forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Besna Kobila
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 04/03/2019 : 12:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Novi Chaboute!?
Clap. clap, clap!!!
Bravo Besna!!!

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/11/2019 : 23:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2019 : 20:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Besna kobila nam je u 2019-oj donela samo dva naslova,ali oba hvalevredna!



Šabute:Čistilište (Besna kobila)

Šabute je jedan od omiljenijih autora mnogih forumaša,ne i moj.Ok su mi njegovi stripovi,u stvari većinom jako dobri,ali nemam taj poriv da kad se objavi nešto od njega skočim od sreće.Za sada su mi najbolje neke stvari koje su izašle u omnibusu koji objavila Fibra,odnosno Makondo (Veštice/Pun mesec).Recimo,nahvaljeni Sam samcat mi je blago razočarenje,a Ribare nove zemlje nisam ni nabavio.
Četvrto pojavljivanje Šabutea međ' Besnom kobilom mi je najbolje.
Benžamenu kreće napokon u životu,ali preko noći ostaje bez ičega,i on postaje socijalan slučaj;a kad ga udari auto,naći će se u Čistilištu, sa opcijom odlaska liftom na gore ili na dole,u zavisnosti o ishoda zadatka koji će tamo dobiti.
Odlična ideja sa jako dobrim izvođenjem,mada mi je priča u tećem albumu nešto mlakša nego što sam se nadao.Takođe,i kraj mi je neočekivan,ali ne i loš.
Kolorisani Šabute mi se više sviđa od crnobijelog,a samo izdanje bombonica.
4.5/5

*i opaska na račun njegov lakog prelaska u klošare - pa jel moguće da se u uređenoj državi poput Francuske,toliko lako postaje socijalni slučaj?



Jošiharu Cuge:Čovek bez talenta (Besna kobila)

"Prodajete kamenje koje ste skupili u kraju.Drugim rečima,zar nije isto kao da spavate po ceo dan.
Budući da ništa ne prodajete,ništa i ne radite;dobro znajući da Vam ga niko neće kupiti.
Sve u svemu,ničemu ne služite.Vaše postojanje,nema nikakvu vrednost."


Lepo je videti ovakvu mangu i u domaćem izdavaštvu.Ne kažem da su one do sada objavljivane loše,već da imamo nešto ozbiljnije u rukama ovog puta.

Kultna manga Čovek bez talenta je čistokrvni slice of life na japanski način.
Glavni junak ima ženu i malog sina,lenj je,i trenutno se bavi prodajom kamenja koje je pokupio u obližnjj reci (doduše,skupljao ih je dve godine).
Živi bedan život,a ni emotivni mi nije na viskokom nivou;ima razne ideje kako da zaradi više novca,ali nijedna se ne bazira na njegovom najvećem talentu,bavljenje stripom.

Pa ipak,način na koji doživljava tu svoju lenjost i situaciju u kojoj se nalazi,je jako zanimljiva i nesvakidašnja;uostalom,kao i sve što dolazi iz Japana.
Isto kao i razgovori koje će voditi u pojedinim poglavljima sa živopisnim i neobičnim likovima poput gospodara ptica,učiteljem Sekuinom,prodavcom starudija,Jamaijem(vlasnikom knjižare).

I još jedan odlično odrađen strip u AMD-a + fenomenalan izbor papira.
(moram da primetim da su nekoliko zadnjih albuma koji su došli iz AMD-a korektno urađeni)

4.5/5

i tople preporuke za oba stripa!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4632 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 08/01/2020 : 15:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Čovek bez talenta... remek delo. Opravdano kultni status.

