forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Hellblazer - Napokon redom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/06/2022 : 19:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Smara ta vladavina kraljevstvom snova, dođe čoveku nekada da uzme predah i provoza se taksijem





U Hellblazeru baš vole ubacivati Morpheusov cameo
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2022 : 20:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Hellblazer specijali - Delano


The Horrorist - Palom Anđelu je dosadilo da gleda svu bedu, nasilje i siromaštvo Afrike i odlučuje da patnju prenese na teritoriju Amerike.. Constantine će ovde biti izazvan i poslovno i privatno jer anđeo je ženskog roda, a DžonKon retko odbija čari ženskog tela... Ali glavni adut ovog miniserijala su sjajne, ali sjajne ilustracije Davida Lloyda. I crtački i scenaristički odlična priča.

Bad Blood - Priča je smeštena u budućnosti gde se ostareli Constantine meša u posla Britanske krune jer ona je ostala bez pravog naslednika i sve nade polaže u vanbračno dete poznate glumice koja u sebi nosi mešanu krv britanskog i indijskog porekla.. Ne mogu reći da je priča bog zna kako dobra, ali nažalost ovaj miniserijal prati užasan crtež Philipa Bonda. Totalni promašaj, ne gubite vreme na ovo.

Pandemonium - Ko o čemu, Delano o politici. Američko petljanje po Bliskom istoku ne može proći bez posledica jer stari bogovi su žedni krvi.. Podeljeni utisci su mi oko ovoga, pokeraška partija pri kraju stripa mi je bila super, ali overall očekivao sam više. Jock-ov crtež uvek može proći, mada kao da je i to moglo bolje. Njeh.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/08/2022 : 20:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Jedan od glavnih protagonista u Hellblazeru #116 & 117 je Slobodan iz Srbije. I naravno da je pijanac, nasilan i biva zaposednut
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/09/2022 : 18:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Garth Ennis (#41–50, #52–83, #129–133) 1991-1995


Najveći problem sa Delanovim trkom na Hellblazeru je što ga je zamenio Ennis i šta drugo da vam kažem sem, lako se čovek navikne na bolje. Cenim da su mnogi čitali beloputaški trejd Opasne navike i da su iz prve ruke videli da je Ennis sjajan scenarista. Ennis piše strašno pitko, zanimljivo, oštro, bez dlake na jeziku, dijalozi rasturaju, dok mu je karakterizacija vrhunska jer deluje kao da su likovi "živi" pa nam je stalo do njih i zanima nas kakva sudbina će ih zadesiti. Opasne navike su zaista sjajan trejd i diskutabilno najbolji deo celog trka, iako po meni cela Ennisova tezga na Hellblazeru je na veoma visokom nivou.

Ennisov trk karakteriše igra sa visokim ulozima i Constantina će sučeljavati sa Prvim od Palima, anđelima, demonima itd., a i nastaviće Delanovu ideju da Constantine bude politički obojen strip pa će biti umešan i u borbi za britansku krunu. Takođe, Ennis će od Chasa koji je kod Delana bio skoro pa nebitan sporedni lik koji je vršio ulogu Johnovog vozača, uzdići na nekoga ko je skoro pa ravnopravan sa Constantinom. Često će biti zajedno, diskutovati, spasavaće jedan drugoga, u suštini imaće jedan čvrst odnos koji nije strogo poslovni, već nadasve prijateljski.

Imam samo jednu malu zamerku na to šta je Ennis uradio sa Hellblazerom, a to je što je od Constantina napravio mačo lika. John je kod Ennisa strašno zajeban i nervozan lik koji ne trpi sranja i svakome će odbrusiti, a po meni DžonKon nije takav tip lika. Opet, nije ovo toliko velika kritika jer sve ovo navedeno će kod Azzarella biti podignuto na još jedan viši nivo pa zamerka nije velika. A ono što je kontradiktorno kod Ennisa je što na svu tu količinu testosterona ubaci sjajan ženski lik, Kit će se u njegovom trku pojaviti kao prva trajnija Constantinova saputnica koja neće trpeti njegova sranja i koja će se pojavljivati praktično tokom celog trka. Vrh je Kit


