forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesu li stripovi (danas) preskupi?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 17/08/2010 : 21:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DarkPhoenix

quote:
Originally posted by marcho

Stripovi danas jesu skuplji, ali i kavaliteta tiska, papira je neizmjeno veča. Problem je jedino standard jednog djela publike koja si to ne može priuštiti. a i te publike je sve manje.Dolaze neki novi mediji za neke nove klince. Nekoć je strip bio tiskan na jeftinom novinskom papiru na kojem se danas tiskaju večernjak i 24 sata, ali je bio jeftin i pristupačan svima. Ja sam tek nedavno počeo čitati skenove. Uglavnom izdanja koja su fizički nedostupna ili cjenom nepristupačna za nekolekcionare. Inače mi je nekako neudobno čitati strip u sjedečem položaju na zaslonu računala.


Slazem se.Danas su stripovi daleko kvalitetniji.Neko voli kvalitet makar i ako je cena visa.Isto,kolekcija se ne pravi sa jeftinim,nekvalitetnim stripovima.



Pa tu je recimo pola istine!
Mišljenja sam da je Alan Ford u Super Strip izdanju bio kvalitetniji što se uveza tiče, vjerujem da nisam jedini toga mišljenja.
Istina je da su danas stripovi ljepši,kvalitetniji papir,korice na tvrdom papiru, tvrdi uvez itd...ali nekako mi ta jeftinoća stripu baš daje neki štih, nije mi ga onda žao ni posudit, pa kad mi ga vrate nikakvog nije mi ni žao. A kad za strip daš stotinjak kuna sve se mijenja, ne posuđuješ nikome, odmah si škrt i samo se fališ sa njima.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16889 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/08/2010 : 21:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Stripovi su skupi, ali za njih mi nije žao dati novac, u tome je bit priče za mene...
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2950 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 17/08/2010 : 22:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Porazno je da ovoliko glasova dobiju skenirani stripovi



Ma nije... Dapače, živili skenirani stripovi. Dapače, jedva čekam elektronski papir. Za sada postoje čitači, upravo tražimo (žemska i ja) podatke za View Sonic 620! Ou jea!

Nadalje, jedan crno bijelii strip, koji npr. košta 121,00 Kn, uz pomoć određene kopirke marke Sharp mogu isprintati (foto ispis) za manje od 30,00 Kn. Toner za tu kopirku (koja se spaja na komp) košta 500,00 Kn, a ima ispis 18.000 stranica!!! Uvez je najmanji problem. Dobro namazat ljepilom po hrbatu (nema pucanja) i pustiti da se osuši (čudna scena u knjižari - gledali su me kao narkomana kad sam kupio 10 komada UHU ljepila). Naravno, dalje se može zezati sa finesama, no za ovu akciju treba vremena.

U krajnjem slučaju može se čitati i sa monitora, sasvim izvodljivo. Nadalje, scanovi, barem neki dolaze sa uputom: "Like it? Buy it!". Bez scaniranih stripova ne bih nikad pročitao ili čuo za neke naslove.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

dombac
Starting Member

28 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 17/08/2010 : 22:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dombac a Private Message  Reply with Quote
Skupi su i ja ih uopće ne kupujem na kioscima, samo aukcije i antikvarijat... Isto i sa albumima... aukcije i popusti.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8207 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/08/2010 : 22:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
skupo, skupo

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 17/08/2010 : 23:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Kiosk izdanja su sasvim OK. Mada mi nije bilo sve jedno kad je VC poskupeo za 30 kinti Ali tu su kartice popusti, pa sve to bude nekako podnosljivo.

Druga je prica sa albumima. Pozdravljam kvalitet stampe i uveza, ali opet je to "masna" cifra. Tu se vec malo zamislim da li da uzmem strip, ili neku knjigu koja bi mi vise koristila. I kada izdvojim novac, cesto se desi da iskrsne nesto, tako da tu nemam mnogo komfora.

