forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/05/2018 : 12:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-714-716-ubojica-iz-darkwooda/930/


Jedna od onih priča tipa »Ubio je jednog od naših! Smrt Duhu s sjekirom! Hoka hej!....Aha, ček, bogati! Zagor ipak nije ubojica? Hmmm, tko bi reko da je najplemenitiji čovjek u Darkwoodu, čovjek koji svih ovih godina drži mir u našoj regiji nedužan. Sorry duše, prebrzo smo donijeli zaključak, ipak nisi ti taj koji iz čista mira voli ubijati indijance...«


Lošnjikava priča. Ne pali mi to da su svi spremni otrgati glavu junaku za kojeg kao znaju da je Manitov izaslanik bez ijedne greške u dosjeu. To je prolazilo na početku, više ne. »Profesionalci« koji se skrivaju ispod tepiha su također vanilija. Kao vježbali su mjesecima i sad su ti petparački zlikovci kao supernindže koji mogu potajno pratiti našeg junaka bez da ih ovaj opazi. Čokolada bi trebala biti ona podmornica koja je tu samo zbog toga da mogu preroniti deset metara od skrivene pećine do obale. Donatelli ko Donatelli. Da jedan takav dođe danas u staff, ljudi bi popizdili, ali kod ovih starijih priča zbog nostalgije uvijek može proći. Zanimljivo je kako je Zagor sakrio Čika. Ovaj put se baš potrudio - skrivena spilja i jabuke. Šteta za Tawara – jedan od onih klasik likova. Bilo bi bolje da se priča vrtjela oko njega i onda neka jača tragična smrt, a ne ova koja je dobio u stripu »Zagore, ubojica se skriva u (BANG)! «. Priča bi vjerojatno dobila na jačini da je Toninelli napisao nastavak u kojem se Zagor obračunava s tim tajnim naručiteljima kaosa.

61%
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/05/2018 : 11:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote


http://www.stripovi.com/recenzije/undefined-undefined-timber-bill/1973/

Toninelli me još nije oduševio. Donatelli mu ne pomaže. Ali ovo je ipak bolje od »Ubojica u Darkwoodu«, koji imaju bolje ocjene komentatora. Nije mi jasno zašto.

Ovdje su stvari manje naivno posložene, bez ubojica pod tepisima i podmornice koja nema nekakva smisla. Ovdje, u biti, dobivamo Zagora partizana. Čak je i maršal u ovoj priči, ali nije to »onaj« maršal. Naš junak u maniri najbolje partizanske gerile rasturava okupatora odnosno nelegalnu operaciju drvosječa – pali im kolibe, maltretira radnike i šefove, zasjedama uništava »transportere«, minira mostove... To je bilo zanimljivo čitati. Uvijek je dobro vidjeti i Satka, koji se i ovdje iskazao efektnim nastupom u sudnici. Dobro je bilo kad je Zagor napizdio "to je izvan moje jurisdikcije" maršala. Toninelli nam ja na kraju servirao i twist u liku tog glavnog masterminda, koji je to sve skupa financirao i organizirao.

Nekako sam više očekivao od naslovnog lika tj. Timber Billa. Ako je ime lika i ime priče i na to još dodamo efektnu naslovnicu na kojoj je Zagor skroz utučen, onda nešto i očekuješ od tog lika. Timber je ovdje u biti tek četvrti po redu zlikovac i uopće ne dolazi nešto do izražaja. Imamo tog masterminda, Nijemca Wertmanna, Macauleya i tek onda je po hierarhiji Timber. Ovaj Macauley je scenaristički višak, koji samo krade jačinu Timberu. Ok, ne treba biti Timber Bill udarni lik operacije, ali onda niti ne zaslužuje da se priča zove po njemu. Ne radi se to tako.

Normalno da nije moglo niti bez teške naive tipa »Zagore, heroju naš darkvudski, seoski pijanac je rekao da ste ga vi udarili s leđa. Moram vas zatvoriti u zatvor!«. Ok, Zagora želimo izbaciti iz igre na neko vrijeme da produžimo priču i omogućimo Satku da se iskaže, ali smisli onda neki jači razlog zašto smjestiti najvećeg heroja u regiji u zatvor. Svjedočenje seoskog pijanca je loše scenarističko rješenje.

70%
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12801 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 02/05/2018 : 19:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Zagor "Ubojica od kamena" LU 270, kakva ono životinja napada Zagora u pećini? Leteća vjeverica? Černobilski šišmiš? Mislim, šta?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/05/2018 : 20:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sada i mene zanima o čemu se radi, a mogu baciti pogled tek sutra oko 9 h.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12476 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/05/2018 : 22:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Zagor "Ubojica od kamena" LU 270, kakva ono životinja napada Zagora u pećini? Leteća vjeverica? Černobilski šišmiš? Mislim, šta?



