forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

TenthNazgul
Starting Member

10 Posts

Member since 14/12/2015

Posted - 09/04/2018 : 12:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send TenthNazgul a Private Message  Reply with Quote
Pardon, ne extra nego redovan segment...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/04/2018 : 12:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TenthNazgul

Pardon, ne extra nego redovan segment...


http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-24-hellingenovo-nasljede/1953/
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 09/04/2018 : 12:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Da napišem i ja nešto kratko na temu Bure i krize u Zagoru. (Iako pojma nemam otkud vam ti podaci i jesu li istiniti. Al vjerujem vam.)

Burattini se kao glavni urednik treba skoncentrirati na traženje mladih talenata, koji nisu istrošeni, željni su dokazivanja i puni elana i inspiracije. Koji bi napravili isto što su izveli on i Boselli u 90-tima.

Bure je već 20 godina na Zagoru. Tko ne bi izgorio? Pogotovo u poslu koji je kreativan i koji baš traži nešto drugačije, novo i inspirativno. Vjerujem da je Boselli između ostalog i zbog toga otišao u Texa. Oni su profesionalci, njima je to karijera, gledaju gdje će rasti i razvijati se. Nolitta se isto tako skroz posvetio Mr. Nou nakon mnogo godina provedenih na Zagoru.
Burattini je potrošen, treba ga pustiti neka stvara po svom tempu i od srca, bez rokova, presinga i svega onog što ga je ispraznilo. Rauch je dobar kao dopuna, ali nije kalibar koji bi sam skrenuo stvari na pravi kolosijek. I eto nama krize.

Osobno Burattinija ne bih odmah napucala kao staru štracu, sve te godine i iskustvo ipak nešto vrijede. Dobro će doći prilikom smjene generacije.

------------------

Kod usporedbe Bosellija i Burattinija dajem laganu prednost prvome, zbog dijaloga i seksualnosti kod likova.
Burattini nikad nije bio majstor za dijalog, ali je u svojim zlatnim vremenima ipak imao humor i njegovo pilanje nije uzelo maha. Nakon nekog vremena je prestao voditi računa o dobrom dijalogu i likovi su mu se pretvorili u naratore. Prvo naprave nešto, a onda sami sebi uz logorsku vatru objašnjavaju što su radili i zašto to rade. Iako je sve jasno kao dan. To razvodnjava radnju, a i neprirodno je i ukočeno. Tko tako razgovara u realnom životu? Tko sam sebi glumi naratora u postupcima tijekom dana?

Boselli ima puno šarmantnije i životnije dijaloge. Uz to je stvorio i dobar broj kvalitetnih likova, upečatljivih osobnosti. Ali, s druge strane mu Zagor malo šteka. Na momente mi niti smrdi niti miriše i teško mi je definirati kakav je zapravo njegov Zagor. Vrlo lako upadne u sjenu drugih likova. Npr. u epizodama s Cainom ili agentom Ravenom je previše istisnut iz prvog plana. Kao da je onaj tip autora koji je u stanju „ubrati“ samo one likove koje sam stvara.
Smatram da Burattini ima puno bolji feeling za Zagorov karakter. I još ga je dodatno oplemenio nekom detektivskom inteligencijom.

Tek danas kada je Zagor u krizi možemo vidjeti kako je bilo dobro kada su takva dva lava bili u timu. Treba vjerovati u budućnost i nadati se kako će iduća smjena generacije opet napraviti renesansu.

Edited by - grofica Varga on 09/04/2018 12:19:23
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4328 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/04/2018 : 14:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja bi nadodao da bure ima bolji filing i za čikov karakter. Bozelijev Čiko pati od manije samodokazivanja, pokušava biti duhovit, ali mu ne ide, nije prirodan, sav je neki izvještačen. pogotovo mi je bio takav dojam u afričkoj odiseji.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12851 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/04/2018 : 14:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Da napišem i ja nešto kratko na temu Bure i krize u Zagoru. (Iako pojma nemam otkud vam ti podaci i jesu li istiniti. Al vjerujem vam.)

