forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/12/2017 : 20:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

@Dwayne
Opsti doprinos. Godina samo oznacava kada se izbori odrzavaju (tako sam.nasledio od Kinga, a on od profe inza), a biralo se ODUVEK po opstem doprinosu. Pobedi uvek neko aktuelniji jer je ritam foruma takav. Slazemo se za Igora12.

Edit: stinky je bio neaktivan samo u tom kvartalu. Pojavio se par puta u toku godine i forum je odmah zivnuo. S druge strane, covek odrzava na Darwoodu temu "tako se filozofira sekirom" plus sto je zajedno sa mnom napisao sjajne tekstove za epicentrovo izdanje. Zagorolog kako prosle tako i prethodnih godina.

Edit2: ja izbor samo otvaram. Od kvalifikacija do finala. Vase je sve ostalo. Ako neko sada izabere prastarog DeeCaya, sta ja da radim? Da ponistim izbor stotinu ljudi?

@DODS
koja sprdacina prosle godine? Koja sprdacina ove? Proslogodisnja "sprdnja" je oborila rekord u broju glasaca i izabrala coveka koji titulu zasluzuje. Sacica budala ne nesto cega je uvek bilo i bice. Najbolje da sada svi drzimo muda sklupcana u gacama i kazemo "ja necu"


Nije me bilo godinu dana,priključio sam se prije 2 ipo mjeseca,ali stotinu ljudi?Očito sam puno propustio.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/12/2017 : 20:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Tintone, prvo se šprdaš sa izborom a sad nam tu prodavaš ozbiljnost i uvrijeđenost.

Bolje ti se odlučiti za jednu od opcija i toga se držati stalno, izgleda vjerodostojnije.




Evo njega opet hahahah...bar je zabavno na forumu...e moj klintone
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 16/12/2017 : 20:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney
Ako se gleda životno djelo onda su forumaši ludi, tko god nije stavio DeeCaya, Brdara, groficu ili, hajde pomozite koga još zadnji put aktivnog 2015., pljuje po njima.




Care, ove godine sam bio aktivan na forumu do septembra, nacrtao sam oko 100-njak tabli (od toga je 54 table otislo na strip o zagorolozima koji sam zavrsio u junu ove godine i koji itekako ima veze sa serijalom), nacrtao nekoliko ilustracija u kojima sam odao omaz Zagoru i heavy metal legendama (a za iste sam na fb-u dobio lajk od naslovnicara Piccinellija) plus sam kolorisao nekoliko Zagorovih naslovnica i ilustracija.

Ne trazim da mi neko da titulu, pa cak ne moram biti niti nominiran jer ja crtam i koloriram iskljucivo iz svog zadovoljstva i ljubavi prema Zagoru i stripovima opcenito. Cak se ne mora se nikome ni svidjeti moj rad, sve je stvar ukusa, ali da neko ignorise devet mjeseci mog rada, to je malo cudno.

Naravno, ne ljutim se na tebe, samo branim svoj rad i trud.


A evo i moje liste nominiranih:
- igor 12
- velka031
- going going
- DODSFERD
- senokute
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/12/2017 : 21:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Brdaru, imaš pravo braniti svoj rad, koliko toliko dođe i pred moje oči ali ovo si, dijelom mojom krivicom izgleda, pogrešno razumio jer se opaska "koga još zadnji put aktivnog 2015." odnosila samo na zadnje spomenutu groficu a ne svo troje nabrojanih.
Nisam patetičan, kad bi trebalo nabrojati 10 forumaša koji su najviše doprinijeli Zagoru svo troje bi bili na mojoj listi.

EDIT: I da, moj glas će ići igoru12 inače, jbg, ne mogu svezati da se gleda na opći rad na Zagoru, ja to ipak vežem uz godinu a on je po meni ove godine bio najbolji.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 16/12/2017 21:14:49
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 16/12/2017 : 21:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Sve ok, Dwayne. Ocito sam te krivo shvatio i ispricavam se zbog toga.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 17/12/2017 : 09:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Stinky je institucija za sve vas




pozdrav

Edited by - wele on 17/12/2017 09:11:57
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/12/2017 : 09:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

@tintoreto

predlazem slogan za kampanju:
tinta je srce stripova

a glavno obecanje glasacima
da cemo prestici Italijane ako pobedis


Glavne tri točke mojeg programa su:

- redovni Zagor jednom tjedno na kioscima diljem kugle jugoslavenske
- zaustavljanje odlijeva kvalitetnih crtača sa Zagora
- uvrštavanje Zagora na UNESCO-vu listu svjetske baštine

Tvoj prijedlog je poprilično kompatibilan s prvom točkom mojeg programa, tako da nema zime. Mislio sam program iznjeti tek kasnije, ali moram slušati bilo naroda.



