forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Crtani filmovi & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/11/2022 : 15:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ako gledamo sta zivotinje rade hajmo i mi jesti govna, kotrljati balegu, jesti papuce itd. Da se ne zajebavamo. Imas prirodne iskonske nagone poput disanja, produzenja vrste itd. Ako se vrsta produzava sa dva pola prirodno onda je neprirodno drugacije. Ako neko voli to, srecno mu bilo dokle god te, opet naglasavam devijacije od normalnog sprovodi u svoja 4 zida. A dokle to promovise javno i nabija na nos svima tu vec imamo problem. Ja znam da se norme menjaju ali priroda je priroda. Tu nema mnogo mesta improvizaciji. Spinovati se moze beskrajno.


Nije u pitanju spinovanje, u pitanju je pricanje o stvarima o kojima ocigledno nemas pojma. I ok je potpuno nemati pojma o necemu, al ono sto nije ok je nastupati kao da imas pojma. Svi mi imamo misljenje o bilo cemu, ali treba znati povuci rucnu kada misljenje nije zasnovano na znanju nego na konvencijama, predrasudama, a priori postavkama i tako dalje. (kao npr Mr Bushido kad prica o Star Warsu)

Ako hoces da se hvatas za to sta je "prirodno", da tvrdis kako je "priroda priroda" - onda uzmi i gledaj malo u prirodni svet. Ne gledaj u knjigu iz istorije nego u knjige iz biologije, psihologije, genetike, neurologije, itd. Uzmi malo o tome se informisi, pa tek onda dozvoli sebi da se razbacujes pojmovima "prirodno" ili "neprirodno" da bi prikrio ideoloske nazore. Pa kad malo podrobnije izucis biologiju, videces npr. da je "nagon za produzenjem vrste" potpuno vestacki/ljudski konstrukt, te samim tim pozivanjem na njega kao na neki kriterijum koji nam pomaze da razlucimo "prirodno" od "devijantnog" moze macku o rep da ide. Isto ces videti da se mnogo blamiras kad kazes "da u prirodi nema mesta improvizaciji".

Ako pak neces da izucis malo podrobnije ovakve stvari (a cudilo bi me od tebe), to je isto legitimno, al onda nam ustedi svima trud i nemoj se izjasnjavati na datu temu, jer najbukvalnije ulazis na fudbalski teren i prkosno urlas kako bejzbol ne bi trebalo da bude no.1 sport u Japanu jer oni imaju svoje discipline borilackih vestina ili vec, slaganje origamija.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/11/2022 : 15:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Par misli oko prirododnog i neprirodnog...

"Prirodno" je sve što postoji u prirodi. Čak i ako zanemarimo činjenicu da je i ljudska vrsta sama po sebi dio te jednadžbe, pa da svako ponašanje koje postoji (i otkako svijet pamti je postojalo) među ljudskom vrstom je također prirodno, te izbacimo ljudsku vrstu iz definicije "prirodnog" i promotrimo samo (ostale) životinje, dolazimo do zaključka da je homoseksualnost puno "prirodnija" od npr. pranja zubi pastom za zube.

Upozorenje, sljedeći video može sadržavati scene uznemirujuće za neke.



Još? "One species in which exclusive homosexual orientation occurs is the domesticated sheep (Ovis aries).About 10% of rams (males), refuse to mate with ewes (females) but do readily mate with other rams."


