forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Zabava za celu porodicu #18
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/11/2010 : 10:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
ZABAVA ZA CELU PORODICU #18: Noći praznog meseca, 1. deo je juče izašla iz štampe! Od ponedeljka je možete naći u striparnici Libellus u Zagrebu, koji dan posle i u Stripovi na kvadrat, a do kraja naredne nedelje će biti i u standardnim srpskim striparnicamam (Darkwood, Alan Ford, Tardis, Maximovo ćoše)!

A kome se baš žuri, može i na CRŠu da potraži Dekaru i pazari je odma'.




A unutra...



























Još malo pa gotovo! Posle tri godine i skoro 500 tabli stripa, kreće završna priča prve sezona ZZCPa! Kraj je blizu... hoće li biti hepienda za Smitove?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 06/11/2010 12:43:50

Deers
Advanced Member



Croatia
9265 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/11/2010 : 12:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vau! Maxim rastura samo tako!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/11/2010 : 12:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Djole, mogu samo reći, skidam kapu... Čak cijeli strip, ne neko web izdanje stripa. Divim ti se kako uspješno uspijevaš humorizirati cijeli niz stripovskih klišeja (plus hack&slash) pritom upotrebljavajući svoju stripovsko/filmsku manijakalnost (eto kud vodi pretjerano čitanje svega i svačega). Ovo niže me podsjeća na hellbojevsko-B.P.R.D.-ovske Mignoline sprdancije s nazi-negativci žanrom. Petica!

Što se kuha za sljedeći story-arc?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/11/2010 : 12:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Eh, izeš serijal u kome se makar jednom ne pojave neonacisti. ;)

Druga sezona/ciklus/mega-ark - odnosno brojevi ZZCP 21-40 se bavi lovrakftoskim Velikim starcima/Drevnim starinama. Probaćemo da to odradimo uz dužno poštovanje prema Ktulhuu i ekipi... što znači da će druga sezona biti jako jako jako jako mračna. U Lovkraftovim pričama nikada nije postojala nada da će čovečanstvo uspeti da se izbori s Great Old ones, i to beznađe će se preliti i u ZZCP.

Ali ne odmah. Broj 21 je recimo više sitkom nego horor, i čemer i jad kreće tek od dvajesosmice. A onda od #32 kreće pravi mrak. A o 36 ne smem ni da mislim. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5826 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 06/11/2010 : 13:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dzeni sa rasirenim nogama, i jos na prvoj strani??? c,c,c.....
Kuda ovaj svet ide?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/11/2010 : 13:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Morao sam da se rvem s urednikom da bi to prošlo... mnogo je bre žilav za jednog vegetarijanca. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4624 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/11/2010 : 01:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
thumbs up!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/11/2010 : 11:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

thumbs up!



Up what?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29080 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2010 : 11:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Maksim je IZVRSTAN. Velika nada. Samo naprijed.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29080 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2010 : 11:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
E, da, Djole, javi kad ZAISTA završi prva sezona, pa da sjednem i pročitam sve iznova.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/11/2010 : 12:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Hehehe, ko ti kriv što veruješ Dekari. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 08/11/2010 12:45:08
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/11/2010 : 12:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Eh, izeš serijal u kome se makar jednom ne pojave neonacisti. ;)
Druga sezona/ciklus/mega-ark - odnosno brojevi ZZCP 21-40 se bavi lovrakftoskim Velikim starcima/Drevnim starinama.



Kao i onaj u kome bar jedan storyarc nije posvećem Velikim drevnim...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/11/2010 : 13:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Maksim je IZVRSTAN. Velika nada. Samo naprijed.



A tebi nije dosta što si sjebao Saru, sad hoćeš i Maksima? Komplimenti su pesticid za talenat!

mcn

PS Kojeg Maksim, jasno, nema.

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/11/2010 : 14:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kao i onaj u kome bar jedan storyarc nije posvećem Velikim drevnim...



Da, s tim što je to jako teško odraditi kako valja u serijalizovanoj fikciji. Mislim, kad se pojavi Ktulhu, to mora da bude smak sveta, inače si pljunuo na osnovnu premisu. A ako nećeš da se Ktulhu pojavljuje, bolje nemoj ni da ga spominješ.

Većina serijala se ograničava na nešto od ovoga:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/DidYouJustPunchOutCthulhu
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/LovecraftLite

Mi nećemo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22215 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/11/2010 : 18:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
cekamo na integrale
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/11/2010 : 19:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Idu odma' nakon što dočekaš Godoa. ;)

(ili kad se sveske rasprodaju, whichever comes first. Lično tipujem na Godoa )

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 09/11/2010 : 00:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Kad ce 19 i 20 da konacno sednem i procitam sve kako treba
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/11/2010 : 00:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Januar i mart, standardno. imali smo jedno vreme ideju da 17-18-19-20 idu mesečno, pa da završimo prvu sezonu do kraja godine... ali to je bilo u vreme dok je evro bio 92 dinara.

Them's the breaks, šta da se radi.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 10/11/2010 : 00:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by DeeCay

Kao i onaj u kome bar jedan storyarc nije posvećem Velikim drevnim...



Da, s tim što je to jako teško odraditi kako valja u serijalizovanoj fikciji. Mislim, kad se pojavi Ktulhu, to mora da bude smak sveta, inače si pljunuo na osnovnu premisu. A ako nećeš da se Ktulhu pojavljuje, bolje nemoj ni da ga spominješ.

Većina serijala se ograničava na nešto od ovoga:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/DidYouJustPunchOutCthulhu
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/LovecraftLite

Mi nećemo.



Zli covece, gori si od Ktulua. tvtropes se NIKADA ne linkuje, sad cu ostati zarobljen tamo do jutra...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/11/2010 : 00:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Znam, znam. ;)


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 10/11/2010 00:49:37
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 10/11/2010 : 01:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Da, upravo sam na taj xkcd aludirao ;)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/11/2010 : 18:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Stiglo u Darkwood, Alan Ford, Tardis, pa navalite. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 11/11/2010 : 21:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Stiglo u Darkwood, Alan Ford, Tardis, pa navalite. ;)



Cekamo i novogodisnjak
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/11/2010 : 19:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Neće biti Novogodišnjaka, ne mogu da stignem da ga napišem od Gea i Julija, a i Kuzmanov je već krenuo da radi "malkice" zahtevniju ZZCP #22, pa nema ko ni da ga crta.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10013 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 19/11/2010 : 23:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

... pa nema ko ni da ga crta.





Oljača ? Mikica ?



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/11/2010 : 12:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Oljača je, ako se ne varam, našao neku šljaku, tako da ništa od toga.

A zbiti Mikasa na 16-24 strana je čist SF. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000