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/05/2018 : 22:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Prava leteća aždaja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2018 : 23:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Helingen: Uskrsnuće


Ocena: 8,2
Spojleri!
Šta reći?
Morao je i Bure da pokuša sa Helingenom, pa da udje u Ligu Šampiona.
A i da prodje kao i druga dvojica posle Nolite - barem kada je moje mišljenje u pitanju (očigledno u manjini).
Za mene najbolji Helingen i vrhunac te sage - Teror šeste planete.
Demon Ludila je imao očajnu ideju (paralelne dimenzije, psiho-triler) i sasvim solidnu realizaciju - priča ima početak, središnji razvoj i veliko (bukvalno) finale.
Senke nad Darkvudom su imale dobru ideju - vraćanje Helingena u stvaran svet, Helingena od krvi i mesa... ali na koji način?
Ma kakav Vendigo i demoni, kakve to veze ima sa pričama o Helingenu, koje su uvek bile Naučna fantastika?
A da ne govorim o potpuno bespotrebnom Kralju orlova i gomilom kentaura na drugoj strani sage.
Ipak, i ova priča je imala dobar razvoj radnje, neke zanimljive likove i odličan Ferijev crtež.
Konačno, Buratini se okreće u pravom pravcu - vraća Helingena iz one kabine iz Nolitine priče.
Helingen od krvi i mesa, uz samo uzgredno pominjanje Vendiga i Kiki Manitua.
Roboti, tehnologija, energetski štitovi i oružja,... kakvi demoni i osrali bakrači.
Jedino...uvodni deo je delovao malo preopširno za pravu priču o Helingenu, više kao iscrpno objašnjenje njegovog povratka u svet živih bića i priprema za narednu priču, koja bi bila ona prava priča o Zagoru i njegovom arhineprijatelju.
I dobro bi bilo da je tako i ostalo, da je Helingen negde klisnuo, da bi se pojavio za koju godinu, sa najnovijim oružjima i smicalicama u ostvarenju vladavine svetom.
Ali 'oćeš - nije ni Bure mogao da odoli čuvenim "lakim rešenjima" (ili "čudesnim", "genitalnim", ili već kako se zovu).
Ono... kad glavnog junaka staviš u nemoguću situaciju, a on se izvuče na predzadnjoj strani sa tim rešenjem problema.
Ostala mi je u sećanju jedna rečenica iz nekog teksta o monstrumima u stripu i na filmu, koja glasi otprilike ovako:
"...sećate se onih priča o odbeglom gigantskom komarcu, pacovu, magnetnom vorteksu, ili bilo čemu, koje uništava Njujork, ili Kremlj, ili Snupijevu kućicu... vojska, ili mornarica, ili skauti su nemočni... naučnikov (on je obavezan) pomoćnik izlazi sa blesavim "naučnim" rešenjem (koje odradi posao)... i na kraju se privaljuje na naučnikovu lepu kćerku (ona je takodje bila obevezna)."
E, i Buretov Zagor dolazi do tog genijalnog rešenja par strana pre kraja storije... ali na koji način?
Pomoću Vendiga.
Opet Vendigo.
Sve je lepo uradio (solidno) do tog kraja, čak je ispoštovao u dovoljnoj meri i te diskutabilne nastavke Sklavija i Bozelija i - onda zasrao na kraju.
Pa čemu prethodnih 415 strana vraćanja na Helingena iz Nolitine priče, ako će opet biti uključen Vendigo?
Sve je moglo do tada se svari - i diskutabilna prošlost Gartova u okviru baze Drugde (koja se teško uklapa u dosadašnje storije) i deo o Terminatorima koji se aktiviraju naknadno, a koji su korišćeni od strane Akronjana, a nismo ih nigde videli čak ni pomenute,... pa čak i preterani sadizam i rasizam Helingena (što se baš ne može zaključiti iz dosadašnjih priča),...
Sve, samo ne ovakav kraj - jer poništav sav prethodni trud.

Sad, šte je-tu je, idemo dalje.
Da vidimo i to čudo od osmog nastavka.
Tu će već morati opet da bude glavni Vendigo, čak će dobar deo priče morati da bude taj "fantastični" (fantazija, pre bih rekao), a nauka će morati da sačeka nekih svojih drugih pet minuta.




EDIT: Verni i Sedioli su ovde jako vrlo dobro odradili svoj deo posla.
Dosta su bolji, nego u priči Sudnji dan.
Pomislio sam da je to možda zbog žurbe, ali se setih da su i u ovoj priči radili pod pritiskom rokova.
Ako ovako nastave - onda smo dobili dobar tandem.