Takve tvorbe ne postoje pa ti je program promašaj a i ostatak je ruganje s izborom.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/12/2017 : 11:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne boj se, nema politike u tom postu. Nemam nikakvih osjećaja prema državi u kojoj nisam živio, konstrukcija je tu jer su u izboru ljudi iz svih južnoslavenskih država (osim Bugarske?).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2017 : 12:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Večeras u osam zatvaramo kvalifikacije i suočavamo deset zagorovaca u polufinalu!

Taman da ostavimo ove gluposti iza sebe :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 17/12/2017 12:03:00
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/12/2017 : 14:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

And the Nominees Are...

1. tinton
2. Markos
3. Vlladimir
4. DODSFERD
5. KRAS



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/12/2017 : 18:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
cronos six
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/12/2017 : 19:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da će stvarno trolovi odnijeti ovaj izbor, pa bolje da im ponudimo pravi izbor. Ajde, ako još može, glas za DeeCaya i Groficu Vargu. ;)
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2017 : 20:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
gotovo glasanje. Brojanje u toku

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/12/2017 : 03:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote


Ovo je treći nastavak iz priče o indijancima Cherokee,kako znamo prvi dio je u redovnoj ediciji,Indijanska zemlja a drugi u istoj ediciji kao i ova zadnja,maxi,dugo putovanje.Ova priča je najmanje posvećena problemu indijanaca Cherokeea.
Priča prati dvije radnje.Prvi dio prati zagora,chica i dva naša stara poznanika.Drugi dio prati malu grupu indijanca Cherokee i četri razbojnika.Prvi dio ima dosta diskusije,dijaloga a drugi dio je dosta " nabijen " akcijom.Osobno puno bolja mi je druga polovica nego prva.Nisam neki ljubitelj ovako klasične teksovske priče ali ovo je Burattini dobro odradio sve do zadnjih par stranica.Dobro je osmišljen razlog spajanja zagora i ekipe s indijancima i razbojnicima,pogađate kraj je po tko zna koji puta odrađen na brzinu i naravno da to nije ispalo tako dobro kao što je ispalo 95% priče.Kraj ostavlja prostora za još jedan nastavak gdje bi se trebalo saznati što se na kraju dogodilo s Cherokeejima koji su ostali u planinama a i sudbina izgnanih Cherokeeja nije potpuno jasna.
Ima jako dobrih scena, prva scena koju pamtim je poprilično brutalna,zagor ispituje nekog tipa i na ovoga bude izvršen atentat,pogođen je iz puške u glavu,zagor je ostao u šoku a lice mu je bilo poprskano krvlju.Također dobra je i nesvakidašnja scena gdje zagor ima vrlo bliske odnose s pripadnicom ljepšeg spola.Jako upečatljive i tužne su scene gdje indijanac pronalazi ubijenu sestru i scene iz prologa.
Rad Prisca je jako dobar,nije najbolji ali je vrlo zadovoljavajući,ne mogu se oteti dojmu da je ovdje namjerno crtao " chiarollovski " koji je crtao dvije spomenute priče,Indijanska zemlja i dugo putovanje.Jako dobro je dočarao Apalačko gorje,kao i sam grad,mjesto radnje gdje se odvijao prvi dio radnje.
Naslovnica,zadnja maestrova, vrlo dobra,boje su upečatljive.
Jako dobar rad Burattinija koji je po ne pamtim više koji puta uprskao kraj,crtež detaljan i jako dobar na mjestima gdje se vidi da je uloženo truda iako ima i vinjeta gdje nema nikakve pozadine.Svakako među boljim stripovima u maxi ediciji.
Važno je napomenuti da nikada prije Ludens nije imao ovoliko tipfelera.

Priča:8
Scenarij:8
Crtež:8
Naslovnica:8



Edited by - Tonka24 on 19/12/2017 03:24:11
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 19/12/2017 : 15:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
https://i.imgur.com/XZvlOZJ.jpg

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - solar on 19/12/2017 17:58:55
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/12/2017 : 17:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@Tonka24 - dobro si ti to prezentirao.
Dugo putovanje i Indijanska zemlja su mi jako drage epizode. Mogao bi mi i ovaj maxi biti zanimljiv.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 19/12/2017 : 17:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
E ova naslovnica mi se sviđa.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/12/2017 : 17:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

https://i.imgur.com/XZvlOZJ.jpg


Krivi topic:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=17643&REPLY_ID=2104921
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/12/2017 : 01:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

@Tonka24 - dobro si ti to prezentirao.
Dugo putovanje i Indijanska zemlja su mi jako drage epizode. Mogao bi mi i ovaj maxi biti zanimljiv.


