forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/01/2016 : 15:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ja bih malo opet vratio priču o kojoj je već bilo govora u prošlosti. volio bih da čujem vaša mišljenja i stavove. radi se o tome da sam u dilemi koju ediciju da kompletiran, marketprint/darkwood ili bookglobe?

oba izdanja imaju "pro et contra". moj prvi susret s bluerijem je bio kroz albume "dječijih novina", dakle kolor varijanta. nakon toga ostatak sam nabavio iz biser stripa stripoteke, što znači crno bijeli. kasnije, usljed ratih okolnosti, ostao sam bez obje edicije i riješio sam sad da ponovo upotpunim kolekciju. za početak imam 3 broja od bookglobe-a (18, 19, 20), ali nekako mi se sa financijske strane čini dosta skupa egzibicija (računam i mladost bluberija).

što se tiče boje, kako sam posjedovao i kolor i crno-bijela izdanja, mogu reći da je kolor u prvih 20tak brojeva poprilično loš, otprilike svaka druga stranica je loše obojena. ali opet, ostala je impresija tog prvog susreta s bluberijem preko kolor albuma "dječijih novina", pa nekako po defaultu kad pomislim na bluberija, u glavi imam kolor izdanje. ali čovjek opet mora biti iskren i reći da, usljed lošeg kolora na momente, mnoge table izgledaju bolje i kvalitetnije u crno-bijeloj varijanti. a da ne govorim da za otprilike cijenu jednog bookglobe albuma, s marketprint/darkwood izdanjem dobijem integral sa 3 albuma.

eh sad, još jedna stvar me kopka, a pisao sam to u drugoj temi. ne znam da li će marketprint/darkwood izdavati "mladost bluberija". bookglobe je stao na broju 7. ako se ne varam. ne znam ni s te strane šta da radim.

neko od vas je dobro primjetio, zaista nema univezalnog izdanja bluberija na ovim prostorima.


EDIT: ispravka netačnog navoda :), ovu sam ediciju imao u c/b varijanti, dakle stripoteka, a ne biser strip (jbg, davno je bila ta 1992-ga, hvala @bachy na ispravci).




"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 26/01/2016 18:38:33
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 26/01/2016 : 17:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ja bih malo opet vratio priču o kojoj je već bilo govora u prošlosti. volio bih da čujem vaša mišljenja i stavove. radi se o tome da sam u dilemi koju ediciju da kompletiran, marketprint/darkwood ili bookglobe?

oba izdanja imaju "pro et contra". moj prvi susret s bluerijem je bio kroz albume "dječijih novina", dakle kolor varijanta. nakon toga ostatak sam nabavio iz biser stripa, što znači crno bijeli. kasnije, usljed ratih okolnosti, ostao sam bez obje edicije i riješio sam sad da ponovo upotpunim kolekciju. za početak imam 3 broja od bookglobe-a (18, 19, 20), ali nekako mi se sa financijske strane čini dosta skupa egzibicija (računam i mladost bluberija).

što se tiče boje, kako sam posjedovao i kolor i crno-bijela izdanja, mogu reći da je kolor u prvih 20tak brojeva poprilično loš, otprilike svaka druga stranica je loše obojena. ali opet, ostala je impresija tog prvog susreta s bluberijem preko kolor albuma "dječijih novina", pa nekako po defaultu kad pomislim na bluberija, u glavi imam kolor izdanje. ali čovjek opet mora biti iskren i reći da, usljed lošeg kolora na momente, mnoge table izgledaju bolje i kvalitetnije u crno-bijeloj varijanti. a da ne govorim da za otprilike cijenu jednog bookglobe albuma, s marketprint/darkwood izdanjem dobijem integral sa 3 albuma.

eh sad, još jedna stvar me kopka, a pisao sam to u drugoj temi. ne znam da li će marketprint/darkwood izdavati "mladost bluberija". bookglobe je stao na broju 7. ako se ne varam. ne znam ni s te strane šta da radim.

neko od vas je dobro primjetio, zaista nema univezalnog izdanja bluberija na ovim prostorima.



O Bluberiju nikad dosta priče...