Ali OK, rekli smo da ćemo ljude izbaciti iz tog razmatranja. Ljudi su jelte, posebni, pa nismo mi životinje zaboga. Ili smo barem posebna, božanska vrsta životinja, za koju ne vrijede pravila kao za ostale niže vrste životinja. Mi se ne ponašamo kao životinje, je li tako? Pa OK, zašto onda inzistiranje da seks služi samo za prokreaciju? Meni taj imperativ razmnožavanja zvuči prilično životinjski. Ljudi su odavno (od pamtivijeka?) nadišli takvo poimanje seksa. Naravno postoje još uvijek među nama zagovaratelji teze da seks treba služiti isključivo za razmnožavanje, da seksualnom činu treba pristupiti isključivo sa ciljem stvaranja novog potomka, te da svu kontracepciju treba zakonski zabraniti, kao i sve druge oblike seksa uključujući masturbaciju. I to je legitiman stav i možemo o njemu raspravljati. Odnosno, meni je takav rigorozni stav zapravo jedini legitimni kojeg mogu zauzeti zagovaratelji teze da je homoseksualnost "nenormalna". Dakle, ili si u taboru takve tvrde apstinencije ili si u taboru u kojem je homoseksualnost jednako normalna kao i seks s kondomom i masturbacija, nema između.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2022 : 15:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Moje misljenje je sasvim jasno. Neprirodna devijacija. U danasnje vreme citam dva clanka o istoj temi sa potpuno drugacijim objasnjenjem i zakljuckom. Ovde verujem da ces se i ti sloziti. Ja mislim da je gej lobi prejak i da trazi brdo razloga da objasni da je to normalno i prirodno i sudeci po par vas uspeva. Kako ti mozes da tvrdis da sam ja potpuni ignorant na tu temu? Osim ako mislis da nemam pojma kako je pederasiti. To stvarno ne znam. Ali da sam uz brdo medicine u obrazovanju indijanac, malo ti ne stoji. A najjace je sto ne ostavljas ni najmanju mogucnost greske kod svog stava.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2022 : 15:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sad će Sawitch svima vama glupim propagantistima objasniti kako su sve to neprirodne devijacije, a čak i kad su prirodne, opet su neprirodne.
Ljevoruki ljudi, osobe s plavim očima, bolje vam je sakrijte se, vi ste sljedeći.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2022 : 16:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eto ti ga na, dok sam tipkao svoje, Sawitch uistinu i jeste napisao za nešto prirodno da je neprirodna devijacija.
Baš me zanima tko to radi te devijacije kad su neprirodne.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 30/11/2022 16:00:49
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/11/2022 : 16:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Moje misljenje je sasvim jasno. Neprirodna devijacija. U danasnje vreme citam dva clanka o istoj temi sa potpuno drugacijim objasnjenjem i zakljuckom. Ovde verujem da ces se i ti sloziti. Ja mislim da je gej lobi prejak i da trazi brdo razloga da objasni da je to normalno i prirodno i sudeci po par vas uspeva. Kako ti mozes da tvrdis da sam ja potpuni ignorant na tu temu? Osim ako mislis da nemam pojma kako je pederasiti. To stvarno ne znam. Ali da sam uz brdo medicine u obrazovanju indijanac, malo ti ne stoji. A najjace je sto ne ostavljas ni najmanju mogucnost greske kod svog stava.


Medicinska znanost i Svjetska zdravstvena organizacija ne tretiraju homoseksualnost kao bolest ili psihološki ili tjelesni poremećaj.

Zakonodavstvo brojnih zemalja ne tretira homoseksualnost kao kriminalan, devijantan ili društveno nepoželjan čin.

Na temelju čega smatraš da se radi o neprirodnoj devijaciji?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/11/2022 : 16:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja mislim da je gej lobi prejak i da trazi brdo razloga da objasni da je to normalno i prirodno i sudeci po par vas uspeva.



Ja sam samo htio malo prokomentirati prirodno vs neprirodno iz jednog kvazifilozovskog ugla. A pedere što nam turaju woke propagandu nabijem na, ovaj, hm, kurac.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/11/2022 : 16:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Moje misljenje je sasvim jasno. Neprirodna devijacija. U danasnje vreme citam dva clanka o istoj temi sa potpuno drugacijim objasnjenjem i zakljuckom. Ovde verujem da ces se i ti sloziti. Ja mislim da je gej lobi prejak i da trazi brdo razloga da objasni da je to normalno i prirodno i sudeci po par vas uspeva. Kako ti mozes da tvrdis da sam ja potpuni ignorant na tu temu? Osim ako mislis da nemam pojma kako je pederasiti. To stvarno ne znam. Ali da sam uz brdo medicine u obrazovanju indijanac, malo ti ne stoji.


