forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Secanja: detinjstvo i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/09/2010 : 11:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by red cloud

@All_ba

Znas kako je to, kad si mlad jedva cekas da odrastes, kada odrastes zalis za mladoscu i zelis opet da budes mlad...


Baš tako nekako, mada ne bih volio da budem opet mlad. Sve u svoje vrijeme. Takav je život, i s tim se treba pomiriti, ali je prokletstvo naše što smo htjeli svi da što prije odrastemo. Takav je dječiji mentalitet, a tek kad odrasteš i postaneš zreo čovjek shvatiš koliko je to bio lijep period našeg života. Ne lijep, nego najljepši i otud suze našeg iskrenog i dobrog drugara koji je napisao krasnu priču. Bravo Teller.:)
[/quote]

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 17/09/2010 11:17:31
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 17/09/2010 : 11:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

hvala prijatelju, nije bilo teško, samo sam iskreno probao kazati šta mi strip a pogotovo ZS i LMS znači u životu...
teško to mogu shvatit današnje generacije stripaša, kad jim strip znači samo jedan od načina razonode i zabave...nama je tada značio način života...meni još i dan danas i zbog toga sam tom Dnevniku zahvalan za čitav život...kakva bi to tužna i dosadna mladost bila bez tih stripova...na neki način rodili smo se u pravo vrijeme.
Danas neki imaju sve al nemaju ništa...mi smo imali malo al smo to voljeli punim srcem...domovinu i stripove, kakva god tad ta domovina i stripovi bili.



U pravu si kad kazes da je to bio nacin zivota. U to vreme kada razgovaram sa nekim i pitam da li skuplja stripove, a odgovor bude negativan, odmah izgubim volju da pricam o bilo cemu.
Meni su i ta domovina i stripovi i detinjstvo ostali zauvek u srcu! I bas me briga ko sta misli!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 17/09/2010 : 11:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba



quote:
Originally posted by red cloud

@All_ba

Znas kako je to, kad si mlad jedva cekas da odrastes, kada odrastes zalis za mladoscu i zelis opet da budes mlad...


Baš tako nekako, mada ne bih volio da budem opet mlad. Sve u svoje vrijeme. Takav je život, i s tim se treba pomiriti, ali je prokletstvo naše što smo htjeli svi da što prije odrastemo. Takav je dječiji mentalitet, a tek kad odrasteš i postaneš zreo čovjek shvatiš koliko je to bio lijep period našeg života. Ne lijep, nego najljepši i otud suze našeg iskrenog i dobrog drugara koji je napisao krasnu priču. Bravo Teller.:)


[/quote]

To je zivot, i slazem se, ne treba se osvrtati unazad, iako je detinjstvo najlepsi period, ipak je jos zivota pred nama (Dace Bog)
divne price na ovom topicu, nadam se da ce jos forumasa podeliti sa nama svoje dozivljaje sa stripovima...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/09/2010 : 11:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud




To je zivot, i slazem se, ne treba se osvrtati unazad, iako je detinjstvo najlepsi period, ipak je jos zivota pred nama (Dace Bog)
divne price na ovom topicu, nadam se da ce jos forumasa podeliti sa nama svoje dozivljaje sa stripovima...
[/quote]
----------------
Slažem se, imamo i mi matori svojih ciljeva u životu, ali nesvjesno često sebe uhvatimo kako razmišljamo o djetinjstvu i u tome nema ništa loše, naprotiv. U tom kontekstu trebamo se nekada i osvrnuti unazad.
Da nije bilo stripova u mom (našim) život(ima)u ne bih se ponovo vrati(li)o stripovima i kolekcionarstvu istih.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 17/09/2010 11:38:01
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 17/09/2010 : 11:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by red cloud




To je zivot, i slazem se, ne treba se osvrtati unazad, iako je detinjstvo najlepsi period, ipak je jos zivota pred nama (Dace Bog)
divne price na ovom topicu, nadam se da ce jos forumasa podeliti sa nama svoje dozivljaje sa stripovima...


