sredi...

Što se crteža tiče, mislim da je Čiko ispod svakog nivou (stvar ukusa)....



sreca pa nije Bure
i sreca sto je Bisi


Da, odlicna prica i crtez! Trebalo bi Marollu malo vise angazirati. Vidio sam na Solarovom popisu da pise/napisao je scenario za buduceg kolorca. Obavezno bi trebao jos vise pisati jer Pobuna/Hellgate je cisti dinamit, odlican scenario bez praznog hoda.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/10/2017 : 16:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da li netko zna pouzdano,hoće li izaći u redovnoj seriji ono što je izašlo kod nas ( ludens ) kao specijalci i maxi?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/10/2017 : 16:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Uzasnog li specijalca. Verovatno najgori specijalac do sada ili barem u top 3 zajedno sa Divljom hordom i Kristofer mora umreti.

Ovo je sramota za Zagora.
Ocekivao sam barem pristojnu pricu jer je Eker dosta hvaljen na Natanu i sad je prebacen na Dilana, ali on pojma nema da pise Zagora. Ovoliko usiljenog dijaloga, dosadnog konstantnog objasnjavanja likova u prici sta rade, glupi postupci likova, glavni negativac glupost...

Nemam reci za ovo nedelo. Dno serijala.

Bukvalno jedina stvar sto valja je odlicna Piccinelijeva naslovna strana koja je pravo osvezenje i jos bolje izgleda uzivo.



Pa, moguce da si malo pretjerao, druze, sa spomenutim specijalima. Divlja horda je solidna epizoda, dok je Christopher mora umrijeti cak jedan dobar specijal. Poredjenje bi odgovoralo da si naveo na primjer specijal Smrtonosna mocvara. ;)
Ipak, sto se tice ovog zadnjeg specijala, tu se slazem s tobom.

Tajanstveni brod je, bez pretjerivanja, jedna od najgorih Zagorovih epizoda ikada. Eccher je ocigledno sasvim oprezno pristupio nasem junaku, iako je ubacio momke sa Golden Baby u pricu, kroz cijelu epizodu moze da se primijeti njegovo nepoznavanje Zagora. U jednom momentu nas se junak cudi sto je neko drogiran i otrgnut od sopstvene volje, pa pobogu, sam Zagor je to vec x puta dozivio na sopstvenoj kozi i te situacije su redovne u njegovim avanturama. Bilo hipnoza ili neka vrsta droge, nebitno, Zagor poznaje osjecaj kako je to kada ti neko oduzme volju i upravlja s tobom. To je jos i najmanji problem, sitnice pored spomenute scene. Najgore u ovoj prici je sto je unesena nevjerovatna kolicina nepotrebnog teksta, toliko besmislenog da je to nevjerovatno. Svaka scena, svaki pokret, svaka zamisao su objasnjenji u tesktualnim oblacicima. Na kraju krajeva, nije ni bitno da li Eccher poznaje Zagora, on je u ovoj prici ostavio utisak kao da je napisao po prvi put scenario u svom zivotu. Tajanstveni brod je tek jedna blijeda prica, bez trunke napetosti ili bilo kakvih pozitivnih aspekata.

Neki ce da pomisle; “Verni je dio tima ovog stripa, ne moze to biti bas toliko lose”, pa ipak mora se reci da moze. Crtez ne vadi ovu pricu ni najmanje, samo mi je zao sto se za vizuelni dio nisu Cassarovi pobrinuli, onda bi najvjerovatnije mogli da govorimo o najgoroj Zagorovoj epizodi svih vremena, ovako je tek jedna od losijih. Jedina interesantna stvar sto se tice ove price je sto na naslovnici imamo nesto kao omaz kapetana Drakea iz Tex Willera, koji je nacrtan sasvim u stilu Claudia Ville.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/10/2017 : 17:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Smrtonosna mocvara je sramotno losa epizoda
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/10/2017 : 21:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Tajanstveni brod je, bez pretjerivanja, jedna od najgorih Zagorovih epizoda ikada.

Jedva čekam da ga Ludens izbaci i da se uvjerim u (ne)kvalitetu.

quote:
Crtez ne vadi ovu pricu ni najmanje, samo mi je zao sto se za vizuelni dio nisu Cassarovi pobrinuli, onda bi najvjerovatnije mogli da govorimo o najgoroj Zagorovoj epizodi svih vremena, ovako je tek jedna od losijih.


Ovo uvijek i ja pomislim kada naletim na lošu priču sa dobrim crtežom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/10/2017 : 09:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Najlakse je za svaki promasaj optuziti Burattinija, cak iako jedan iskusni lisac poput Ecchera se uhvati scenarija.
Ne, Bure ovdje nije ni za sta kriv, krivica je iskljucivo kod scenariste, tj. Ecchera. Za ovakvu propast od scenarija ne postoji nikakvo opravdanje.

