forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - plakat za mcn-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 77

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 02/01/2011 : 17:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote

-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 02/01/2011 : 18:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jur




greška Jur! ovi meštani su patuljci!
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 05/01/2011 : 21:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
nekoliko meseci sam pravio pauzu u radu pa sad nadoknadjujem propusteno
Lejdiz and dzentlmen, The last templar

Edited by - milandj3 on 06/01/2011 09:54:59
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/01/2011 : 22:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Last but not the least, nadamo se. Daleko su ti bolji kolor i kompozicija od same izvedbe.
Ima tu par stvari za duzu diskusiju (desna noga npr, puna je gresaki) ali je sveukupno jako dobro.
Meni licno, kao stripadziji, malo nedostaje jaca crna.


Edited by - cat claw on 05/01/2011 22:43:52
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 05/01/2011 : 22:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Jur
Izvrsno. Steta sto nisi imao muda da i revolvere izvedes do kraja. Ovako smo dobili zreo rad sa bas pocetnickim tretmanom oruzja.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 08/01/2011 : 19:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
jos jedna stara tema koju moram da overim. Naslovna strana Zlatna Serija, epizoda: Zagorovo najteze iskusenje!
http://img826.imageshack.us/i/zagorovonajtezeiskusenj.gif/


Edited by - milandj3 on 08/01/2011 20:25:21
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/01/2011 : 21:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A sta je to crno sto Zagora grize za ruku?
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 08/01/2011 : 21:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

A sta je to crno sto Zagora grize za ruku?



sako. a ono belo dole je kosulja. Al vidi vraga, prvo je skinuo kosulju a sad tek skida sako...zona sumraka...
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4293 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/01/2011 : 21:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote


epic fail
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1228 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 12/01/2011 : 21:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Crtez je gotov onda kada autor vise nije sam sposoban da vidi sta ne valja.
Ako je dovoljno pametan, nece ga davati nekom drugom na ocenjivanje nego direkt u stampu.

Hajde da se opet vratimo na vestern. Evo table iz jednog mog stripa crtanog cirka 1975-6. Ja sam bio pametan pa nikom nisam dao da mi kaze da su figure glavate i anoreksicne
Na vama je da izaberete jedan kadar i da ga nacrtate ispravno.






Pozdrav Banetu, legendarnom crtaču stripova i svima u temi.

Između 4. i 5. kadra smeta ovo

http://en.wikipedia.org/wiki/180_degree_rule

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/01/2011 : 21:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Paaaa, o tome bi se dalo diskutovati.
Ima razloga zasto sam odstupio od pravila, za koje u ono vreme nisam ni znao nego sam radio po osecaju sto se posle u analizi pokazalo ispravno.
Sto bi kazli, pravila postoje da se krse. Ja sam slucajno bas na tom mestu napravio pravu stvar.
Naime, onda sam znao samo za plan i kontraplan i naivno ga primenio bas na ta dva kadra.
Ustvari, neznajuci, napravio sam krug kamerom preko aktera i na taj nacin ubrzao radnju, slicno onome sto danas rade u montazi kada, recimo, kola nalecu na nekog.



Prvo imamo kadar gde se vide auto i zrtva, onda imamo gledano iz auta kako se zrtva razmrljava na sofersajbni i onda, mimo svih pravila, OBJEKTIVAN kadar sa strane gde se zrtva odbija od auta.
Bilo bi ovde prirodno da snimimo auto anfas, ali onda gubimo odbijanje, jer let zrtve prema nama ne daje utisak brzine kao kada to gledamo sa strane.

Pravila nisu izmisljena bezveze i u nacelu ih se treba pridrzavati. Ali, pravila nisu i svetinja. Onog momenta kad imate osecaj da bi odstupanje od pravila moglo da donese bolji rezultat, treba pokusati. Ne mora uvek da ispadne dobro, ali se desava.
Kao u onim bitkama gde neuki selja zajebe skolovanog generala.

Edited by - cat claw on 12/01/2011 21:32:15
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1228 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/01/2011 : 08:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
"Prvo imamo kadar gde se vide auto i zrtva, onda imamo gledano iz auta kako se žrtva razmrljava na šoferšajbni i onda, mimo svih pravila, OBJEKTIVAN kadar sa strane gde se žrtva odbija od auta."

Hm, čini mi se, da je drugi kadar kako se zrtva razmrljava na sofersajbni snimljen puno bliže nego prvi i treći.

Meni je prelaz između 4 i 5 više skok nego kruženje. Akcija mi se za to ne čini toliko značajna i intenzivna, to bi primjenio za kadar 6 gde silom dolazi do razrešenja situacije. Zabunu na kadru 5 mi rešavaju boje košulja, crna se lako razlućuje od karo i obrnuto.

Za 5 bi primenio snažnu diagonalu od levo gore prema desno dole hvatanja za ruku (i postavio kameru iznad glava). Zato bi izostavio dominaciju crnog šerifa da bi došla još više do izražaja na 6. kadru.

