forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tvrđa 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2010 : 14:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Odlična recenzija Malog Mate za Zekanove Slalome.
Za sada sam samo ja ostavio komentar.
Kada izađe neka Zagorova recenzija, pa makar bila i krš epizoda, eto i gomile komentara.
Najgore je to što one dolaze od tridesetogišnjaka, nešto mlađih i nešto starijih.Jebi ga,ne želim sada da nešto pametujem,ali ljudi Božiji da li je moguće da se ljudi za 20 godina nisu pomerili dalje od Zagora.
Čitam ga i ja,ali uživanje čitajući ga ne može se porediti sa čitanjem strip izdanja prikladnih za stariju publiku!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/09/2010 16:23:14
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/09/2010 : 15:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Odlična recenzija Malog Mate za Zekanove Slalome.
Za sada sam samo ja ostavio recku.
Kada izađe neka Zagorova recenzija, pa makar bila i krš epizoda, eto i gomile recki.
Najgore je to što one dolaze od tridesetogišnjaka, nešto mlađih i nešto starijih.Jebi ga,ne želim sada da nešto pametujem,ali ljudi Božiji da li je moguće da se ljudi za 20 godina nisu pomerili dalje od Zagora.
Čitam ga i ja,ali uživanje čitajući ga ne može se porediti sa čitanjem strip izdanja prikladnih za stariju publiku!



Recka=recenzija, ovo sto ti nazivas reckama su komentari.
Donekle si u pravu, ali sto se tice autora recki,
kada napisem recenziju koja nije Bonelli to slabo koga interesuje i kako si primjetio nema ni komentara. Moje posljednje dvije recenzije van Bonellija ostale su bez ijednog komentara.
Za ostale preporuke izvan Bonellija koristim iskljucivo ovaj topic:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34842&whichpage=20
Daj narodu ono sto trazi
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2010 : 16:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljao sam da su recke i recenzija i komentar.Hvala na informaciji, ispravio sam.
Ništa ovo King nije bilo na tvoj račun(mislim jer si ti ostavio Zagorovu recenziju).
Tebi zaista svaka čast, ostavljaš i zanimljive recenzije i zanimljive tekstove, a topik Pročitao i ... mi je definitivno jedan od najboljih topika i jedan od retkih u koje OBAVEZNO ZAVIRIM.Šteza što je Hanter zapustio "Oceni strip" i taj mi je bio jedan od boljih.U stvari zbog takvih tema ja i jesam najviše na ovom forumu, a ne zbog raznih raspravki i svađa (naprimer kao oni magarci Dampirovci i Bredovci što se non stop preganjaju )
I lepo si rekao . daj narodu ono što traži - i to me najviše boli.
Ajde da smo mi klinci,tinejdžeri ili momci u studentskom uzrastu pa da razumem tu opsesiju isključivo Zagorom.
Opet kažem čitam ja i Marka i Bleka (kada ih već kupujem, mada ih obično "zveknem" u WC-u) i ove junake od VČ, neki su mi manje neki više dobri.Kada sam se vratio aktivnoj kupovini i skupljanju stripova sa pojavom VČ-a i ja sam visio non stop na njihovom forumu i pratio recenzije Bonelijevih junaka, ali,normalno,ubrzo nakon toga sam se vratio i pravim vrednostima stripa (shodno za moje godine).Sada mi je VČ tek onako nešto usput, jer ne mogu se njegova izdanja meriti sa Fibrinim albumima,ili od BP,BG,LL .....
Strašno volim Teksa,breda,DD, Karavan me je oduševio,ali nemerljivo je to sa jednimZekanom,Usagijem,Boneom,Eternautom,Coseyom,... i zato me čude ovoliki komentari na Zagoru, a čim je nešto van Bonelija muk i tišina.
I stvarno me je počelo ovo nervirati sa Zagorom, ta opsesija ovim junakom i desetine njegovih edicija iz jednog običnog razloga - kada bi svi ti Zagorovi fanovi prešli na nebonelija, onda bi i tiraži Belog Puta,Fibre,Bookglobea i ostalih bili veći a ovi stripovi jeftiniji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/09/2010 : 17:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
I stvarno me je počelo ovo nervirati sa Zagorom, ta opsesija ovim junakom i desetine njegovih edicija iz jednog običnog razloga - kada bi svi ti Zagorovi fanovi prešli na nebonelija, onda bi i tiraži Belog Puta,Fibre,Bookglobea i ostalih bili veći a ovi stripovi jeftiniji.



