forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Secanja: detinjstvo i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 13/09/2010 : 10:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Od kada sam na ovom forumu, zarazio sam se istim, kao svojevremno stripovima, i prosto mi je postala navika, da svaki put kad sam na kompu, udjem na ovaj sajt i citam forum i ostale sadrzaje i neretko ucestvujem u istima. Interesantno, da sve ovo budi izvesnu dozu nostalgije u meni, i neki put me preplave secanja, da mi dodje da zaplacem...Jutros se bas tako i osecam, i evo da sa vama podelim neka svoja secanja na detinjstvo i stripove, dane ispunjene radoscu, i bez opterecenja. Nadam se da nece biti dosadno...

Prvi pokusaj da napisem temu o stripovima. Zapravo neka moja secanja na lepi period detinjstva kada mi je jedna od bitnih stavki u zivotu bila nedeljno kupovanje novih izdanja ZS i LMS

Elem...bila je to 1984 godina. Bio sam na moru sa skolom u Baru. Posto je moj otac bio nastavnik matematike u Osnovnoj skoli, bio je jedan o nastavnika koji je je isao sa decom na more. Posle jednog povratka sa plaze prema odmaralistu, zastanemo kod kioska da se nesto kupi. Pita mene otac da li nesto zelim da kupim. Gledam ja onako radoznalo, kao i svako dete, po svemu sto je izlozeno na kiosku, i pogled mi se zaustavi na jednoj naslovnoj strani, na kojoj je neki lik u crvenoj majici, sa nekim zutim krugom na sredini. Pomislim da je to nesto kao mikijev zabavnik, znaci strip u boji, i kazem ocu da zelim upravo to kupiti. U pitanju je bio Zagorov strip Tvrdokrilac. Legendarni serijal. Nisam mogao pozeleti bolji pocetak sakupljanja stripova, do jedne od najjacih Zagorovi prica. Razocarenje koje sam nakratko doziveo kada sam otvorio strip, i video da nije u boji, vrlo brzo je nestalo, kada sam strip naiskap procitao. Odlicno! Kakav crtez, kakva radnja, Indijanci...Jedva cekam nastavak. Sutradan odlazim do kioska da pitam prodavacicu kada ce nastavak Jednooki Dzek? Ona me zacudjeno gleda, ono u fazonu o cemu pricam?! Kakav Jednooki Dzek?! Da bi se posle mog nespretnog objasnjenja slatko nasmejala i rekla, da ne brinem, da stripovi izlaze svake nedelje, i da ce moj nastavak izaci sledece srede. Uf dobro je! Kakva sreca! Do kraja tog letovanja, kupio sam svog Jednookog Dzeka! Upijao sam svaki crtez, svaku novu stranicu, i bivao sve vise odusevljen. Ko ce izdrzati do novog nastavka? Naravno u povratku kuci, kupio sam i poslednji nastavak Obracun, i tako i definitivno uveo sebe medju hiljade zaljubljenika u strip izdanja novosadskog izdavaca. Nakon toga kupujem Teksove nastavke Pecina mumija itd. i upoznajem i nove junake u ZS i LMS, ali ce mi do danasnjih dana Zagor ostati broj 1.
Vrlo brzo cu upoznati siri krug ljudi, meni bliskih po godinama, koji takodje skupljaju stripove. Sa njima cu prepricavati, menjati, kupovati...ma svega je tu bilo....

U to vreme je bilo jako tesko doci do starih brojeva. Snalazili smo se kako smo znali i umeli. Nijedan dan nije prosao bez toga da ne odem kod nekog od ovih ljudi, i da ne pokrenem pregovore oko nekog stripa, pogotovo ako je bio neki stari Zagor. Tada nisam zalio da u zamenu dam i po 20-30 stripova. Novih i meni potpuno beznacajnih. Ne mogu zaboraviti kada nabavim neki stari broj, pa pokazem drugovima sta sam nabavio, neki stari Zagor, njihov izraz lica, pun zavisti. U fazonu: blago njemu, kakav je strip nabavio! Koliko samo on ima srece...Naravno dosta puta se desavalo i obrnuto. Da neko od njih nabavi neki dobar strip, pa da se posle toga danima osecam kao popisan cvet! Secam se kada je drug, koji je ziveo u ulici iznad moje, nabavio preko nekog Slovenca, sve stripove Komandanta Marka od broja 300 do 400 ZS, u glanc stanju! Majko moja, kako sam tada bio ljubomoran, kako sam se danima sekirao, kako je moguce da ima toliko srece...ma uzas! Trauma! Zbog stripova Sta ti je dete! A on je stvarno vec kao klinac bio pravi kolekcionar. On je vec tada uzimao iskljucivo dobro ocuvane stripove, i slagao ih je u kesice od zamrzivaca. Meni ocuvanost tada nije bila uopste bitna, samo da imam strip, pa makar i bez naslovne strane. Secam se kad sam nabavio Zarobljenici crvene vestice bez naslovne, pozovem ga da se pohvalim, dodje on kod mene, i ja ocekujuci da ce pozeleneti od muke kad vidi strip, smejuljim se u sebi svo vreme. Kad ono, samo prokomentarisa: aaa, bez naslovne strane! Jao u zemlju da propadnem! Posle toga nikad vise nisam uzeo strip koji nema bar naslovnu stranu!

