forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Hellblazer - Napokon redom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/12/2010 : 16:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Po ovome sto sam do sad shvatio, mogu procitat swamp thing 65-75, pa zatim hellblazer 1-8, pa swamp 76, pa hellblazer 9, pa swamp 77, pa dalje svaki serijal svojim putem. E sad, ti si malo drugacije napisao, sad sam opet zbunjen?


Ne trebaš toliko oko toga razbijati glavu.

Veitchov Swamp Thing i Delanov Hellblazer mogu se bez problema čitati odvojeno.

Da, Veitch u svojim pričama koristi Johna Constantinea, ali to ne znači da se zbog toga preklapaju sa Delanovim. Osim ovih par epizoda gdje su imali taj mali nazovi-crossover.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 15/12/2010 : 16:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. BushidoNe trebaš toliko oko toga razbijati glavu.

Veitchov Swamp Thing i Delanov Hellblazer mogu se bez problema čitati odvojeno.

Da, Veitch u svojim pričama koristi Johna Constantinea, ali to ne znači da se zbog toga preklapaju sa Delanovim. Osim ovih par epizoda gdje su imali taj mali nazovi-crossover.



^ what he said. Samo ti kreni Hellblazer-a redom, prvih devet epizoda, pa potom "ubaci" ove dve epizode, naizmenichno, i imachesh prilichno celovitu prichu. Crossover je vishe bitan za rasplet ovog niza Delanovih Hellblazer epizoda (iako je, funnily enough, vecheg uticaja ostavio na Swamp Thing serijal), SPOILER poshto reshava plot-thrad o pokushajima Swampy-ja i Abby da dobiju dete.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 15/12/2010 : 22:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Rogan, thanx za popis.

Pa to me i zanima, samo sam mislio da ova 77 ide prije 10 kad su je stavili u prvi trejd.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/01/2013 : 00:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Glad
HB BP 1a,b | 70 str.
recka by bonjovi4ever

Gary Lester, ovisnik o drogi i jedan od dugogodišnjih prijatelja Johna Constantinea, tijekom svog boravka u Africi naiđe na dječaka čije tijelo je mučeno demonom koji je zatočen u njemu. Nesvjestan posljedica, Gary ga oslobodi i zatoči u boci. Kada uvidi da se ne može oduprijeti njegovom utjecaju, odluči problem prebaciti Constantineu u ruke. Nakon što ne nađe Johna kod kuće, čuvši da je u Americi, pomisli da je kod Emme te njoj pošalje paket. Jedini problem je što je Emma mrtva, a Mnemoth uskoro biva oslobođen...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2013 : 11:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije loša priča, al meni osobno u prvom trejdu ima i boljih... Tipa o onim vojnicima, ono je genijalno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
395 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 13/01/2013 : 11:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nije loša priča, al meni osobno u prvom trejdu ima i boljih... Tipa o onim vojnicima, ono je genijalno.



Da, When Johnny Comes Marching Home. I meni je ta omiljena.
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 13/01/2013 : 12:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Ponajbolja priča mi je svakako Newcastle.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 13/01/2013 : 16:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Nikako da krenem s tim serijalom,super mi se čini. Što kažete na run od Ennisa ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2013 : 16:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Definitivno najbolji, kreni lagano sa Dangerous Habits i samo naprid onda.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 13/01/2013 : 16:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Čekam da sad reprintaju pa ću onda,ennis je bog pa nit ne očekujem ništa manje.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/01/2013 : 17:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Na proljeće bi triba izać reprint, i ja isto čekam istu stvar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2013 : 18:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

...ennis je bog pa nit ne očekujem ništa manje.



Slazem se. Nisam jos citao nesto lose njegovo..

Jack the Black.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/01/2013 : 19:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Bas sam zavrsio Fear Machine od Delana. Nije mi bas nesto. Ima netko da mu se svidja?

Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 13/01/2013 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Smomo8

...ennis je bog pa nit ne očekujem ništa manje.



Slazem se. Nisam jos citao nesto lose njegovo..



Meni je Crossed onako,srednja žalost. Ništa posebno,a i pretjeruje s nasiljem.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2013 : 22:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by Smomo8

...ennis je bog pa nit ne očekujem ništa manje.



Slazem se. Nisam jos citao nesto lose njegovo..



Meni je Crossed onako,srednja žalost. Ništa posebno,a i pretjeruje s nasiljem.



E, time se ne slazem.. Meni je jako dobar. Ima pricu koja vuce. Ima likove s kojima dises. Ok, ima nasilja koje sokira, ali je sve na svom mjestu.

No, sasvim su druga prica autori koji su radili na stripu posle Ennisa. Family Values, Psychopath, Wish you were here i Badlands (Ennis je radio samo mali dio) ne prodju ni kod mene. Ogavna bizarna bljuvotina..

Jack the Black.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/01/2013 : 11:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nije loša priča, al meni osobno u prvom trejdu ima i boljih... Tipa o onim vojnicima, ono je genijalno.