Burattini se kao glavni urednik treba skoncentrirati na traženje mladih talenata, koji nisu istrošeni, željni su dokazivanja i puni elana i inspiracije. Koji bi napravili isto što su izveli on i Boselli u 90-tima.

Bure je već 20 godina na Zagoru. Tko ne bi izgorio? Pogotovo u poslu koji je kreativan i koji baš traži nešto drugačije, novo i inspirativno. Vjerujem da je Boselli između ostalog i zbog toga otišao u Texa. Oni su profesionalci, njima je to karijera, gledaju gdje će rasti i razvijati se. Nolitta se isto tako skroz posvetio Mr. Nou nakon mnogo godina provedenih na Zagoru.
Burattini je potrošen, treba ga pustiti neka stvara po svom tempu i od srca, bez rokova, presinga i svega onog što ga je ispraznilo. Rauch je dobar kao dopuna, ali nije kalibar koji bi sam skrenuo stvari na pravi kolosijek. I eto nama krize.

Osobno Burattinija ne bih odmah napucala kao staru štracu, sve te godine i iskustvo ipak nešto vrijede. Dobro će doći prilikom smjene generacije.

------------------

Kod usporedbe Bosellija i Burattinija dajem laganu prednost prvome, zbog dijaloga i seksualnosti kod likova.
Burattini nikad nije bio majstor za dijalog, ali je u svojim zlatnim vremenima ipak imao humor i njegovo pilanje nije uzelo maha. Nakon nekog vremena je prestao voditi računa o dobrom dijalogu i likovi su mu se pretvorili u naratore. Prvo naprave nešto, a onda sami sebi uz logorsku vatru objašnjavaju što su radili i zašto to rade. Iako je sve jasno kao dan. To razvodnjava radnju, a i neprirodno je i ukočeno. Tko tako razgovara u realnom životu? Tko sam sebi glumi naratora u postupcima tijekom dana?

Boselli ima puno šarmantnije i životnije dijaloge. Uz to je stvorio i dobar broj kvalitetnih likova, upečatljivih osobnosti. Ali, s druge strane mu Zagor malo šteka. Na momente mi niti smrdi niti miriše i teško mi je definirati kakav je zapravo njegov Zagor. Vrlo lako upadne u sjenu drugih likova. Npr. u epizodama s Cainom ili agentom Ravenom je previše istisnut iz prvog plana. Kao da je onaj tip autora koji je u stanju „ubrati“ samo one likove koje sam stvara.
Smatram da Burattini ima puno bolji feeling za Zagorov karakter. I još ga je dodatno oplemenio nekom detektivskom inteligencijom.

Tek danas kada je Zagor u krizi možemo vidjeti kako je bilo dobro kada su takva dva lava bili u timu. Treba vjerovati u budućnost i nadati se kako će iduća smjena generacije opet napraviti renesansu.




Savršen osvrt, super detektirano, bravo!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/04/2018 : 16:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To je zaista stvar ukusa.
Bosellijev Čiko me redovno prevrne sa stolice, a da niko od njega na silu ne pravi budalom. Realniji je, prgav ali veran, trapav ali i uzdanica. Burattinijev Čiko je jednostavno glup. A i Zagor ga toliko puta proziva čisto da bi se pokazalo kako i on ima humora da samo čitajući dobijem transfer srama.
Bosellijev Čiko se ceni

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/04/2018 : 16:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Na temu Burattinija: kao što rekoh,problem je što je pokazao da može a tako često ponudi golo go***. Tada, kada mu se uputi negativna kritika, radije ce pisati odbrambeni clanak na svom blogu nego staviti malo prst na celo. JA sagu je odradio stoički, pa i dve priče posle nje zbog cega sam pomislio da je konacno dosao k sebi.
A onda je nastupio Hellingen, prica u kojoj se potrudio da ujedini sve svoje mane i nakrka ih steroidima. Posle Hellija, vratilo mi se malo vere u njega kao pisca, ali je pobacio i kao urednik. Povratak Blondie, povratak Crvenog strelca, povratak Thundermana (i jos jednog tajanstvenog negativca), povratak Supermajka, povratak Smirnoffa (ovaj je ustvari lepo ispao) -ko će pri čistoj svesti zaredati toliko povrataka i nadati se ikakvom prodajnom uspehu!?- dok usput ode jos jedan crtac pravo u Texov staff. Ma bre,da sam Boselli i da znam da mi je kolega takav šonjo, i ja bih mu oduzimao sve šta valja.