U jednoj ulici blizu centra grada neki tip otprilike 65 godiste imao je masu stripova! Nekako dodje do mene vest da tamo u nekoj ulici neki tip prodaje stripove, da ima puno starih brojeva, i da nije skupo. Sa najboljim drugom sa kojim sam zajedno skupljao stripove, uspemo nekako da pronadjemo njegovu kucu. Mala skromna kucica, zelene fasade, sa cetvorovodnim krovom, sa borovima u dvoristu. Stara vrata se otvorise, neka starija gospodja otvori, mi onako zbunjeni, pomislismo da smo pogresili kucu, kada nas upita: vi ste zbog stripova sigurno? Da, odgovorismo kao iz topa! Rece ona da udjemo i pozva sina. Zvao se Zoran. Rece, imas kupce za stripove. Izadje covek pred nas i uvede nas u sobu, malih dimenzija, u kojoj je na jednom velikom stolu bilo na desetine gomila stripova, i na jos jednom kredencu jos skoro isto toliko! Ako raj postoji, onda je to ovo! Nikad nismo videli toliko stripova na jednom mestu! Imao je skoro sve stripove koji su do tada izasli! Nase pocetno ushicenje, je splaslo, kada smo uzalud trazili stare Zagorove brojeve, jer nam je rekao da nije bas ljubitelj Zagora, i da ga u pocetku nije kupovao!? O neeeeeeeeeeeeeeee!!! Tek poneki stari Zagorov broj, i tek negde od broja 360 ZS imao je sve Zagore. Ali, bolje ista nego nista! Tek, bili smo taj prvi put jedno sat vremena, razmisljajuci koje da kupimo jer smo imali para samo za tri stripa!:( I posle mozganja, kupimo tri nastavka od Zagora smrtonosne ribe, ciko pecaros...koji kreteni! Umesto starije brojeve da uzmemo mi ove na 500...Izlazimo iz njegove kuce u koju cemo dolaziti svaki dan narednih mesec ipo dana. Pare za dorucak koje su nam davali roditelji smo cuvali za kupovinu stripova. Jos ako nam roditelji daju neki dinar pride da kupimo jos koji strip vise-super! Dogovorimo se mi isto tako da nikome ne pricamo da ovaj prodaje stripove, da nam konkurencija ne pokupuje ono sto nama treba. Iako smo coveku obecali kako cemo razglasiti da prodaje stripove, cutali smo ko zaliveni! Nego kako! To ce biti samo nase i nicije! Vremenom smo nakupovali brdo stripova, izmedju ostalog Tajna zlatnog rudnika, Veliki Dzudok...i nezaobilazne Zagore. Pokupovali smo sve Zagore na 400, 500 i 600 ZS, kao i one retke starije koje je imao: Idol Vijandota, Sloboda ili smrt, Do poslednjeg daha, Zakon Vitestva, Zaverenici, Mars ocajnika, Stizu samuraji, Vanatina zamka, Poklic Sauka, Robovi rudnika, Zagor prica...Nije ih na zalost bilo puno, ali su za nas bili pravo malo blago! I dobro ocuvani. Kada smo pokupovali Zagora, dogovorili smo da krenemo sa ostalim junacima. Medjutim na nasu zalost, vest je stigla i do ostalih koji su sakupljali stripove, pa su gomile, stripova bivale sve manje i manje velikom brzinom. Dosao je i taj dan...Tuzan, za nas jako potresan...Pozvonili smo po ko zna koji put na poznata vrata. Sakupili smo nesto para za cak deset stripova! Otvori nam Zoran i rece, decaci,nema vise stripova, sve sam prodao! Kako sve? Bas nijedan?! Ne....Kakva tuga u povratku kuci...

