forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Libellus najave
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/08/2016 : 08:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

[quote] sad čitaju dubokoumne stripove sa ružnim crtežem.



Mislim da dosta Fibrinih stripova imaju potpuno obratan problem.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 09:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DollarBill
Nisu Dade otisle zbog cena nego zbog rasprave o humanitarnoj akciji na Mafestu. Pratio Sam I tad forum pa se dobro secam. Zaboravljas I cinjenicu da dok je Markos bio u Libellusu cene bile daleko pristojnije. Kad god bi Markos najavio neko novo izdanje bilo je sa nizom cenom koju bi Dado kasnije podigao. Prvi brojevi Magicnog Vjetra, razni giganti...


Ne sjećam se više tih detalja, ali ne bih baš rekao da sam ja zaslužan za to što mi pripisuješ. Ako se to i dešavalo, vjerojatno je prva cijena bila moja želja, a konačna cijena realnost. U svakom slučaju, bila je donesena dogovorom, na ne nečijom samovoljom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7745 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/08/2016 : 09:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DollarBill
Nisu Dade otisle zbog cena nego zbog rasprave o humanitarnoj akciji na Mafestu. Pratio Sam I tad forum pa se dobro secam. Zaboravljas I cinjenicu da dok je Markos bio u Libellusu cene bile daleko pristojnije. Kad god bi Markos najavio neko novo izdanje bilo je sa nizom cenom koju bi Dado kasnije podigao. Prvi brojevi Magicnog Vjetra, razni giganti...


Ne sjećam se više tih detalja, ali ne bih baš rekao da sam ja zaslužan za to što mi pripisuješ. Ako se to i dešavalo, vjerojatno je prva cijena bila moja želja, a konačna cijena realnost. U svakom slučaju, bila je donesena dogovorom, na ne nečijom samovoljom.


Markose, ne mogu se nikako oteti dojmu da bi ovi Libellusovi Bonelliji bili jeftiniji da ih Fibra objavljuje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 09:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Kasper je klasični troll... Zna se šta mu fali.

Telleru, malo si nagao, nije lipo baš bit toliko oštar, al ima dosta istine šta govoriš, imaš potporu mnogih, al klimaju glavom bez komentara.

Plus:
Libellus je odličan izdavač, al za budućnost stripa bilo bi bolje da ga - nema (bar u ovom HC knjižara izdanju). Elitizam gura bonelli na margine najmračnije trafike, i ja sam kriv što ih "podmazujem", ko 500-njak nas na balkanu...
Fibra je odličan izdavač, dobro je za strip da postoji, čak je i poželjno da postoji u ovom elitnom obliku, za razliku od libellusa, jer to nisu stripovi za mase. A da su samo dobri stripovi...bome nisu. Ima odličnih, ima dobrih, al brate ima onih i za koje je Bonelli (pa i je*beni Miki) kraj svijeta.
Bookglobe - Strip agent - Ludens bili bi pravo i konačno riješenje samo da je - ozbiljnosti (bilo u vidu komunikacije, kronologije ili postojanosti)

Istina, osjeća se taj lagani antagonizam prema bonelliju od strane par članova, al ljudi se s druge strane po meni suzdržavaju previše od kritika fibrnih stripova...pa ljudi kritizirajte, šta vam se može desit, Macan će vam izvuć uši? Ovo je strip sajt, ode smo jer volimo strip i volimo ga komentirat, pa nije taj Šunjić Staljin pa da očekuje da ćemo se svi klanjat nekim Bajkama tamo...Šta će se desit, recite šta mislite o stripu ko onaj Shaner i to je to.
Evo, par primjera da probijemo atmosferu linča...pročita ovi dana:
Ipak i ovdje...5/10. Ok, dobra, inteligentna satira al brate strip je za čitanje jednom u 5/10 godina...il tu i tamo...drkicu (eh TardI)?
Pročita i zadnjeg Zekana...ej, koji Seinfeld...ovo je prije Vaši i naši (osim Waltera, to je dobar broj)...a tek kad vidim starog našeg Mačka ...fakat, nemrešbilivit i vrit...ma divota za decentralizaciju.
Pročita povratak zemlji 8/10...odličan, čak i prijevod (srpsku verziju nisam čita, tako da dragi Djole, ne mogu usporedit).


