forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - plakat za mcn-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 77

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 30/12/2010 : 21:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
sve sve, ali cigara u drugom panelu koja prelazi natrag u prvi panel i dim cigare koji opet prelazi iz prvog panela u drugi IZA panelskog razmaka je totalni promašaj što se storytelling-a tiče. em je samo igrarija i ne služi ničemu, em nas vraća panel unazad, em je toliko upadljivo da odvlači pažnju od priče. kec ko kuća za to.

što se perspektive tiče... za one koji neće da fušere a još barataju i anglosaksonskim nema bolje knjige od ove (možda sam i kačio već negde ali vredi ponoviti):



www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 30/12/2010 : 21:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Neces verovati, za jedno prepodne. Bio sam mlad, imao dobre oci i puno zivaca





Ovo je tabla koja mi je postala mjerilo za majstorstvo autora. Sto puta sam se vraćao na nju, bilo koji strip da sam čitao. Onda sam počeo ozbiljnije proučavati crtež i crtu kao rukopis autora. Vremenom me to odvelo malo dalje od stripa, iako majstor crteža je majstor na kojem god polju radio. Nabavio sam i kotirna pera stara preko sto godina, imam i jedno Moebiusovo, ali nikad nisam uspio postići liniju kakvu su vukli dokumentaristi koji su radili ilustracije za stare knjige. Imam i neke originalne knjige sa originalnim crtežima stare preko sto pedeset godina i svaki put me oduševljava iznova vidjeti crteže majstora. Evo jedan primjer, crtež kapitela u originalu je visok 6,5 cm. Ova tabla u stripu mi ima istu vrijednost u stripu koju imaju ovi dokumentaristički crteži u dokumentaciji. (Meni osobno)

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 23:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djeno

sve sve, ali cigara u drugom panelu koja prelazi natrag u prvi panel i dim cigare koji opet prelazi iz prvog panela u drugi IZA panelskog razmaka je totalni promašaj što se storytelling-a tiče. em je samo igrarija i ne služi ničemu, em nas vraća panel unazad, em je toliko upadljivo da odvlači pažnju od priče. kec ko kuća za to.




Nemas ti pojma. Taj dim podcrtava nejasnocu situacije i potencira izreku da je zivot kao dim ma koliko zaobilazio prepreke (u ovom slucaju razmak izmedju panela). I jos, to sto se dim vraca nagovestava da sve se vraca sve se placa.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 30/12/2010 : 23:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by Djeno

sve sve, ali cigara u drugom panelu koja prelazi natrag u prvi panel i dim cigare koji opet prelazi iz prvog panela u drugi IZA panelskog razmaka je totalni promašaj što se storytelling-a tiče. em je samo igrarija i ne služi ničemu, em nas vraća panel unazad, em je toliko upadljivo da odvlači pažnju od priče. kec ko kuća za to.




Nemas ti pojma. Taj dim podcrtava nejasnocu situacije i potencira izreku da je zivot kao dim ma koliko zaobilazio prepreke (u ovom slucaju razmak izmedju panela). I jos, to sto se dim vraca nagovestava da sve se vraca sve se placa.



u jee...i sve to u stripu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/12/2010 : 23:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@FAB
'Vako izgleda moj sto za kopiranje. Posto ima ugao na podesavanje, moze da sluzi i za crtanje.

Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2988 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 31/12/2010 : 00:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ispričavam se ali zar ne cjepidlačite malo? kome treba savršenstvo u stripu? meni ne. zar nije bitno da slika/priča šljaka sama po sebi? naravno da treba "držat vodu" i imat nekog logičnog smisla ali metar vamo/tamo??
to je moje osobno mišljenje.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/12/2010 : 01:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
O, pa i jeste bit u cepidlacenju. Mislim, ne cepidlacenje radi cepidlacenja, nego diskusije posle toga otkriju zanimljive stvari.
Da nisu cepidlacili za perspektivu ne bismo saznali nista o mostovima, zar ne?
Ako si primetio, neki put pustamo neke stvari koje bas bodu oci, a neki put se pokarabasimo oko dve crtice... Naidje tako neki dan.....
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5675 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/12/2010 : 01:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

ispričavam se ali zar ne cjepidlačite malo? kome treba savršenstvo u stripu? meni ne. zar nije bitno da slika/priča šljaka sama po sebi? naravno da treba "držat vodu" i imat nekog logičnog smisla ali metar vamo/tamo??
to je moje osobno mišljenje.