Nemoj bezveze menjati teze i vrdati, ne pricam o iskustvu primanju ga u prkno.

Ja ti upravo o tome govorim - ti imas "misljenje". Ono jeste sasvim jasno samo po sebi, ali to na kojim postulatima pociva, te zasto treba da ga uzimamo kao validno, je (mozda) jasno samo tebi, ali nikome ovde nije. A poenta racionalnog diskursa je upravo u tome da saberemo postulate na jedno mesto, vidimo sta su aksiomi a sta su hipoteze, i uz sto siri skup podataka metodoloski doslednim pristupom dodjemo do nekog zakljucka. (pa tako u krug, u beskraj) Mali spojler - u racionalnom diskursu malo sta je aksiom, a ti polazis od aksioma, da citiram: "neprirodna devijacija", od kog ne mrdas. To su ti ko oni koji polaze od stava "bog postoji, jebiga", i onda sve izvode odatle.

Ja ti kazem - da ZNAS zaista o cemu pricas, ne bi lupetao stvari poput "u prirodi nema improvizacije", "priroda je priroda", "poriv za produzetkom vrste", i slicne stvari. Pominjuci da znas brdo medicine ili sta vec uopste nisi odgovorio na bilo sta od ovoga. Ili daj da vidimo koje to znanje iz medicine daje legitimnost "neprirodnoj devijaciji". Upregni to znanje iz medicine da mi objasnis kao sto sam vec pitao - sta to za tebe znaci "priroda", odnosno "prirodno".

Usput, ovde ne pricamo o gej lobiju, to me u ovoj prici ne zanima. Eno pogledaj dole na Star Wars temi sam juce-prekjuce napisao da ne podnosim kada se ideologija trpa ispred umetnicke vrednosti, ali ti ne pricas o umetnickoj vrednosti, nego o tome da ti neko ne ubedi dete da postane neprirodni devijant. (u cemu je najveci problem tacno sta? da ce zajednica ljudi koji ga smatraju neprirodnim devijantom da mu se smeju?)

Ja ti kazem - da si informisan i "obrazovan" (tvoju rec upotrebljavam), znao bi da korelacija izmedju "moje dete videlo dvojicu kako se guze u Pixarovom crtacu" i "moje dete postalo guzicar" nije uopste tako jednostavna kao sto mislis, za pocetak. Znao bi koliko u PRIRODI postoji najrazlicitijih vrsta seksualnih ponasanja, od ptica koje se mahom vezuju u parove za ceo zivot (al uprkos tome znaju da se prcaju sa strane, da bi malo promuckali gene pool), preko riba koje se prcaju, pa mama izrodi jaja i pobegne, pa tata mora da promeni pol da bi se brinuo o njima, pa do npr. pomenutih bonoboa gde se ne zna ko koga jebe u kom trenutku. Za odnos PRIRODE i ljudskog bica kao dela PRIRODE, preporucujem unos koji je pruzio drug vukozec. A onda mozes malo da se bacis za pocetak na Richarda Dawkinsa, Fransa de Vaala, Roberta Sapolskog, a za posle cemo da vidimo.


quote:
A najjace je sto ne ostavljas ni najmanju mogucnost greske kod svog stava.


Nem pojma gde si to procitao.
Ja cu ti prvi priznati da sam negde pogresio, ako mi das neki argument koji ce da opovrgne moj. Odnosno - ako ne das nijedan argument, onda moj argument preovlada, pa ostane utisak da ja ne gresim. Jebiga, tako mu je to, nema leba bez motike.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2022 : 18:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ko kaze da uopste bilo ko od vas treba da prihvati moje misljenje? Nemam ja nameru nikog da ubedjujem, misli sta hoces. Ali sigurno necu ispoljavati idiotluke prema vasem misljenju ili mrznju poput Pake.