Hellblazer vs. Preacher



Dok sam čitao Preachera mislio sam da je ovo originalno delo i da samo ludi irac može smisliti ovako nešto, ali sad kad sam iščitao Hellblazera shvatam da je Ennis pozajmio sam od sebe jer između Preachera i Ennisovog Hellblazera se mogu povući brojne paralele. Opet se u centru dešavanja nalazi zabranjena ljubav između anđela i demona, slika levo je iz Preachera, a desno iz Hellblazera. Opet imamo ljubavni trougao između tri lika, dva muškarca i jedne žene, jer u troje je uvek gužva. Ima par razlika naravno, ali suština je veoma slična. Mislim da je Ennisov rad na Hellblazeru bio edukativan na njega i da je naučio dosta toga što mu je pomoglo da "pozajmi" sopstvene ideje i od njih napravi nešto originalno, nešto svoje. Ennisov Preacher je rođen u Hellblazeru

Što se crteža tiče, većinu brojeva su crtali Simpson i Dillon, pogotovo je potonji bitan jer je konačno uspeo da definiše i standardizuje Constantinov lik pa je John dobio svoj prepoznatljiv izgled.

Mala zanimljivost: Ennis je scenarista koji je poznat po psovkama i oštrim dijalozima, ali dok je trajala njegova tezga na Hellblazeru cenzura je bila česta pojava u stripu i moram priznati da mi je bilo čudno čitati njegovog Hellblazera jer umesto uobičajenog "fucking" imamo "frigging" po nekoliko puta u praktički svakom broju. Friggin' cenzura

Pored glavnog trka, Ennis takođe potpisuje i dva specijala: Hellblazer: Special (religija, crkva, sveštenik, demon, đavo, Constantine - nije loše) i Heartland, ako vam se svidela Kit kao lik onda slobodno bacite pogled na ovaj specijal jer prati njen povratak kući u Irsku dok su ona i John bili na hiatusu. Constantine se ne pojavljuje u ovom specijalu. Ali da se ne lažemo, Ennis je radio ovaj specijal samo zbog toga da bi zadovoljio svoj fetiš da piše dijaloge na irskom

Sve u svemu, kome su se svidele Opasne navike obavezno da iščita ceo njegov trk jer Ennis je rasturio sa Hellblazerom. Još me puno toga čeka do kraja, ali slutim da će mi Ennisov trk biti možda i najdraži trk na Hellblazeru. Ali videćemo, sledeći na meniju - Jenkins

Edited by - naker on 10/09/2022 18:38:50
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/09/2022 : 19:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Paul Jenkins (#89–128) 1995 - 1999

Jenkinsova tezga na Hellblazeru nekako prolazi nezapaženo jer je uglavljen između strip velikana kao što su Ennis, Ellis & Azzarello. Zanimljiv autor jer mu je rad na Hellbazeru bio prvi scenaristički posao nakon što je odlučio da više ne želi da bude urednik. Čitajući njegovog Hellbazera nisam stekao utisak da je reč o autoru kome je ovo prvi strip koji je ikada napisao, ali falilo je ovde nešto više što bi njegov trk učinilo značajnijim.

Njegov trk je na početku karakterisalo raščišćavanje nerazjašnjenih računa koje su ostavili prethodni pisci. Jenkins se vraća sad već čuvenom incidentu u Newcastlu gde je Constantine zajebao sve što je moglo da se zajebe i u ovih nekoliko poglavlja Jenkins ponovo u priču vraća nesrećnu devojčicu Astru i Prvog među Palima. Jenkins nastavlja da se drži Pakla i vodi DžonKona u posetu njegovom ocu, ovo je u suštini bio vrhunac njegovog rada na Hellbazeru što se mene tiče. Što je njegov trk duže trajao to je po meni opadao u kvalitetu i iskreno da ovde kao crtač nije bio potpisan Sean Phillips mislim da ovaj trk ne bih dovršio do kraja. Jedino bih pohvalio jubilarni broj povodom desetogodišnjice izlaska Hellblazera i ovde će imati cameo brojni ne samo likovi već i autori koji su se prethodno pojavljivali u serijalu. Očekivano se ovde probija četvrti zid i DžonKon se direktno obraća publici, po meni je Jenkins odradio super posao sa ovim malim specijalnim brojem.

Najveća razlika Jenkinsovog pisanja u odnosu na ostale pisce je u tome što je on Johna provukao kroz Pakao i sukobio sa sopstvenim demonima kada bi postao bolja osoba. Jenkinsov trk mi je najoptimističniji po osnovu toga kakav je Constantine zapravo po prirodi. Jenkins od DžonKona pravi dobru osobu koja je sposobna za empatiju i saosećanje prema drugima. Ja lično preferiram malo mračniji pristup liku i delu Constantina.

Ne mogu reći da je Jenkinsova tezga na Constantinu loša, ali nekako nije uspela da mi ostavi neki trajniji utisak da bih imao želeo da se ovome vratim.