Ako ćemo realno: Marketprintovo izdanje je super kvalitetno i super jeftino.
Bookglobeovo izdanje je super kvalitetno i relativno skupo, ali mislim da si u krivu kada kažeš da je kolor loš.
Itekako se razlikuje od onog kolora u Dečjim Novinama i onome u Biser Stripu pogotovo (ni jedan Bluberi u Biser Stripu nije izašao kao cb varijanta svi su bili u boji...)

Ja redovito kupujem Bluberija u Marketprintovom izdanju zbog toga što je crno-bijela crtačka izvedba savršeno otisnuta (štampana), ali polako i popunnjavam rupe i u Bookglobeovim izdanjima, vrebam na aukcijama jeftine primjerke i čekam da se na Interliberu pojavi akcija kada će Blueberry biti onako lijepo zapakiran po 3 ili po 5 komada u najlonu za prihvatljivu cijenu npr 3 komada za 150 kn ili 5 komada za 250 kn...

Ako Marketprint bude izdavao i Bluberijevu mladost i to ću kupovati ako naravno bude bilo u CB varijanti i ako cijena bude bila kao Bluberi...

Draž kolekcionarstva je nešto što jako zbunjuje žene, ali ne kad se radi o cipelama...

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 26/01/2016 17:09:37
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/01/2016 : 18:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by I like girlz

ja bih malo opet vratio priču o kojoj je već bilo govora u prošlosti. volio bih da čujem vaša mišljenja i stavove. radi se o tome da sam u dilemi koju ediciju da kompletiran, marketprint/darkwood ili bookglobe?

oba izdanja imaju "pro et contra". moj prvi susret s bluerijem je bio kroz albume "dječijih novina", dakle kolor varijanta. nakon toga ostatak sam nabavio iz biser stripa, što znači crno bijeli. kasnije, usljed ratih okolnosti, ostao sam bez obje edicije i riješio sam sad da ponovo upotpunim kolekciju. za početak imam 3 broja od bookglobe-a (18, 19, 20), ali nekako mi se sa financijske strane čini dosta skupa egzibicija (računam i mladost bluberija).

što se tiče boje, kako sam posjedovao i kolor i crno-bijela izdanja, mogu reći da je kolor u prvih 20tak brojeva poprilično loš, otprilike svaka druga stranica je loše obojena. ali opet, ostala je impresija tog prvog susreta s bluberijem preko kolor albuma "dječijih novina", pa nekako po defaultu kad pomislim na bluberija, u glavi imam kolor izdanje. ali čovjek opet mora biti iskren i reći da, usljed lošeg kolora na momente, mnoge table izgledaju bolje i kvalitetnije u crno-bijeloj varijanti. a da ne govorim da za otprilike cijenu jednog bookglobe albuma, s marketprint/darkwood izdanjem dobijem integral sa 3 albuma.

eh sad, još jedna stvar me kopka, a pisao sam to u drugoj temi. ne znam da li će marketprint/darkwood izdavati "mladost bluberija". bookglobe je stao na broju 7. ako se ne varam. ne znam ni s te strane šta da radim.

neko od vas je dobro primjetio, zaista nema univezalnog izdanja bluberija na ovim prostorima.



O Bluberiju nikad dosta priče...

Ako ćemo realno: Marketprintovo izdanje je super kvalitetno i super jeftino.
Bookglobeovo izdanje je super kvalitetno i relativno skupo, ali mislim da si u krivu kada kažeš da je kolor loš.
Itekako se razlikuje od onog kolora u Dečjim Novinama i onome u Biser Stripu pogotovo (ni jedan Bluberi u Biser Stripu nije izašao kao cb varijanta svi su bili u boji...)

Ja redovito kupujem Bluberija u Marketprintovom izdanju zbog toga što je crno-bijela crtačka izvedba savršeno otisnuta (štampana), ali polako i popunnjavam rupe i u Bookglobeovim izdanjima, vrebam na aukcijama jeftine primjerke i čekam da se na Interliberu pojavi akcija kada će Blueberry biti onako lijepo zapakiran po 3 ili po 5 komada u najlonu za prihvatljivu cijenu npr 3 komada za 150 kn ili 5 komada za 250 kn...

