forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Radna akcija - plakat za mcn-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 77

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 17/11/2011 : 13:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Moze, al cemu kad ovde niko ne navraca.
Bolje je da otvoris svoj topik.
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 17/11/2011 : 14:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Ti navracas,sto je meni veoma vazno!

http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 17/11/2011 : 14:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Radjeno po drugoj prici Rage. http://www.terminusmedia.com/submissions.htm
[/URL]

[/URL]




http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 17/11/2011 : 15:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
bogami, oznojio si se dok si crtao ovo
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 17/11/2011 : 15:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Aa ti sigurno mislis na specijalne efekte u donjem desnom uglu druge table, prave se s kafom...
quote:
Originally posted by milandj3

bogami, oznojio si se dok si crtao ovo


http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 17/11/2011 : 16:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
eh, i izbegavaj ove fazone iz sezdesetih. Danasnji klinci ce da pomisle kako ovi stvarno sijaju
jel tako cika Bane
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 17/11/2011 : 19:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Istini za volju, te fore mozes i danas povremeno naci, ali zaista treba nesto ostaviti i koloristi da se zanima.


Crtez kao crtez je dobar. Fin potez, dobra linija, precizno.... Problem je anatomija, a najveci problem sto se crtac ne seti da, kad se podigne ruka, podigne se i rame.

Batta, probaj da stavis lakat uz telo i da dohvatis nesto sto ti je u visini gleve
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 17/11/2011 : 19:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Ma vidim da mnogo toga skripi,ajd budi konkretniji-precizniji...
Zanima me jel se vidi neki napredak mozda...

http://corbaatilaart.blogspot.com/

Edited by - Batta on 17/11/2011 20:08:22
Go to Top of Page

Misso
Starting Member



Serbia
68 Posts

Member since 25/01/2011

Posted - 17/11/2011 : 22:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Misso a Private Message  Reply with Quote
To kume!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/11/2011 : 01:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A, cuj, ovaka cepidlaka ko ja bi mogla tri strane gresaka da ispise.
Ukratko, anatomija nije dovoljno tacna. Tj, ne trazi se da bude ko u anatomskom atlasu, ali mora bar da bude slicno.
Recimo, moras na netu da nadjes sta je to mastoidni nastavak na lobanji pa ces onda saznati i odakle krece i gde se zavrsava sternokleidomastoidni misic.
Kadriranje je je malo staromodno, al nije tako strasno. Vidi se da brkas Marvel i Boneli.
Likovi su pomalo nedefinisani i previse slicni sto ukazuje na sablon a ne na kreaciju.

Najlosija je ona slika gde lik lezi na... stagod da je. Tu nista ne stima Ko da ga je valjak spljeskao. ramena ravna a ruka dignuta, nema prepona, glava potonula....

Nesaglasnost volumena ekstremiteta i ostatka tela je vidljiva na nekoliko kadrova.
Izbegavaj crtanje glave iz donjeg rakursa. Jos si zelen za takve zadatke.

Mislim da jos uvek crtas samo zato da bi crtao bildere i neku akciju.
Uhvati se u kostac sa Torgalovim predloscima.

Dzabe trazis nozeve i pistolje, sakrio sam ih.

Edited by - cat claw on 18/11/2011 01:21:40
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 18/11/2011 : 12:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
E tako to je vec bolja kritika, skroz si u pravu.
Sta bih rekao u svoju odbranu, pa recimo sa valjak-figurom sam se poprilicno namucio i na kraju sam je ostavio takvom kakva jest.
Dosta mi je isao na zivce sturi scenario(imas slobodu a u stvar ne).
I Bonelija ima tabla 3 ,slika 5 itd...
Bildere i akciju crtam zbog izazova ,lako je nacrtati lika koji prica no
kad nekog bije(bar mislim).Bildere jos crtam i zbog toga sto volem da ih crtam,uzivam kad je neki jaki ko zemlja.

Stripovi kao sto je Thorgalov za mene nisu izazov.Thorgale nema ljutis!

http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 18/11/2011 : 13:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Batta

E tako to je vec bolja kritika, skroz si u pravu.
Sta bih rekao u svoju odbranu, pa recimo sa valjak-figurom sam se poprilicno namucio i na kraju sam je ostavio takvom kakva jest.
Dosta mi je isao na zivce sturi scenario(imas slobodu a u stvar ne).
I Bonelija ima tabla 3 ,slika 5 itd...
Bildere i akciju crtam zbog izazova ,lako je nacrtati lika koji prica no
kad nekog bije(bar mislim).Bildere jos crtam i zbog toga sto volem da ih crtam,uzivam kad je neki jaki ko zemlja.