Dosta, dosta duga tema za diskusiju. Nadam se uz pivce i krompirice, meni tako mnogo lakse o ovome. Jel te ima u Bg nekad?
Meni je dobar primer veoma FB stripa Petar Pan, a dok opet vidis, vecinu BG i SA izbegavam. Belom putu ni bog otac ne moze da pomogne i ako me ista na ovom forumu nervira to su non stop ista pitanja koja se tamo postavljaju i isti odgovori koji de dobijaju i ista pitanja koja se tamo postavljaju i isti odogovori koji se dobijaju.

Edited by - kasper on 16/09/2010 17:32:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2010 : 23:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
I stvarno me je počelo ovo nervirati sa Zagorom, ta opsesija ovim junakom i desetine njegovih edicija iz jednog običnog razloga - kada bi svi ti Zagorovi fanovi prešli na nebonelija, onda bi i tiraži Belog Puta,Fibre,Bookglobea i ostalih bili veći a ovi stripovi jeftiniji.



Dosta, dosta duga tema za diskusiju. Nadam se uz pivce i krompirice, meni tako mnogo lakse o ovome. Jel te ima u Bg nekad?
Meni je dobar primer veoma FB stripa Petar Pan, a dok opet vidis, vecinu BG i SA izbegavam. Belom putu ni bog otac ne moze da pomogne i ako me ista na ovom forumu nervira to su non stop ista pitanja koja se tamo postavljaju i isti odgovori koji de dobijaju i ista pitanja koja se tamo postavljaju i isti odogovori koji se dobijaju.


U BG sam 25. i 26.,imam kumstvo, ali kada sam već tu malo ću skočiti do brata,brata od ujaka,kuma,ženine kume i nekih drugara (jebi ga, većina društva i familije mi je u Beogradu)tako da ću biti zauzet 100% tih dpar dana;ali pričaćemo nadam se na sajmu knjiga za mesečak dana.Obično se svi okupljamo zadnje subote sajma.
Što se tiče Petra Pana od Fibre, odličan je,ali mi je još bolje seo Putovanje u Italiju.Mada ima Fibra bisera stvarno dosta,recimo preporučujem ti od srca Zekana (a samim tim i Tvrđu, mada je nisam čitao) - to je u duhu ovog topika!
Od SA uzimam Astera,Tangija,Krcka,čekam Džeremaju i Bernarda Prinsa, a već sam kompletirao Torpeda,Komanču i neke Hermanove one-shotove (Mesec ratnika,Ubili su divljeg Bila,Nik spavaš li,...).Crnaci su mi u planu.
Od BG uzimam Linkolna,sve od Bluberija,Korta(i pored Milene Benini),kompletirao sam Bone i njihovog Usagija,a kupujem i integrale (Natašu,Žila,Plavce i XIII-cu).U planu mi je Iznogud.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/09/2010 23:53:44
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/09/2010 : 21:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Što se tiče Petra Pana od Fibre, odličan je,ali mi je još bolje seo Putovanje u Italiju.



Mislio sam na Petra Pana od Loisela, kojeg sam veliki fun. Petar Pan od Fibre me ne interesuje, odnosno tesko da cu nakrpiti budzet za te stripove. Zekana sam ranije citao i slalomi ovde jesu odlicni, ostalo onako.
Oko Milene, eh. Poslednjih meseci sam citao Komunine Korte (Etiopljane i Sibir), pa posle Milenin Samarkand. Sve u svemu, njen Korto me 'ne vata' (sto bi rekao Gidra u vrucem vetru). Prevod bez velike strasti koju osecam dok citam provod Nikole Djordjevica.
Po mome ukusu su na primer Tornjevi Boa Morija, Bluberi (do broja 17), Inkal, Valijant, Svagdanja borba, Alvar, Sambrovi, 100 metaka, Pakao, Tamo gde pogled ne dopire, gore pomenuti stripovi...
Sad treba da dam 20 hiljda na gume i jedno 15 hiljda za cizme, ode mi budzet za stripove