Ali polako. Tiha voda breg roni Evo od skoro, DDKI2 se smeska na mojoj polici, a i ja sa njom Bice para, a i stripova. Samo nek smo mi zivi i zdravi

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/08/2010 : 02:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Album u Francuskoj izadje u 100000 primeraka i kosta 20 evra. Fibra (recimo) ga objavi za 16 evra kod nas u tirazu od 500 primeraka. Postoji pitanje da li taj album moze da bude jos jeftiniji kod nas koriscenjem slabijeg papira, uveza, stamparije itd itd ali on nikako ne moze biti 500 dinara (pod uslovom da je podjednakog kvaliteta kao francuski) kao sto bi to masa ljudi zelela. "Hocu da imam taj strip ali mi se ne da novac", ili kako glasi jedna nasa, u poslednjih dvadesetak godina veoma ucestala izreka, "Hoce da se...".
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2338 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 18/08/2010 : 02:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Ni danas, ni juče, ni sutra neće biti preskupi za one koji dovoljno žele neko izdanje; a koštaju koliko mora.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3534 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/08/2010 : 02:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ne volim da pricham o nechemu en general, ali objektivno - za zivotni standard vecine ljudi diljem ex Yu jesu preskupi.

Jesu i meni skupi, ali lepo sednem i razmislim shta bih zaista voleo da imam shto se kaze "dok sam ziv", shta me najvishe zanima i to kupim, a odreknem se necheg drugog (ako je neophodno) i to je to. Ako se i zajebesh, pa ti se ne svidi, ili te neshto staro smori - tu su aukcije gde po neshto nizoj ceni povratish dobar deo para i gotovo.

Ono... Zadovoljstvo nema cenu.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7649 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/08/2010 : 02:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
koliko su nekad koštali lms i ZS na kioscima???
mislim kad bi se uporedilo sa današnjim valutama...
danas je na kiosku nešto više od 2 eura..
koliko su prije bili,50,75,centi ili više??
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26049 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/08/2010 : 03:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
stripovi=bonelli opet a i oni su relativno skupi naspram italije.
isto je sa bd albumima i sa us tradeovima.svi oni koštaju približno kao u zemljama porijekla ali oni imaju nekoliko puta viši standard pa samim time su u nas stripovi nekoliko puta skuplji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 18/08/2010 : 12:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

koliko su nekad koštali lms i ZS na kioscima???
mislim kad bi se uporedilo sa današnjim valutama...
danas je na kiosku nešto više od 2 eura..
koliko su prije bili,50,75,centi ili više??



Da. A standard koji jaki spominje? I to treba uzeti u obzir!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/08/2010 : 12:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Tacno. DVDovi koji u Americi kostaju 20 dolara na ovim prostorima se placaju 15 evra, Dellov laptop isto kosta u Pitsburgu i Beogradu, u zemljama EU mozes da kupis jeftiniju cokoladu nego sto ona bude u Beogradu/Zagrebu/Sarajevu... i gde je tu pravda za stripove?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/08/2010 : 13:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

koliko su prije bili,50,75,centi ili više??


1 marka, u vreme Ante Markovića. Što mu danas dodje jedan evro. Za 100 puta veći tiraž, bez PDV-a ili PNP-a. To znači da bi ZS danas koštala, sa identičnom štampom i tiražem, minimum 120 dinara.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DarkPhoenix
Starting Member



82 Posts

Member since 30/07/2010

Posted - 18/08/2010 : 16:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DarkPhoenix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by DarkPhoenix

quote:
Originally posted by marcho

Stripovi danas jesu skuplji, ali i kavaliteta tiska, papira je neizmjeno veča. Problem je jedino standard jednog djela publike koja si to ne može priuštiti. a i te publike je sve manje.Dolaze neki novi mediji za neke nove klince. Nekoć je strip bio tiskan na jeftinom novinskom papiru na kojem se danas tiskaju večernjak i 24 sata, ali je bio jeftin i pristupačan svima. Ja sam tek nedavno počeo čitati skenove. Uglavnom izdanja koja su fizički nedostupna ili cjenom nepristupačna za nekolekcionare. Inače mi je nekako neudobno čitati strip u sjedečem položaju na zaslonu računala.


Slazem se.Danas su stripovi daleko kvalitetniji.Neko voli kvalitet makar i ako je cena visa.Isto,kolekcija se ne pravi sa jeftinim,nekvalitetnim stripovima.