sangue navajo
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2020 : 22:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Konačno strip kojeg se ne moramo sramiti! Čitanje stripova nije kul izvan naše male zajednice i kad te neka koka vidi sa npr. Teksom ili Kapetanom Mikijem najvjerovatnije neće biti oduševljena već će prije frknuti nosom. Znam da ljubitelji Francuske škole misle da su BD albumi kul, ali nisu. Kad neko neupućen vidi čovjeka da čita integral Bruna Brazila ili, ne znam, Katangu, Texas cowboys odmah će to strpati u isti koš sa Bonellijem i zaključiti da je riječ o štivu za djecu. Ali! Kad nekom hipsteru ili intelektualki pokažeš Čovjeka bez talenta, mora uslijediti drugačija reakcija! Prvo, strip se čita po japansku - naopako. Originalno, neobično. Nadalje, riječ je o nezavisnom, japanskom stripu, zapravo mangi i to kultnom i to iz osamdesetih i onda skoro pa egzistencijalnom stripu. Tu će svatko vidjeti da je riječ o ozbiljnoj stvari i s poštovanjem pogledati o čemu je riječ.
Osim tih formalnih kvaliteta i sam strip je originalan i zabavan. Ovi iznad mene su sve rekli, ja bi samo dodao da sam na temelju pročitanog došao do zaključka da je glavni lik stripa šupak. Glavna kvaliteta stripa je da je njegov dosadan, sebičan život prikazan na zanimljiv način i mogao sam se zamisliti u njegovoj koži i čak sam mu pomalo i zavidio na hrabrosti? ludosti? da odluči živjeti od prodaje kamenja.
Crtež u početku izgleda naivno ali kad sam se naviknuo, uživao sam u njemu.
Iako više volim žanrovske stripove, volio bi i da bude više ovakvih zanimljivih i originalnih stripova iz svih epoha i sa svih krajeva svijeta. Svaka čast Besnoj kobili na objavljivanju, nadam se da će i u Hrvatskoj netko krenuti sa pokojom nezavisnom mangom.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4632 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/01/2020 : 21:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Brte ako si rekao. Ali vdis sta ja recimo radim, uzmem ovu gekike tj mangu sa ozbiljnim sadrzajem i recimo neku noviju epizodu Zagorelog i nosim sa sobom. Namerno to radim. Neka me gledaju belo.

sangue navajo
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/01/2020 : 11:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
U jednoj sceni stripa, ekipa prodavača lijepog kamenja komentira kako je zlatno doba divljenja kamenju bilo (ne znam sad točno) 18. ili 17. stoljeće i zdajaju nad činjenicom da se u današnje doba malo tko divi kamenju.. jebate, kakva su to vremena morala bit i kad je i divljenje kamenju bio dobar način za ubit vrijeme
Go to Top of Page

Manny
Average Member



572 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 10/02/2020 : 17:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Ako već neko vreme razmišljate kako vas je život naterao da idete jednim određenim putem, kako sve govori da je taj put “najsmisleniji” ali ne i nužno ono što biste vi želeli, “Čovek bez talenta” će vam preneti vrlo uverljivo kako to izgleda kada životu kažete “ja sam gospodar svoje sudbine” te počnete raditi ono što naizgled ima manje smisla. Čovek bez talenta je priča o neodustajanju od drugog puta, o ceni koja se za to plaća i realnim dometima takvog života. To je i priča o preispitivanju, zašto radimo stvari koje radimo, i zašto jesmo to što jesmo. Odličan strip japanskog autora koji je donekle primenio ono o čemu je i razmišljao. Onako usput, ovaj strip govori i tome kako su deca o kojoj bismo mi trebali voditi računa, neretko jedini korektiv i prepreka za potpuni lični slom.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/02/2020 : 08:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Many, nisam siguran da je ovo što kažeš točno. Koliko sam ja shvatio, glavni lik (Tsuge) je umjetnik, mangaka koji je čak i uspio sa svojim stripovima - oni su traženi, čitaoci ih žele. Možda ne u velikim nakladama, ali čini se da bi mogao živjeti od crtanja stripova. Ali zbog svog karaktera nije sposoban prihvatiti niti uspjeh - Tsuge jednostavno želi bijeg. Ne vidim tu drugi put. Tje, vidim, ali mi se čak čini kao treći put..
Da je u pitanuju neki zapadnjački "prokleti" umjetnik, on bi možda pao u depresiju ili se ubio, a ovdje je prikazano drugačije, japansko rješenje.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



572 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 13/02/2020 : 14:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Nije to što ti govoriš u suprotnosti sa onim što ja kažem. On bira drugi put, odnosno ono što se od njega ne očekuje (a od njega, kao i od svih nas najčešće, se očekuje da svoje talente razvija i koristi, dok Cuge upravo čini suprotno, beži od onog u čemu je talentovan i uspešan).
Kako to obično biva sa dobrim stripovima, meni se Čovek bez talenta već danima vrti po glavi. I juče mi tako pade na pamet da bih njega najlakše mogao povežem sa Džonijem Štulićem i njegovom pričom (naravno, razlozi Džonijevog bega su višeslojni, ali ima tu i neke ludosti slične onoj o kojoj se priča u ovom stripu).
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/03/2020 : 01:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 05:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Čudan zvuk motora. Sablasan i težak strip. Svi su likovi odvratni sem porodice crnaca, nesrećne Lori i donekle Droce. Strip je vrlo jasan i direktan (ne vidim ovde neku preveliku dublju filozofiju) i čak i zabavan uprkos crnoj tematici. Odličan groteskni crtez.
Čudi me da nema komentara o ovom stripu nigde na forumu, da li je moguće da ga niko nije kupio i pročitao?
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1588 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 02/06/2020 : 11:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pročitao Čudan zvuk motora. Sablasan i težak strip. Svi su likovi odvratni sem porodice crnaca, nesrećne Lori i donekle Droce. Strip je vrlo jasan i direktan (ne vidim ovde neku preveliku dublju filozofiju) i čak i zabavan uprkos crnoj tematici. Odličan groteskni crtez.
Čudi me da nema komentara o ovom stripu nigde na forumu, da li je moguće da ga niko nije kupio i pročitao?