Negde 1989 godine, imali smo na gomili, preko 700 stripova, sto ZS, sto LMS. Imali smo i starije i novije brojeve. Tada nas je bilo trojica iz ulice koji smo zajedno sakupljali stripove. Naravno stripovi su stajali kod mene. Posto smo kao klinci bili dosta inovativni, dodjemo na ideju da otvorimo stripoteku! Po ugledu na video klubove! Napravicemo spisak stripova, koji su broj, koje edicija, koji junak, napravicemo clanske kartice, i zaradicemo novca da odemo u Kragujevac ili Beograd da kupimo neke stare stripove. Sve sto je imalo od starih brojeva u Topoli, a da smo mogli da nabavimo, imali smo! Jedini nacin je preko kutka za kolekcionare, u LMS-u, ili put Beograda ili Kragujevca, pa da na licu mesta pljunemo brdo para za stare Zagoroove stripove. Ali nije nam to problem. Prodali bi mi i kuce samo da imamo love za stripove. Elem, dogovorimo se da stripoteka bude u suterenu moje kuce, da se zove ZAGOR (a kako bi drugacije ), i dogovorimo se oko cene clanarine, cene izdavanja po stripu, i koliko se placa dodatno ako neko zakasni sa vracanjem stripa! U vreme komunizma smo sirili privatnu delatnost! Napravimo mi i plakate kojima cemo reklamirati nasu novonastalu firmu po gradu, kako bi ljudi poceli dolaziti kod nas. Dogovor padne da ja idem da lepim plakate. Oblepim ja celu varos sa plakatima nove i jedine stripoteke u nasem malom gradu! Ne moram da pricam da je nas primer kopiralo jos nekoliko nasih drugova koji su isto skpuljali stripove pa su i oni otvorili stripoteke! Naravno nasa, kao prva je bila najuspesnija! Imali smo cak 18 clanova! Medju tih 18, ukupno 12 je bilo njih koji su sakupljali stripove, i sa kojima smo oduvek menjali iste, ali smo imali i 6 novih clanova, koje do tada nismo znali. Ostale stripoteke su bile u senci nase, i nisu imale vise od 7-8 clanova, medju kojima smo bili i nas trojica. Bili smo clanovi tih stripoteka iz kolegijalnih razloga. Naravno, vrlo brzo smo uvideli, da novca ne moze da se dovoljno zaradi ovim putem, tako da iako smo nakon nekog vremena ostali jedina stripoteka u gradu-neprijavljena, naravno, potukavsi konkurenciju, odlucili da zatvorimo stripoteku. Tako je zavrsio nas prvi privatni biznis u vreme kada nije bilo privatnika. Mi smo dakle, pioniri privatnog biznisa u nasoj zemlji

Uh, mogao bih da napisem celu knjigu o dogodovstinama vezanim za stripove, ali i ova prica negde mora da se zavrsi. Mogao bih pricati, na koje smo nacine maznjavali stripove, kakve smo sve fiks ideje imali, ali o tome mozda drugi put...
Prica je napisana na prvu loptu, iz srca, sve je istinito, bez izmisljenih likova. Hvala svima koji budu imali strpljenja i zivaca da procitaju ovu pricu.
Mislim da bi bilo interesantno procitati secanja clanova foruma na rani period sakupljanja stripova i neke njima interesantne dogadjaje vezane za stripove...a mozda i ne bi...

Nasilje u Darkvudu

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/09/2010 : 11:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kako smo svi isti..
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 13/09/2010 : 11:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Kao da su nas stampali u stampariji...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 13/09/2010 : 13:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
e a ja sam bio inventivniji!
ja sam ti napravio nove Zlatnu seriju i Lunov Magnus Strip, znači dve edicije sa po pet junaka. Striktno sam vodio računa da svi budu neki kaubojci a jedan moderan. Jebi ga po uzoru na Mister Noa.
Naravno da je to sve ostalo na neka dva tri crteža. Doduše, imao sam i 7-8 godina...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 13/09/2010 : 13:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
E da si znao, da ne stanes, sad bi pokrenuo dve edicije i zgrnuo bi gomilu para Kao klinac si gledao u buducnost, ali si brzo odustao

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 13/09/2010 : 13:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

E da si znao, da ne stanes, sad bi pokrenuo dve edicije i zgrnuo bi gomilu para Kao klinac si gledao u buducnost, ali si brzo odustao




šalu na stranu. Svidja mi se ova vaša ideja. Ja sam tih godina još bio u zavičaju ali nisam znao da ste se organizovali. Kako li mi je to promaklo
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/09/2010 : 14:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
lijepa priča...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 13/09/2010 : 14:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Veliki propust u zivotu!
Nismo imali dobru reklamu, a u to vreme nismo umeli da se bolje snadjemo. Posle smo razmisljali, trebalo je da zalepimo plakate i u osnovnoj skoli, mislim da bi to bio pun pogodak! Kasno smo se setili...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 13/09/2010 : 14:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

lijepa priča...