Hajmo redom da objasnim sta stoji iza mog stava. U poslednjih dosta godina svedoci smo svi da na istu temu neki naucnici ili kekari daju potpuno suprotna misljenja. Nedavno smo imali primere tokom korone o vakcinama, ivermektinu itd. Svako je nasao svoju tezu da dokaze da je u pravu. Zato smo imali podeljeno stanovnistvo. Za ili protiv vakcina. Ja se tu uopste ne bih oslanjao na bilo kakvu tvrdnju jer jednostavno ne verujem u to. Tokom studiranja sam imao anatomiju, fiziologiju, patofiziologiju itd. Nigde, ali nigde nije bilo objasnjenja kako je kod coveka homoseksualizam potpuno normalno stanje. Imali smo ozbiljnu raspravu o tome sa dvoje lekara iz Kamenice kada je jedan od kolega zapitao da li je moguce doziveti orgazam stimulisanjem prostate kroz analni otvor. Gledao je American Pie pa je tamo video i interesovalo ga. Jedna koleginica je zastupala stanoviste poput tvog i lekari su je izuli iz cipela. I to u velikoj meri sa prirodno/neprirodno. Potom je bilo i objasnjenja o neuroloskim efektima i osecanjima itd. Posto smo bili znatizeljni gde je granica u tim odnosima, sta se smatra normalnim a sta ne pitali smo i za ostale devijacije poput opstenja sa zivotinjama, decom itd. Istu kolicinu seksualnog nagona i iste neuroloske reakcije imaju poput homoseksualaca. Onda i to treba da bude normalno?

Ja ne sumnjam ni najmanje da ce neki mnogo strucniji ljudi od mene naci nacin ovo da opovrgnu pa ce onda neko jos strucniji opovrgnuti njihovo misljenje i tako u krug. U vremenu kada ne postoji sigurnost informacija ja biram svoju logiku. Evo jednog od kontrolnih pitanja: ako je homoseksualni odnos normalan (ne biseksualni) i ne postoji nagon za produzenjem vrste onda je prirodno da izumremo?

Da se vratim samo nakratno na prirodu. Tu mislim na prirodu kod ljudske vrste. Sa razlogom imamo intelekt, a to nije da jedemo buve sa guzice poput majmuna, jedemo izmet i slicno. Mada ima i tu nekih koji osecaju seksualna uzbudjenja.

Oko ove analogije pederluk u crtacu - peder u prirodi mi nije jasno gde si ti to video da sam ja napisao? Ja sam samo rekao da je takav sadrzaj neprimeren za decu koja nisu seksualno zrela. I da se ja kao roditelj osecam izuzetno neprijatno. E sad kad poredis crtace iz ‘30-ih, ‘40-ih i do skoro zasto nigde nije bilo LGBT promocija? Zato sto nije bilo normalno! Sada ocigledno jeste za lobi koji to nasilno namece tamo gde mu nije mesto. Za 20 godina ili 50 verovatno opet nece biti te agresije i promocije.

SZO? Zezas me da ti je to reper? Organizacija koja politicki odredjuje koja vakcina za koronu je OK a koja ne? Milion puta uhvacena u farmakoloskim aferama? Za koliko para kupis par ljudi da izglasaju sta hoces?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/11/2022 : 18:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sawitchu, nedavno si onom momku, zajedno s prijateljima stripofilima poklonija hrpu stripova. I svaka čast!

Bi li to uradija da je momak bija deklarirani homoseksualac?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 30/11/2022 18:29:57
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/11/2022 : 18:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

E sad kad poredis crtace iz ‘30-ih, ‘40-ih i do skoro zasto nigde nije bilo LGBT promocija? Zato sto nije bilo normalno!


Pa da, tada je bilo normalno da se homoseksualci zatvaraju u koncentracijske logore i da ih tamo pobiju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/11/2022 : 19:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by sawitch

E sad kad poredis crtace iz ‘30-ih, ‘40-ih i do skoro zasto nigde nije bilo LGBT promocija? Zato sto nije bilo normalno!