----------------
Slažem se, imamo i mi matori svojih ciljeva u životu, ali nesvjesno često sebe uhvatimo kako razmišljamo o djetinjstvu i u tome nema ništa loše, naprotiv. U tom kontekstu trebamo se nekada i osvrnuti unazad.
Da nije bilo stripova u mom (našim) život(ima)u ne bih se ponovo vrati(li)o stripovima i kolekcionarstvu istih.
[/quote]

Bas tako. Ziveli stripovi!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/09/2010 : 13:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

Ovo je nesto duboko, ne secam se da sam negde ovako javno govorio o ovome...

Moj prvi kontakt sa stripom - jako rano, ali se ne secam tacno kada i gde.
Ono sto mi je ostalo u secanju je kako sam ja te stripove gledao - jer jos nisam znao citati.
Da, jos nisam bio napunio cetiri godine.
Dugo sam ih samo listao, ali sam se zainteresovao za sadrzinu stripa pa sam zamolio sestre bolnice gde sam lezao da mi pokazu slova.
Lezao sam tamo sam, nije bilo mogucnosti da bude nekoga sa mnom, tako da se ne cudite zasto sam pitao njih, a ne nekog svog.
A one su bile ljubazne, bio sam njihov miljenik. Malo po malo, slovo po slovo i ja sam napunio cetiri godine (u bolnici) i naucih citati.
Posto sam bio tesko bolestan, roditelji mi nisu mogli nista odbiti, a moja je zelja bila strip.
Svake srede su dolazili u posetu (ipak sam ja lezao u BG-u a oni su dolazili iz Kraljeva da me obidju) i donosili mi poneki strip.
I jebo vas ja, potresao sam se, nije mi lako ljudi.
Secam se kako sam ponekad bio nezadovoljan stripom jer sam ja ocekivao onaj iz sledeceg broja, a oni su samo kupili strip, bilo koji.
Njima je naravno bilo nesto drugo na pameti. S pravom.
No, eto me jos uvek zivog, mozda ne bas pravog, ali raznezili ste me sa temom.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 17/09/2010 : 13:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Ma u redu je druze, tvoja secanja na strip nisu bas vezana za lepe trenutke tvog zivota, sigurno nije bilo lako ni tebi ni tvojim roditeljima. Ali bitno je da si ti nama ziv, i da si ovde sa nama podelio tu svoju pricu. Veruj, svi koji smo napisali nesto vezano za temu ovog topica smo otvorili dusu vise nego to inace radimo, pa je svaka prica dosta nostalgicna, ali i zanimljiva.

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/09/2010 : 14:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Slićno se desilo i meni (ali nisam bio bolestan), taman tako negdje imao sam oko četiri godine i naravno nisam znao čitati. Donese mi dajdža (ujak) Plavi vjesnik, bijaše to 62. (jesam omatorio:)), koji je bio pun stripova, sve sama poznata imena (kasnije ću saznati za njih, Maurović, Nojgebauer, Beker, Radilović, Bordo etc), to je ljudi moji, za mene bio (možda)najljepši trenutak u djetinjstvu. Prelistao sam ga bezbroj puta i gutao one sjajne strip kadrove i crteže. Kasnije sam (godinu, dvije)redovno dobijao Plavac. To je bilo djetinjstvo, što kaže kolega, nismo imali ništa, a imali smo sve. Upravo tako, ne bih se mijenjao sa ovim sadašnjim generacijama, nema tih para. I naravno da sam nostalgičan za onim vremenima i onom državom, najljepšoj na svijetu.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 17/09/2010 14:38:29
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 17/09/2010 : 14:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Meni je bilo interesantno i samo listati i gledati slike, procitam strip po hiljaditi put, pa onda samo gledam slike, kako je nacrtano...Imao sam faze, u nekom periodu citam samo Zagora, pa naidje period kad citam Teksa, pa Mister Noa, pa Bleka, Price sa divljeg zapada...mada uvek sam iznova i iznova citao nezaobilaznog Zagora