Hvala puno

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 13/09/2010 : 14:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Lepo je secati se. Ima ovde na scom jedan slican tekst u enciklopediji, edicije, Crtani romani.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 13/09/2010 : 14:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Ma tad, tad sam bio mlad
a zahvaljujuci stripovima sam i zavoleo vestern filmove i tematiku vezanu za indijance

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

miskod66
New Member



Serbia
170 Posts

Member since 13/04/2010

Posted - 13/09/2010 : 18:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send miskod66 a Private Message  Reply with Quote
Dobra ti je tema svaka cast :D

Meni je najupecatljivije is tog perioda- desilo se da slucajno procitam (ni manje ni vise) ZS 359 "Avanturista", legendarna epizoda sa sila-Majkom, bez korica i prvih par listova a nastavka nema pa nema.....da ne pominjem da nisam ni znao kako se zove naslov, ni sta sledi, bas nista...eeeeeeh. Cini mi se da sam nastavke procitao tek par godina kasnije
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/09/2010 : 18:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Užitak je ovo čitati, kao da netko prepričava moje djetinjstvo.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/09/2010 : 19:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
stvarno lepa prica! kao uosatlom i vecina ostalih kad bi svi krenuli sa evociranjem uspomena.
naravno, poseban smek imaju one price iz sedamdesetih i posebno osamdesetih kad su to bili dogadjaji veci od zivota!

mene stvarno mrzi da se raspisem sad, mozda kasnije :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 13/09/2010 : 20:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Kako li smo svi bili slicni dok smo bili klinci...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 13/09/2010 : 20:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
Bravo za priču
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2010 : 22:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je najduži post koji sam ikada pročitao na ovom forumu,ali mi nije žao - SJAJNA PRIČA!
Otprilike, to je slika i mog detinjstva.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/09/2010 : 22:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
nevjerojatno kako sve počme nekim slučajnim dolaskom do kioska .... i ljubav se rodi

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/09/2010 : 23:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ovo je najduži post koji sam ikada pročitao na ovom forumu,ali mi nije žao - SJAJNA PRIČA!
Otprilike, to je slika i mog detinjstva.



Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 14/09/2010 : 03:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Ja se sjecam da sam imao mislim 5 godina kada me je majka odvela do trafike i pitala sta cu da uzmem,nesto slicno kao u tvojoj prici prvo sam primjetio sarene naslovne i u pitanju su bili mislim mark-vojni sud i mister no-sahara

Elem kao i u tvojoj prici,nakon citanja je gotovo kao droga Mijenjao sam sta sam imao u ratu sa drugim klincima,citanje u podrumima pod svijecom,mislim da sam znao svaki detalj svakog stripa jet su bili procitani X puta

Prelijepe uspomene...

Nemam potpis...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 14/09/2010 : 07:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
@Miskod66

Hvala, tema je vise nostalgija za detinjstvom, ali i stripovima.
Ja sam imao strip Izazov, ali sam lepio naslovnu stranu milion puta, stalno se nesto raspadala

@Velka031

Hvala druze, svi smo imali lepo detinjstvo

@Barker

Ja stvarno volim da slusam price vezane za stripove, to mi nikad nije dosadno. Nadam se da ces napisati i ti neku svoju pricu i dozivljaj sa stripovima

@Kandraks

Kazem ja, ko da su nas stampali u stampariji

@Svarog

Hvala i tebi druze

@Split85

U pravu si, kiosk je kultno mesto, tu se radjaju neraskidive ljubavi

@Magico_Vento

Rat sa ostalim klincima, lepo si to rekao, to je bio pravi mali rat kako bi od nekog od njih izvukao strip koji zelim, a vala svaki bih i ja procitao mali milion puta...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 14/09/2010 : 07:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ovo je najduži post koji sam ikada pročitao na ovom forumu,ali mi nije žao - SJAJNA PRIČA!
Otprilike, to je slika i mog detinjstva.



Tvoj post sam morao posebno da kvotujem, jer mi je drago da je bas moj post ostavio sjajan utisak kod tebe! Hvala druze!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2010 : 08:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

@Miskod66


@Magico_Vento

Rat sa ostalim klincima, lepo si to rekao, to je bio pravi mali rat kako bi od nekog od njih izvukao strip koji zelim, a vala svaki bih i ja procitao mali milion puta...



Nažalost,drugi rat je u pitanju

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/09/2010 : 08:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by anto

Ovo je najduži post koji sam ikada pročitao na ovom forumu,ali mi nije žao - SJAJNA PRIČA!
Otprilike, to je slika i mog detinjstva.



Tvoj post sam morao posebno da kvotujem, jer mi je drago da je bas moj post ostavio sjajan utisak kod tebe! Hvala druze!


Ajde videću da i ja bacim neku pričicu kada stignem

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39102 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/09/2010 : 08:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mozes onu kako si na putu za Spartak iz Moskve i Mancester morao da prodjes trnje...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/09/2010 : 08:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Mozes onu kako si na putu za Spartak iz Moskve i Mancester morao da prodjes trnje...



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000