forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Fort Wheeling
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/10/2010 : 23:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
U SNK

http://shop.stripovi.hr/Proizvodi.aspx?keyword=fort%20wheeling

Nikada nisam čitao ovaj strip. Kakve su impresije čitalaca?






http://www.bedetheque.com/serie-1996-BD-Fort-Wheeling.html

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2010 : 00:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
super

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 05/10/2010 : 00:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
Odlična priča.Osobno,među 20-tak top albuma.
Netko je rekao da će se to objavit u c/b verziji,pa ako je tako,šteta.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2010 : 00:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pravi Pratt je crno bijeli Pratt(osim akvarela).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 05/10/2010 : 01:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pravi Pratt je crno bijeli Pratt(osim akvarela).



Apsolutno,ali moj prvi doticaj sa tom pričom je iz Ex-almanaha,pa je vjerojatno to razlog simpatije prema boji.
Znači da su ova dva albuma u c/b verziji?
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 05/10/2010 : 07:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Na stranicama SNK piše c/b
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/10/2010 : 23:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
to je šlag na torti

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 06/10/2010 : 12:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
je li kompletna ili ima nastavaka , to je najbitnije :)

feka
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/10/2010 : 16:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

je li kompletna ili ima nastavaka , to je najbitnije :)


Ove dvije knjige su sve što ima od Fort Wheelinga.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/10/2010 : 08:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ako je to sve, onda se izplati nabaviti, malo ali slatko.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/10/2010 : 23:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jebate ovaj drugi dio drugog albuma me ostavio u položaju trica?
Mora biti Pratt u crnjaku kad ga je radio.Bolest?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/10/2010 : 21:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jebate ovaj drugi dio drugog albuma me ostavio u položaju trica?
Mora biti Pratt u crnjaku kad ga je radio.Bolest?


Jebote Jaki,koji to jezik govoriš?
Ništa te nisam razumeo!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/10/2010 : 00:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prevedeno:ostao sam iznenađen(a i uvređen)kako je Pratt kompletno izmjenio priču a i crtež(ako se to može zvati tako-taj njegov zadnji stil nije mi nikad legao)u drugom dijelu drugog albuma.Fort Wheeling je radio u tri navrata a taj zadnji završni mi nije nikako legao a tako sam se bio radovao šta ću pročitati kraj priče.Ono prije sam čitao u Eksu i minieksu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/10/2011 : 19:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam oba toma - izdanja izgledaju odlično, a nadam se da je i strip takav (i ja sam ga čitao još kad sam polazio u osnovnu).

Što se poslednjeg dela stripa tiče, slažem se - većina stripa je crtana u stilu Narednika Kirka, a ostatak kao iz faze Blago Samarkanda - što baš i ne odgovara krupnijim kadrovima.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/11/2011 : 23:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Fort Wheeling je radio u tri navrata a taj zadnji završni mi nije nikako legao a tako sam se bio radovao šta ću pročitati kraj priče.



Svuda nalazim na podatak da je Fort Wheeling objavljen premijerno 1962. To, naravno, nije tačno.

Prva polovina (prvi tom) je iz '62. Drugi tom je rađen u dve faze koje se crtački i scenaristički razlikuji: prva polovina drugog toma (i ona je rađena posle prve knjige) i druga polovina (znatno posle prve knjige).

Voleo bih da znam, kad su rađene druga i treća faza?

Ima li negde nekog relevantnog teksta o ovom stripu, na netu, sa podacima?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/12/2011 : 00:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Htio kupiti u zgbu kad sam bio ,ali nesto me zanima "Indijansko ljeto" da li bi ga bilo u bookglobeu ili slicno izdanje..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/12/2011 : 00:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bookglobe je najavio kompletnog Pratta a kad će Indijansko ljeto doći na red i hoće li je upitno?
Imaš izdanje od BP u integralu i u boji i Hr izdanje sa sredine devedestih u c/b.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/12/2011 : 00:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
BP indijansko leto je skroz OK uradjen album.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/08/2012 : 21:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
što se tiče stripova Huga Prata, tu baš i nisam nešto potkovan - skoro sam pročitao Indijansko leto, i kroz maglu se sećam par epizoda Korta Maltezea iz Stripoteke,Pustinjskih škorpija iz iste revije i Senke iz PZ; i to ih se sećam kao dobrih stripova.Kompletirao sam Bookglobeovog Korta i planiram da ga uskoro pročitajm kompletnog - tako da je Fort Viling neka vrsta "predigre" za Korta.