Sto se tice Cassarovih, pa bili su oni i mnogo mladji kada su crtali Zagora, kvalitet im je ostao isti kao i danas, to jest ravan nuli.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 11/10/2017 : 13:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Bure je urednik. Urednik, jelte, uredjuje. Kad nesto ne valja, urednik i autor dele krivicu, jer je urednik taj koji je pustio sranje da dopre do stampe. Ne znam da li si nekada imao veze sa izdavaštvom ičega, ali ako jesi dobro znaš ulogu urednika. E sad, kad je autor ujedno urednik, sranje je jos vece. Gde god sam pisao, kad urednik pravi tekst, drugi urednik ga čita i interveniše ili odobrava. Sistem kontrole. Zagorov urednik pušta sranja da se štampaju, piše sranja i nema ko da ga u tome spreči da pravi sranja. I favorizuje Vernija, koji je sranje.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/10/2017 : 14:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Sto se tice Cassarovih, pa bili su oni i mnogo mladji kada su crtali Zagora, kvalitet im je ostao isti kao i danas, to jest ravan nuli.


Istina, njima godine niti pomažu niti odmažu.
Jedino na početku priče Krv Apača to izgleda koliko-toliko prihvatljivo oku, sav ostali njihov rad je jedno veliko govno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2017 : 14:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
meni su braća bolji od npr. rubinija ili laurentija. Više mi paše njihov crtež.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2017 : 14:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
buratini i verni održavaju Zagora iznad površine. MIslim da bure nije ni blizu narcis ko šta je bozeli. Sad je dao bozeliju da napiše vrhunac JA odiseje, pa je ovaj sudeći po komentarima opet uprskao. Očito bozeli bira epizode, ali i to malo što piše, radi površno.
quote:
Originally posted by karven

Bure je urednik. Urednik, jelte, uredjuje. Kad nesto ne valja, urednik i autor dele krivicu, jer je urednik taj koji je pustio sranje da dopre do stampe. Ne znam da li si nekada imao veze sa izdavaštvom ičega, ali ako jesi dobro znaš ulogu urednika. E sad, kad je autor ujedno urednik, sranje je jos vece. Gde god sam pisao, kad urednik pravi tekst, drugi urednik ga čita i interveniše ili odobrava. Sistem kontrole. Zagorov urednik pušta sranja da se štampaju, piše sranja i nema ko da ga u tome spreči da pravi sranja. I favorizuje Vernija, koji je sranje.

Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 11/10/2017 : 15:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Dodvoravanje okorelim fanovima, kojih je sve manje, pričama i crtežom koji vredjaju inteligenciju nije održavanje iznad vode. Dugoročno, budućnost Zagora zavisi od mladjih generacija, a ne od podetinjilih pripadnika naše generacije. Kad bude smena generacija u kupovnoj moći, videćemo gde vodi Buretov put. Ja sam mišljenja da put prizemnih pričica i jadnjikava imitacija Ferija neće privući nove čitaoce. A to zna i Bure, pa se održava na površini zahvaljujući šačici tradicionalista, koji nisu besmrtni.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/10/2017 : 15:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Zagorov urednik pušta sranja da se štampaju, piše sranja i nema ko da ga u tome spreči da pravi sranja. I favorizuje Vernija, koji je sranje.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/10/2017 : 15:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, da…potrebni su novi talenti, scenaristi i crtaci. Ljudi koji imaju ideje, vizioneri. Lakse reci nego naci…
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4319 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2017 : 16:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ti novi su gori od starih
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/10/2017 : 18:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Hagot je slabašna epizoda, koja se možda među svim tim Toninellijevim budalaštinama može i činiti kao nešto nadnaravno dobro.
Osim Ferrijeve atmosfere, ova epizoda nema ništa.
Neuvjerljivo, neupečatljivo, mitomanski napuhano.



Jedna od najboljih zagorovih epizoda.
Prvi a i drugi dio,koliko se god većini forumaša to neće svidjeti.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/10/2017 : 22:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Da, da…potrebni su novi talenti, scenaristi i crtaci. Ljudi koji imaju ideje, vizioneri. Lakse reci nego naci…


Ima ih pun biro nezaposlenih. Pre je lakse reci nego tražiti.
A Burattini cita sve kritike ali se na njih ne obazire. Tu i tamo citira u svom blogu nekoga ko mu je rekao sve bez pardona pa se opravdava na foru "nije li Nolitta prepricavao u Zagor prica, Tigru bla bla bla" i tako na svaku manu slican odgovor.

Dok god je on takav i koncentrisan samo na svoje aforizme kada nadje vremena, od boljeg Zagora nema nista. Ovaj novi maxi je obecavao u svim sferama dok ga nisam otvorio. Sada sam obecava osvezenje u grafickom smislu, jer sve sto je iole valjalo, on je zasrao

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/10/2017 : 09:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nije toliko ni bitan koncept prica.
Naravno da je Nolitta majstorski znao da razradi pricu sa duhovitim uvodima, to je kod njega funkcionisalo. Kod Burattinija to ne funkcionise, svaki put kada je pokusao da imitira Nolittu promasio je loptu.
Pa ipak, Bure ima izuzezno dobrih prica, ali to nisu one gdje imitira Nolittu vec gdje je sav svoj, kao na primjer u posljednjem Mortimeru. Svaki od autora ima svoj stil i najbolji su kada ostanu dosljedni sami sebi.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/10/2017 : 07:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi se posljednjih godina ne čitaju ni specijalci, ni maxiji, nekad se to odmah uzimalo u ruke, danas se nakupi po 5-6, od onog malog što je odlučio umrijeti mi je još zlo.