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/09/2010 : 14:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

Meni je bilo interesantno i samo listati i gledati slike, procitam strip po hiljaditi put, pa onda samo gledam slike, kako je nacrtano...Imao sam faze, u nekom periodu citam samo Zagora, pa naidje period kad citam Teksa, pa Mister Noa, pa Bleka, Price sa divljeg zapada...mada uvek sam iznova i iznova citao nezaobilaznog Zagora


I meni je Zagor bio zakon, dok nisam poćeo da se zanimam drugim stvarima, a onda je prošlo mnogo godina, a on još uvijek izlazi(i nisam ga, kao ni ostale Bonelijeve stripove više čitao).
Ali eto, imam i jednog klinca koji je prvačić, pa će mu tata kupiti koji strip, pa će on da nastavi sa tradicijom čitanja Zagora (a tata će mu da se prišlepa.)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/09/2010 : 17:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

Ima tu jos secanja, neka bas i nisu lepa.
Na primer, vatra. Jeste li posmatrali nekada kutiju svojih stripova kako nestaju u plamenu?
Eh, kad roditelji ne znaju vrednost necega. Tuzno.

Ili kad saznas istovremeno sa drugarom koji takodje skuplja stripove za jednog momka koji rasprodaje svoje stripove.
Krenete kod njega, sto pre, dok neko treci nije ugrabio.
Kupim koliko mogu, drugar takodje, ali izgleda da mu je to malo i hoce da kupi sve.

Ja kupim za onu lovu sto sam poneo, dodjem sutradan sa crnim fondom, skupim jos nesto love, ali vraga!
Ja tamo, kad stripovi rasprodani!
Ironicno, taj sto ih je kupio je vrlo rano prodao svoje stripove i ne zanima se vise za njih.
Sta ti je zivot...


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/09/2010 : 18:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Meni je jedna od najboljih uspomena kad je jedan prijatelj, koji je stanovo na cosku, uspio nabaviti Zagorovu "Kuca Usaza" (ZS), i "Zagor Prica" i "Gospodar Darvuda" (LMS). Bilo mi je jedno 10 godina, i mi smo svi prije culi za te stripove, ali niko od nas ih nije prije vidio, koliko mi znamo, mozda u stvari nisu ni postojali, nego su samo neka legenda kod stripofila. Sva tri romana su bila u losem stanju, ali imali su sve stranice, zajedno sa koricama, koje su pocele da se raspadaju. Sjecam se kad sam ih prvi put dotaknuo, mislio sam, "pa jebo te, vidi kako su ovi stari romani debeli; da bogdom oni koji izlaze i danas (1989) imaju toliko stranica" ;)

Posle godinu ili dvije izaso je LMS 815 "Svi Protiv Bleka", i u njemu je bio popis svih do sada objavljenih LMS i ZS romana. Sjecam se kad sam ga prvi put kupio (samo zbog tog razloga, zato sto mi se Blek nije nikad tako svidjo) nisam presto citat listu svih ranih Zagorovih naslova, koje u to doba nisam ni sanjo da cu ikad igdje nac. Kako su se vremena promjenila - tad su nam davali jedan broj svakih pet ili sest godina da nam kazu koje sve brojeve bi 'ultimate-kolekcionari' trebali imati na svojim policama - a danas ima bezbroj website-a gdje lagano to mogu da provjerim. Sta je bilo pravi luksuz tih dana danas je svakodnevni zivot; i romani koji su se tad tesko nabjavljali danas se mogu nac u ovim novim izdanjima u dvije ili tri razlicite edicije... nisam jos uvijek siguran je li ovo dobra ili losa stvar.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 17/09/2010 : 22:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message  Reply with Quote

Popis?

