forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Devizni racun, uplate, isplate, provizije =pljacka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/07/2010 : 17:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ovako:

Otvorio sam devizni racun u Intesa banci, covek mi uplatio 200 eura iz Nemacke, on odran za neku proviziju i ja danas da podignem i sokiram se.. 185 eura... Pa da li je normalno da mi uzmu 15 eura???

Ima li neko vise iskustva sa tim da mi objasni kako to funkcionise???

Ja sam i dalje zatecen!!!

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/07/2010 : 17:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
banke su zlo
povraca mi se kad ulazim u banku

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/07/2010 : 17:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kolike su tamo provizije??? Ovo cu odmah da zatvorim... Jos za malo da mi isplate u dinarima i da racunaju 101 dinar za euro... Mame im ga lopovske...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/07/2010 : 18:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message


jos ce WU da ispadne povoljan

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/07/2010 : 18:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa da znas...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 09/07/2010 : 19:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch
Kolike su tamo provizije???



U posti podizes poslatu lovu - bez provizije.
Podrazumeva se da onaj ko salje - placa proviziju. On kada to uradi ti dizes lovu koju je on poslao.

Nikako ne moze biti provizija za onog koji salje - 15 evra, mnogo je to.

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/07/2010 : 21:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kaze covek da mi je uplatio 200 eura i da je uplatio proviziju, ne znam koliku i ja danas dodjem da podignem i kaze mi zena da je stanje na racunu 185,12 eura...
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4067 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 09/07/2010 : 21:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
Ma lopovi na sve strane,,,ja kad god saljem placam 12 franaka provizije bilo da saljem 10 eura ili 100 eura ista provizija ovo se odnosi kada saljem iz poste sa uplatnicom,,dok sam slao iz banke drali su me nacisto.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 09/07/2010 : 21:43:27  Show Profile Show Extended Profile
Provizija i za coveka sto je poslao pare, provizija i za primaoca?! Ma, picka im materina lopovska!
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/07/2010 : 21:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
Zato im i ne vracam one kredite sto im dugujem,lopovi legalni i ako mi zena radi u banci mrzim ih najjvise na svetu,,,vraticu im kredit kad opljackam Ratkove kutije sa stripovima ,,,,,,,,,

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/07/2010 : 22:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ne, ovo stvarno mi nije jasno... Nenormalno.. Ja se izmaltretirao da odem do ZR-a i otvorim devizni da se ljudi ne cimaju i ispalo jezivo... Doslo mi da pregrizem karticu iz momenta pred njima...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 09/07/2010 : 23:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Kaze covek da mi je uplatio 200 eura i da je uplatio proviziju, ne znam koliku i ja danas dodjem da podignem i kaze mi zena da je stanje na racunu 185,12 eura...



Pazi, ovako je posti:
isplacuje se samo u dinarima ili evrima.
Ako je poslato u dolarima, onda ti oni konvertuju u dinare ili evre i tu izgubis koji dinar/evro.
Medjutim i to se resava tako sto uplatilac uplati u dolarima vecu cifru (za vrednost te konverzije u evro).

Znaci, ako ti uplatilac uplati u evrima i ti evre podignes - konverzije nema i tu ne gubis ni evro.


Stvarno je previse 15 evra... moguce je jedino da su ti naplatili i proviziju i konverziju (ako ti je poslato u drugoj valuti), pa je toliko iznelo...

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/07/2010 : 02:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Brate, ja jos ne mogu sebi doci... Onda bi mi na 2000 eura uzeli 150 eura.. Strasno... Ne znam sta su mi naplatili ali dosao sam i pitao koliko imam na racunu i rekla mi 185,12 eura... Dobio u eurima i to je to... Cisto petnaestica otisla... Sada coveku treba da kazem da je pukao jos 15 eura i mene sramota... I onda cu ja na kraju da snosim te troskove jer sam bio budala i hteo sve da olaksam i naveo ga da uplati na racun... Boze ti sacuvaj na cemu ljudi klepaju lovu i to dobru.. To je strasno... Sto rece LV, izgleda da ce WU biti najpovoljniji na kraju...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25941 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2010 : 10:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
a možda je on uplatio 200 i skinuli njegovu proviziju od tih 200 i tebi ostalo 185?jesi li siguran da su tebi naplatili proviziju?ako jesu onda u tvojoj banci moraju ti izdati potvrdu,tj.po izvodu sa racuna.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25941 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2010 : 10:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
provizija ide od minimalne svote(par eura)pa se dalje racuna po postotku sve do maksimalne svote (obicno oko 30 eura).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 10/07/2010 : 10:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message
Ja sam otvorio devizni prije možda nešto više od godinu dana.
Imao sam nekoliko uplata i bila mi je provizija 2 eura.I to na iznos preko 100 eura.
I onda jednom covjek mi uplati 35 eura i na izvješcu mi prikaže 5 eura manje.Odem ja do banke i pitam koji je tome razlog.Žena mi kaže da je covjek koji mi je uplatio ,uplatio sigurno u nekoj banci prema kojoj se transfer novca drukcije zaracunava nego u nekim drugima.Znaci,te dvije banke nemaju najbolju suradnju i nemaju dogovorene ko zna kakve ti klauzule u vezi transfera novca pa obe strane placaju vecu proviziju.
Možda da probaš da ti neko uplati u nekoj drugoj banci pa vidi dali ti se isplati.
Dosta prakticna stvar taj devizni ali još bolja alternativa Western union...