Ali kao što reče tinton, dobijamo Zagora kakvog smo zasluzili. Jedan Sedioli je svetiji i od Prisca, Rubinija i Bisija, jedinih crtaca u staffu koji valjaju ili su valjali

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/04/2018 16:21:58
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12851 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/04/2018 : 17:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

To je zaista stvar ukusa.
Bosellijev Čiko me redovno prevrne sa stolice, a da niko od njega na silu ne pravi budalom. Realniji je, prgav ali veran, trapav ali i uzdanica. Burattinijev Čiko je jednostavno glup. A i Zagor ga toliko puta proziva čisto da bi se pokazalo kako i on ima humora da samo čitajući dobijem transfer srama.
Bosellijev Čiko se ceni



Lijepo rečeno, na kraju se sve svede na stvar ukusa, iako većina nas ne voli kad Burattini od Chica radi kretena...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/04/2018 : 17:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

To je zaista stvar ukusa.
Bosellijev Čiko me redovno prevrne sa stolice, a da niko od njega na silu ne pravi budalom. Realniji je, prgav ali veran, trapav ali i uzdanica. Burattinijev Čiko je jednostavno glup. A i Zagor ga toliko puta proziva čisto da bi se pokazalo kako i on ima humora da samo čitajući dobijem transfer srama.
Bosellijev Čiko se ceni


Bosellijev Chico je, koliko-toliko, realni žitelj divljeg zapada. Za Buretovog je čudo da je još živ.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 09/04/2018 17:35:01
Go to Top of Page

jankela
New Member



207 Posts

Member since 09/04/2018

Posted - 09/04/2018 : 18:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jankela a Private Message  Reply with Quote
Da se i ja uključim u diskusiju; slažem se sa nekolicinom članova po pitanju Čika, dok je Boselijev Čiko donekle realan i može se smatrati čovekom, Buratinijev Čiko je obično spadalo za zafrkanciju, lik (ukoliko se to uopšte može smatrati likom) koji služi samo radi dobijanja slapstik komičnih elemenata.
Buratinijev Čiko prosto pleni svojom neprirodnom glupošću.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/04/2018 : 08:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bosellijev Chico je bezbojan, nijem i dosadan karakter, suvišan u stripu. Boselli je operisan od humora, on to zna i ne pokušava bilo šta drugo da dokaže. Chico treba da bude komičan, kao takav je zamišljen i to je njegova uloga u stripu. Svaki drugi pokušaj karakterizacije je promašaj i nepoznavanje lika.

Burattinijev je već bolji, na pravom je tragu originalnog lika. Pomalo šeprtljav, komičan i tu je kada ga Zagor zaista treba. Tu ne pričam o onom degeneriku iz starog samostalnog serijala, već o Chicu iz redovne serije.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/04/2018 : 08:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Draži mi je Maurov Chico koji ni ne pokušava biti duhovit, nego Nolittin koji se toliko očajnički bezuspješno trudi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/04/2018 : 08:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Draži mi je Maurov Chico koji ni ne pokušava biti duhovit, nego Nolittin koji se toliko očajnički bezuspješno trudi.


Nolittin se trudi? Ili si mislio Buretov? Tintone, reci mi nešto, je li se drogiraš?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/04/2018 : 08:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Bosellijev Chico je bezbojan, nijem i dosadan karakter, suvišan u stripu. Boselli je operisan od humora, on to zna i ne pokušava bilo šta drugo da dokaže. Chico treba da bude komičan, kao takav je zamišljen i to je njegova uloga u stripu. Svaki drugi pokušaj karakterizacije je promašaj i nepoznavanje lika.

Burattinijev je već bolji, na pravom je tragu originalnog lika. Pomalo šeprtljav, komičan i tu je kada ga Zagor zaista treba. Tu ne pričam o onom degeneriku iz starog samostalnog serijala, već o Chicu iz redovne serije.