Pa da, tada je bilo normalno da se homoseksualci zatvaraju u koncentracijske logore i da ih tamo pobiju.

Nekad nije bilo normalno ni da žene glasuju, nekad nije bilo normalno da crnac bude slobodan, pitanje je koga ili sto ce nakon homoseksualaca proglasavat nenormalnim ovi "normalni".

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 30/11/2022 : 19:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Dajte se malo opustite pa nitko vas ne tjera ni na sta. Tu se odmah skupi ekipa dezurnih i "tolerantnih" higijenicara koja bi prva poslala na lomacu one koje ne dijele isto misljenje.

Je, ima homoseksualnosti u zivotinjskom svijetu ali to ne znaci nista ako znamo da covjek nije zivotinja. Jer covjek je prije svega sloboda. On moze cak i ne-zivjeti. I uvijek je vise nego sto zna sam o sebi. To vazi za sve i za svakoga posebno. Tu treba krenuti, a ne iz biologije. Simpanzi dijele koliko, 99%? ljudskog dna, i sto sad? To ne znaci da je covjek 99% majmun. Tako da ovo pa i svako drugo uspoređivanje covjeka i zivotinje ne moze dati nikakav bitan odgovor.
Ima ih koji su homo, pa sto?? Nemam nikakav problem sa njima, nek budu i nek rade sto ih volja ali ne mogu si prisvojiti >normalno<. Normalno je norma, standard, regularno - nesto sto je tipicno za - nesto, na kraju - prirodno.
Homoseksualan odnos nije tipican i nije standardan. Mi mozemo filozofirati koliko hocemo, pa ce takvi odnosi u razlicitim povijesnim dobima biti i razlicno prihvaceni. Ali priroda ima svoj put. Da se produzi vrsta, zna se sta je potrebno. Protiv toga se ne moze. Homoseksualci nemogu imati djecu po defaultu, i s tim se treba pomiriti. Sad dal mogu odgajati i brinuti za njih je vec drugo pitanje i nije sad relevantno.

Ono sto oni zele, je da budu prihvaceni, u glavnom je to to. Ja sa tim nemam problem, ali imam problem kad prelaze sve granice i guraju svoje na sve strane.

Sjecam se prije nekoliko godina kako je onaj tukan Russell Brand izjavio da on nece svoje dijete odgajati po polu, tako da se moze kasnije sam odluciti dal hoce biti musko ili zensko. Pa bas ga sa tim glupostima sjebes i uzdrmas njegov identitet tako da na kraju stvarno ne zna jel bi imao pisu ili ne.

Mi smo cak dosli do toga, da covjek danas moze slobodno sumnjati u svoj pol. Ali to nije nikakva sloboda nego vrhunac zbunjenosti.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/11/2022 : 20:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sawitchu prvom prilikom nabavljaj Fibrina izdanja Tezukinih stripova (MW i Apolonova pesma), Tezuka i ti imate slične stavove po ovom pitanju
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2022 : 20:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Sawitchu, nedavno si onom momku, zajedno s prijateljima stripofilima poklonija hrpu stripova. I svaka čast!

Bi li to uradija da je momak bija deklarirani homoseksualac?



Naravno
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2022 : 20:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by sawitch

E sad kad poredis crtace iz ‘30-ih, ‘40-ih i do skoro zasto nigde nije bilo LGBT promocija? Zato sto nije bilo normalno!


Pa da, tada je bilo normalno da se homoseksualci zatvaraju u koncentracijske logore i da ih tamo pobiju.



U tesko manjinskom delu..
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2022 : 20:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

Dajte se malo opustite pa nitko vas ne tjera ni na sta. Tu se odmah skupi ekipa dezurnih i "tolerantnih" higijenicara koja bi prva poslala na lomacu one koje ne dijele isto misljenje.