Hm, pravio sam ja jedan popis, na osnovu tih starih popisa, kao i na osnovu tih novijih popisa dopunjen saznanjima
iz kolekcije (posedovao sam komplet Zagora) pa sam pisao ko je u kom stripu junak.
Nekima sada poznatima (i ovde poznatima) je bilo novo da je Zagor izasao u nekim brojevima ZS kao dodatak.
Jos uvek cuvam taj spisak.
Debela sveska tvrdih korica, visoki karo, lepo izdeljena na LMS i ZS, sve popisano. Mozda ima negde jos neka rupa ali ne marim za to sada.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 19/09/2010 : 12:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


Malo po malo, slovo po slovo i ja sam napunio cetiri godine (u bolnici) i naucih citati.
Posto sam bio tesko bolestan, roditelji mi nisu mogli nista odbiti, a moja je zelja bila strip.





Uh, cim sam procitao ovo, kao klikom misem mi se otvorila memorija...
Kao klinac sam 2x prelezao zapaljenje pluca, i prilikom jednog boravka u bolnici secam se da mi je majka donela Teksovu pricu u 3 nastavka: Ubistvo u Korpus Kristiju/Zaverenici/Atentatori i jos par LMS...jos se secam koliko sam se obradovao, zna se kako je smorno i tesko u bolnici, pogotovo klincu od 7-8 godina.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 07:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by red cloud

Meni je bilo interesantno i samo listati i gledati slike, procitam strip po hiljaditi put, pa onda samo gledam slike, kako je nacrtano...Imao sam faze, u nekom periodu citam samo Zagora, pa naidje period kad citam Teksa, pa Mister Noa, pa Bleka, Price sa divljeg zapada...mada uvek sam iznova i iznova citao nezaobilaznog Zagora


I meni je Zagor bio zakon, dok nisam poćeo da se zanimam drugim stvarima, a onda je prošlo mnogo godina, a on još uvijek izlazi(i nisam ga, kao ni ostale Bonelijeve stripove više čitao).
Ali eto, imam i jednog klinca koji je prvačić, pa će mu tata kupiti koji strip, pa će on da nastavi sa tradicijom čitanja Zagora (a tata će mu da se prišlepa.)



Hehehehe...
Moj sincic je napunio 14 meseci, ali tata je odlucio da vec sad kupuje Zagora, navodno zbog sina, kad poraste sigurno ce voleti stripove, pa ce mi biti zahvalan sto sam kupovao od pocetka sve! A ako sin ne bude voleo stripove, tata ce i dalje nastaviti da ih kupuje, a vec ce smisliti neki razlog

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 07:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marenovic


Ima tu jos secanja, neka bas i nisu lepa.
Na primer, vatra. Jeste li posmatrali nekada kutiju svojih stripova kako nestaju u plamenu?
Eh, kad roditelji ne znaju vrednost necega. Tuzno.

Ili kad saznas istovremeno sa drugarom koji takodje skuplja stripove za jednog momka koji rasprodaje svoje stripove.
Krenete kod njega, sto pre, dok neko treci nije ugrabio.
Kupim koliko mogu, drugar takodje, ali izgleda da mu je to malo i hoce da kupi sve.

Ja kupim za onu lovu sto sam poneo, dodjem sutradan sa crnim fondom, skupim jos nesto love, ali vraga!
Ja tamo, kad stripovi rasprodani!
Ironicno, taj sto ih je kupio je vrlo rano prodao svoje stripove i ne zanima se vise za njih.
Sta ti je zivot...



Na srecu nisam doziveo paljenje stripova, svojima sam od starta stavio do znanja da stripovima osim mene niko nema pristup!

A ovo za rasprodaju sam nesto pisao u uvodnom postu...nesto smo pokupovali, nesto su drugi razgrabili, ali sve u svemu nije bilo lose...steta sto nije bilo vise ovih likova sto rasprodaju...

