forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Početak zaraze
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 05/10/2016 : 00:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav,
Ne znam je li bila ovakva tema ali zanima me koji strip ili stripovi su vas ponukali u ovu (ne jeftinu) pustolovinu kolekcionarstva stripova kroz dugi niz godina. Sigurno postoji neki strip zbog kojeg ste se odlučili i rekli "Da, to je to! Želim i ostale kupiti i pročitati."
Sjećam se da je meni to počelo kada je moj stari 1994., kada sam bio klinjo od 9 godina, kupio Dylan Doga Igra sa smrću. Volio sam i šah pa mi je ta epizoda bila posebno zanimljiva. Roi mi je i dalje jedan od najboljih crtača te sam tu epizodu pročitao jedno 28 puta .
I tako sam obilazio često jedini kiosk u svome rodnom mjestu i trčao kući starome po pare ako je izašla neka nova epizoda :)
Ta epizoda mi je bila pokretač iako mi je Zagor kasnije postao omiljeni junak dok mi je prije Tex bio nezanimljiv. Kako sam postao stariji sam se opet vratio Dylanu Dogu a Tex mi je postao i zanimljiviji od Zagora.
I eto ja za 22 godine čitanja i desetke tisuća kuna potrošenih na stripove krivim Igru sa smrću i svoga staroga haha.

Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 05/10/2016 : 08:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa Igra sa smrću je odlična epizoda, da si naletio na neku drugu možda i ne bi bilo te zaraze.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 05/10/2016 : 08:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Pa nekako je išlo spontano...

Krenulo je sa Mikijevim Zabavnicima, nastavilo se sa Politikinim Zabavnikom, Kapetanom Mikijem, Blekom, Komandantom Markom i Zagorom itd.

Posle toga Alan Ford, Asterikov Zabavnik, Princ Valijant, Stripoteka, Eks Almanah, Marti Misterija, Ken Parker...

Još posle toga Dylan Dog, Nathan Never, Magični vetar, Julia...

I još posle toga Fibra, Komiko, Darkvud, Makondo... :)

Vremenom sam saznao (u prvoj fazi) koliko je brojeva svih tih junaka/edicija izlazilo i ranije i hteo sam što više toga da pročitam. A to je vodilo skupljanju stripova i kolekcionarstvu.

Tako da nije postojao jedan strip kao prekretnica.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2016 : 08:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Za mene je kobno bilo to što me je stara u mojoj dobi od 4-5 godina krenula učiti čitati preko Toma i Jerryja. Bila je prosvjetna radnica i pedagoginja, i odlično je znala kako djecu zavarati i navući na nešto što ne žele raditi.

Pa sam se najprije navukao na Tomu & Juru, a poslije je stvar proširila Popajem. Kao nastavnici hrvatskog jezika bilo joj je bitno da čitam hrvatska izdanja, pa mi je jednom prilikom pri odlasku kod frizera, a nije me imala kome ostaviti pa sam išao s njom, da se zabavljam dok nju sređuju uzela Alan Ford Bila jednom nagrada.

Njen nećak 10-ak godina stariji od mene skupljao je Alana i u jednoj prostoriji u potkrovlju imao ormar pun stripova, pa mi je Ford malo po malo postao omiljeni strip.

Vrlo brzo sam posegnuo sam za Mikijevim zabavnikom i almanahom, a onda sam pod ujakovim krevetom otkrio tada za mene golemu hrpu Zlatne serije i Lunovog magnus stripa. I uzeo u ruke prvog Zagora - Bleštavi trag.