Ako Marketprint bude izdavao i Bluberijevu mladost i to ću kupovati ako naravno bude bilo u CB varijanti i ako cijena bude bila kao Bluberi...

Draž kolekcionarstva je nešto što jako zbunjuje žene, ali ne kad se radi o cipelama...



što se tiče kolora, po meni kolor nije ok na svakoj stranici. npr. na jednom mjestu južnjačke uniforme su u rozoj boji, na drugom mjestu nebo zućkasto ili u raznim nijansama, na trećem mjestu borova šuma u plava, na četvrtom mjestu cijela tabla u dvije varijante smeđe, sniježno-olujna atmosfera u globalu jako loše obojena kada govorimo o npr. 18, 19 i 20 albumima... neko je pisao da su tek te kasnije epizode pravljene za kolor, s čime se slažem, zadnjih nekoliko albuma, sudeći po skenovima koje sam vidio su fenomenalno obojeni.

ali opet kažem, nekako mi je navika ostala da je bluberi u boji, a s druge strane kad sam izračunao računicu, ispalo bi me više nego duplo skuplje jedan po jedan bookglobe album da uzimam. s treće strane, bluberi se uzima jednom i to je to :)

tako da ne znam, nisi mi pomogao u dilemi :P, kod tebe vidim nema dileme, kupuješ oba izdanja. meni se nekako ne miksa, ili jedno ili drugo, dakle ili kolor ili crno-bijelo.

npr. da je bookglobe napravio integral od po tri epizode sa nekom atraktivnom cijenom, bilo bi idealno :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 26/01/2016 18:55:00
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/01/2016 : 17:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Glede daljnjeg objavljivanja Blueberryjeve mladosti Bookglobe je zakazao, već nekoliko godina ništa nisu objavili.
Nakon što su ispucali onu redovnu i svima dobro poznatu seriju epizoda koje smo čitali u raznim izdanjima, nadao sam se da će bar jednom godišnje objaviti po jednu epizodu Blueberryjeve mladosti, ali nažalost ništa od toga.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/01/2016 : 13:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
dsormaz, znam da te ovo zanima.

Mladi Bluebery Stripoteka:

1. Teror u Kanzasu – 1075
2. Pakleni pohod – 1096
3. Nemilosrdna potera – 1105
4. Tri čoveka za Atlantu – 1111
5. Cena krvi – 1120
6. Rešenje Pinkerton – 1126
7. Staza prokletih – 1130

Prve tri epizode su izdane iu Bookglobu, ostale nisu.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 30/01/2016 : 15:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

dsormaz, znam da te ovo zanima.

Mladi Bluebery Stripoteka:

1. Teror u Kanzasu – 1075
2. Pakleni pohod – 1096
3. Nemilosrdna potera – 1105
4. Tri čoveka za Atlantu – 1111
5. Cena krvi – 1120
6. Rešenje Pinkerton – 1126
7. Staza prokletih – 1130

Prve tri epizode su izdane iu Bookglobu, ostale nisu.



i mene ovo zanima, hvala za spisak.


"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 30/01/2016 16:46:15
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/01/2016 : 16:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

dsormaz, znam da te ovo zanima.

Mladi Bluebery Stripoteka:

1. Teror u Kanzasu – 1075
2. Pakleni pohod – 1096
3. Nemilosrdna potera – 1105
4. Tri čoveka za Atlantu – 1111
5. Cena krvi – 1120
6. Rešenje Pinkerton – 1126
7. Staza prokletih – 1130

Prve tri epizode su izdane iu Bookglobu, ostale nisu.


To sam i ja još prije naveo u popisu Blueberryja:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=8636&whichpage=1

Da, ove koje Bookglobe nije objavio me zanimaju...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 30/01/2016 : 16:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
i još 9 ih fali koje niko na ovim prostorima nije objavio (osim skeniranih izdanja).

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 30/01/2016 16:55:01
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 31/01/2016 : 13:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

i još 9 ih fali koje niko na ovim prostorima nije objavio (osim skeniranih izdanja).