E radi boldiranog nećeš dobiti +1 već +0,75.
Boselli je baš operiran od humora.
Naravno, Nolittin Chico je najbolji (govorim o redovnom serijalu) i on mu je zadao temelje.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 10/04/2018 09:02:10
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/04/2018 : 10:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by tinton

Draži mi je Maurov Chico koji ni ne pokušava biti duhovit, nego Nolittin koji se toliko očajnički bezuspješno trudi.


Nolittin se trudi? Ili si mislio Buretov? Tintone, reci mi nešto, je li se drogiraš?



Oba.
S tim da je Buretov bar imao svoje momente.
Naravno da se drogiram.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2018 : 10:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Opet, vidiš, u ovoj raspravi niko ne može biti u pravu.
Apsolutno je subjektivnog tipa kome je čiji Čiko duhovitiji.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4328 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/04/2018 : 11:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
maurov Čiko se trudi biti nešto što nije. Buretov je onaj naš spontani Čiko, ali, kako reče i Kralj ratnik, ne onaj glupi iz prvih epizoda.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/04/2018 : 11:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Chico - Putovanje kroz vrijeme

Vratio nam se Chico! Da budem iskren ne znam da li je iko tražio da se taj serijal opet oživi, pogotovo nakon izuzetno loših epizoda prvog serijala, ali eto, Burattini je stari nostalgičar i sigurno je on bio jedan od glavnih ljudi koji su bili za to da se ovaj projekat oživi.

Šta nam novo nudi ovaj serijal? Pa mnogo toga, može se reći. Kao prvo, serijal je limitiran na šest epizoda, sve su povezane, za razliku od starog serijala koji je imao zasebne priče. Novi serijal je takođe u boji i ima duplo manje stranica nego prije. Pa opet, to su sve sporedne stvari, najvažnija je sama priča. Chico ovoga puta putuje kroz vrijeme i tu nailazi na mnoge poznate istorijeske ličnosti, nešto slično kao i Lilith, samo što je to kod Chica sve izvedeno na humoristični način. Moglo bi se reći da je ovaj novi serijal u stvari parodija od Lilith.

Ono što mi se dopalo je dobra karakterizacija našeg debeljka, nije totalni retard, kao što su ga predstavljali u staroj seriji nakon prvih pet Nolittinih epizoda, baš naprotiv, Chico je ovdje prikazan kao inteligentan i snalažljiv, naravno i sa dobrom dozom šeprtljavosti, što je neizaostavni dio njegovog lika. Početak serijala je solidan, kvalitetno negdje između Nolittinog i Burattinijevog Chica.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12851 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/04/2018 : 11:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by tinton

Draži mi je Maurov Chico koji ni ne pokušava biti duhovit, nego Nolittin koji se toliko očajnički bezuspješno trudi.


Nolittin se trudi? Ili si mislio Buretov? Tintone, reci mi nešto, je li se drogiraš?



Hhahahahahaha, ova fina pošalica zbilja vrijedi svakog smijeha...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19361 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/04/2018 : 13:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Uistinu jedna od najboljih pošalica dugo vremena.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/04/2018 : 20:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ali kao što reče tinton, dobijamo Zagora kakvog smo zasluzili. Jedan Sedioli je svetiji i od Prisca, Rubinija i Bisija, jedinih crtaca u staffu koji valjaju ili su valjali


Ajme patak, Bože, mora da će mi tinton definirati što ja zaslužujem.

Kome je to Sedioli svetiji od spomenute trojice? Koliko shavaćam upravo se ljudi i bune što se valjani crtači vrbuju u Texa. Provjerila sam komentare na recenzijama i Sedioli u prosjeku nosi ocjenu 6. Laknulo mi je kada sam to vidjela jer sam se nakon čitanja tvog komentara uplašila samih desetki.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/04/2018 : 22:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Chico - Putovanje kroz vrijeme

Vratio nam se Chico! Da budem iskren ne znam da li je iko tražio da se taj serijal opet oživi, pogotovo nakon izuzetno loših epizoda prvog serijala, ali eto, Burattini je stari nostalgičar i sigurno je on bio jedan od glavnih ljudi koji su bili za to da se ovaj projekat oživi.

