forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 19/02/2016 : 12:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Jedno lagano pitanjce.....spremam se i ja sakupiti napokon Blueberrya pa me zanima sljedeće:

1. Bookglobe???....postoji; ne postoji???.... da li još izdaju Blueberrya (kad smo kod toga, da li izdaju išta) ili je to završena priča?

2. Marketprint.....isto pitanje + da li misle izdavati Blueberryevu mladost ili ne?

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/02/2016 : 18:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Marketprint postoji, i izdaje cb trobroje Bluberija, u poslednje vreme u koprodukciji sa Darkwoodom. Ostao im je još jedan integral do kraja serijala, verovatno izlazi ove godine.

Mladost još uvek ide u Stripoteci, pa od albuma za sada ništa.

Edited by - alexts on 19/02/2016 18:19:04
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 22/02/2016 : 08:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/02/2016 : 09:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Jedno lagano pitanjce.....spremam se i ja sakupiti napokon Blueberrya pa me zanima sljedeće:

1. Bookglobe???....postoji; ne postoji???.... da li još izdaju Blueberrya (kad smo kod toga, da li izdaju išta) ili je to završena priča?


Bookglobe je izdao sve što potpisuju Charlier i Moebius. To bi bili kompletan Blueberry, kompletan Marshal Blueberry, i one epizode Mladog Blueberryja koje su djelo Charliera i Moebiusa.

Da li planiraju izdati i ostale epizode Mladog Blueberryja? To nitko ne zna.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/02/2016 : 20:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ovaj mladi bluberi u stripoteci, jeli tu bude kompletna epizoda od 48str. ili samo dio, pa se nastavlja u idučoj?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2016 : 21:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
samo deo koji se nastavlja u sledećoj epizodi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2016 : 12:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj mladi bluberi u stripoteci, jeli tu bude kompletna epizoda od 48str. ili samo dio, pa se nastavlja u idučoj?



Do sad je bila uvek kompletna epizoda, ne znam šta ti ovaj Anto priča?!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/02/2016 : 16:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
prva tri albuma sadrže kraće pričice,koje su većim delom povezane.
4. i 5. album su jedna priča, 6. i 7. druga,a 8. i 9. treća.
Od 10-og albuma,svaka epizoda se nastavlja u sledećoj,a kraj je,čini mi se u 17. ili 18. albumu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/02/2016 16:47:56
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6861 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2016 : 17:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

prva tri albuma sadrže kraće pričice,koje su većim delom povezane.
4. i 5. album su jedna priča, 6. i 7. druga,a 8. i 9. treća.
Od 10-og albuma,svaka epizoda se nastavlja u sledećoj,a kraj je,čini mi se u 17. ili 18. albumu.



Anto, pa što se lepo ne vratiš i ne pročitaš šta je čovek pitao. Ne pita on da li su kompletne priče (u smislu zapleta) u epizodama, nego lepo pita da li se epizode od 48 strana objavljuju cele u Stripotekama ili se seckaju. Poslednjih godina, od kad Stripoteka ponovo izlazi (ne računam 70-e i 80-e i prva objavljivanja kratkih priča), objavljuju se cele epizode, kao i kod većine ostalih BD stripova, uz izuzetke kad ne može cela da stane u jednu Stripoteku, jer je vanstandardno dugačka i sl.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/02/2016 : 17:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj mladi bluberi u stripoteci, jeli tu bude kompletna epizoda od 48str. ili samo dio, pa se nastavlja u idučoj?


hmmmm.
možda si u pravu,ali možda je i pitao da li su kompletne priče u smislu zapleta;nisam baš siguran na šta je mislio.

U svakom slučaju,dobio je je od nas dvojice traženi odgovor,ma šta da je hteo da pita.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2016 : 19:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
mislio sam kompletne priče u smislu broja stranica, da li je cijela epizoda kao u bookglobe albumima.