A ista situacija i kod mene, jedan drug sto je nakupovao stripova, otprilike ih je imao dva-tri meseca, pa ih rasprodao...sudbina, sta li je...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 07:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Meni je jedna od najboljih uspomena kad je jedan prijatelj, koji je stanovo na cosku, uspio nabaviti Zagorovu "Kuca Usaza" (ZS), i "Zagor Prica" i "Gospodar Darvuda" (LMS). Bilo mi je jedno 10 godina, i mi smo svi prije culi za te stripove, ali niko od nas ih nije prije vidio, koliko mi znamo, mozda u stvari nisu ni postojali, nego su samo neka legenda kod stripofila. Sva tri romana su bila u losem stanju, ali imali su sve stranice, zajedno sa koricama, koje su pocele da se raspadaju. Sjecam se kad sam ih prvi put dotaknuo, mislio sam, "pa jebo te, vidi kako su ovi stari romani debeli; da bogdom oni koji izlaze i danas (1989) imaju toliko stranica" ;)

Posle godinu ili dvije izaso je LMS 815 "Svi Protiv Bleka", i u njemu je bio popis svih do sada objavljenih LMS i ZS romana. Sjecam se kad sam ga prvi put kupio (samo zbog tog razloga, zato sto mi se Blek nije nikad tako svidjo) nisam presto citat listu svih ranih Zagorovih naslova, koje u to doba nisam ni sanjo da cu ikad igdje nac. Kako su se vremena promjenila - tad su nam davali jedan broj svakih pet ili sest godina da nam kazu koje sve brojeve bi 'ultimate-kolekcionari' trebali imati na svojim policama - a danas ima bezbroj website-a gdje lagano to mogu da provjerim. Sta je bilo pravi luksuz tih dana danas je svakodnevni zivot; i romani koji su se tad tesko nabjavljali danas se mogu nac u ovim novim izdanjima u dvije ili tri razlicite edicije... nisam jos uvijek siguran je li ovo dobra ili losa stvar.



Da secam se tog popisa koji je isao u nekoliko brojeva i LMS ali cini mi se i ZS, pa smo isto kao i ti, ja i drugovi gledali koji su sve Zagorovi stripovi izasli, i beskrajno mastali da imamo te stripove... Nekad je bila naucna fanatstika doci do tih stripova a danas sto kazes, nekada luksuz posato svakodnevni zivot...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 20/09/2010 : 07:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

quote:
Originally posted by Marenovic


Malo po malo, slovo po slovo i ja sam napunio cetiri godine (u bolnici) i naucih citati.
Posto sam bio tesko bolestan, roditelji mi nisu mogli nista odbiti, a moja je zelja bila strip.





Uh, cim sam procitao ovo, kao klikom misem mi se otvorila memorija...
Kao klinac sam 2x prelezao zapaljenje pluca, i prilikom jednog boravka u bolnici secam se da mi je majka donela Teksovu pricu u 3 nastavka: Ubistvo u Korpus Kristiju/Zaverenici/Atentatori i jos par LMS...jos se secam koliko sam se obradovao, zna se kako je smorno i tesko u bolnici, pogotovo klincu od 7-8 godina.



Uh, nije prijatno iskustvo, ali eto, i u takvim situacijama, imamo uspomene vezane za stripove...Teksa vise nemas, ali ti je zato kolekcija Dilana Doga vrhunska, mada ni sa Zagorom ne zaostajes

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 21/09/2010 : 09:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Jos malo secanja...