Hvala grofice što si primjetila,potrudio sam se no moglo je i bolje :)
Dugo putovanje ne pamtim nešto posbeno,Indijansku zemlju puno bolje.
Ako su ti se svidjela Indijanska zemlja onda će i ovaj maxi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/12/2017 : 05:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo Tonka...odlicno si to sazeo....preporuka Grofici da taj maxi procita...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/12/2017 : 17:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Bravo Tonka...odlicno si to sazeo....preporuka Grofici da taj maxi procita...


Hvala lijepo i tebi
Ponio sam si cijelu JA sagu,pa ću kako budem čitao stavljati komentare
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/12/2017 : 22:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/12/2017 : 00:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Sretan Božić svim ljubiteljima zagora
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 25/12/2017 : 07:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Sretan i blagoslovljen Božić i sve najbolje vama i vašim najmilijima!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/12/2017 : 21:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
PAŽNJA SPOILERI !!!!




Epizoda nije ni nova ni pamtljiva, ali nisam kriva što trenutno čitam to što čitam. Imam želju podijeliti mišljenje s drugima, a možda će se naći i neki drugi "nesretnik" koji ovo pamti pa će kazati nešto svoje.

DAN OTKUPA 4 5 9 8 62%

Opet krijumčari alkoholom. U Darkwoodu ih je toliko puno da mi nikako nije jasno kako je to moglo biti profitabilno. Više krijumčara nego Indijanaca.
Padne mi mrak na oči kada vidim da Zagor opet lovi trgovce koji prodaju bućkuriš Indijancima. Prožvakano, dosadno i pitam se što se tu uopće novo može ispričati. Svjesna sam toga da je krijumčarenje alkoholom i oružjem bila realna tema tog doba, ali štancanje epizoda i forsiranje napravilo je od te teme nešto od čega nam je svima muka.
Unatoč svemu Russo je ipak napravio neke stvari koje su dobre. Geg s Chicom koji glumi prodavača haljina mu je pun pogodak i moram priznati da mu neki likovi nisu bili toliko loši.

Jedan od njih je svakako Marston, koji mi je odmah na prvu djelovao kao netko bitan za priču. Bio mi je zanimljiv jer nisam znala u koju ga kategoriju svrstati. Njegovo ponašanje je odmah na početku moglo nagovijestiti da je na strani Oneida. (Prilikom napada na diližansu Johna Duplo V gdje izražava ogorčenost što su pobili toliko Indijanaca ili spašavanje Zagora u salunu kada je zamalo dobio metak u leđa.) Ali mi nije bilo jasno hoće li otići u kategoriju tvrdoglavca koji srlja glavom bez obzira ili će ispasti razuman. Nisam znala kakvu vrstu kaše muti, ali ta nepredvidljivost nije dugo trajala. Otprilike tamo negdje do prvih „zagonetnih“ ubojstava. Tada je bilo očito da on ubija trgovce otrovom i da je njegova bitka pravedna. Jedina osoba osim njega na kojeg je mogla pasti sumnja bio je stari Indijanac. Ali u to nisam baš vjerovala. Šerif je također ok lik, malo drugačiji. Nije tipičan plaćenik nekog igrača iza kulise koji je tisuću puta viđen, nego je jednostavno lijen, nesposoban, foteljaš koji se domogao pozicije, radi minimalno što mora i boli ga ona stvar.

Bailiff smrdi na sto kilometara od prve sekunde kad se pojavio u priči. Čim je stupio na scenu puno je toga postalo jasno kao dan. Možda i najveće iznenađenje je John Duplo V. On mi je u jednom trenutku bio sumnjiv kao potencijalni Bailiffov pomagač. Očekivala sam da će se negdje pojaviti i izvesti nešto. Ili možda spasit nekom život u jednom trenutku, a njega nigdje. Naslovnoca je mogla biti i bolja.

Ovo definitivno nije remek djelo, ali mi zbog Pepea ukupna ocjena nije toliko loša. Iako moram priznati da mi nije dobar kao u epizodi „Pleme drvenih lica“.

Usput evo malo i dragog nam Pepea. Slike su loše jer su slikane mobitelom.

Zagor od granita



Darkwoodsko uzimanje mjera





Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.7 seconds. Snitz Forums 2000