razlog što pitam je što sam vidio neke stripoteke gdje je bluberi iz redovne serije, a koje su imale čitav album, a negdje samo dio tog albuma. govorim o ovim novijim stripotekama, ne iz perioda ex yu.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/02/2016 : 22:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
aleks je znači bio u pravu - da, objavljuju se cele epizode.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/02/2016 : 02:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
hvala za info ;)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/03/2016 : 13:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
i tako, polako ali sigurno popunjava se kolekcija bluberija, trenutno sa bookglobe albumima, nakon što sam nepovratno tokom ratnih dešavanja izgubio i ono malo bluberija što sam imao (dečje novine, poneka stripoteka). iskreno, najveću dilemu sam imao, a i sada je djelomično imam, kojim izdanjem da obuhvatim kolekciju. niti jedno nije savršeno, dakle ni bookglobe, niti marketprint. idealno bi bilo neki integral sa 3 epizode u tehnički besprijekornom koloru, uvezu, koricama i štampi.

kod bookglobe-a mi smetaju sljedeće stvari: 1. cijena (zaista visoka za izdanje od 48 str., bez obzira što je u boji), 2. prevod u nekim momentima (u ovim kasnijim albumima džimijeva uzrečica "hiljadu mi tvorova" prevedena je u "svih mi đavola" ili nešto slično. mislim wtf? ako je u svim dosad izdanjima, pa i hrvatskim, tipa comic strip i skeniranim izdanjima bilo "tvorovi", otkud sad "đavoli")? 3. po mom ukusu, bilo bi bolje da su integrali 4. na momente loše kolorisane table, koje bi bolje izgledale u c/b varijanti (ali to nije do bookglobe-a);

što se marketprinta tiče, dugo sam se lomio da li s ovim izdanjem kompletirati serijal ili ne. najviše su me privlačile dvije stvari, odnosno dvije najveće prednosti u odnosu na bookglobe albume, a to su cijena i činjenica da je izdanje koncipirano kao integral, što je meni lično za bluberija koji ima 28 albuma mnogo bolje od pojedinačnih epizoda. ali ono što me odbilo su neke stvari koje sam pročitao na par različith topica, pa čak i čuo od jednog strip prodavača, a to je da su prvi albumi tehnički nekvalitetno urađeni (uvez, korice, ponegdje i štampa). zatim sam malo otvorio i oglase i tamo pronašao dosta primjeraka tih marketprint albuma gdje su korice djelimično ispucale po visini hrbata. bilo je govora na ovom forumu i to od strane ljudi iz marketprinta da će promijeniti štampariju i ponoviti tiraž ovih prvih albuma, ali nisam primjetio da se to ikad desilo. ne znam kakvi su kasniji albumi, slabo ima komentara uopšte na ovo izdanje. naravno, htio sam vidjeti kako izgleda c/b izdanje bluberija u tim prvim albumima na čistom bijelom papiru, ali nigdje nema skenova, jedino 7. integral ima prvih 20 stranica sken, ali to mi je nedovoljno bilo, zanimalo me kakav je rani bluberi u c/b, jer nije sigurno isto na starom žućkastom papiru kakav je bio u ex yu stripotekama i ovom sada. nisam uspio da nađem nikakav sken ili preview tih prvih nekoliko markeptrin albuma.

na kraju, još mi se jedna misao mota po glavi po pitanju kompletiranja kolekcije, a to je da eventualno izmiksam nedostajuće bookglobe albume sa nekim marketprintovim integralom. s druge strane, svjestan sam da bih time "osakatio" kolekciju.


"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 02/03/2016 14:12:02
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 04/03/2016 : 10:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam se isto tek sada odlučio sakupljati Blueberrya i budući da nisam "kolekcionar" nego jednostavno obožavam stripove, apsolutno mi je nebitno od kuda i u kakvom su stanju (naravno pričam o normalno očuvanim stripovima...dakle 3 i na gore) tako da za sada kolekcija izgelda ovako

1 Fort Navajo 1965 Charlier Moebius BOOKGLOBE 1 Fort Navajo
2 Tonnerre à l'ouest 1966 BOOKGLOBE 2 Grmljavina na zapadu
3 L'aigle solitaire 1967 BOOKGLOBE 3 Usamljeni Orao
4 Le cavalier perdu 1968 BOOKGLOBE 4 Izgubljeni konjanik
5 La piste des Navajos 1969 BOOKGLOBE 5 Tragom Navajosa
6 L'homme à l'étoile d'argent 1969 BOOKGLOBE 6 Čovjek sa srebrnom zvijezdom
7
8
9
10 Général tête jaune 1971 Charlier Moebius BISERSTRIP 12Suludi general
11
12 Le spectre aux balles d'or 1972 Charlier Moebius BISERSTRIP 15 Planina duhova
13 Chihuahua Pearl 1973 Charlier Moebius BOOKGLOBE 13 Chihuahua Pearl
14 L'homme qui valait 500 000 $ 1973 Charlier Moebius BOOKGLOBE 14 Čovjek vrijedan 500 000 dolara


+ PIRATSKA mladost Blueberrya Stim da nisam niti znao da je to PIRAT)...ona šta sakuplja 9 komada.