A kad vidim ove komentare... Ajde, što kažete, barem nisu Cassarovi, da katastrofa bude kompletirana.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/10/2017 : 09:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vrisak vile zloslutnice

(Orig. 621, 622)





Imao sam velika ocekivanja od ove epizode, ne samo da je tema atraktivna vec smo u proslosti imali priliku da vidimo nekoliko tabli novog crtaca Piccininna, koje su zaista dobro izgledale.

Prica je dobro krenula, pojavom vile zloslutnicce odmah se preslo na akciju, dinamika je prstala na sve strane. Bilo mi je pomalo cudno da se vila odmah pojavila, mislio sam da cemo prvo imati neku vrstu uvoda i misterioznih dogadjaja, drugim rijecima izgradnju napetosti i atmesfore, ali to nije bio slucaj. Odjednom, nakon nekoliko stranica, Burattini udara nemilosrdno sa flesbekovima, sasvim u svom maniru kako smo od njega i navikli. Na pocetku to nije bilo toliko strasno, ti flesbekovi su bili povezani sa irskom mitologijom i bili su interesantni. Nakon odredjenog vremena ocekivao se nastavak radnje, ali jok…Bure, kao u nekom ludilu, nastavlja sa prepricavanjem i prelazi iz mitologije u irsku brobu za nezavisnost, koci na taj nacin pricu i smara sa nekim objasnjenjima koja nikoga normalnog ne interesuju. Na te proklete flesbekove je potroseno vise od pola epizode, sto je van pameti ukoliko imamo u vidu da cijela prica traje tek jednu i pol svesku. Na kraju, kada je napokon zavrsio sa jebenim prepricavanjem, imamo jos nekoliko scena finisnog obracuna, koje su prikazane vecinom tako sto Zagor leti sa lijane na lijanu na nekoliko stranica. Sta reci drugo nego da je prica tesko razocarenje, ne zbog teme, vec zbog uzasno lose razrade scenarija.

Piccininnov debi je mnogo obecavao, u stripu se nije bas toliko pokazao koliko se od njega ocekivalo. Na momente se moze da vidi da dolazi iz svijeta karikature i da mu taj stil mozda i najbolje lezi. Pa ipak, nacrtao je nekoliko dobrih vinjeta, pogodio je i atmosferu, cak je i lica glavnih aktera prilagodio klasicnom Ferrijevom stilu, sto je za svaku pohvalu. Mane su mu, kao sto rekoh, na momente se vidi taj njegov karikaturni tac, zatim slabo pazi na proporcije likova. Dalje, s obzirom kako je crtao pozadinu, mislim da nije mnogo vremeena potrosio na crtanje ove epizode, vise je to bio brzinski rad. Kako bilo, kada sve saberemo i oduzmemo, ipak bi mi bilo drago da ostane u nasoj ekipi i da i dalje crta Zagora, jer pored svih mana i dalje je bolji od vecine trenutnih crtaca naseg omiljenog junaka.

Edited by - King Warrior on 16/10/2017 14:24:06
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/10/2017 : 18:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Talijani javljaju da se vraća Supermike - crtač je Verni!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/10/2017 : 21:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Crta Verni, nije teško pretpostaviti da je scenarist Bure, pod nadgledničkom palicom Bureta- zvuči napeto u pizdu materinu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 14/10/2017 : 22:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
odlicno

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/10/2017 : 07:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Crta Verni, nije teško pretpostaviti da je scenarist Bure, pod nadgledničkom palicom Bureta- zvuči napeto u pizdu materinu.


Samo da ne ide u njegovu proslost kao s Hellingem pa pocne objasnjavati kako je odrastao ili neko nedaj Boze racionaliziranje zasto je u svemu super ili prepricavanje zadnja dva susreta s njime kao da se ne sjecamo svakog detalja posto je Mike (vjerovatno) najkarizmaticniji lik u Zagorovom svijetu. Brinem se. Bolje da je to dao Rauchu, u kombinaciji s Priscom ili barem Della Monicom. Ahh! Zivi bili pa vidjeli!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/10/2017 : 07:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Samo da ne ide u njegovu proslost kao s Hellingem pa pocne objasnjavati kako je odrastao ili neko nedaj Boze racionaliziranje zasto je u svemu super ili prepricavanje zadnja dva susreta s njime

Ma kakvi, gdje bi to njemu palo na pamet...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/10/2017 : 07:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Talijani javljaju da se vraća Supermike - crtač je Verni!



jasno je kojim putem ide zagor, jasno je kakva mu je buducnost, jasno je za kakvu publiku se ovo radi, jasno je da ce izabrati vernija.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000