Jednom prilikom je meni i mom drugu sa kojim sam skupljao stripove, njegov brat od strica, koji je bio negde 68-69 godiste, rekao kako je svojevremeno kupovao stripove, procita ih jednom i samo ih je odlagao, i da je moguce da ih jos ima na tavanu, ako mu majka nije pobacala te "papircine"! Naravno, nije trebalo dva puta da nam govori. Istog momenta smo zapucali na njihov tavan, i po prasincini i paucini, poceli da se probijamo do kutija za koje smo mislili da su prepune stripova. Posle uspesnog probijanja, sa velikom kolicinom paucine na odeci, dodjemo do famoznih kutija. Pocnemo da ih pretrazujemo kao da su arheolosko nalaziste! Ali nesto ih nema...Ali...Bingo!!! Pronadjosmo super glanc ocuvan Zagor broj 120 LMS Gospodar reke! Ali nema ih vise, sta je sad... Kad ono, nadjosmo opet glanc ocuvan strip od Bleka Mac ima rec! Nastavljamo dalje, kao da iskopavamao skelet tiranosaurusa. I pazi sad...Nailazimo na naslovnu stranu LMS broj 99 Zagor prica...Samo smo pogledali jedan u drugog i poceli da skacemo od srece! Zagor prica! EJJJJJ!!! Ali, vrlo brzo smo prizemljeni kada smo shvatili, da je samo naslovna strana tu, ali stripa ni od korova... Trazismo, trazismo, ali avaj...nema ga...Nasli smo jos par Blekovih stripova, i nesto starih Teksovih brojeva i...to je to. Nista vise. A imali smo velika ocekivanja. Mislili smo da je tavan krcat stripovima, ali bolje ista nego nista. Kolekicju smo upotpunili sa starim i odlicno ocuvanim stripovima, i to je vazno.
Jedan komsija preko puta moje kuce je na tavanu imao brdo Alan Fordova, i to od prvog broja pa negde do 80-og broja...Mi bas nesto i nismo gotivili Alan Forda, a ionako nam je komsija davao te stripove samo da procitamo, pa smo morali da ih vratimo. I dan danas ih ima, i mislim da cu ovih dana to da mu pokupim i stavim na aukcije
Kradja stripova je za nas bila "legalno" sredstvo da dodjemo do stripova ako iscrpimo sva ostala dozvoljena sredstva da dobijemo odredjene stripove. E sad, od situacije do situacije, smisljali smo nacine da ukrademo stripove. Nije to nimalo lak posao! Verujte! Ko je krao stripove zna o cemu pricam, nimalo lako ostvarivo.
Elem, jedan drug u ulici, ali na totalno drugom kraju ulice, imao je fantasticne stripove, Zagorove stare brojeve, i dan danas se secam pet gomila po dvadesetak Zagorovih stripova koji su bili slozeni u jednom ormaricu u njegovoj garazi. Posle neuspesnih pregovora da razmeni sa nama te stripove, donosimo odluku da ga kaznimo, tako sto ce ostati i bez nasih ali i bez njegovih stripova! Ma, da, on ce tu nama nesto da tupi! Snimimo mi celu sitaciju, jedini nacin da mu maznemo stripove je bio da dodjemo kad padne mrak, posto je njegov otac garazu zatvarao tek negde oko 10 sati uvece. Znaci sve smo snimili, sve smo podatke imali. Kao FBI ili KGB! Dolazili smo nekoliko dana zaredom da bi videli raspored ostalih stvari u garazi kako ne bi nesto preturili kada udjemo po mraku. Doslo je i to vece kada smo odlucili da dejstvujemo. Nas dvojica, polako neprimetno, dodjemo do njegove kuce, na ruku nam je islo i to sto sijalica na banderi ispred njegove kuce nije radila, pa je mrak bio jos upecatljiviji. Spustimo se nekako do garaze, vrata naravno otvorena, nigde zive duse, udjemo unutra, i mic po mic dodjemo do ormarica, i maznemo jednu gomilu stripova. Dodjemo do moje kuce, odlozimo stripove, i srecni sto je nasa misija uspela! I umesto da iskuliramo nekoliko dana, kao svaki normalni lopovi, mi alavi kakvi smo tada bili, pocnemo da pricamo, kako smo mogli da uzmemo jos jednu gomilu, ili dve...i decja posla...donesemo odluku da odemo da maznemo jo jednu gomilu...ali...sve je islo ok, kad smo trebali da izadjemo iz garaze, naidje otac od tog druga i mi glavom bez obzira izjurimo iz garaze, pobacamo stripove i iskoristimo mrak i nasu brzinu i pobegnemo.
Posle nekog vremena, odlucimo da tom drugu vratimo ukradene stripove, ali tako da ne sazna da smo mu mi ukrali....i...vratili smo mu...ostavimo uvece ispred njegovih vrata, zazvonimo i stura...
Stripovi su porok i to veliki!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 22/09/2010 : 20:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kao klinka(to,doduse, ne bese tako davno),volela da citam one detektivske vikend-romane sa kioska za 60din,Hejzi.Vidim da je tema Stripovi i detinjstvo,ali iz ove perspektive osecaj i utisak za vreme i posle citanja Hejzija blizi je utisku citanja stripa nego npr.knjige(nije bilo crteza,ali bile su zanimljivo ilustrovane naslovnice),Pretpostavljam da sam pod uticajem toga pocela da se interesujem i za stripove.U to vreme sam kupila i svoj prvi strip Horor,mislim da vec odavno vise ne izlazi.I dan danas se ponekad setim neke price ili crteza iz tog stripa. Bas me zanima sta bih danas mislila o tom stripu,i o Hejziju kada bih ga ponovo procitala.
Uzgred,da li je neko od vas citao ili cuo za Hejzi ili Horor,obicno kad spomenem niko ne zna o cemu se radi