Vreme je za Ellisa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 21/09/2022 : 20:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pa, to neće dugo trajati

Nemoj izostaviti Shoot.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/09/2022 : 22:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uf, nisam ni znao da je DC naknadno objavio tu priču. Hvala za info, overiće se
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 02/10/2022 : 09:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Pomagajte ljudi!

Pitanje za sve koji su čitali Delanov trk na Helblejzeru.

Pročitao sam prvi trejd Belog puta, Prvobitni gresi (epizode 1-8).
Uzeo sam iz biblioteke i Opasne navike, ali vidim da su to kasnije priče koje je pisao Ennis, tako da ću čitati i to uskoro. Kupio sam nedavno Od naprava svojih, i to će doći na red.

Ono što mene zanima je: u kom se broju završava Delanova priča sa Zed / Krstašima vaskrsnuća / Armijom prokletih?? koja se upravo zahuktala na kraju prvog trejda.

Do kog broja mi preporučujete da nastavim sa Delanom? Glupo mi da prekinem priču ''na pola'' posle Prvobitnih greha i pređem na Opasne navike, a opet ako je Delanov story arc predug, ne guli mi se još tridesetak svezaka na engleskom...
Šta činiti?

(U jednoj od recenzija na sajtu piše da je epizoda #11 važna jer govori o događajima u Njukaslu, tako da bih tu priču svakako pročitao.)



Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2022 : 09:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dug je Delanov run, ja sam odustao... Nije mi se dalo, ovo nakon Original Sinsa mi je bilo jako dosadno i nisam imao volje probijati se kroz to. Možda nekom drugom prilikom. A sad, do kojeg broja se preporuča... Ne znam, vidi Nakerovi osvrti su dobra vodilja, mada ima spoilera u njima pa pazi. Sve ovisi oće li ti lijepo sjesti njegov run ili ne.
Uglavnom, mislim da ti ta priča završava sveskom broj 12, pa onda kreće nova The Fear Machine.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/10/2022 : 14:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Jocko, iščitaj #1-13, jer od #14 kreće The Fear Machine, a u to se treba upuštati samo ako si najveći posvećenik.

Pored Prvobitnih greha najbolje što je Delano uradio je The Family Man #24-30, od mene preporuka za ovo jer ne samo da je priča bitna za Hellblazer kanon, već je ovo jedna od retkih situacija gde možemo da vidimo Konstantina van okultnog i natprirodnog okruženja jer mu na megdan izađe čovek od krvi i mesa.

Nadam se da pomaže!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2022 : 15:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ček, trinaestica je ona priča s plažom ako se dobro sjećam? Ubila me u pojam, predosadno

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/10/2022 : 17:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne bih dosadnom nazvao epizodicu gde John ima noćnu moru da mu se kao dete rodi dvoglava foka. Mislim da su autori konzumirali neke droge dok su pisali scenario za ovu epizodu :) A pošto je Constantine blisko povezan sa Sandman univerzumom ovo te tera na razmišljanje da li je san slučajnost ili ga je možda izazvao Morpheus, ili se san desio dok je Dream bio zarobljen. Takođe, epizoda je dobro ostarila zbog ekološke svesnosti jer toliko smo zagadili ovu planetu da ne fali mnogo pa da nam se umesto dece počnu rađati dvoglave foke
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 03/10/2022 : 10:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala na pomoći momci!

Dobro je, nema još puno.
The Family Man ću onda takođe uzeti u obzir.

Sad video na tvojoj temi Paka, komentar kako one dve epizode Swamp Thinga (76 i 77) i ne moraju da se pročitaju, jer su prepričane u Helblejzerovoj svesci #10. Dakle mogu da preskočim to.


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/10/2022 : 17:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne bih dosadnom nazvao epizodicu gde John ima noćnu moru da mu se kao dete rodi dvoglava foka. Mislim da su autori konzumirali neke droge dok su pisali scenario za ovu epizodu :) A pošto je Constantine blisko povezan sa Sandman univerzumom ovo te tera na razmišljanje da li je san slučajnost ili ga je možda izazvao Morpheus, ili se san desio dok je Dream bio zarobljen. Takođe, epizoda je dobro ostarila zbog ekološke svesnosti jer toliko smo zagadili ovu planetu da ne fali mnogo pa da nam se umesto dece počnu rađati dvoglave foke


Za vreme zarobljenistva. Mislim da bese prikazano tek u trecoj ili cetvrtoj knjizi momenat kada je spomenuo da ga NC kosmari vise ne muce.