Naravno da si u pravu, ali ovo je crtački dio forumaa i tu se crteži seciraju do u detalje... Pogotovo oni malo nevještijih crtača kakav sam i sam :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2988 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 31/12/2010 : 04:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
Naravno da si u pravu, ali ovo je crtački dio forumaa i tu se crteži seciraju do u detalje... Pogotovo oni malo nevještijih crtača kakav sam i sam :)
[/quote]

da je drugačije ne bih ni došao na ovaj forum. samo kažem. ali ipak... pitam se, kada je crtač završio sa crtežom?
kada je sve točno ili kad je sve rečeno? hmm... a i templari su na godišnjem.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 31/12/2010 : 09:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
da je drugačije ne bih ni došao na ovaj forum. samo kažem. ali ipak... pitam se, kada je crtač završio sa crtežom?
kada je sve točno ili kad je sve rečeno? hmm... a i templari su na godišnjem.
[/quote]

Sve je to ok. Iz svega ovoga se nešto nauči. Kad napraviš tehnički savršen crtež, onda će ti nedostajati atmosfera. Kad postigneš da crtež ima atmosferu, onda neće biti tehnički dobar. Kad postigneš oboje onda ti počnu plaćati za ono što radiš i ako ti dobro plaćaju radiš i uživaš... valjda...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5675 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/12/2010 : 10:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su templari iscrpljena tema, moglo bi se početi razmišljati o nečem novom...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

FAB
Starting Member



Croatia
78 Posts

Member since 13/12/2010

Posted - 31/12/2010 : 10:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit FAB's Homepage  Send FAB a Yahoo! Message  Send FAB a Private Message  Reply with Quote
Hvala Bane!!!
Tvoja pozitiva i zelja da pomognes drugima, ukazes na greske je stvarno maksimalno dobronamjerna i mislim da se nitko ne bi trebao naci uvrijedjen zbog toga!
Vi koji prigovarate oko toliko nebitnih stvari, jednostavno zaboravljate sustinu stripa, tj. da je strip pripovijedanje prica u slikama. Dakle pricati price, na ovaj ili onaj nacin, izbor je vas!!! Moglo bi se nad jednim crtezom izgubiti beskrajno mnogo vremena da ga se dovede do "savrsenstva", ali koliko bi se uopce na taj nacin stripova moglo napraviti??? Naravno malo. Zato stripove treba crtati, svaki dan i isporuciti "kolicinu" i onih dana kada ti ne ide, i kada te zena i djeca nerviraju, kada vodokotlic u stanu curi, kada nisi na vrijeme platio rezije.... onaj tko to moze, svaka mu cast i kapa dolje!!!
Bane je majstor koji je sve to prosao. Koliko tisuca tabli si nacrtao?
Bane je dobronamjeran strip djelatnik. Da, vise je od izvsrnog strip crtaca, koji voli strip i sve ljude u stripu, a vi koji to ne razumijete, steta za vas.
Ako netko zna, moze bolje ili vise, neka to i pokaze, ali ne samo sa jednim crtezom, uzmi komad bijelog papira, stani pred njegovu zastrasujucu bjelinu i kreni! I tako jos barem 1000 puta. Pokazite na svom primjeru, kao sto je to pokazao MAJSTOR Bane Kerac, pa ce i vase rijeci imati tezinu! Do tada...., jos jednom, HVALA BANE!!!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/12/2010 : 10:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Crtez je gotov onda kada autor vise nije sam sposoban da vidi sta ne valja.
Ako je dovoljno pametan, nece ga davati nekom drugom na ocenjivanje nego direkt u stampu.

Hajde da se opet vratimo na vestern. Evo table iz jednog mog stripa crtanog cirka 1975-6. Ja sam bio pametan pa nikom nisam dao da mi kaze da su figure glavate i anoreksicne
Na vama je da izaberete jedan kadar i da ga nacrtate ispravno.


Edited by - cat claw on 31/12/2010 11:11:28
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/12/2010 : 10:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@FAB
Nov si u razredu pa jos ne znas da se mi ovde ne vredjamo iako tako moze da izgleda nekom sa strane. Prosto nemamo dlake na jeziku a duribabe brzo uspevamo da zasmejemo
A sto se Majstora tice, iznad mozes da vidis da i majstor nekada nije imao pojma.
Iskustvo se na zalost ne kupuje nego se stice. Bilo bi zaista blesavo da posle 3000 iscrtanih tabli stripa nisam nista naucio (btw, tih 3000 je nista naspram Kirbijevih desetak hiljada...).
Vi sa stotinak tabli iza sebe (neki ovde imaju i manje) zaista nemate razloga da se zivcirate ako pravite greske. Sve se to moze polako i sto temeljnije, jednog dana cete napraviti taj cuveni Hermanov korak od sedam milja. Ja sam ga napravio tek u Kobri, epizoda Andjeo pakla.
Go to Top of Page