Je, ima homoseksualnosti u zivotinjskom svijetu ali to ne znaci nista ako znamo da covjek nije zivotinja. Jer covjek je prije svega sloboda. On moze cak i ne-zivjeti. I uvijek je vise nego sto zna sam o sebi. To vazi za sve i za svakoga posebno. Tu treba krenuti, a ne iz biologije. Simpanzi dijele koliko, 99%? ljudskog dna, i sto sad? To ne znaci da je covjek 99% majmun. Tako da ovo pa i svako drugo uspoređivanje covjeka i zivotinje ne moze dati nikakav bitan odgovor.
Ima ih koji su homo, pa sto?? Nemam nikakav problem sa njima, nek budu i nek rade sto ih volja ali ne mogu si prisvojiti >normalno<. Normalno je norma, standard, regularno - nesto sto je tipicno za - nesto, na kraju - prirodno.
Homoseksualan odnos nije tipican i nije standardan. Mi mozemo filozofirati koliko hocemo, pa ce takvi odnosi u razlicitim povijesnim dobima biti i razlicno prihvaceni. Ali priroda ima svoj put. Da se produzi vrsta, zna se sta je potrebno. Protiv toga se ne moze. Homoseksualci nemogu imati djecu po defaultu, i s tim se treba pomiriti. Sad dal mogu odgajati i brinuti za njih je vec drugo pitanje i nije sad relevantno.

Ono sto oni zele, je da budu prihvaceni, u glavnom je to to. Ja sa tim nemam problem, ali imam problem kad prelaze sve granice i guraju svoje na sve strane.

Sjecam se prije nekoliko godina kako je onaj tukan Russell Brand izjavio da on nece svoje dijete odgajati po polu, tako da se moze kasnije sam odluciti dal hoce biti musko ili zensko. Pa bas ga sa tim glupostima sjebes i uzdrmas njegov identitet tako da na kraju stvarno ne zna jel bi imao pisu ili ne.

Mi smo cak dosli do toga, da covjek danas moze slobodno sumnjati u svoj pol. Ali to nije nikakva sloboda nego vrhunac zbunjenosti.




Eto to da vrha tvog posta.. Po svemu vidjenom mene bi Paka poslao na lomacu zbog mog stava. Govori da sam talog drustva jer ne mislim kao on a ja za ljude i sredinu u kojoj zivim urafio vise nego sto ce on za 7 zivota. Takvi poput njega iritiraju sve i umesto razumevanja u normalnim ljudima iritiraju ih i stvaraju teski animozitet. Ovo ostalo ti je sve top.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/11/2022 : 21:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by vice

Sawitchu, nedavno si onom momku, zajedno s prijateljima stripofilima poklonija hrpu stripova. I svaka čast!

Bi li to uradija da je momak bija deklarirani homoseksualac?



Naravno



Onda bi sigurno podrža i svoju dicu.

Ili si na koncu dobra osoba ili nisi. Makoliko određeni stavovi nekoga opterećivali i tjerali ga u žustru obranu istih, nekad su stvari ipak jednostavne. Sebično govno nikad ne bi ni lipu rič uputilo onome ko mu se doista gadi (kamoli poklonilo nešto), a isto takvo sebično govno bi stajalo na put srići svom ditetu.

Nisi sebično govno i stoga ne piši pizdarije. Jebeš crtić i jebeš propagandu, jbg, tu će se lomit koplja, ka i oko transfobije.

Međutim, ako si čovik kad je bitno i ako nisi opresivno smeće, ne piši nešto u buntu samo da bi išlo u kontekst obrane tvog stava.





And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/11/2022 : 22:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell


Ali priroda ima svoj put. Da se produzi vrsta, zna se sta je potrebno.



Epruveta,laboratorij i inkubator?

Ok priroda ima svoj put. Onda bi u ime svetog prirodnog produženja vrste trebalo poticati žene da imaju seksualne odnose sa više partnera. Like they do it on discovery channel.

A što se tiče toga da se ne može protiv prirodnog puta evo jedna slikica da pokaže što homo sapiens može:


Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/11/2022 : 22:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 30/11/2022 : 23:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ordell


Ali priroda ima svoj put. Da se produzi vrsta, zna se sta je potrebno.