Pročitao sam prvi svezak i mogu reći da me je prijatno iznenadio - neću sad da kažem oduševio, ali nije ni daleko od toga.
Odličan avanturistički strip, ali sa jakom pričom koja ti ne da da strip ispustiš iz ruke.
Kad završim i drugi tom, javljam sa kompletnim impresijama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/08/2012 08:49:08
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 20/08/2012 : 23:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno poceo da "proucavam" dela Huga Prata.Krenuo od Ane iz dzungle.Simpatican avanturisticki strip,na momente malo i naivan,a deluje mi kao da je vise pisan za decu.
Fort Viling je nesto drugo.Radnja je ozbiljnija nego u Ani.Procitao sam samo prvi deo.Drugi nisam mogao ranije zbog nekih obaveza.Verovatno cu ga procitati uskoro,pa javljam utiske.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/08/2012 : 09:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Prevedeno:ostao sam iznenađen(a i uvređen)kako je Pratt kompletno izmjenio priču a i crtež(ako se to može zvati tako-taj njegov zadnji stil nije mi nikad legao)u drugom dijelu drugog albuma.Fort Wheeling je radio u tri navrata a taj zadnji završni mi nije nikako legao a tako sam se bio radovao šta ću pročitati kraj priče.Ono prije sam čitao u Eksu i minieksu.


Evo da iznesem i ja svoje viđenje završetka Fort Vilinga,odnosno druge sveske cele.
Pretpostavljam da je taj drugi period rada na Fort Vilingu od prve stranice druge knjige pa tamo dok Prat ne krene sa totalno drugačijim crtežom (otprilike kod prodaje skalpova, koliko se sećam) - tu je crtež malo bolji nego u prvoj svesci, ili mi se tako čini zbog krupnijih kadrova; priča je jednako dobra kao u prethodnom delu.

Ali što se tiče zadnjeg, trećeg navrata autorovog rada na FW, on je totalno otkačen - crtež je totalno pojednostavljen i dosta liči na neke koje sam viđao kod Kortoa.Čak mi nije ni loš takav crtež, mada bih iskreno više voleo da je sličniji prethodnom;ali na kraju, nije to ni toliko bitno.
A priča je takođe totalno drugačija - deluje kao da se Prat opasno nadrogirao sa nekim drogama i završio strip u tom stanju - ali da ne bude zabune - meni kraj uopšte nije loš;čak naprotiv - daje jednu novu kvalitetnu notu ovom stripu!
Sam kraj me je oduševio!!

U svakom slučaju, meni je FW vredan svakog dinara koji sam dao zbog njega,i jedan je od boljih stripova koje sam čitao u zadnje vreme.
Sad me interesuje kakvi su ostali Pratovi stripovi (ne računajući Kortoa) i šta će (odnosno da li će) sledeće BG objaviti ???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/08/2012 09:55:40
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/08/2012 : 11:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Jos davno su najavili Pustinjske skorpije
ali s obzirom da je to BG
sve je moguce
Go to Top of Page

VLADA 96
Starting Member



Serbia
83 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 22/08/2012 : 13:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send VLADA 96 a Private Message  Reply with Quote
Cekajte,sada mi jedna stvar nije jasna:taj treci deo Fort Vilinga je druga Bookglobe-ova knjiga?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/08/2012 : 16:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Svuda nalazim na podatak da je Fort Wheeling objavljen premijerno 1962. To, naravno, nije tačno.

Prva polovina (prvi tom) je iz '62. Drugi tom je rađen u dve faze koje se crtački i scenaristički razlikuji: prva polovina drugog toma (i ona je rađena posle prve knjige) i druga polovina (znatno posle prve knjige).

Voleo bih da znam, kad su rađene druga i treća faza?

Ima li negde nekog relevantnog teksta o ovom stripu, na netu, sa podacima?


Fort Wheeling je debitirao 1962. godine u argentinskoj publikaciji Misterix. Opet se javlja 1973. godine u časopisu European Cartoonist, u kratkoj epizodi od 12 stranica. Strip je okončan 1980. godine u publikaciji Metal Hurlant, gdje je serijalizirana posljednja epizoda u brojevima 51-61. Na stripu se u njegovih 18 godina izlaženja može vidjeti kako se mijenjao Prattov stil.






Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/08/2012 : 17:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Još nešto - prvi svezak ima 4 kaiša na strani pa treba dosta vremena da se pročita - još jedan plus za strip.
I jedna zamerka - u stripu se non stop pominju dve godine ( za dešavanje radnje) - čas 1744. godina, čas 1774. godina; normalno, prava je 1774. godina - ova greška po meni je nedopustiva za jedno ovakvo izdanje;ima jopš nekoliko grešaka, tipa jedan se lik zove Robinson, pa ga onda nazovu Robertson - jebi ga, cenim da je lektorka Iva Sieber kriva za to - ovo su one sitnice koje se ne mogu videti kod Libelusa,Fibre,DW i još nekih jako profesionalnih izdavača.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/08/2012 17:07:24
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/08/2012 : 18:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Lektorica brka "sieben" u datumima...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000