Ostalo ću uzeti kako bude na aukcijama.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/03/2016 : 15:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
vidiš, ja da sam eventualno pronašao komplet tih prvih šest albuma u izdanju dečjih novina, a da su u odličnom stanju, vjerovatno bi kupio njih, jer su jeftiniji od bookglobe-a, a imaju bolji otisak/sken. preturajući oglase po google-u vidio sam da je prije koju godinu neki slovenac prodavao komplet tih 6 albuma i sudeći po slikama bili su u fantastičnom stanju, kao novi.


nego, zna li neko ima li u zagrebu gdje kupiti ove bookglobe bluberije (korištene) po nižim cijenama, a da je sve na jednom mjestu (tipa neki samostalni prodavači ili neka striparnica)? zamolio bih jednu osobu, ali da sad ne ide uzduž i poprijeko grada.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 04/03/2016 18:56:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/03/2016 : 21:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

vidiš, ja da sam eventualno pronašao komplet tih prvih šest albuma u izdanju dečjih novina, a da su u odličnom stanju, vjerovatno bi kupio njih, jer su jeftiniji od bookglobe-a, a imaju bolji otisak/sken. preturajući oglase po google-u vidio sam da je prije koju godinu neki slovenac prodavao komplet tih 6 albuma i sudeći po slikama bili su u fantastičnom stanju, kao novi.


nego, zna li neko ima li u zagrebu gdje kupiti ove bookglobe bluberije (korištene) po nižim cijenama, a da je sve na jednom mjestu (tipa neki samostalni prodavači ili neka striparnica)? zamolio bih jednu osobu, ali da sad ne ide uzduž i poprijeko grada.


planiram da nabavim prvih 6 BG albuma u nekoj bliskoj budućnosti (sve drugo imam od njih,samo ovih šest od DeNo).Čim ih budem kupio,poklanjam ti ove moje.Sasvim su solidno očuvani.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 05/03/2016 : 08:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Da naravno ovo gore je greška ja isto prvih 6 imam od Dječjih novina....kupio ih prije mjesec dana i izvrsno su očuvani....
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/03/2016 : 20:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by I like girlz

vidiš, ja da sam eventualno pronašao komplet tih prvih šest albuma u izdanju dečjih novina, a da su u odličnom stanju, vjerovatno bi kupio njih, jer su jeftiniji od bookglobe-a, a imaju bolji otisak/sken. preturajući oglase po google-u vidio sam da je prije koju godinu neki slovenac prodavao komplet tih 6 albuma i sudeći po slikama bili su u fantastičnom stanju, kao novi.


nego, zna li neko ima li u zagrebu gdje kupiti ove bookglobe bluberije (korištene) po nižim cijenama, a da je sve na jednom mjestu (tipa neki samostalni prodavači ili neka striparnica)? zamolio bih jednu osobu, ali da sad ne ide uzduž i poprijeko grada.


planiram da nabavim prvih 6 BG albuma u nekoj bliskoj budućnosti (sve drugo imam od njih,samo ovih šest od DeNo).Čim ih budem kupio,poklanjam ti ove moje.Sasvim su solidno očuvani.



velikodušno od tebe anto, ali imam bolji prijedlog - pokloni ih djeci u svom komšiluku ili u nekom sirotištu, bolnici ili jednostavno dječijoj biblioteci. neka se mališani navuku isto kao što sam se i ja navukao na bluberija upravo putem albuma dečjih novina tamo nekad davne '89te ili '90te.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/03/2016 : 20:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Da naravno ovo gore je greška ja isto prvih 6 imam od Dječjih novina....kupio ih prije mjesec dana i izvrsno su očuvani....