Kupio sam ja i pročitao. Otprilike su mi isti dojmovi.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37392 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/06/2020 : 11:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, nema komentara kad ni strip nije bio nesto predstavljen kako treba. Ja sam sada prvi put vidio naslovnicu kada sam izguglao naslov stripa.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/06/2020 : 12:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja san ga čita i super mi je. Bilo je i pitanje o stripu u mom kvizu. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 16:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja san ga čita i super mi je. Bilo je i pitanje o stripu u mom kvizu. :)



Kako je glasilo pitanje?
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



161 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 04/01/2021 : 01:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Je l' čitao neko Maksa Vinsona i ove domaće naslove (More je bilo mirno, Prokleto igralište, Oruđe delanja)?
Šta preporučujete od Chaboutea?

Može i preporuka van ova dva filtera, uzeo bih neke stripove od Kobile u ovoj turi...(a da nisu Autoput sunca i Čovek bez talenta)

Edited by - nonchalant on 04/01/2021 01:16:01
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 04/01/2021 : 08:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Chaboute - sve. Čak i Čistilište koje je meni najjslabiji njegov rad. Maks ima šmeka ali mi nije leglo. Oruđe delanja sam uzeo ali nisam pročitao i sumnjam da će većini da se svidi (nije klasična stripovska forma).
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 04/01/2021 : 10:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Chaboute - sve. Čak i Čistilište koje je meni najjslabiji njegov rad. Maks ima šmeka ali mi nije leglo. Oruđe delanja sam uzeo ali nisam pročitao i sumnjam da će većini da se svidi (nije klasična stripovska forma).



Tako je, nije za svakoga.
Ali to je ipak strip (ima vizuelnu naraciju), samo u drugačijem obliku. No uvek će se naći pametnjakovići koji tvrde da to uopšte nije strip.


Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/01/2021 : 11:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Je l' čitao neko Maksa Vinsona i ove domaće naslove (More je bilo mirno, Prokleto igralište, Oruđe delanja)?
Šta preporučujete od Chaboutea?

Može i preporuka van ova dva filtera, uzeo bih neke stripove od Kobile u ovoj turi...(a da nisu Autoput sunca i Čovek bez talenta)


Meni su odlični "More je bilo mirno" (intimna priča o smrti oca + prelepo nacrtano) i "Prokleto igralište" (crnohumorna nadrealna zajebancija).
"Oruđe delanja" ima temu sličnu "Korporativnom pandemonijumu", ali je više eksperiment sa crtežom i načinom pripovedanja i nema narativnu strukturu komercijalnih stripova.

Uzmi "Okean ljubavi" nećeš da pogrešiš (mada, pazi, strip je bez reči!) ili Rabateov "Ibikus".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 04/01/2021 : 12:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ili Morskog vuka, ako ga negdje pronadješ. Bio je izglasan za naj stripovsko izdanje one godine na DW forumu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2466 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/01/2021 : 13:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Morski vuk top, Cistiliste top, Zla berba top
Nisam citao, rasprodata izdanja, ali sam cuo da su odlicni i pokusavam da nabavim: Mobi Dik i Ibikus

Edited by - jagodanbg on 04/01/2021 16:31:25
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2021 : 14:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Chaboute - sve. Čak i Čistilište koje je meni najjslabiji njegov rad. Maks ima šmeka ali mi nije leglo. Oruđe delanja sam uzeo ali nisam pročitao i sumnjam da će većini da se svidi (nije klasična stripovska forma).


od objavljenih od BK,Čistilište mi je najbolje.

Maksa nikako da nabavim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1588 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 04/01/2021 : 14:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Morski vuk top, Cistiliste top, Zla berba top
Nisam citao, rasprodata izadanja, ali sam cuo da su odlicni i pokusavam da nabavim: Mobi Dik i Ibikus


Imam sve pomenuto. Sve odlični naslovi. Izdvojio bih Zlu berbu. Kad skontam, čini se da imam gotovo sva izdanja Besne kobile. Jedno 90%.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2466 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/01/2021 : 16:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Meni je cilj da ih sve nabavim u nekoj buducnosti 🙂
Jurim za sada ova rasprodata izdanja po nekoj normalnoj ceni. Mada cuo sam da ce Mobi Dika raditi reprint.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000