forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - plakat za mcn-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 77

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/12/2010 : 08:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FAB

Sretni blagdani svima!!!

Pitanje, ima li tko kakva iskustva, prijedloge, nacrte kako napraviti LIGHTBOX, ili kako li se vec kaze naski ona kutija koja pomaze za precrtavanje crteza???



Metoda korak po korak...
http://steampunkworkshop.com/lightbox.shtml&usg=__BD8N1DVOgu2MyZZAXwN9-wGjmZo=&h=480&w=640&sz=51&hl=hr&start=12&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=FG61wzzkgsYejM:&tbnh=103&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dlightbox%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26tbs%3Disch:1
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 28/12/2010 : 15:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


@bisley
mocno, ali bas ofrlje. kao skica ok ali i na njoj ima da se radi. narocito kod nogu... Uopste ih nisi nacrtao ispod tunike.
I, ono sto me prilicno nervira kod svih koji se zalete pa crtaju objekte same za sebe bez saglasja sa okolinom. Naime, zadnji deo tunike (ogrtac?) bi se vukao po podu da nema dramskog vetra. Znaci automatski da ne pripada doticnom.
za scenu 4, za razmisljanje kec (ko vrata)
Da je pozadina u visini struka a ne u ravni sa glavom, za scenu bi dobio 5




Nadam se da je dovoljno za ispraviti keca. Ako nije, na skici imam
i tvrđavu iza u pozadini i nekoliko likova pa ću i njih ubaciti na
crtež, pa ako treba za pozitivnu ocjenu i obojiti čitavi crtež.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 28/12/2010 : 20:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Tehnicki jako dobro. Jednooki ti je malo neuhranjen, al ajde, nismo svi Svarcenegeri. Moze i ovaj Dzo Koker Spanijel....
Vitez u pozadini je dosta los, narocito premalo lice i otrgnuto desno rame.
Popravio si keca, ali nisi zablistao.
btw, srednjovekovni macevi nisu imali mali stitnik za ruku kao rimski macevi. Naprotiv.

Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 30/12/2010 : 12:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Bane, koliko dugo si radio tablu Kobre na kojoj se prevrće preko kreveta, iz epizode Papan?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 13:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Neces verovati, za jedno prepodne. Bio sam mlad, imao dobre oci i puno zivaca
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 30/12/2010 : 13:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Neces verovati, za jedno prepodne. Bio sam mlad, imao dobre oci i puno zivaca



a onu iz arizona heat gde kolona vozila noću prelazi most kad su krenuli u poteru?
to je kadar da se smrzneš
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 13:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Hm... Malo je automobil iskekecen.... Most je sa fotografije i koristio sam lenjir pa je to malo usporilo. Mislim da sam se ceo dan zezao sa tom stranom....

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 14:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Bane, a zašto ovaj dijagonalni željezni dio s lijeve strane nije u perspektivi? To mi toliko bode oči dok ovo gledam, uf... Gdje je tada bio Jur sa svojim savjetima :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 30/12/2010 : 14:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Bane, a zašto ovaj dijagonalni željezni dio s lijeve strane nije u perspektivi? To mi toliko bode oči dok ovo gledam, uf... Gdje je tada bio Jur sa svojim savjetima :)



ma ko će gledat' most. gledaj čoveče kako je rešeno osvetljenje.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 14:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milandj3

quote:
Originally posted by Beva

Bane, a zašto ovaj dijagonalni željezni dio s lijeve strane nije u perspektivi? To mi toliko bode oči dok ovo gledam, uf... Gdje je tada bio Jur sa svojim savjetima :)



ma ko će gledat' most. gledaj čoveče kako je rešeno osvetljenje.



Sve je to meni logično i jasno kad netko drugi uradi... Kad trebam sam, e tu nastaju problemi :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 15:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Bane, a zašto ovaj dijagonalni željezni dio s lijeve strane nije u perspektivi?



E, to moras da pitas fotografa koji je slikao most. Ja sam samo preneo sa fotografije.
Moj blam je sto sam lose uklopio auto
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 15:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Cekaj malo, pa sve je ok sa dijagonalnom preckom. Sest stubova dugacka kao i ona na pocetku mosta.... Meni je sve tu OK.
Osim auta koji je cetiri stuba dugacak, znaci najmanje 12 mwtara...
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 30/12/2010 : 16:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Pa nema nekih vecih problema oko perspekitve. Ocigledno to je jedan manji jednosmerni most.
Pre par postova je bilo rijec o crtanju metala - evo ovaj auto je primjer kako ga crtati. Sa cistim linijama in povrsinama treba prikazati odsjaje in senke na 3d konturama objekta.