super, ne treba ti ništa bolje, ostalo uzmi bookglobe.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/03/2016 : 22:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@i like girlz
kad poklanjam duplikate,najbitnije mi je da su otišli na pravu adresu;sve ovo što si nabrojao (komšiluk,sirotište,bolnica,dečija biblioteka) nisu kategorije koje bi se obradovale stripu;veruj mi,poklanjao sam duplikata i duplikata mnogim klincima,i znanim i neznanim,i siromašnim i ...Nije to kao nekad;klincima se uglavnom jebe za stripove,veruj mi.Očevi im se obraduju najviše tome.
Skoro sam tražio kome da poklonim Torgale od Belog puta,a da to ne ispadne uzaludan poklon (ipak sam dao za njih ne male pare,i bilo bi mi krivo da ih neko baci u stari papir).Mesecima nisam mogao da nađem "dobrovoljca",verovao ti ili ne;ni među decom,ni omladinom,ni starijima.Na kraju sam ih dao jednom koleginom sinu,ali sve mi se čini da će ih i on baciti ko zna gde.

Iz tog razloga,ako imam nekih duplih strip albuma za koje ne verujem da mogu da uzmem neku kintu ili nešto drugo u razmenu,obično ih poklonim nekom forumašu.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/03/2016 : 09:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

@i like girlz
kad poklanjam duplikate,najbitnije mi je da su otišli na pravu adresu;sve ovo što si nabrojao (komšiluk,sirotište,bolnica,dečija biblioteka) nisu kategorije koje bi se obradovale stripu;veruj mi,poklanjao sam duplikata i duplikata mnogim klincima,i znanim i neznanim,i siromašnim i ...Nije to kao nekad;klincima se uglavnom jebe za stripove,veruj mi.Očevi im se obraduju najviše tome.
Skoro sam tražio kome da poklonim Torgale od Belog puta,a da to ne ispadne uzaludan poklon (ipak sam dao za njih ne male pare,i bilo bi mi krivo da ih neko baci u stari papir).Mesecima nisam mogao da nađem "dobrovoljca",verovao ti ili ne;ni među decom,ni omladinom,ni starijima.Na kraju sam ih dao jednom koleginom sinu,ali sve mi se čini da će ih i on baciti ko zna gde.

Iz tog razloga,ako imam nekih duplih strip albuma za koje ne verujem da mogu da uzmem neku kintu ili nešto drugo u razmenu,obično ih poklonim nekom forumašu.





nažalost, današnji (anti)trendovi su upravo onakvi kakvim si ih opisao.

ništa, onda mi sačuvaj samo šesticu , a ja te vodim na ćevape i pivo ako ikada svratiš u sarajevo

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/03/2016 : 09:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Skoro sam tražio kome da poklonim Torgale od Belog puta,a da to ne ispadne uzaludan poklon (ipak sam dao za njih ne male pare,i bilo bi mi krivo da ih neko baci u stari papir).Mesecima nisam mogao da nađem "dobrovoljca",verovao ti ili ne;ni među decom,ni omladinom,ni starijima.Na kraju sam ih dao jednom koleginom sinu,ali sve mi se čini da će ih i on baciti ko zna gde.


Brate mili, pa što ne "potraži" mene? Ne da bih bio samo "dobrovoljac" nego i zahvalan do neba!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/03/2016 : 17:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

vidiš, ja da sam eventualno pronašao komplet tih prvih šest albuma u izdanju dečjih novina, a da su u odličnom stanju, vjerovatno bi kupio njih, jer su jeftiniji od bookglobe-a, a imaju bolji otisak/sken. preturajući oglase po google-u vidio sam da je prije koju godinu neki slovenac prodavao komplet tih 6 albuma i sudeći po slikama bili su u fantastičnom stanju, kao novi.


nego, zna li neko ima li u zagrebu gdje kupiti ove bookglobe bluberije (korištene) po nižim cijenama, a da je sve na jednom mjestu (tipa neki samostalni prodavači ili neka striparnica)? zamolio bih jednu osobu, ali da sad ne ide uzduž i poprijeko grada.



Mislim da imam tih 6 brojeva DN, meni su dupli, zanima te?
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/03/2016 : 19:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
hvala @krugeru, ali nedavno sam nabavio prvih 5 albuma dečjih novina u glanc stanju, povoljno da povoljnije ne može biti. izgleda kao da nikad nisu čitani, još uvijek imaju onaj miris papira. jedino mi nedostaje 6-ti album.

btw, koje zna li neko koje tačno bookglobe albume je prevodila izvjesna milena?

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 12/03/2016 19:23:41
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000