Edit: zna Delano da smara, ali, kao neki los a pametan sagovornik, trazi malo strpljenja kako bi ti njegovo blebetanje dotaklo zicu.

Ali ovde cu se sloziti sa Nakerom. Ova je jedna od zanimljivijih. Tesko da moze da bude dosadno ovolika kolicina brutalnog apsurda i satire

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 03/10/2022 17:26:23
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/10/2022 : 15:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Warren Ellis (#134-143) 1999-2000

Nakon već prvog pročitanog broja bukvalno sam zaboravio na Jenkinsa, jer Ellis nije gubio vreme i već u samom startu svog nažalost prekratkog angažmana na Hellblazeru Constantina dovodi u situaciju da je primoran da razotkrije misteriju nasilnog ubistva njegove bivše devojke, gde će linija između profesije i privatnog života postati jedva vidljiva.. Ellisov trk karakteriše vraćanje korenima jer John će ponovo češće bivstvovati u horor i okultnom okruženju negoli u magijskom kao kod ranijih pisaca. Ellis je autor koji čita knjige pre nego što počne da piše i on Londonu daje centralnu ulogu i inspiraciju vuče iz mitologije tog grada i hvale vredno je koliko se Ellis posvetio poslu i istraživao na ovu temu. Kao da sve ovo već navedeno nije dovoljno, Ellis je takođe zaslužan što je u Hellblazer vratio neke davno zaboravljene likove, takođe je stvorio i nove koji će imati skoro pa redovnu minutažu tokom veka trajanja ovog serijala... Sve ovo navedeno posebno dobija na težini u činjenici da je Ellis ovo ostvario u samo 9 brojeva, šta bi bilo da je njegov angažman potrajao duže?

Ellisova tezga na Hellblazeru se neslavno završila nakon što je DC odbio da objavi kontraverzni broj gde se autor dotakao nasilja vatrenim oružjem koji su počinili deca u američkim školama, jer su procenili da javnost ne bi pozitivno reagovala na ovu škakljivu temu. Taj famozni broj ima samo 20tak stranica i nakon što sam ga iščitao iskreno ne smatram ga toliko kontraverznim da se ne objavi. Hellblazer je serijal u kojem se mogu naći i kontraverznije stvari od ovoga.. Pobogu, pričamo o serijalu gde likovi u zatvoru siluju zatvorenika jer misle da je žena, gde Constantine kao biseksualac ljubi drugog muškarca, i gde lik siluje leš kera jer je na nekom otkačenom tripu.. Sve ovo je prošlo cenzuru, a Shoot nije mogao? Njeh. Sve u svemu, DC je rekao ne i Ellis je rekao ne nastavku rada na Hellblazeru. Koga zanima ovu kratku priču može pročitati u Vertigo Resurrected trejdu koji sakuplja nekoliko kratkih priča. Pored Shoot, vredne spomena su New Toys, Morrisonova priča gde je napravio alegoriju između ratnog oružanja i igrački za decu, kao i Diagnosis koju je crtao pokojni Tim Sale.

Zajedno sa Alanom Moorom, koji je stvorio lik Constantina, a nikada nije pisao na njegovom sopstvenom serijalu, Ellis spada u onu ŠBBKBB kategoriju jer nažalost njegov rad na Hellblazeru se prerano završio, a obećavao je toliko mnogo toga. Šteta!





A nakon kontraverznog Ellisa, dolazi još kontraverzniji Azzarello
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/10/2022 : 15:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sa Shoot nije toliki problem u samoj temi, već u tajmingu objavljivanja. Ako se dobro sjećam (istraživao sam nedavno kad sam čitao taj broj), pucnjava u školi u Columbineu se dogodila taman nešto mrvicu prije nego što je ova priča trebala izaći te je zbog toga uredništvo odlučilo ne objaviti je. Osobno smatram da je tu Ellis bio u pravu, al šta je tu je. Nije to prvi put da se u SAD-u nešto odgađalo/otkazivalo zbog pucnjava po školama... Mislim da su nešto godina kasnije i jednog Nolanovog Batmana odgodili iz istog razloga, a vjerojatno ima još primjera.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/10/2022 : 15:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Hellblazer je serijal u kojem se mogu naći i kontraverznije stvari od ovoga.. Pobogu, pričamo o serijalu gde likovi u zatvoru siluju zatvorenika jer misle da je žena, gde Constantine kao biseksualac ljubi drugog muškarca, i gde lik siluje leš kera jer je na nekom otkačenom tripu..