Edited by - kasper on 17/09/2010 21:51:47
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 19/09/2010 : 12:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PR0T0N

Sjajan strip, preview me oduševio, nadam se da ću nabaviti sva 4 broja na predstojećem sajmu knjiga u BG.

http://www.happynovisad.com/strip/novi-serijal-iz-fibre-tvrdja.5750.html


Također!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 20/09/2010 : 22:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ovo me stvarno odusevilo:) Uz Lincolna jedno od boljih izdanja u zadnjih par godina

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 23:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 1 i 2, 101 i 102 na redu...inteligentno i zabavno...no netko tko nije 'odrastao' uz fantasy i dnd mogo bi imati problema...1d20

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 22/09/2010 : 09:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
e ovo je stvarno prevršilo svaku meru!
uvoz Tvrđe (i svega ostalog) tek krajem oktobra!?!?!
neko mora da plati za takav nemar prema ljubiteljima stripa!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 30/10/2010 : 02:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Koji trash ! Djubre crtez ! Zasto bi iko citao nesto sto se zove Tvrdja (na srpskom ovo zvuci ko neka zajebancija)
Petak vece, ostao kuci i tolko mi je bilo dosadno da sam otvorio preview Tvrdje. Nakon sto sam ga procitao rad sam da odvojim kolko treba od svog tesko zaradjenog novca za ove stripove. Prezabavno i smesno. Definitivno nije iskljucivo za ciljanu publiku, svako moze da cita. Prevod rastura

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/10/2010 : 23:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
ne znam, previše je 1250din za jednu epizodu od 40 i kusur strana, inače strip je sjajan

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2010 : 08:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemam se cak niti snage ljutiti:) (dobro, ionako znam da primjedba nije zlonamjerna) Kao prvo, moram primijetiti da i nije moja krivica što je Euro u Srbiji sa 75 dinara skočio na 110, a plaće ostale iste:( Ka drugo, usuđujem se tvrditi da Fibra generalno ima pristojne cijene, a mozda i najbolje kad se usporede slična izdanja Fibre i ostalih hrvatskih izdavača. 80 kuna (11 eura) je recimo 1 euro skuplje od dosad uobicajene cijene za klasican BD album kod nas, međutim, u zadnje vrijeme imamo sve manje albuma koji koštaju 70, a sve više onih koji koštaju po 100 kuna. Ja se slažem da 80 kn nije jeftino, ali to je zaista donja granica, ja jednostavno ne mogu "proizvesti" jeftinije izdanje, po toj cijeni moram prodati više od 300 primjeraka da pokrijem troškove, a to, vjeruj mi, nije tako lako, pogotovo ne s naslovom kao Tvrđa. Međutim, francuzi nisu dopustili da radim integrale i ovo je bila jedina opcija. Ali, s druge strane, opet imaš ljudi koji kukaju kako su im integrali skupi i hoce pojedinačne albume? Pošto ne razumijem kako je 5 ili 6 albuma u jednoj knjizi za 250 kuna skuplje od tih istih 5 ili 6 pojedinačnih albuma po 70/80 kn, jedino što se da zaključiti je da je nemoguće svakome ugoditi, jer će uvijek biti nezadovoljnih. Zato, žao mi je, ali što je, tu je, ja ti u ovom slučaju zaista ne mogu pomoći.

Trouble will find me
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 31/10/2010 : 12:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
ma te spike kako je integral od 250kn za 5 albuma skup a album po 80kn nije skup su bezvezne.
Kaj je najgore, takvih komentara smo na ovom forumu čuli milijun puta.
Još uvijek nisam uspio shvatiti kako je to 250kn skupo a 400kn nije...mislim da ni specijalna teorija relativnosti ne pomaže u ovom slučaju :D
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/10/2010 : 13:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
ja sam inače totalno za integrale, jer mi pojedinačne epizode samo ovlaže apetit (OK, kad izađu 4 epizode kao sad onda se glad ipak donekle utaži). A i integrali su u konačnici povoljniji. Stoga me ekstremno nervira kad čujem da neki tamo francuski izdavači tvrdoglavo tjeraju po svom, umjesto da budu sretni što uopće ima neki tamo hrvatski prometej koji bi izdao njihove stripove. To pretpostavljam rade isključivo zbog ličnog interesa?