Stripovi kao sto je Thorgalov za mene nisu izazov.Thorgale nema ljutis!



Nemam se zasto ljutit...volia bi da i meni nisu izazov...mislim da ti je gospon Bane tia rec da prvo tribas naucit puzat da bi moga hodat odnosno da prvo moras svladat manje zahtijevne zadatke(poput mojih predlozaka)da bi poslije presa na zahtijevnije....no to je samo moje misljenje...ne mora znacit da sam u pravu.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/11/2011 : 13:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Batta
Grešiš, šinko, šilno grešiš.
Naprotiv, crtati bildere kako se tabaju nije nikakav izazov.
Izazov su jaki karakteri, vešta kamera i dobra montaža.
Ali, opraštamo ti zbog godina. Svi smo mi počeli sa bilderima i makljažom ali smo se na vreme zaustavili.

Ne moraš se braniti i opravdavati. Treba samo da izneseš protiv argument ako postoji (ili misliš da postoji). Od konstruktivne rasprave može biti samo koristi.
Ostalo je rad. Dakle, samo napred.
Po Torgalovom scenariju, pa makar se ti naljutio
Uostalom, imaš tamo onu kafansku tuču.
Probaj. Dupli je zadao likove.

Edited by - cat claw on 18/11/2011 14:25:08
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 18/11/2011 : 13:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Moze, al cemu kad ovde niko ne navraca.
Bolje je da otvoris svoj topik.


Ne bih se bas slozia...mislim da je ovo najkorisniji topik koji je otvoren na forumu i jedan od rijetkih di nije bilo nikakvih svadja i prepucavanja...meni je samo zao sta ovog nije bilo kad sam ja ima 15-16 godina,mozda bi nesto i bilo od mene....a opet netko zloban(ili iskren,zavisi kako se gleda) ce vjerovatno rec da ni tada za mene ne bi bilo pomoci.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/11/2011 : 14:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Oooo, pa bilo je i ovde krljanja sekira. Imamo i neke koji se dure i cekamo ih da se vrate.

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 18/11/2011 : 15:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Je, dužan sam ufino napraviti one Thorgalove table. Bit će, časna pionirska.

Nego, nisam mogao izdržati, a da ne komentiram. Ipak mi je ovo najdraži topik.

Batta >> lako je nacrtati lika koji prica no

Da, ali kad imaš pet tabli za redom gdje pričaju. Ajd to nacrtaj, a da čitatelj ne zaspe.
Toliko o tome kako Thorgalovi stripovi nisu izazov.

Cat claw >> Izazov su jaki karakteri, vešta kamera i dobra montaža.

U potpunosti se slažem s ovim.

Thorgal >> a opet netko zloban(ili iskren,zavisi kako se gleda) ce vjerovatno rec da ni tada za mene ne bi bilo pomoci.

Pa ne bih rekao. Dubravka mi mnogo solidnije izgleda od Mirakula.

A da ne bi bilo bez črčkarije (jer se crtežom ne može zvati) i da se malo pravim pametnim (što mi žena stalno predbacuje), slobodna prerada Battinih tabli u Bonelli format.



Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 18/11/2011 : 15:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Oooo, pa bilo je i ovde krljanja sekira. Imamo i neke koji se dure i cekamo ih da se vrate.




Moja greska...tek sam se prije par mjeseci malo vise aktivira na forumu tako da sam cili topik procita i pogleda u jedno popodne pa sam malo preskaka neke dijelove...sta se tice durenja to me nimalo ne cudi,cesto se desavaju velike razlike izmedju subjektivne percepcije vlastitog djela i tudje,objektivne...pogotovo ako je uz to i profesionalna i ostra poput vase.
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 18/11/2011 : 15:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Ma nisam upotrebio mozda dobar izraz(izazov),crtajuci figuru u pokretu ili akciji sebi zadajem tezi zadatak i tako doci do sto prihvatljivije anatomije a potom se jos vise baviti kamerom i montazom.
Sto se tice godina pa ja imam cet'r banke!
Inace nemam nameru da se pravdam ,po meni tabla prica pricu ili ne odnosno citaocu mora biti sve jasno ,jel tako.
Uvazavam tvoje misljenje-predlog , kad ovo istusiram mozda probam.