Sad to trebam samo još nacrtati.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 13/01/2011 08:52:37
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
982 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 13/01/2011 : 11:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Sve najbolje svima u novoj godini.

Meni na cat claw tabli najviše smeta drugi kadar. Nije mi jasno čemu služi. Šerif već u prvom kadru odaje dojam zamišljenosti pa mi nema smisla to još naglašavati posebnim kadrom. Problematičan je i skok s drugog na treći kadar. Očito se tokom drugog kadra događala radnja silaska s konja. Zašto je autor odlučio ignorirati scenu gdje se nešto događa i zamijeniti je statičnom scenom šerifa? Što to važno razmišlja šerif? Malo mi taj drugi kadar lomi ritam.

Ja bih tablu složio ovako
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 13/01/2011 : 12:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Odkicno, Dupli. Zaista dobro kadriranje,
Sto se mog drugog kadra tice, u novoj verziji teksta za Western kolekciju sam (cini mi se) uspeo da ga opravdam.




A vi ostali, uporedite montazu Duplog i ove moje strane. Vidi se razlika od 35 godina, a narocito nacin razmisljanja ogranicen Bonelijem i savremeno kadriranje.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1187 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 13/01/2011 : 21:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Meni je ipak draži stari način. Treću sliku kod Duplog nikako ne bih stavio šerifa u prvom planu iz žablje perspektive. Mislim da bi u ovom slučaju kameru postavio u visini glave Voltera Dankana, i to iza njegovih leđa, tako da mu je gornji dio leđa i glava u prvom planu. Preko lijevog ramena vidio bi se šerif Sajmon Šild kako mu govori: - ...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/01/2011 : 00:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Hajde skiciraj pa da vidimo sta bolje izgkeda.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1187 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 14/01/2011 : 14:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Evo, nadam se da će biti jasno. Je malo zbrljasto nacrtano, ali slobodno vrijeme mi je veliki neprijatelj ovih dana...

Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 17/01/2011 : 22:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/01/2011 : 02:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Da ne kazem efektno. ovog puta se necemo kaciti za anatomiju.
Mozda bi blo bolje da je zadnji kadar nesto veci.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 18/01/2011 : 08:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Da ne kazem efektno. ovog puta se necemo kaciti za anatomiju.
Mozda bi blo bolje da je zadnji kadar nesto veci.



slažem se. da bih to postigao mogao bih prvi kadar još da suzim čime bi se svi ostali kadrovi podigli malo gore. Onda bih možda mogao i od kadrova gde šerif hapsi tipa a onda ovaj vadi pištolj napravim stop kadar koji mi je prvo bio na umu.

...
pokušao sam sa stop kadrom i kad malo bolje razmislim, ipak to nije dobro rešenje jer onda je šerif u tri kadra slikan u jednom te istom planu. Ipak je bolje ovaj krupni plan vadjenja pištolja

Edited by - milandj3 on 18/01/2011 08:34:29
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1187 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 18/01/2011 : 14:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da smo samo četvorica ostali...Gdje su ostali, nitko nema volje ili...

Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 18/01/2011 : 14:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
usudio bih se da prokomentarišem kako ove fajterske kadrove kao što je ovaj poslednji nikako ne treba crtati u ovako ravnom kadru.
Mislim da čak i u neinventivnom Boneliju izbegavaju takve stvari.
Znači šerif je razvalio negativca po tintari iz sve snage, red je da i mi kao čitaoci osetimo kako mučenik gubi tlo pod nogama. Bane je to krstio "efekat brod koji se ljulja" ( ne ulazim u originalnost naziva) i podrazumeva da se osa oko koje je postavljen kadar malo izvitoperi.
Go to Top of Page

Jur
New Member



Slovenia
179 Posts

Member since 31/05/2010

Posted - 18/01/2011 : 15:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jur a Private Message  Reply with Quote
Moje mislenje o kadriranju ovih radova...
dupli - Sasvim dobro!
milandj - Dobri kadrovi kao takvi, ali mi kao cjelina djeluju nepovezano.
bisley - Posto su ti likovi staticni, malo dinamike u kadriranju ne bi stetilo, jer se to dvoje sabire i kao rezultat daje jednu dosadnu tablu.
original by cc - Korektno, fali malo dinamike, ali primecujem da je CatClaw vec u to vreme koristio neke "trikove" za povecanje dinamike table - ne nacrtas okvir svim kadrovima i tabla odmah postaje zanimljivija!


-----------------------------------------------
Composition Assistant
http://jugilus.com/composition_assistant/ca.php
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 18/01/2011 : 15:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
nedostatak teksta zaista razvodnjava celu stvar
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/01/2011 : 18:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ali onda tekst napravi problem kod citanja. Veliki kadar kada Sild izlazi iz stale ostaje skroz zanemaren jer citalac automatski prati oblacice.
Da ne govorimo o guzvi sa tekstom kod potezanja revolvera.

Go to Top of Page
Page: of 77 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000