I šta sad? pojavi se neki duh il neki tamo prdi-ludi pa šta? Ignoriraš ga il se svađaš. Ako ti se da.




Sto puta sam objasnio da "Samo dobri stripovi" znači "Samo MENI dobri stripovi". To ne znači da moraju svima biti dobri, niti da su neki drugi koje ja ne objavljujem loši, nego jednostavno da su stripovi koje Fibra objavljuje MENI osobno dobri. I da, dobri, ne najbolji, najgenijalniji, najovo ili najono. Dobri.

I, naravno, nemam ništa protiv da bilotko kritizira te stripove ili mene osobno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 09:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by teller

Najviše mu zameram način na koji je sa foruma izterao Dade i Libellus...
Počeli zajedno, nije mu se dopao program izdavanja i otišo na svoje...sve ok. ali nije Dade zaštitio od napada na forumu i posredno jih izterao on sam...pa i oni su konkurencija, nemojmo se zavaravat...a i njegov je forum, to može,ima pravo ali nije ako drugo ne..nije fer i korektno..


Znao sam da je to glavni razlog zašto ne voliš Marka, a posredno time i Fibru.

Ali telleru, Marko u onoj situaciji nije mogao napraviti ništa što bi zadržalo Dade na forumu. Ta je situacija bila teška i za njega. Ipak se radilo o njegovim prijateljima. Ne znam zašto bi ga uopće krivio zbog toga.

A za podcjenjivanje Bonellija sam ti već odgovorio. Tu jednostavno nisi u pravu.

Također, nije istina da se Fibrina izdanja ne mogu kritizirati. Dovoljno je pogledati što se sve piše po forumu i recenzijama.


Teller mi je na ignoreu, pa nisam vidio ovo. Ma... nema veze. Svaki put kad naletim na neki ovakav post, sjetim se zašto je na ignoreu. Zato što priča gluposti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 09:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DollarBill
Nisu Dade otisle zbog cena nego zbog rasprave o humanitarnoj akciji na Mafestu. Pratio Sam I tad forum pa se dobro secam. Zaboravljas I cinjenicu da dok je Markos bio u Libellusu cene bile daleko pristojnije. Kad god bi Markos najavio neko novo izdanje bilo je sa nizom cenom koju bi Dado kasnije podigao. Prvi brojevi Magicnog Vjetra, razni giganti...


Ne sjećam se više tih detalja, ali ne bih baš rekao da sam ja zaslužan za to što mi pripisuješ. Ako se to i dešavalo, vjerojatno je prva cijena bila moja želja, a konačna cijena realnost. U svakom slučaju, bila je donesena dogovorom, na ne nečijom samovoljom.


Markose, ne mogu se nikako oteti dojmu da bi ovi Libellusovi Bonelliji bili jeftiniji da ih Fibra objavljuje.


Ne znam, iskreno. Možda. Poznajem Dadu i Dadu dovoljno dobro da znam da su cijene njihovih izdanja takve zato da bi Libellus mogao opstati a ne da bi oni mogli sebi kupiti jahtu. Glavni razlog je mala naklada, što onda dosta poskupljuje stvari.

A šbbkbb, ne znam koliko ima smisla o tome razgovarati. Ja bih radio neke stvari drugačije, naravno, ali pitanje je bi li mogao izbjeći isto što se dogodilo njima. Jer jedno je objavljivati npr. Martija od 1-20, a drugo Martija 120-140.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 09:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
teler priča gluposti i stil mu je takav da ponekad bude nečitljivo jer je glupo
ali kad se to probere i prođe kroz sito mislim da kaže ono što većina ljudi misli
ako ništa podsvjesno...

ako laže koza ne laže rog
tiraži to potvrđuju
na kraju krajeva botom lajn nisu naše želje što bismo čitali nego jedinice prodanih primjeraka i kad se to sabere
teler baš ne priča toooliko gluposti

naravno brojke opet ništa ne dokazuju ali su dobri dokazi u metodologiji :D njegovih hipoteza

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 10:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ajde sad probaj na hrvatskom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/08/2016 : 10:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
To će ići malo mnogo teže...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/08/2016 : 11:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sto puta sam objasnio da "Samo dobri stripovi" znači "Samo MENI dobri stripovi". To ne znači da moraju svima biti dobri, niti da su neki drugi koje ja ne objavljujem loši, nego jednostavno da su stripovi koje Fibra objavljuje MENI osobno dobri. I da, dobri, ne najbolji, najgenijalniji, najovo ili najono. Dobri.