Šta nam novo nudi ovaj serijal? Pa mnogo toga, može se reći. Kao prvo, serijal je limitiran na šest epizoda, sve su povezane, za razliku od starog serijala koji je imao zasebne priče. Novi serijal je takođe u boji i ima duplo manje stranica nego prije. Pa opet, to su sve sporedne stvari, najvažnija je sama priča. Chico ovoga puta putuje kroz vrijeme i tu nailazi na mnoge poznate istorijeske ličnosti, nešto slično kao i Lilith, samo što je to kod Chica sve izvedeno na humoristični način. Moglo bi se reći da je ovaj novi serijal u stvari parodija od Lilith.

Ono što mi se dopalo je dobra karakterizacija našeg debeljka, nije totalni retard, kao što su ga predstavljali u staroj seriji nakon prvih pet Nolittinih epizoda, baš naprotiv, Chico je ovdje prikazan kao inteligentan i snalažljiv, naravno i sa dobrom dozom šeprtljavosti, što je neizaostavni dio njegovog lika. Početak serijala je solidan, kvalitetno negdje između Nolittinog i Burattinijevog Chica.



Bio sam skeptičan prema ovome zbog užasa koji su nam nudili Bure i Gamba, ali nakon prva dva broja ovo je sasvim ok, zabavno, opuštajuće, brzo se čita, hvale vrijedan potez napokon
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/04/2018 : 22:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ali kao što reče tinton, dobijamo Zagora kakvog smo zasluzili. Jedan Sedioli je svetiji i od Prisca, Rubinija i Bisija, jedinih crtaca u staffu koji valjaju ili su valjali


Ajme patak, Bože, mora da će mi tinton definirati što ja zaslužujem.

Kome je to Sedioli svetiji od spomenute trojice? Koliko shavaćam upravo se ljudi i bune što se valjani crtači vrbuju u Texa. Provjerila sam komentare na recenzijama i Sedioli u prosjeku nosi ocjenu 6. Laknulo mi je kada sam to vidjela jer sam se nakon čitanja tvog komentara uplašila samih desetki.


Ne mislim na "nas" na forumu nego generalno na "nas" zagorovce van foruma. Bila bi u šoku kakvi se sve hvalospevi čitaju po Sediolijevom profilu i koliko ga generalno italijanski i naši off-line tradicionalisti obozavaju znam da sam ja bio kada sam to video.

Generalno, većina čitalaca je u fazonu neka samo 10% nalikuje 70-ima (nolitti ili ferriju stilski) i to je Zagor kojeg će većina trenutnih čitalaca da pazari.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 10/04/2018 22:53:03
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4328 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/04/2018 : 09:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
običaj je da se paušalno s vremena na vrijeme napada izdanje čiko specijal, po meni neopravdano, jer je to izdanje dalo klasike kao što su Čiko novinar, vojnik, traper, river čiko, nasljedstvo....
jedino stvarno loš i nečitljiv je bio pračovjek
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by King Warrior

Chico - Putovanje kroz vrijeme

Vratio nam se Chico! Da budem iskren ne znam da li je iko tražio da se taj serijal opet oživi, pogotovo nakon izuzetno loših epizoda prvog serijala, ali eto, Burattini je stari nostalgičar i sigurno je on bio jedan od glavnih ljudi koji su bili za to da se ovaj projekat oživi.

Šta nam novo nudi ovaj serijal? Pa mnogo toga, može se reći. Kao prvo, serijal je limitiran na šest epizoda, sve su povezane, za razliku od starog serijala koji je imao zasebne priče. Novi serijal je takođe u boji i ima duplo manje stranica nego prije. Pa opet, to su sve sporedne stvari, najvažnija je sama priča. Chico ovoga puta putuje kroz vrijeme i tu nailazi na mnoge poznate istorijeske ličnosti, nešto slično kao i Lilith, samo što je to kod Chica sve izvedeno na humoristični način. Moglo bi se reći da je ovaj novi serijal u stvari parodija od Lilith.