http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

Batta
New Member



127 Posts

Member since 16/07/2011

Posted - 18/11/2011 : 15:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Batta a Yahoo! Message  Send Batta a Private Message  Reply with Quote
Dupli nepravis se pametnim,dobro si ti ovo uradio a za mene i zanimljivo tvoje vidjenje ove price.
Imam i zamerku,nisi se bas drzao scenarija.

http://corbaatilaart.blogspot.com/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 18/11/2011 : 16:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Batta

Dupli nepravis se pametnim,dobro si ti ovo uradio a za mene i zanimljivo tvoje vidjenje ove price.
Imam i zamerku,nisi se bas drzao scenarija.


nije mu prvi put...i meni je mjenjao tekst scenarija...ja mislim da bi scenaristi sa njim dozivili zivcani slom...iako priznajem da je njegova verzija bila bolja od moje.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 18/11/2011 : 16:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
E, i ja sam htio to primjetiti duplom, ali čini mi se da ni batti ne odgovara broj slika po tabli :)
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 18/11/2011 : 16:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Moja greska...tek sam se prije par mjeseci malo vise aktivira na forumu tako da sam cili topik procita i pogleda u jedno popodne pa sam malo preskaka neke dijelove



eeeeeeee, a da li znas da je ovo samo episode II i da negde postoji potonuli prethodnik ovog topica sa nekih cca 70 strana!
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 18/11/2011 : 17:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Batta

Imam i zamerku,nisi se bas drzao scenarija.



Pa kad je klimav. Prebrzo sve razotkriva. Svi na prvoj slici vide stol, dva seta za jelo i čaše. I idiotu je jasno što se događa. Jedino što nije jasno je da li se već dogodilo ili će se tek dogoditi. U scenariju to već na drugom kadru objašnjavaju jer tip kaže: Bejbi, nešto si zaboravila? Ode pol napetosti i dileme kvragu. Ja bih drugi kadar ostavio bez teksta i samo tipa sa smješkom. Onda odmah potom razotkriva da se tipovi poznaju jer kaže onom što kuca: Čarli!? Ja bih isto ostavio bez teksta. Onda već na sljedećem kadru onaj s vrata kaže: Moj dragi brate... Više ne trebam ni čitati, mogu odmah okrenuti zadnju stranicu i vidjeti što je bilo na kraju. Ono između je nebitno.
Ja bih cijelu prvu tablu ostavio bez teksta. Na drugoj tabli bih na onom kadru u sredini stavio samo Čarlijev tekst: Mislio si da neću otkriti? To je dovoljno da se skuži kako se likovi u stvari poznaju i da je jedan radio nešto iza leđa drugom. Osim toga s tako malo teksta ne razbija se dinamika već imamo samo mali predah da se uhvati zrak između dvije ture tamburanja. Na trećoj tabli bih otkrio da se radi o nevjeri između Čarlijeve žene i ovog drugog, a na četvrtoj bih tek na kraju otkrio da su likovi u stvari braća.

quote:
Originally posted by Thorgal

nije mu prvi put...i meni je mjenjao tekst scenarija...



Jer mi je falio taj kadar kad Zvone i otac slušaju tišinu. To je jedan od prelomnih trenutaka Mirakula.

quote:
Originally posted by Thorgal

ja mislim da bi scenaristi sa njim dozivili zivcani slom



A to što bih ja dobio živčani slom kad dobijem loš scenarij. To nikom ništa, jel?

quote:
Originally posted by milandj3


eeeeeeee, a da li znas da je ovo samo episode II i da negde postoji potonuli prethodnik ovog topica sa nekih cca 70 strana!



Eeee, to su bila vremena.
Nego milandj3 što je s Max Jaguar pasicom?
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 18/11/2011 : 17:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Nego milandj3 što je s Max Jaguar pasicom?



evo dacu ti pet razloga:

-arcadian knights
-the law of time
-loot
-jedan nedefinisani projekat za koji jos cekam scenario inace placa se unapred!
-jedan pristigli scenario kome nisam ukapirao ime

a kad pomislim da sam do samo pre mesec dana kukao kako nemam dovoljno scenarija za crtanje
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 18/11/2011 : 17:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milandj3

quote:
Originally posted by Torghal

Moja greska...tek sam se prije par mjeseci malo vise aktivira na forumu tako da sam cili topik procita i pogleda u jedno popodne pa sam malo preskaka neke dijelove



eeeeeeee, a da li znas da je ovo samo episode II i da negde postoji potonuli prethodnik ovog topica sa nekih cca 70 strana!


Moze li se nekako doc do tog topica pa da se i to pogleda?
Go to Top of Page
Page: of 77 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000