I, naravno, nemam ništa protiv da bilotko kritizira te stripove ili mene osobno.



samo na našem forumu se moraju objašnjavati krilatice i logoi
ne znas tko je blesaviji, Markos ili Teller
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 11:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ajde sad probaj na hrvatskom.



a s Vama treba neki hochdeutch pričati?

dobro

evo:

ne znam Vaše tiraže, ali zasisigurno nisu ni blizu zagoru, dylanu niti PSDZ

je li dovoljno hrvatizirano?

ili trebam dodatno objašnjavati da smo došli po hamburger ovdje a nudi nam se bečka šnicla

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 11:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
fali mi jedno s

a što se stripova tiče
ma nije ni bitno na kraju krajeva


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 11:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Markos

Ajde sad probaj na hrvatskom.



a s Vama treba neki hochdeutch pričati?

dobro

evo:

ne znam Vaše tiraže, ali zasisigurno nisu ni blizu zagoru, dylanu niti PSDZ

je li dovoljno hrvatizirano?

ili trebam dodatno objašnjavati da smo došli po hamburger ovdje a nudi nam se bečka šnicla


aha. I u čemu je točno problem?

Trouble will find me
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 11:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja ne znam što ovdje nije jasno

quote:
Originally posted by zeljko

teler priča gluposti



to je bar očito

quote:
Originally posted by zeljko


stil mu je takav da ponekad bude nečitljivo jer je glupo


svi vidte njegov stil, miješanje stilova, stariji je čovjek puca entere kad ne treba nigdje početka ni kraja a u konstantnim je sukobima ja se javim ponekad i budem kratak i tanak

quote:
Originally posted by zeljko


ali kad se to probere i prođe kroz sito mislim da kaže ono što većina ljudi misli
ako ništa podsvjesno...



šta ovdje nije jasno... čovjek svašta priča ali kaže što većina misli, drugi stripovi su skupi ne ide im prodaja, elitisti...koliko znam većini ljudi je boneli sinonim za strip, većina kolekcionara ovdje skuplja boneli


quote:
Originally posted by zeljko


ako laže koza ne laže rog
tiraži to potvrđuju



samo sebe objašnjava



i tako dalje

ajd živjeli


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 11:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

aha. I u čemu je točno problem?



koji problem? problema nema
pričamo na forumu prvenstveno za boneli
na podforumu boneli
u topiku za luksuzni boneli
kako je boneli superioran svim drugim stripovima

zašto je superioran?
eh za to je potrebna dulja elaboracija, povijesna pozadina, godine starosti forumaša, tradicija, strah od novog...itd

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2016 : 12:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Markos

aha. I u čemu je točno problem?



koji problem? problema nema
pričamo na forumu prvenstveno za boneli
na podforumu boneli
u topiku za luksuzni boneli
kako je boneli superioran svim drugim stripovima


A zašto je onda potrebno Fibru i mene uplitati u to, stavljati mi riječi u usta i onda na kraju "teller samo govori što mnogi misle"? Gdje ja to pljujem po Bonelliju? Zašto treba dokazivati kvalitet Bonellija pljuvanjem po Fibri (ili obrnuto)?

Trouble will find me
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 12:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne znam ja ništa ja ne ulazim u te topike o fibri niti drugim grafičkim novelama za što postoje dokazi u vidu postova tojest nepostojanju istih
samo pokušavam reći da većina misli kao teler (pokazatelji su između ostaloga tiraž)
on napiše dosta gluposti a iz njih se može iščitati o tome sam pisao

eto ne znam jesam li rekao da me samo pyongyang zanima od fibre nekad kupim kad stignem
pošteno mir mir :D aj živjeli