Da, ali za uvod, Hunger baš kao prva priča serijala, fino uvuče čitatelja u Hellblazerov svijet...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/01/2013 : 13:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To stoji

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/04/2022 : 22:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Helblejzer 1: Pečat ljudskih beda
Helblejzer 2: Najbolja verzija sebe

(Spurijer, Kembel, Bergara)


Nisam se družio sa Konstantinom još od beloputaških dana i bože koliko mi je nedostajao, ima nešto u tome kada čovek koji je poznat po tome da ne ispušta cigarete iz ruku komentariše kakav je to suludi svet dozvolio da cigarete toliko poskupe.. E moj Konstantine ostario si, ostarili su i tvoji čitaoci, ali ti si bar dobro ostario, za ne poverovati da imamo tu sreću da dobijemo Helblejzera koji će uspeti u tome da bude prepoznatljiv starim fanovima tako što će ostati veran originalnom serijalu, ali koji takođe u isto vreme uspeva i da stvori osećaj da se čita nešto "novo" - a Spurijer je uspeo upravo u tome.

Jedan oldskul lik kao što je Konstantin sada pored cigare u rukama drži i smartfon što je slika koju nisam mislio da ću ikada videti ali svi oni atributi koji su krasili originalnog Helblejzera su i dalje ovde; pakleno / delirična / magijska / jezovnik atmosfera uz čest ton političke satire i kritikovanja Torijevaca, uostalom kakav bi to bio Helblejzer da nema kritikovanja aktuelnih / starih britanskih političara. Jedna od razlika je što se Konstantin nekada uglavnom sukobljavao sa demonima i anđelima dok se ovde uglavnom bavi mitološkim stvorenjima (sirene, jednorozi itd), ali svaka epizoda naslućuje da neko u pozadini vuče konce i samo čeka pravu priliku da istupi na pozornicu, a najbolji Helblejzer je uvek onaj kada mu je najžešći neprijatelj - on sam.

Ako moram lupiti bar jedan minus onda bi to bio Bergarov crtež na kojeg nikako nisam mogao da se naviknem i vizuelno mi uz priču mnogo bolje paše Kembelov mračniji stil.

Kakvi se sve stripovi rade danas zaista je tuga da je jedan ovako sjajan serijal zbog organizacijskih promena unutar DC-a prekinut posle samo 12 brojeva, najtužnije od svega je što iako su autori uspeli da zaokruže priču sam kraj naslućuje da je ovde bilo potencijala za više, još mnogo više..

Odličan je novi Konstantin i pohvale za izdavača i urednika za izbor naslova i držimo fige da ćemo u nekom skorijem periodu ugledati objavljivanje originalnih trkova, Helblejzer to svakako zaslužuje


................


Započeo nedavno projekat Hellblazer, umereno konzumiranje po jedna sveščica dnevno pa dokle doguram. Stigao do #19 i iskreno nisam imao pojma da se Sam Keithova verzija Sandmana pojavljivala u tako ranoj fazi Constantina.




Leptejebo koji friz Ozbiljan kandidat za najgoreg prikaza Morpheusa ikada?

Edited by - naker on 17/02/2024 21:25:56
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/04/2022 : 23:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nemoj puno spoilera, i ja krećem s Hellblazerom ispočetka čim završim Berlin za par dana Kakav ti je za sada?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/04/2022 : 23:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dao bih levu ruku da Komiko već jednom objavi Berlin jer sam propustio Fibrino izdanje :(

Original Sins sam čitao ranije u beloputaškom izdanje, i dalje veoma dobar trejd. Famozni incident u Newcastleu takođe ispunio očekivanja. Samo što nakon toga sledi previše dugačak i ne toliko zanimljiv hippie arc The Fear Machine. Crtež takođe dosta varira u kvalitetu. Za sada mi je Ennis dosta bolji pisac Constantina od Delana


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/06/2022 : 19:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



John Constantine: Hellblazer

Arogantni nadrkani pametnjaković koji je stručnjak za okultne i paranormalne stvari i koji se blefiranjem uvek izvlači iz teških situacija; eks panker u trenčkotu, strastveni pušač i ljubitelj kockanja, kako onog pravog tako i kockanja sa ljudskim životima; mag koji je rođen pod srećnom zvezdom, ali koji često čak i kada pobeđuje on u suštini gubi, njega večito proganjaju gresi i duhovi prošlosti, uvek se krećući na granici između raja i pakla, sa tipičnim ciničnim britanskim humorom i uvek jakom potrebom da kritikuje Tačerizam i konzervativce, mag koji nije imun na žensku mađiju i kome lepe devojke često prave društvo u krevetu... Kako ne voleti barabu Konstantina pitam ja vas Hellraiser, ovaj, Hellblazer je sjajan, legendaran Vertigo serijal

.............





Jamie Delano (#1–24, #28–40, #84, #250) 1988 - 1991


Delano teško da će mnogima biti najbolji scenarista koji je radio na Hellblazeru, ali bio je scenarista koji je ovom serijalu trebao kako bi mu postavio dovoljno čvrste temelje kako bi mogao samostalno da se održava. Sviđa mi se što je već od starta prisutna ta Constantinova potreba da ispravlja grehe prošlosti i da ne preza od žrtvovanja svojih saradnika ako situacija to zahteva, ova egocentričnost ga čini idealnim anti-junakom. Njegov trk je bio strašno politički obojen i on nije krio svoje "simpatije" prema gospođi Margaret. Zanimljivo da se njegov rad na ovom serijalu završio praktički u isto vreme kada je i čuvena britanska političarka napustila premijersku stolicu, koja ironija...