Izdat će ti to vjerojatno stripoteka, samo što će biti crnobijelo.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 01/02/2016 : 19:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ima li neko ko posjeduje bilo prva 3-4 albuma "dečijih novina" da uporedi kolor sa istim epizodama u izdanju "bookglobe"-a?

ima li ikakve razlike u koloru ili je sve identično?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/02/2016 : 20:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
različito je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 01/02/2016 : 23:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

različito je.



u kojem smislu? šta je konkretno drugačije?

npr. ja sam poredio skenove francuskog originala (oni BD skenovi) i "dečijih novina" i izgledali su isto.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 01/02/2016 23:28:40
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/02/2016 : 23:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u bg albumima je novi kolor koji je bolji nego onaj u DeNo albumima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/02/2016 : 14:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
može li neko postaviti samo prvu stranicu bookglobe "fort navajo" albuma, da uporedim kolor sa originalnom francuskom i BD skenovima?

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 02/02/2016 14:31:55
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/02/2016 : 15:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/02/2016 : 18:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
hvala jaki ;) evo isti kadar u izdanju "dečjih novina":



po meni ni jedno ni drugo izdanje nije baš najbolje obojeno, neke boje su iste ili slične, neke su samo slabijeg ili jačeg intenziteta, a neke boje su samo zamijenili drugim (odjeća kočijaša npr.)

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 02/02/2016 18:11:50
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 02/02/2016 : 18:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Razlika ko noč i dan. U BG albumu je puno bolji kolor!
Denov je katastrofa!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/02/2016 : 21:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Boja iz DeNo je sličnija originalnoj što se vidi ovdje:

http://www.bedetheque.com/BD-Blueberry-Tome-1-Fort-Navajo-24010.html

iako bih se složio za kasnije albume da su puno bol od Bookglobea.
Francuzi hvale ove novije integrale da su na tragu originalnih boja:

http://www.actuabd.com/Une-superbe-Integrale-pour-saluer

imaš na amazonu i preview (klikni na Feuilleter):

http://www.amazon.fr/Blueberry-Int-grale-1-Jean-Giraud/dp/2205071238/ref=oosr#reader_2205071238

Iako ima mišljenja da original boje i nisu tako dobre, već se preferira izdanje iz 1994 koje je kolorirala Claudine Blanc-Dumont po nadzorom Girauda.
Naravno, kao i kod nas neki opet preferiraju crno-bijela izdanja kao ultimativna.

Potpune sreće očigledno nema.

Ja ti preporučujem Bookglobeovo izdanje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6841 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/02/2016 : 23:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ni ja se ne bih složio da je razlika kao noć i dan.

Noviji kolor otklanja neke greščice starog, kao što je plava zgrada i sl. ali je suštinski promenjen samo u tome što su boje sličnih tonova, pa je sve jednoobraznije, karakteristično za savremeni francuski strip kolor.

To i nije neko dostignuće, obzirom da re-kolor ne pleni nikakvom lepotom, nema živosti i deluje prosečno, a s druge strane stari kolor ima i nekih čari.

Pri tome ne uzimam u obzir što je fotografija strane BG albuma lošijeg kvaliteta i tamna u odnosu na DENO sken.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/02/2016 : 09:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Boja iz DeNo je sličnija originalnoj što se vidi ovdje:

http://www.bedetheque.com/BD-Blueberry-Tome-1-Fort-Navajo-24010.html

iako bih se složio za kasnije albume da su puno bol od Bookglobea.
Francuzi hvale ove novije integrale da su na tragu originalnih boja:

http://www.actuabd.com/Une-superbe-Integrale-pour-saluer

imaš na amazonu i preview (klikni na Feuilleter):

http://www.amazon.fr/Blueberry-Int-grale-1-Jean-Giraud/dp/2205071238/ref=oosr#reader_2205071238

Iako ima mišljenja da original boje i nisu tako dobre, već se preferira izdanje iz 1994 koje je kolorirala Claudine Blanc-Dumont po nadzorom Girauda.
Naravno, kao i kod nas neki opet preferiraju crno-bijela izdanja kao ultimativna.