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 26/08/2016 : 12:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Neupućen bi čitajući pomislio da je reč o štilcima reda veličine jednog Njujorka, a ne Babine grede.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18438 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/08/2016 : 12:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bas ste zatrovali topic....
Od najavljenih izdanja uzimam 6
Odpada Marti, nije mi nesto poslje 50 prvih brojeva..
Markos mi je na ignore pa mi bas zao da nisam u mogucnosti procitat njegove dubokoumne dubioze...a mozda sam jih i procitao...na zalost...
Valjda kad citas takve stripove i sam postajes dubokouman...
Ako nisam napisao cisto rvatski skuzajte..zanima me kako bi se vi izrazavali na slovenskom forumu...
Kad nema argumenta...ne razumem,ovo nije hrvatsko i slicno...
A da... zeljko car...volim otvorene ljude...
Kazi mi iskreno pa iako me zapece...
Bolje nego diplomatska izmotavanja...
Da se razumemo..jer se Sef izmotava...
Iz ko zna kojeg razloga nije zastitio Dade od podlih Dveribadovih podvala na njihov racun....koga je stitio a koga oterao vidi se danas...
Dade rade korektno i dalje a Dveribad se skriva,mozda jer su mu ljudi duzni
...
Toliko,pametnom dosta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 26/08/2016 12:52:01
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 26/08/2016 : 14:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Markos

Sto puta sam objasnio da "Samo dobri stripovi" znači "Samo MENI dobri stripovi". To ne znači da moraju svima biti dobri, niti da su neki drugi koje ja ne objavljujem loši, nego jednostavno da su stripovi koje Fibra objavljuje MENI osobno dobri. I da, dobri, ne najbolji, najgenijalniji, najovo ili najono. Dobri.

I, naravno, nemam ništa protiv da bilotko kritizira te stripove ili mene osobno.



samo na našem forumu se moraju objašnjavati krilatice i logoi
ne znas tko je blesaviji, Markos ili Teller



Bum. U tom slučaju je krilatica trebala doslovno biti "Samo meni dobri stripovi" ili "Samo Marku Šunjiću dobri stripovi"...ovako to doslovno znači "Samo dobri stripovi".

Just do it...ko ja? ti? mi? Ili samo direktor Nikea?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20747 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2016 : 15:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

teler priča gluposti i stil mu je takav da ponekad bude nečitljivo jer je glupo
ali kad se to probere i prođe kroz sito mislim da kaže ono što većina ljudi misli



ha,ha,ha,ha,ha,...

meni je teller baš drag lik, i može da piše šta god hoće,mene to neće ni najmanje dotaći,ali reći da teller kaže ono što većina misli je stvarno smejurija.I opet ponavljam,uz dužno poštovanje telleru.

ili sam ja u gadnoj zabludi,pa većina ljudi i dalje seče vene na Marka/Bleka/Mikija/Belu i Bronka/Kita Telera,a da iz ovog ili onog razloga ne želi da ozbiljnije pristupi nekim drugim (da ne kažem ozbiljnijim) stripovima,izdavali njih Fibra/Libelus/komiko/Makondo/Libelus/...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/08/2016 15:42:37
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2016 : 15:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ajd dobro ne znam što ljudi misle ali vidim što kupuju prema godišnjim izvješćima prodanih stripova

eto teler o tome priča samo malo neukusno i s lošim stilom

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20747 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/08/2016 : 15:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ajd dobro ne znam što ljudi misle ali vidim što kupuju prema godišnjim izvješćima prodanih stripova

eto teler o tome priča samo malo neukusno i s lošim stilom


pa da kad teler,dodsferd i rakosi kupe po pet primeraka svakog stripa!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37421 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/08/2016 : 16:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by zeljko

ajd dobro ne znam što ljudi misle ali vidim što kupuju prema godišnjim izvješćima prodanih stripova

eto teler o tome priča samo malo neukusno i s lošim stilom


pa da kad teler,dodsferd i rakosi kupe po pet primeraka svakog stripa!!



a kupci Fibre su sislije i kupe samo jedan primjerak

ne mozes protiv SBE tajkuna



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 26/08/2016 16:48:26
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2016 : 18:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam kupio više od jednog primjerka nekog stripa, ponekad kada i pomislim nešto ''poduplati'' brzo me razbudi nedostatak prostora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000