E da,bilo je u mom parku jedno cudno izraslo drvo sa izuvijanim debelim granama,i volela sam u prolece da se popnem tu,zavalim se na granu kao u fotelju i citam hejzija,horor,a posle alana i ostalo...

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 20:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
"Hejzi" roman? To je pisao neki nas zemljak koristeci pseudonim T.H. Grejc (ili tako nesto), sto se Horora tice, tu su bili neki americki stripovi strave i uzasa...jedino cega se secam je onaj upecatljivi serijal o Zombiju u okviru istog...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 22/09/2010 : 20:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
Jeste T.H.Grejc! Ne pricaj da je nas...ja tad nisam obracala paznju na takve informacije
cini mi se da nisam citala te epizode Horora sa zombijima... meni je posebno iz Horor-a ostala u secanju epizoda sa Wallesteinom.
Od tad svuda trazim Wallestaina,ali nigde vise ne mogu da ga nadjem,a bas bih ga rado citala.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 22/09/2010 : 20:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by azra x.

Jeste T.H.Grejc! Ne pricaj da je nas...ja tad nisam obracala paznju na takve informacije
cini mi se da nisam citala te epizode Horora sa zombijima... meni je posebno iz Horor-a ostala u secanju epizoda sa Wallesteinom.
Od tad svuda trazim Wallestaina,ali nigde vise ne mogu da ga nadjem,a bas bih ga rado citala.



Da sam kojim slucajem drzak kao Anto, pitao bih te na sta si obracala paznju u tom romanu...

A ovog...Volstajna se zaista ne secam, samo Zombija, a i to sam citao na jedno oko od zorta.


There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

azra x.
Junior Member



Serbia
492 Posts

Member since 18/09/2010

Posted - 22/09/2010 : 21:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit azra x.'s Homepage  Send azra x. a Private Message  Reply with Quote
[/quote]

Da sam kojim slucajem drzak kao Anto, pitao bih te na sta si obracala paznju u tom romanu...

[/quote]

Ehhh,taj Anto,docekao me na noz od kad sam stigla...

Ali,kad vec insinuiras,bilo je u Hejziju zaista dosta scena i detalja za obratiti paznju Hejzi je opasan tip.

Is that a gun in your pocket or are you just happy to see me? o.o
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/09/2010 : 22:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
TH Grejc je pseudonim Gradimira Pascanovica, novinara u ''Dnevniku''. Velik broj naslovnih za Hejzija je uradila Slavka Bosnjakovic, verovatno prva zena koja je crtala komercijalni strip (Kurir Mladen, Zlatni kliker 1974.)
A ONE scene, Grada nije pisao zato sto su neophodne, nego zato sto je JEDNA OD UREDNICA to trazila - radi bolje prodaje.
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000