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/07/2010 : 11:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Koja je provizija na western union?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/07/2010 : 21:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

a možda je on uplatio 200 i skinuli njegovu proviziju od tih 200 i tebi ostalo 185?jesi li siguran da su tebi naplatili proviziju?ako jesu onda u tvojoj banci moraju ti izdati potvrdu,tj.po izvodu sa racuna.



Covek mi rekao da je uplatio 200 i da je platio proviziju 13 eura... E sad, moguce da se lose izrazio oko svega toga i da je od toga skinuta i njegova provizija pa je onda provizija Intese 2 eura.. Ali opet, 2 eura mi onda malo... Cekam sada njegov tacan odgovor da vidim sta je u stvari u pitanju...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24682 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/07/2010 : 21:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Eh, koliko sam se ja taksi naplacao na silnim uplatama, mogao bih ladno da kupim neku finu kolekciju...
WU na kraju dode najpovoljniji, pogotovo ako se radi o vecim iznosima koji se šalju. Ili staro dobro preporuceno pismo (za manje iznose). Ja sam do sad poslao sigurno 50 takvih pisama, i nikakvih problema nisam imao.

Inace, ako može da ti pomogne, Banka Intesa pripada švajcarskoj banci UBS, kojoj propadaju razne banke širom sveta. Kada sam slao novac iz UBS-a na devizni racun u Intesi, meni su uzimali neku sitnu proviziju, a onome ko je primao novac nisu odbijali ništa (bilo je blagih odstupanja zbog kursa, ali nešto beznacajno). Ako taj covek ima mogucnosti, neka ti uplati iz neke nemacke banke koja pripada UBS-u, mislim da ce vam ispasti jeftinije, pogotovo ako planirate da više puta vršite transakcije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12230 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/07/2010 : 22:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Eh, koliko sam se ja taksi naplacao na silnim uplatama, mogao bih ladno da kupim neku finu kolekciju...
WU na kraju dode najpovoljniji, pogotovo ako se radi o vecim iznosima koji se šalju. Ili staro dobro preporuceno pismo (za manje iznose). Ja sam do sad poslao sigurno 50 takvih pisama, i nikakvih problema nisam imao.

Inace, ako može da ti pomogne, Banka Intesa pripada švajcarskoj banci UBS, kojoj propadaju razne banke širom sveta. Kada sam slao novac iz UBS-a na devizni racun u Intesi, meni su uzimali neku sitnu proviziju, a onome ko je primao novac nisu odbijali ništa (bilo je blagih odstupanja zbog kursa, ali nešto beznacajno). Ako taj covek ima mogucnosti, neka ti uplati iz neke nemacke banke koja pripada UBS-u, mislim da ce vam ispasti jeftinije, pogotovo ako planirate da više puta vršite transakcije.




lijepe banke mu nudiš,cccc
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12230 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/07/2010 : 22:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

opljackaj i ti njih Sawicu!




eto rješenja!
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 11/07/2010 : 07:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

opljackaj i ti njih Sawicu!




eto rješenja!

Poslije svega niko ti ne može zamjertiti ako ih pljackaš: Evo ja imam famtomku i pištolj viška

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12230 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/07/2010 : 09:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Sekta

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

opljackaj i ti njih Sawicu!




eto rješenja!

Poslije svega niko ti ne može zamjertiti ako ih pljackaš: Evo ja imam famtomku i pištolj viška



Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 11/07/2010 : 11:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

... Mame im ga lopovske...







Evo jos neko pise o veoma slicnim stvarima:

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/banke-provizijama-deru-gradjane-41150.php





Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39405 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/07/2010 : 11:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Izgleda da je stvarno posta najpovoljnija ali kada je kod mene u selu guzvetina onda mogu zamisliti kako je u gradovima...
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 11/07/2010 : 16:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Izgleda da je stvarno posta najpovoljnija ali kada je kod mene u selu guzvetina onda mogu zamisliti kako je u gradovima...



Kod nas u Kragujevcu uopste nije guzva za Western Union i za devizne transakcije

Neverovatno ali istinito, odvojili su dva saltera samo za to i sve ide kao podmazano.
Kada nemaju devizne klijente oni rade normalno sa gradjanima a kada naidje neko da (na primer) podigne lovu sa deviznog racuna, on je odmah u prednosti nad ostalima i ne ceka uopste.
Dovoljno je cuvaru/portiru reci: "devizno" i ides na salter momentalno, bez obzira sto se tu nalazi 50 penzionera koji cekaju isplatu penzija

To je stvarno za svaku pohvalu...
(naravno, penzioneri pizde samo tako kada bez cekanja stignes na salter )

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000