Ono što mi se dopalo je dobra karakterizacija našeg debeljka, nije totalni retard, kao što su ga predstavljali u staroj seriji nakon prvih pet Nolittinih epizoda, baš naprotiv, Chico je ovdje prikazan kao inteligentan i snalažljiv, naravno i sa dobrom dozom šeprtljavosti, što je neizaostavni dio njegovog lika. Početak serijala je solidan, kvalitetno negdje između Nolittinog i Burattinijevog Chica.



Bio sam skeptičan prema ovome zbog užasa koji su nam nudili Bure i Gamba, ali nakon prva dva broja ovo je sasvim ok, zabavno, opuštajuće, brzo se čita, hvale vrijedan potez napokon

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 12/04/2018 : 14:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ali kao što reče tinton, dobijamo Zagora kakvog smo zasluzili. Jedan Sedioli je svetiji i od Prisca, Rubinija i Bisija, jedinih crtaca u staffu koji valjaju ili su valjali


Ajme patak, Bože, mora da će mi tinton definirati što ja zaslužujem.

Kome je to Sedioli svetiji od spomenute trojice? Koliko shavaćam upravo se ljudi i bune što se valjani crtači vrbuju u Texa. Provjerila sam komentare na recenzijama i Sedioli u prosjeku nosi ocjenu 6. Laknulo mi je kada sam to vidjela jer sam se nakon čitanja tvog komentara uplašila samih desetki.


Ne mislim na "nas" na forumu nego generalno na "nas" zagorovce van foruma. Bila bi u šoku kakvi se sve hvalospevi čitaju po Sediolijevom profilu i koliko ga generalno italijanski i naši off-line tradicionalisti obozavaju znam da sam ja bio kada sam to video.

Generalno, većina čitalaca je u fazonu neka samo 10% nalikuje 70-ima (nolitti ili ferriju stilski) i to je Zagor kojeg će većina trenutnih čitalaca da pazari.



Ovaj forum su također čitatelji i ako ćemo analizirati „svetost“ nekog crtača moramo i njih uzeti u obzir, a ne samo uzorak koji potkrepljuje teoriju koju zastupamo. Ima ljudi koji su i na ovom forumu dali dobre ocjene Sedioliju. Svaki od crtača ima neke svoje obožavatelje i naravno da će mu oni pisati hvalospjeve po profilu. Pišu hvalospjeve Rubiniju i Bisiju isto. S tim da oni imaju puno više pratitelja nego Sedioli. Sedioli 339, Rubini 2574, Bisi 1241.
Te off line ljude koje spominješ ne mogu prihvatiti kao argument. „Oni“ mogu biti u realnosti samo 3 čovjeka koje si sreo. Internet, pa tako i ovaj forum, je pun ljudi koji su „oni tamo neki“ koji potkrepljuju razne teorije, a da pri tom ni ne postoje. U zamku fantomskih masa neću upasti.

Tex je broj 1, sveta krava, najprodavaniji, tamo je lova. Ugasi li se on, Bonelli neće imati šoldi za tiskanje drugih junaka. Svatko tko se pokaže i tko je dobar selit će u njegov stuff jer on ne smije propasti.

Odljev dobrih crtača iz Zagorovog stuffa u Texov upravo govori da su dobri i da ih se voli. Ne tjera njih „ukus“ fanova. Ako se Bonelli kuću pita - Zašto dobri crtači odlaze iz stuffa? Na tapet će spremno iskočiti brend Ferrija i poštivanje ukusa fanova koji traže Vernija, Sediolija. Sigurno nećemo dobiti neku službenu potvrdu u smislu „Ovi dobri crtači su i sami željeli otići u Texa jer se plaše Zagorovog gašenja. Gledaju se ugurati u staff junaka koji je stabilniji i garantira plaću još neko vrijeme.“

Eto, to je moje mišljenje o odljevu dobrih crtača.

Verni, Sedioli i ostali kopiranti Ferrija imaju svoju punu vrijednost samo u okviru Zagora i Ferrijevog nasljeđa. Zbog toga sumnjam da će se oni igdje seliti, pa će s vremenom postati nosioci Zagorovog staffa.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.51 seconds. Snitz Forums 2000