Zašto je podebljano kontroverzno?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/10/2022 : 15:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mislim da sa Shoot nije toliki problem u samoj temi, već u tajmingu objavljivanja. Ako se dobro sjećam (istraživao sam nedavno kad sam čitao taj broj), pucnjava u školi u Columbineu se dogodila taman nešto mrvicu prije nego što je ova priča trebala izaći te je zbog toga uredništvo odlučilo ne objaviti je.


Da, tako je.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/10/2022 : 17:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Masakr u Kolumbajnu se desio u aprilu 1999god. tako da slažem se da je tu veći problem bio nesrećan tajming negoli zadata tema.

@Bushido; Nije u skladu sa likom, sa kontekstom radnje, deluje da je ubačeno na silu radi nečije agende. Što je najgore, prvi pisac koji je u Hellblazeru naglasio da je Constantine u prošlosti imao dečka, John Smith, bio gostujući pisac koji je napisao samo jedan jedini broj tokom celog serijala.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/10/2022 : 23:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

@Bushido; Nije u skladu sa likom, sa kontekstom radnje, deluje da je ubačeno na silu radi nečije agende. Što je najgore, prvi pisac koji je u Hellblazeru naglasio da je Constantine u prošlosti imao dečka, John Smith, bio gostujući pisac koji je napisao samo jedan jedini broj tokom celog serijala.


Svi su likovi nečija agenda. Da li bi išta bilo drukčije da je Alan Moore otpočetka prikazao Constantinea kao biseksualca? Kako god, od Johna Smitha do danas Constantine je bio u vezama s muškarcima i ženama.

Ali moram istaknuti jedan detalj: nije li bizarno da konsenzualan odnos dvoje odraslih ljudi stavljamo u istu ravan sa silovanjima i ubojstvima djece? I to samo zato što se radi o osobama istog spola?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/10/2022 : 11:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nakerov način razmišljanja:

"Prikazali su poljubac dva muškarca, a nisu dozvolili epizodu koja bi potencijalno samo mogla da dovede da neko oponaša pucnjavu iz stripa i pobije stvarne ljude-decu. Stvarno svašta..."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/10/2022 : 12:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A da i negovorimo da je Fibra neodgovorno objavila Bombu nakon koje bi neko mogao uzet atomsku bombu i pobit 100 000 ljudi
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/10/2022 : 13:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kod odgovornih, stvar je procene, u datom momentu.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/10/2022 : 14:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Navedeni slučajevi u tekstu nisu poređani zato što su slični ili imaju istu težinu, već su samo primeri šta se sve desi u serijalu. Da li će nešto i u kojoj meri biti kontraverzno ne zavisi toliko od teme koliko od reakcije javnosti

@Alex; Objavljivanje Shoot-a ne bi dovelo do porasta nasilja, kao što ni svi filmovi/serije/stripovi/igrice krcate nasiljem ne utiču na porast nasilja i zabrana čitanja/gledanja ovakvih stvari neće magično učiniti da pucnjave po školama prestanu, već je problem mnogo dublje prirode. Ellis upravo o tome govori u ovom broju

@Bušido; Da je Alan Moore kao kreator lika Constantina odmah u startu prikazao kao biseksualca ne bi se imalo šta zameriti jer autor ima pravo da stvara likove po svojoj želji ili želji izdavača. Ali ostaje pitanje da li je otkrivanje seksualne orijentacije Constantina bio neophodan čin i da li je on doveo do toga da on postane bolji lik i Hellblazer bolji serijal :/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6853 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/10/2022 : 14:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker



@Alex; Objavljivanje Shoot-a ne bi dovelo do porasta nasilja, kao što ni svi filmovi/serije/stripovi/igrice krcate nasiljem ne utiču na porast nasilja i zabrana čitanja/gledanja ovakvih stvari neće magično učiniti da pucnjave po školama prestanu, već je problem mnogo dublje prirode. Ellis upravo o tome govori u ovom broju



Uglavnom ne utiču. Ali bi, kad je atmosfera u društvu takva i kad razni ludaci kopiraju jedni druge, moglo da posluži nekom kao izgovor da se pozove na epizodu stripa, kao inspiraciju za ideju.

A onda, izdavač bi mogao da ima veliku štetu, odijum dela javnosti, bojkot, pad prodaje itd.

Tako da ne moraju da misle samo na odgovornost spram hipotetičkog zločina, nego i prema sebi, svom biznisu, kompaniji koja ih plaća i kojoj ne žele da naude.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000