Epruveta,laboratorij i inkubator?

Ok priroda ima svoj put. Onda bi u ime svetog prirodnog produženja vrste trebalo poticati žene da imaju seksualne odnose sa više partnera. Like they do it on discovery channel.

A što se tiče toga da se ne može protiv prirodnog puta evo jedna slikica da pokaže što homo sapiens može:
...



Da, ako treba i epruveta, laboratorij i inkubator. Pa opet je to >prirodno< jer pitanje glasi > jel je M+Ž jednako prirodno kao i M+M ili Ž+Ž ili X+XY? (u okviru naseg pitanja).

Nemoj bespotrebno siriti raspravu.

Svasta moze homo sapiens, pa i ne-normalno klonirati ovcu. Ali to su eksperimenti, nema veze sa pitanjem.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/11/2022 : 23:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pa svi vi bespotrebno "sirite" "raspravu" razbacujuci se pojmom koji koristite ad hoc, sto jer o istom ocigledno nemate pojma, sto jer vam i nije stalo da budete dosledni, nego da terate vodu na vec ustanovljenu vodenicu
jebiga

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/12/2022 : 00:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Govori da sam talog drustva jer ne mislim kao on a ja za ljude i sredinu u kojoj zivim urafio vise nego sto ce on za 7 zivota.



Ovo je čisto tvoje mišljenje koje nije utemeljeno na ikakvim činjenicama, tako da naklapaš gluposti napamet, u skladu sa svime što si do sada napisao u zadnjih nekoliko stranica.

Ne brini se ti za moj doprinos zajednici. Sve što sam uradio za sredinu u kojoj živim (a toga je bilo jako puno) nikad nisam reklamirao po forumima, po televiziji, po ikakvim emisijama, novinama i ičemu sličnome. Uvijek sam odbijao da me se igdje spominje. Nemam potrebu hraniti ego tuđim pohvalama. Mog imena nema nigdje i uvijek ću se truditi da ga ni ne bude. Nemam se potrebu ičim hvaliti ni primati zahvale za stvari koje sam uradio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 01/12/2022 00:47:52
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/12/2022 : 11:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by vice

Sawitchu, nedavno si onom momku, zajedno s prijateljima stripofilima poklonija hrpu stripova. I svaka čast!

Bi li to uradija da je momak bija deklarirani homoseksualac?



Naravno



Onda bi sigurno podrža i svoju dicu.

Ili si na koncu dobra osoba ili nisi. Makoliko određeni stavovi nekoga opterećivali i tjerali ga u žustru obranu istih, nekad su stvari ipak jednostavne. Sebično govno nikad ne bi ni lipu rič uputilo onome ko mu se doista gadi (kamoli poklonilo nešto), a isto takvo sebično govno bi stajalo na put srići svom ditetu.

Nisi sebično govno i stoga ne piši pizdarije. Jebeš crtić i jebeš propagandu, jbg, tu će se lomit koplja, ka i oko transfobije.

Međutim, ako si čovik kad je bitno i ako nisi opresivno smeće, ne piši nešto u buntu samo da bi išlo u kontekst obrane tvog stava.



Mene stvarno zabole ko sta misli o meni. Navikao sam jer smatram da je neprocenjivo da iskazem svoje misljenje kao i sad. Verovatno se secas forumasenja pre 15 godina i mojih stavova koji du se vremenom poprilicno menjali. Ne znaci da nece i ovde ali nekako duboko sumnjam. Ali cu sutra prvi javno reci opet sta mislim. Ja za sebe ne mislim da sam talog i sebican. Dosta ljudi odavde to zna. Cak i Paka mr je nedavno nesto cimao jer zna da bih pomogao. A sada se ponasa kretenski. No to vise kaze o njemu. Objasnio sam sta stoji iza mog misljenja i necu nastavljati na istu temu. Zivi bili :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/12/2022 : 11:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Objasnio sam sta stoji iza mog misljenja


cvrc, ovo nisi
nemoj sad da si politicar xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000