-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 30/12/2010 : 16:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Evo nesto za ljudi koji bi da ucili crtanje...

http://www.placidchaos.com/AM/index.php/2006/02/21/andrew_loomis

Malo sam gledao sta bi se naslo na netu pametnog o ucenju crtanja i to su verovatno jedne od boljih stvari i cak su (legalno ) besplatne. Pocetnicama priporucujem "Fun with a pencil", ali sve knjige su interesantne. Stvarno treba uciti od starih majstora, koji su vladali zanatom u nulu a ne nekih novih, instant, "teach yourself drawing in 48 hours" ucbenicima.

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 18:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Cekaj malo, pa sve je ok sa dijagonalnom preckom. Sest stubova dugacka kao i ona na pocetku mosta.... Meni je sve tu OK.



Ali bi se trebala proširiti što nam je bliže, ili griješim?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 18:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Gresis. Stoji koso i zbog te kosine nije skracenje drasticno jer je njeno ociste mnoooogo vise od horizonta..
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 18:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Gresis. Stoji koso i zbog te kosine nije skracenje drasticno jer je njeno ociste mnoooogo vise od horizonta..



Ali 6 stubova je koliko, 18 metara? Kako može biti jednake debljine na vrhu i pri dnu? Meni se nikako ne uklapa...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 18:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se ne uklapa, ako cemo pravo, al moram da se branim
Zaista ne znam. Tako je na fotografiji a ja se nisam potrudio da malo 'slazem' radi utiska. Apsurd kao sa sakom ispruzenom prema nama.
Mislim da je u pitanju paralaksa sociva fotoaparata, no dobro.
Nisam ni ja sve znao tada kad sam crtao.
Za razliku od danas kada sve znam, gne gne gne....
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 18:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
I, lepo kaze Milan, gledaj bre svetlo, stas'se ufatio za sipku!?
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 18:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

I, lepo kaze Milan, gledaj bre svetlo, stas'se ufatio za sipku!?



Shvati kao kompliment to što na ostatak crteža nemam zamjerki (ne bih ni skontao ovo za auto da nisi sam rekao) :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 30/12/2010 : 19:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ni meni se ne uklapa, ako cemo pravo, al moram da se branim
Zaista ne znam. Tako je na fotografiji a ja se nisam potrudio da malo 'slazem' radi utiska. Apsurd kao sa sakom ispruzenom prema nama.
Mislim da je u pitanju paralaksa sociva fotoaparata, no dobro.
Nisam ni ja sve znao tada kad sam crtao.
Za razliku od danas kada sve znam, gne gne gne....





Da, debljina stupova je u perspektivi, ali ne prati je metalna ograda mosta. Kad bi metalna ograda pravila kut (strelica 2) radi statike mosta bilo bi logično, ali nije tako jer ograda ide ravno, odnosno prati most (strelica 1). Možda je unutarnja strana metalne ograde trebala ići odmah uz (betonske) stupove. Tako bi se postigla perspektiva

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 19:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pih, kolko teorije oko jednog obicnog prosirenja precke.
A za auto, kad se ovak 'izmeri' vidi se koliko ne valja.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 19:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Pih, kolko teorije oko jednog obicnog prosirenja precke.



Ne zamjeri, malo se osvećujemo :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5663 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2010 : 20:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

A za auto, kad se ovak 'izmeri' vidi se koliko ne valja.



Znaš zašto auto ne izgleda čudno? Zato što nigdje ne piše da je razmak između osi stupova 3 metra... Meni sa slike djeluje da je razmak dosta manji, pa i auto izgleda normalno...

Jer inače, ako dužina ne valja, ne valja ni širina... A sve se to fino riješi definiranjem manjeg mosta... Ako je na referenci širina između stupova i bila 3 metra, kod tebe je metar i po i mirna Bosna :)

Jer, na referenci je vjerojatno bio dvotračni most, a ovaj kod tebe može proći samo kao jednotračni jer se tu možda i mogu mimoići dva mala auta, ali kamioni nema šanse...

uglavnom, zaključak, auto izgleda OK...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 30/12/2010 : 20:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Auto ne valja jer mu fali desno spiglo

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page
Page: of 77 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000