Potpune sreće očigledno nema.

Ja ti preporučujem Bookglobeovo izdanje.




interesantan mi je ovaj link gdje je poređenje boje sa izdanjem iz 1994 i tim novim integralima. po mom mišljenju, boja je bolja i crtež je s tom bojom jasniji kod ovih integrala. pogotovo mi se ne sviđa kolor na tabli iz 1994 gdje bluberi u uredu razgovara sa komandantom, dok je ona dok kočiz drži govor možda bolje obojena u izdanju iz 1994. ali ne može se ne primjetiti da ovaj kolor iz 1994 dosta forsira smeđu i razne tonove smeđe boje. ako sam te dobro shvatio, ta boja u integralima je na bazi originalne?

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 03/02/2016 10:01:04
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 03/02/2016 : 12:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, ove boje iz integrala koje su, kao, na tragu originalnih ostavljaju dojam k'o da je neko dijete s njima bojalo table. Previše šareniša. U usporedbi s bojama iz 1994. doista jest dan i noć.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/02/2016 : 18:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Slično su komentirali i mnogi Francuzi, tj. da se nije trebalo ići na varijantu originalnih boja budući da su sada, s obzirom na tehnologiju, mogućnosti puno veće nego prije.

Na bedetheque.com forumu ima zaseban opsežan topic o Bluberry integralima i još koječemu:

http://www.bdgest.com/forum/integrale-blueberry-t56578.html

Pa tko voli ....
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/02/2016 : 18:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

hvala jaki ;) evo isti kadar u izdanju "dečjih novina":



po meni ni jedno ni drugo izdanje nije baš najbolje obojeno, neke boje su iste ili slične, neke su samo slabijeg ili jačeg intenziteta, a neke boje su samo zamijenili drugim (odjeća kočijaša npr.)


Istina, ali meni je draži ovaj stariji/šareniji.
Na ovoj tabli su jedino šta mi baš bode oči šešir i hlače kočijaša, koje i jesu čudno obojane budući su u prvome kadru šešir smeđi a hlače plave, i šalovi i šešir na prvoj sličici zadnjeg kaiša.
Ovaj novi kolor mi izgleda presmeđ i dosadan.
U priči koja počinje sa "U jednom gradiću na granici Arizone i Novog Meksika" mi za prvi kadar puno više paše stari kolor koji daje osjećaj +50 u hladu.
Čak mi je i plava kuća odlična.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/02/2016 : 18:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Slično su komentirali i mnogi Francuzi, tj. da se nije trebalo ići na varijantu originalnih boja budući da su sada, s obzirom na tehnologiju, mogućnosti puno veće nego prije.

Na bedetheque.com forumu ima zaseban opsežan topic o Bluberry integralima i još koječemu:

http://www.bdgest.com/forum/integrale-blueberry-t56578.html

Pa tko voli ....



pa mogu ti reći da su opravdano u pravu. ne znam iz koje godine je taj integral, ali zadnjih 15 godina tehnologija je toliko uznapredovala da su mogli napraviti šta su hteli sa bojom, ta izgleda savršeno.

npr. pogledaj samo stranicu 105 tog foruma, negdje u sredini imaju sličice kad bluberi čuči u snijegu i posmatra indijance. na boji integrala se uopšte ne vide činovi na ramenu, dok se na originalnom koloru i c/b verziji više nego jasno vide. nedopustivo!

ili recimo na stranici 100, integral ima onu prvu stranicu koja je uklonjena iz albuma (isto kao i bookglobe izdanje), dok integral ima tu prvu stranicu, ali su boje loše (vojnički šal zelen umjesto žut, itd...)

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 03/02/2016 19:03:25
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/02/2016 : 00:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Francuzi hvale ove novije integrale da su na tragu originalnih boja:

http://www.actuabd.com/Une-superbe-Integrale-pour-saluer




Za ovo nisam znao, da je izašla u Pilotu ova tabla, koja je kasnije u prvom albumu izbačena/zamenjena?!

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000