FAB
Starting Member



Croatia
78 Posts

Member since 13/12/2010

Posted - 31/12/2010 : 12:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit FAB's Homepage  Send FAB a Yahoo! Message  Send FAB a Private Message  Reply with Quote
tabla koju si gore postao, meni, zaista, bez dodvoravanja, izgleda lijepo, i na njoj mi nista ne smeta. poatavljena je pravilno po svim zakonima stripa, kako ja vidim, a sve je ostalo samo stil ili rukopis!
Majstore kapa dolje!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5675 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/12/2010 : 12:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Da ispravimo Kerca... Na kraju će opet Kerac ispravljati nas :)

Evo nacrtao sam ovo (znam da ne valja, ali kad sam već nacrtao nek vide svi :D):



Onda sam se na računalu nešto igrao, kao hajde da dobijem nešto slično Milazzu... I dobio sam još gori rezultat :D Ali evo, nek vide ljudi da neki baš i nemaju stida :D


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 31/12/2010 : 12:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
jel se priznaje ovako improvizovano




P.S. Ljuti revolveraš sa divljeg zapada: "da šta želite!"

Edited by - milandj3 on 31/12/2010 12:42:06
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/12/2010 : 13:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ljuta finoca ide na Tozin racun
Ozbiljno, revolveras jos ne zna da je provaljen pa zato izigrava finca.
Go to Top of Page

Djeno
Junior Member



South Sandwich Islands
311 Posts

Member since 20/10/2009

Posted - 31/12/2010 : 17:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Djeno's Homepage  Send Djeno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Nemas ti pojma. Taj dim podcrtava nejasnocu situacije i potencira izreku da je zivot kao dim ma koliko zaobilazio prepreke (u ovom slucaju razmak izmedju panela). I jos, to sto se dim vraca nagovestava da sve se vraca sve se placa.


pih, ja mislio da ima neku seksualnu konotaciju.


www.bogdanovic.deviantart.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 31/12/2010 : 18:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zato sto dim prolazi kroz Sindinu senku? To je, ipak, slucajnost, joj mene nesmotrenog.....
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 02/01/2011 : 12:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FAB

tabla koju si gore postao, meni, zaista, bez dodvoravanja, izgleda lijepo, i na njoj mi nista ne smeta. poatavljena je pravilno po svim zakonima stripa, kako ja vidim, a sve je ostalo samo stil ili rukopis!
Majstore kapa dolje!



he, jes' da je kasno paljenje ali ne mogu da odolim.
evo kako bi izgledao sinopsis ove Banetove table:

U gradić na divljem zapadu nastanjen prevashodno patuljcima dolazi surovi revolveraš, na celom zapadu poznat kao đentlmen, zbog svojih finih manira. Srećom, patuljci su još ranije iz sveta normalnih pozvali neustrašivog borca koji će ih odbraniti od đentlmena. Svi oni posmatraju njegov dolazak sakriveni u štali ni na nebu ni na zemlji. Spasilac kreće u susret đentlmenu skačući iz štale na zemlju. Prilikom doskoka stopala mu se malo zabiju u zemlju ali on ipak uspeva da sačuva prisebnost i suoči se sa đentlmenom. Prvobitna maska finoće pada u vodu i tada njih dvojica počinju da se tuku. Pritom treba napomenuti da se sve ovo događa u vreme velike suše i ekonomske krize kada su ljudi usled nestašice hrane bili kost i koža

inače želim svima srećnu novu godinu, mnogo zdravlja, rada, lepih trenutaka kao i lepih ilustracija na ovoj radnoj akciji

Edited by - milandj3 on 02/01/2011 12:17:42
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24849 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2011 : 12:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Drška pištolja (prvi kadar) je kriva.

Kad već cepidlačimo. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/01/2011 : 14:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bas uzivate, a?
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1186 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 02/01/2011 : 15:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Ko pirane smo, čak i Nedjeljom...

A sad za stvarno... Bane koliko originala imaš doma. Mislim na tvoje table koje si radio i koja ti je posebna (iz bilo kojeg osobnog razloga). Toliko posebna da je ni pod prijetnjom da će netko ponuditi za nju 10 000 EURA ne bi dao?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/01/2011 : 16:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Uspeo sam da sacuvam veliku vecinu svojih tabli. Na zalost, originali Kobre i Bili Pljuca su izgoreli u Sarajevu, a originali Velikog Bleka su ukradeni iz ''Dnevnika''. Ima jos nesto malo ranih radova i poneki original koji su nestali kada su peljesili Decje novine (onaj Ninddza sa Limundo.com, naprimer). Nekoliko originala Tarzana je bez moje volje zavrsilo u Muzeju savremene umetnosti beograda.
Za deset hiljada ojra mozes da dodjes i da biras original koji hoces da nosis
Ozbiljno, svi originali su mi dragi i ne volim da se rastajem od njih.
Pogotove ne od Kate.
Go to Top of Page
Page: of 77 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000