Po meni nista nije moglo da spasi ovu Helingenovu pricu. Katastrofa od pocetka (mislim od pocetka Vernijevog i Sediolijevog dela) i nizanje katastrofa do bukvalnog deus ex machina razresenja na poslednjim stranama koji je kao jagoda na slagu na vrhu jedne ogromne torte gluposti.

Bosselijev Helingen iako pati od nekih nedostataka (i najvaznije nepotrebnosti nastavka posle Demona ludila) je barem smislen, celishodan i zabavan za procitati uz bolje upoznavanje sa bazom Drugde i agentom Rejvenom.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/05/2018 : 23:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Prava leteća aždaja.


Neka nova životinjska vrsta koju tek trebaju otkriti, Torricelli je malo zavirio u "budućnost".

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 02/05/2018 23:12:31
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/05/2018 : 09:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda jos ponestalo ljesnaka pa je imala apstinencnu krizu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 03/05/2018 : 11:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Černjobiljski leteći štakoroliki vjever sa dabrovim repom
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/05/2018 : 14:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Čitam Plamenu lubanju ponovo.
Je li moguće da su navijači Sarajeva dobili svoje ime (Horde zla) po ovoj epizodi?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/05/2018 : 14:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Čitam Plamenu lubanju ponovo.
Je li moguće da su navijači Sarajeva dobili svoje ime (Horde zla) po ovoj epizodi?


Da!
https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Horde_zla
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/05/2018 : 14:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by mladjo

Čitam Plamenu lubanju ponovo.
Je li moguće da su navijači Sarajeva dobili svoje ime (Horde zla) po ovoj epizodi?


Da!
https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Horde_zla



Da, sad sam i ja našao jedan tekst!
Zakon!

http://fksinfo.com/fk-sarajevo/navijaci

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12801 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/05/2018 : 17:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Čitam Plamenu lubanju ponovo.
Je li moguće da su navijači Sarajeva dobili svoje ime (Horde zla) po ovoj epizodi?



To samo pokazuje kako su prije stripove čitali svi ili gotovo svi...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12801 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/05/2018 : 17:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Prava leteća aždaja.



Volio bih nekad vidjeti,u epizodama sa pećinom, napad ovakvih vjeverica, umjesto očekivanih šišmiša.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10751 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/05/2018 : 18:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kakve vjeverice, nema do Bambi-zombija iz one epizode s Vikinzima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12801 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/05/2018 : 11:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Kakve vjeverice, nema do Bambi-zombija iz one epizode s Vikinzima.



U pravu si Emirem, trebalo bi ih vratiti barem nakratko, kao light motiv negdje, nekako...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/05/2018 : 11:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ne zaboraviti drveće koje jede kamenje.



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-694-696-pecinski-ljudi/1334/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/05/2018 : 12:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Koliko god neke stvari na prvi pogled banalno izgledaju, kod Zagora su ispale baš kul.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/05/2018 : 12:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro ovo s drvećem koje guta kamenje, zar nije i cilj da se prikaže nešto " šokantno "?
Inače sama epizoda je jedna od boljih.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/05/2018 : 22:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je teška sprdačina, i to ne zbog ove scene sa drvetom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12801 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/05/2018 : 10:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ma u Zagoru sve prolazi, što raznovrsnije i drugačije, to bolje...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/05/2018 : 11:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Meni je teška sprdačina, i to ne zbog ove scene sa drvetom.



+1

Da, nije to nešto na što bi morali biti ponosni, ali OK, to je dio tog trash razdoblja. Svi ti dugi serijali (američki također) su imali takvu naivu.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 06/05/2018 : 23:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Po meni nista nije moglo da spasi ovu Helingenovu pricu. Katastrofa od pocetka (mislim od pocetka Vernijevog i Sediolijevog dela) i nizanje katastrofa do bukvalnog deus ex machina razresenja na poslednjim stranama koji je kao jagoda na slagu na vrhu jedne ogromne torte gluposti.

Bosselijev Helingen iako pati od nekih nedostataka (i najvaznije nepotrebnosti nastavka posle Demona ludila) je barem smislen, celishodan i zabavan za procitati uz bolje upoznavanje sa bazom Drugde i agentom Rejvenom.




Stvar ukusa, odnosno - mišljenja o potrebnom pravcu kretanja sage o Helingenu.
Meni se vraćanje na SF svidelo, uz pominjanje dve priče posle Terora šeste planete samo onoliko koliko je potrebno da se ne negira njihovo postojnaje.
Rešenje na kraju je katastrofalno i poništava sve što je dotle (po meni dobro) Buratini uradio u priči.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 08/05/2018 : 23:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Jedan talijan s facebooka, ima dosta tih slika, genijalan je
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000