Kako to već ide, sve ostalo je povijest.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 05/10/2016 : 09:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
Nevjerojatno,hega-kutjevo. kao da ja pišem. moj početak je gotovo identičan tvojem. Iste godine (1994.) u istoj dobi (9 godina)sam pročitao prvi strip istog junaka istog naslova tvojemu (Igra sa smrću)samo što sam svoj primjerak sam kupio. I dan danas mi je Roi najdraži crtač Dylana.
Nakon toga sam počeo čuvati brojeve koje sam pročitao, a osim Dylana tu je bilo i Zagora i Martina, koji su mi bili najdraži. Igrom prilika dobio sam na poklon cca 200 brojeva Alan Forda, pa sam bio zaokupljen jedno vrijeme time, ali početkom srednje škole sam se zasitio stripova i većinu stripova poklonio, a manji dio prodao. Tad sam mislio da je moja priča sa stripovima završena za vijeke vjekova. Međutim, krajem svojih studentskih dana (mislim da 2009. god) sam u ruke od prijetelja dobio prvi album Alvara Mayora. Breccia je bio iskra koja je zapalila staru vatru. Ponovno sam počeo skupljati Dylana, od SD-a na novije. Danas mi u kolekciji nedostaje svega 10-15 brojeva DD izašlih u Hrvatskoj, i to me uopće ne brine, zapravo ne želim doći do kraja sa sakupljanjem Dylana. Čitalo se od tada do danas svega i svačega, a danas preferiram strip albume u kojima mi se sviđa crtež, znači u kolekciji osim Dylana imam nekih 150 strip albuma.
I ono najvažnije, ne mislim se tako skoro zaustavljati.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2016 : 09:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Počelo je s Mikijevim Zabavnicima srijedom. To mi je uvijk mama kupovala, dok jednom nisam tražio Bleka lms 903 -Kameno srce, i nekog Mno-a.
Otad mi je deda kupovao skoro sve neredne brojeve ZS, Lms - Zagor,Mark,Miki,Blek. Imao sam nekih 5g. Vikendom bismo odlazili kod bake i dede, gdje bi me ili čekao novi strip, ili bismo zajedno otišli do kioska, gdje bih prstom uperio koji strip želim. Jednom mi je baka kupila i neki horror.
Texa nisam tad volio. Tata mi je kupovao AForda - i sam ga je prije sakupljao. I tu i tamo Tarzana - brojevi 60/70 pa na više.
A onda su počela istraživanja po tavanima, tko od prijatelja sakuplja, pa razmjene...
Kao dijete najviše sam stripova dobio/razmijenio s jedim susjedom, te maminim bratićem - doslovno su mi nosili vrećice... Stric je rano umro; znam da je volio Stripoteku i ostala A4 format-izdanja. Nabavio mi je spec.Čiko Šerif. A kroz par godina otkrio sam pravo blago kod tatinog prijatelja koji je imao ZS od 250 do negdje 400-420,nešto i viših Zagora, te Lms skoro sve Kit Tellerove epozode. Svaki puta kad bismo došli u posjetu 'dozirao' me s nekih 20-30 komada.
Kako je kupio, tako je spremio. Danas bismo to na aukcijama zvali glancerima. Naravno da je starija ekipa sa zadovoljstvom to preuzela. Naravno dali su mi druge stripove u zamjenu. Pa sam imao skoro sve brojeve Bleka, Mikija, Kita, Mno-a iznad 700.
Imao sam sreće što sam imao i nekoliko odličnih epizoda Dylana, pa sam ga i kasnije odmah počeo kupovati SD izdanja, te Nik Raidera.
Sve sam to sačuvao po kutijama, tu i tamo čitao, onda je došla Slobodna s Martijem (iamo sam i njih par LMS, ali kao klincu nisu mi bili zanimljivi, osim ponekih naslovnica. Tata ih je volio čitati, a meni nije bilo jasno zašto!?), te Nathanom - svidio mi se s novom tematikom.
To je trajalo kroz osnovnu školu, u srednjoj sam prestao, i onda na faksu je sve opet počelo, otkrio sam ovu stranicu, aukcije, upoznao mnoge kolekcionare, nove prijatelje, kolege..., i traje to do danas, a broj se samo povećava. A sad i sam imam klince koji su u dobi u kojoj sam počeo čitati. Ne namećem im ništa. Malo prolistaju, više vole gledati naslovnice. Barem sam miran da će to netko naslijediti :)
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/10/2016 : 10:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ovako,
- poceo da citam kao petogodisnjak ('82.) sve sto je moglo da se cita, cirilica, latinica
- od stripova, kao i vecina u to vreme, mikijevi zabavnici i almanasi, tom i jerry, zagor, kit teller, zatim blek, mark, miki
- sve moguce od decjih knjiga i casopisa, muzickih pogotovo, dzuboks, itd; politikin zabavnik, decje novine, naravno
- citali se i drugi stripovi van zs/lms, alan ford, druzina od vjesala, maxmagnus, johnny logan, horror, eks, superman...
- onda su dosli tex, mr no, marti misterija, ken parker, dzudas, tim i dasti, a posle njih dilan dog i nik rajder
- pocetkom '90-ih, gasenjem dnevnika, gasi se i interesovanje za stripove, sve vise nadomesteno muzikom
- '95. prodajem kolekciju stripova osim dilana doga u izdanju dnevnika i trobroja alana forda u izdanju vjesnika
- dalje s pojavom novih srpskih izdavaca, u godinama kada su se pojavljivali, kupujem horusovog dilana, sva vanninijeva izdanja, abatonovog i systemovog dilana (osim giganata, to mi je bilo preskupo, a nije me toliko zanimalo) i naravno, dilana u izdanju veselog cetvrtka (redovna izdanja i super book, ne biblioteku)
- hrvatska izdanja dilana ne kupujem sve do pre par godina (2013/14) kada u potrazi za nekim knjigama na limundu, odlucim da vidim sta jos od dilana moze da se nadje, a da eventualno nisam kupio onda kada je izaslo
- to su naravno bila hrvatska izdanja, posto sam srpska imao sva
- i onda jedno po jedno, iz ciste dosade, odlucim da popunim kolekciju dilana svim izdanjima koja su se pojavila na srp/hrv jeziku
- sakupim do nekih mozda 90% kolekcije, ukljucujuci i sva sporedna izdanja i vidim da em sto ih ima mnogo u kolicini, ima ih i mnogo nekvalitetnih sto se samih prica tice
- odlucim da sacuvam ono sto cu citati sa uzivanjem vise puta poput sclavijevog dilana i ostale stripove koje je on napisao (zagora, kena, martija, trapera kerija), tu dodam jubilarna izdanja odredjenih sbe junaka (tex) i dobijem mini kolekciju iz detinjstva kojoj prikljucim novu ediciju veselog: obojeni program *edit: i libellusove tex albume
- ostalo prodam sto mi omoguci da soft cover izdanja zamenim hard cover izdanjima, regularna izdanja dilana bibliotekom i to je to.
- da, najnovije u kolekciji je sbe na engl, par izdanja dark horse-a i epicenter-a, hvala D.J.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 05/10/2016 10:42:33
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 05/10/2016 : 16:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Huh, kad sam bio prvi razred osnovne na kiosku se pojavio strip "Mirko i Slavko" kupio ga i tako je započela avantura zvana stripovi. Koliko pamtim, taj strip sam platio 100 dinara onih crvenih. Vi stariji sigurno se sjećate tih novčanica (zelenih 500 dinara, smeđih 1000).
Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 05/10/2016 : 19:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
Hehe vidiš, tko zna koliko je ljudi počelo sa igrom sa smrću.