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2010 : 14:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa naravno, francuzi više zarade na pojedinačnim albumima.

Trouble will find me
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 31/10/2010 : 17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
ma nemaš se, markose, šta opravdavati, fibra od svih hrvatskih izdavača ne samo da ima najpristojnije cene, nego ima i najbolji i najraznovrsniji izbor, i tu nema zbora

što se tiče integrala i ja sam ZA; nažalost, integrali su za sada najoptimalniji izbor, šteta što tvrđe ne mogu tako...

ovi pojedinačni albumi su generalno problem... samo kod fibre (pojedinačne albume drugih izdavača stvarno retko kupujem) se nekako desilo da je taj 1 evro prešao granicu... od skupog zekana do preskupe tvrđe je zaista razlika u samo 1 evru...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2010 : 19:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem, pa i Zekan je isto 80 kuna!? Enivej, sad je CRS i Interliber, samim tim i popusti, pa ako imas nekoga da ti to kupi, eventualno tako mozes malo ustedjeti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/10/2010 : 19:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Markose, jel za CRŠ il Interliber izlaze ova nova izdanja? Hodočasnik zvijezda, Springville, itd itd... I oće li bit popusti samo na nova izdanja il će se moć jeftinije kupit i neki stariji stripovi?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/10/2010 : 19:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SenG

ja sam inače totalno za integrale, jer mi pojedinačne epizode samo ovlaže apetit (OK, kad izađu 4 epizode kao sad onda se glad ipak donekle utaži). A i integrali su u konačnici povoljniji. Stoga me ekstremno nervira kad čujem da neki tamo francuski izdavači tvrdoglavo tjeraju po svom, umjesto da budu sretni što uopće ima neki tamo hrvatski prometej koji bi izdao njihove stripove. To pretpostavljam rade isključivo zbog ličnog interesa?


Danas nešto kopam po strip albumima i vidim: Korrigans, Sky doll, Reptors, Bič Božji, Inkal, Ratnici sa Akbara, Petar Pan, Džipsi.
Sve u formi pojedinačnih mekokoričenih albuma. Lijepo je to i ok, ali ovo nabrojano je dušu dalo za formu HC integrala. Sve fino na jednom mjestu i odjednom, a koštati ne može nikako više od zbira pojedinačnih albuma.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2010 : 21:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Markose, jel za CRŠ il Interliber izlaze ova nova izdanja? Hodočasnik zvijezda, Springville, itd itd... I oće li bit popusti samo na nova izdanja il će se moć jeftinije kupit i neki stariji stripovi?


Trebalo bi sve izaci, ali postoje realne sanse da zakasne. Vidjet cemo.
Popust ce biti na sve, naravno, kao i uvijek, deset posto, pa i malčice vise.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2010 : 22:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
sada kada si nas navukao na tvrdje moglo bi to ici i u malo boljem ritmu godisnje:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/10/2010 : 23:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Aha, vas 34;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 01/11/2010 : 00:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
E je.. ga. Trideset i četiri komada prodano do sada? Prokleta sramota. Bez bolje promocije i bolje distribucije nema ništa od prodaje. Žao mi je, volio bih biti sebičan i reći da nastaviš izdavati ovim tempom, meni dobro, ja bih kupovao, ali vrijeme je da razmisliš o smanjivanju broja izdanja i da taj novac koji ti tako ostane uložiš u reklamu. Unajmi nekoga, agenciju neku, reklama u novinama, časopisima, eventualno na tv-u, znam da je skupo ali možda je to izlaz. Jer ako odličan serijal koji treba izlaziti godinama u par mjeseci kupi tridesetak ljudi to je... a ne znam. Pa kod nas se usred krize proda Mercedesa, Audija i BeeMWea dvjestotinjak mjesečno. Tužno smo mi društvo.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/11/2010 : 09:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ja ću biti 35-ti ovih dana,ali slažem se sa Nostromom - ovaj genijalni strip da se tako slabo prodaje je pre posledica naše strip-kulturne svesti nego slabe reklame, ali slažem se da mora pasti i malo bolja reklama.
Ali zato dajte Zagora u 150 edicija (do qurca)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000