Beli put je objavio prvi trejd njegovog trka, Original Sins počinje ubitačno i nakon drugog čitanja i dalje je reč o veoma dobrom trejdu. Ostaje žal što Beli put nije uspeo da izgura i sledeći trejd ovog scenariste jer bi onda videli čuvenu epizodu sa incidentom u Newcastle-u koja će se spominjati praktički kroz ceo serijal. Nažalost Delano nije savršeni scenarista i njegov trk će imati uspone i padove, ono što mi se uopšte nije svidelo je hippie arc The Fear Machine koji je bio previše dugačak, nezanimljiv, ambiciozan, i iskreno ne toliko dobro napisan pa da vredi čitanja i utrošenog vremena. Mogu da razumem zašto bi neko odustao od daljeg praćenja Hellblazera nakon pokušaja čitanja ovog mučnog dela. Jedino što imam pozitivno da kažem o ovom delu je poslednji broj, ali premalo i prekasno Delano.

Pored Original Sins, vrhunac Delanovog trka je arc The Family Man - drastičan boljitak u odnosu na prethodnu celinu, jer Constantine se uglavno bije sa demonima i ostalim žiteljima pakla, ali bogami ovde će se pomučiti da izađe na kraj sa serijskim ubicom od krvi i mesa koji targetira porodice svojih žrtava. Ne samo što je ovo prijatno osveženje u odnosu na uobičajeno bavljenje magijom i okultnim, već kao što i samo ime kaže ovde će se saznati nešto više i o samoj porodici i poreklu DžonKona.

Što se tiče vizuelnog dela, na serijalu se smenjuje veliki broj različitih crtača, čija umeća znaju drastično da variraju. Sean Phillips je na mene ostavio najjači utisak, ali generalno govoreći pravi vizuelni identitet DžonKona će se definisati tek u Ennisovom trku.

Postoji i jedan Annual, u kojem Constantine ostavlja trag u mitu o Arturu i Merlinu, iznenađujuće dobar godišnjak za fanove old school fantazija.

Dodao bih još jednu stvar, zameram Delanu i što nikada nije preciznije definisao seksualnu orijentaciju Konstantina, na par mesta je ostavljao sitne nagoveštaje koji sugerišu koliko je Džon liberalnih shvatanja i nekada previše energično brani prava homoseksualaca, pa su kasniji autori ovo iskoristili da ga pretvore u diskutabilno najpoznatijeg biseksualca sveta stripa. Sam Delano je u jednom intervjuu izjavio da kada je pisao Hellblazera nije uopšte razmišljao o tome da li Džon treba više da voli muški ili ženski pol. Meni je sve to bezveze, ali to je svet u kojem živimo i tu nema pomoći.

Sve u svemu, i scenartistički i crtački Hellblazer na čelu sa Delanom im uspone i padove. Ono što njemu najmanje ide u prilog je činjenica da ga je na serijalu zamenio Ennis, nakon što ste čitali Delana i pređete na Ennisa stiče se utisak kao da čitate neki drugi serijal koliko to bolje izgleda kada ludi irac preuzme pisanje. Po meni, pravi Constantine počinje sa Ennisom. A što se tiče Delana, Original Sins i The Family Man priče su priče po kojima će se pamtiti njegova tezga na Hellblazeru

Kad već spominjem Ennisa, kada sam čitao Preachera stekao sam utisak da samo ludom ircu mogu pasti na pamet pojedine boleštine, ali sad nakon što sam iščitao Delanov trk, deluje da je Ennis inspiraciju pronašao u Hellblazeru i Delanu



Edited by - naker on 10/06/2022 19:51:52
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 10/06/2022 : 20:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Lep osvrt... Ako nisi overio, velika preporuka i za "bočne" Delanove HB projekte, The Horrorist, Bad Blood i Pandemonium. A tu je i HB #84, simpa bizarna standalone pričica koja delom otkriva zašto Čez oseća toliki dug prema Džonu.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/06/2022 : 21:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Iščitavam serijal hronološki pa ću #84 kada dođe na red, a iskreno potpuno sam smetnuo sa uma da je Delano pisao i van glavnog serijala. Overiće se, tnx
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/06/2022 : 07:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Horrorist je ona priča sa Lloydom na kraju drugog TPB-a "The Devil you know". Mislim da si morao da je procitas ako citas one nove trejdove
Fantastična, mučna priča.

Ja sam trenutno na pola tog trećeg trejda koji spominješ. Lagano gustam epizodu po epizodu dnevno i za sada nisam imao nekih loših momenata

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 11/06/2022 08:25:13
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 11/06/2022 : 09:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nemam keša za Hellblazera na papiru nažalost, samo online. Dok se ne pojavi neko domaće izdanje naravno
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000