Ja sam DylanDoga upotpunio (osim famoznog alamanaha broj 10 i čekam kraj licitacije za jedan maxi), Texa i zagora ove ludensove još malo.

Vidiš i ja sam u srednjoj prestao kupovati jer sam pare prenamjenio za druge stvari pa sam se kasnije opet aktivirao.
quote:
Originally posted by klaudye

Nevjerojatno,hega-kutjevo. kao da ja pišem. moj početak je gotovo identičan tvojem. Iste godine (1994.) u istoj dobi (9 godina)sam pročitao prvi strip istog junaka istog naslova tvojemu (Igra sa smrću)samo što sam svoj primjerak sam kupio. I dan danas mi je Roi najdraži crtač Dylana.
Nakon toga sam počeo čuvati brojeve koje sam pročitao, a osim Dylana tu je bilo i Zagora i Martina, koji su mi bili najdraži. Igrom prilika dobio sam na poklon cca 200 brojeva Alan Forda, pa sam bio zaokupljen jedno vrijeme time, ali početkom srednje škole sam se zasitio stripova i većinu stripova poklonio, a manji dio prodao. Tad sam mislio da je moja priča sa stripovima završena za vijeke vjekova. Međutim, krajem svojih studentskih dana (mislim da 2009. god) sam u ruke od prijetelja dobio prvi album Alvara Mayora. Breccia je bio iskra koja je zapalila staru vatru. Ponovno sam počeo skupljati Dylana, od SD-a na novije. Danas mi u kolekciji nedostaje svega 10-15 brojeva DD izašlih u Hrvatskoj, i to me uopće ne brine, zapravo ne želim doći do kraja sa sakupljanjem Dylana. Čitalo se od tada do danas svega i svačega, a danas preferiram strip albume u kojima mi se sviđa crtež, znači u kolekciji osim Dylana imam nekih 150 strip albuma.
I ono najvažnije, ne mislim se tako skoro zaustavljati.


Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/10/2016 : 21:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Počelo je 1982-1983, kada mi je stric pokazivao i čitao stripove, ne sjećam se, ali mi je rekao da mi je već tada Zagor bio najdraži.
1985 mi je mama kupila moj prvi strip, a ja sam samostalno u kupovinu krenuo 1986 sa ZS Markom "Poslednja želja", od tada do danas, sve je povijest :) Najupečatljivija priča tog najranijeg perioda definitivno mi je Zagor "Ukleta zemlja/Nepoznati svijet", crtež, priča, naslovnice, sve. To me je odredilo za cijeli život, Zagor, a onda sve ostalo, hvala Ferriju i Toninelliju :) I naravno, Dnevniku!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 05/10/2016 : 23:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Pocea sam '91 sasvim slucajno u vihoru rata naletija ispod kreveta slucajno na striceve stripove ZS,Lms i bas na Zagora, bila je to ljubav na prvi pogled kojoj sam vjeran do danas.Dica mi se lagano zanimaju a najsmisniji i najzanimljiviji je Chico ,ne brinem za ostavstinu

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 06/10/2016 : 08:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Počelo je 1982-1983, kada mi je stric pokazivao i čitao stripove, ne sjećam se, ali mi je rekao da mi je već tada Zagor bio najdraži.
1985 mi je mama kupila moj prvi strip, a ja sam samostalno u kupovinu krenuo 1986 sa ZS Markom "Poslednja želja", od tada do danas, sve je povijest :) Najupečatljivija priča tog najranijeg perioda definitivno mi je Zagor "Ukleta zemlja/Nepoznati svijet", crtež, priča, naslovnice, sve. To me je odredilo za cijeli život, Zagor, a onda sve ostalo, hvala Ferriju i Toninelliju :) I naravno, Dnevniku!



aaa legendo,imamo isti stripovski put:)i mene je stric navukao na stripove,otprilike te iste godine 82-83.sjećam se,šta sam onda imao 7-8 godina,mister no užareni kotao.bila je tu puna vrećica stripova ali nekako mi je on ostao u sjećanju.a čitao sam sve čega sam se dočepao.dnevnikovih izdanja,lms,zs,horora,giganti,eks,mandrak,rip kirbi,tarzan,konan,mikijevi zabavnici i almanasi,pisani ninđe i laso romani,modra lasta i hrpa drugog štiva ali najveća ljubav je ostao zagor i alan ford.a sve sam ih čuvao kod bake na selu,u jednom velikom starom kredencu jer mi se stara opako prijetila da će plamenu lomaču napraviti od stripova ako popustim u školi.koji je gušt bio doći kod bake na ljetne ferije a stric nabavio hrpu stripova i posakrivao ih po kući da ih tražim.pa ispod kreveta nađem zimsku zmiju,ispod jastuka otkrivenu obmanu,u ladici srari alan ford,u ormaru najfriškije dnevnikovo izdanje zs i lms.bjutiful.
bio je tu i moj najbolji frend iz djetinjstva,koja je to ludara bila kad bi se konačno našli pa usporedili ko je šta i koliko sakupio tokom godine.pa se onda nalaktimo na kapiju i zaustavljamo ekipu u prolazu na biciklima sa pitanjem ej,oš se čenđat za romane?koliko sam tako zagora nabavio,ihaj.
a i stari mi ih je kupovao,sjećam se el loca i bandita,paklene jazbine i pećinskih ljudi,tvrdokrilca...milina.imali smo fakat najljepše djetinjstvo

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 06/10/2016 : 22:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
spontano
nacin zivota
spavas jedes pijes pisas citas
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 14/10/2016 : 20:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Evo i tu imaš lepih priča iz početka čitanja stripova
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38125&whichpage=1

Meni je uvijek bilo najgore tražiti starije stranice, neke još tražim, pa ih ne pronadjem

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 14/10/2016 20:21:42
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000