Pa tu je recimo pola istine!
Mišljenja sam da je Alan Ford u Super Strip izdanju bio kvalitetniji što se uveza tiče, vjerujem da nisam jedini toga mišljenja.
Istina je da su danas stripovi ljepši,kvalitetniji papir,korice na tvrdom papiru, tvrdi uvez itd...ali nekako mi ta jeftinoća stripu baš daje neki štih, nije mi ga onda žao ni posudit, pa kad mi ga vrate nikakvog nije mi ni žao. A kad za strip daš stotinjak kuna sve se mijenja, ne posuđuješ nikome, odmah si škrt i samo se fališ sa njima.


To je to.Ja na primer ak posudzujem,posudujem samo one kiosk stripove,ostalo nema sanse.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2010 : 16:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da su plate kao u Norveškoj, nisu preskupi.
S obzirom kave su plate kod nas, debelo preskupi.
I opet kako kome.
Znači, to je relativno...
Meni su preskupi, a ipak kupujem.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2285 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 18/08/2010 : 20:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Kroz moje prazne džepove vjetrovi mi prolaze....
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 18/08/2010 : 21:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Evo dosada je na anketno pitanje odgovorilo 164 ljudi!
Moram priznati da me rezultati nimalo ne iznenađuju! Pogotovo ovo što ljudi jako malo kupuju ove komplete na popustima (šta će im dupli :))

A ovo za scanirane stripove - vrijeme neumitno gazi sve pa i one najspremnije konzervativce, novo doba je već debelo zakoračilo u naše živote i svakim danom možemo se čuditi novim tehničkim dostignućima koja olakšavaju život čovjeku! Na nama je da ta tehnička dostignuća širokih ruku uploadamo, jer ima ih ima,a bome će ih i bit!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/08/2010 : 11:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
stripovi su jeftini , ali mi smo postali uboga sirotinja, bar vecina nas. Strip kosta 1.9 eura sto i nije neka lova samo narod nema para

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 19/08/2010 : 13:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
U ex-yu preskupi u odnosu na inostranstvo, zato i kupujem uglavnom strana izdanja. Npr. from hell sam kupio za 6 funti u londonu na rasprodaji, kod slobe sam se plasio i da pitam posto je :)

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2010 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

stripovi su jeftini , ali mi smo postali uboga sirotinja, bar vecina nas. Strip kosta 1.9 eura sto i nije neka lova samo narod nema para



1.9 eura? I ja bi volija kupovat stripove po toj cijeni, ali kod nas su stripovi 2.5 eura kiosk izdanja mislin.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17678 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/08/2010 : 14:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ajd dobro sto smo siroti

nego što sve više tonemo :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 19/08/2010 : 14:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
(Pre)skupi su.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 20/08/2010 : 03:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote


Preskupi su.

Evo i malog obrazlozenja.

Ako bi stampali strip od 130 strana + korice cena stampe na nekih 1000 komada bi bila oko 65 dinara po komadu ili nekih 55- 60 eurocenti.
Placamo takav strip dva eura.
Koliko to, majku mu, kostaju ta autorska prava?
Dobro, treba i da se zaradi, ali koliko, mora li 100%


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5824 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/08/2010 : 09:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Marenovic
Nisu autorska prava ta koja toliko poskupljuju, mada u vecini slucajeva kostaju ohoho. Problem je sto u cenu stripa ne ulazi samo papir i boja. Postoji tu i prevod, pa priprema za stampu, pa sekrtaricina plata, pa plata racunovodje i spremacice, troskovi komunalija struje i telefoni plus internet. Ozbiljna firma sve to mora da placa.
Podeljeno na tiraz ni to nije strasno, ali je strasna cinjenica da se drzavi PDV placa ODMAH cim se odstampa za ceo tiraz. Drzavu ne interesuje da li ces posle prodati sve ili neces. Car uzima carevo, a ti kmete kako ti bude.

U osnovi, stripovi imaju normalnu cenu ali je platezna moc u svim ovim nasim juznoamerickim drzavicama sramotna.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000