forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Neobjavljene table - Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 210

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/04/2017 : 14:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by velka031

Zaboravio si po meni najboljeg NEferrijevca - Della Monicu.




Sudeći po najnovijem "Vampiru", sve je gori.



Vidjet čemo, pod dojmom sam "Antarktika", a to je vau.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 22/04/2017 : 18:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Zaboravio si po meni najboljeg NEferrijevca - Della Monicu.
I Barisona, s tim da nisam siguran da li on uopće spada u Zagorove crtače.





Ne možeš svih da se setiš, a ima ih dosta van Ferijevog stila, sem par crtača.
Monika do sada odličan - mene je vratio čitanju Zagora i stripova uopšte.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/04/2017 : 19:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote


POPIS PRIČA U PRIPREMI JE OVDJE
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 22/04/2017 : 19:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Rauch/Della Monica - Transilvanija (Europska odiseja)


quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by King Warrior

Pitam se samo ko ce ovo crtati:
Boselli/................. - London (prva priča europske odiseje)

Tradicinalno su to bili Andreucci i Rubini.
Pored njih dvojice sada je u igri i Piccinelli.




Ne verujem da će Pićineli crtati Zagorove epizode....
Što se tiče ovih nepoznanica - njih bi podelio ovako:
"London" - Venturi (a može i Dela Monika, ako ima vremena)
"Transilvanija" - Dela Monika (to će verovatno i biti)
"Samarkand" - Prisko

Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 23/04/2017 : 08:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw





Posrnuli Zagor sa veeeeelikom...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/04/2017 : 22:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da će Rauch imati glavnu riječ u europskoj odiseji, Bosellija zasad nema na vidiku.
To ajde nekako... ali ovo je KATASTROFA - dali su Venturiju da crta prvu priču u Londonu!
quote:
Rauch/Venturi - London (prva priča europske odiseje)
Rauch/Della Monica - Transilvanija (Europska odiseja)
Burattini/Prisco - Samarcanda (Europska odiseja)

Jedina pozitiva je što smo saznali Priscovu sljedeću priču, pa i sama činjenica da je još uvijek u Zagor staffu je dobra.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 25/04/2017 : 22:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Izgleda da će Rauch imati glavnu riječ u europskoj odiseji, Bosellija zasad nema na vidiku.
To ajde nekako... ali ovo je KATASTROFA - dali su Venturiju da crta prvu priču u Londonu!
quote:
Rauch/Venturi - London (prva priča europske odiseje)
Rauch/Della Monica - Transilvanija (Europska odiseja)
Burattini/Prisco - Samarcanda (Europska odiseja)

Jedina pozitiva je što smo saznali Priscovu sljedeću priču, pa i sama činjenica da je još uvijek u Zagor staffu je dobra.




To nešto na moj račun
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Što se tiče ovih nepoznanica - njih bi podelio ovako:
"London" - Venturi (a može i Dela Monika, ako ima vremena)
"Transilvanija" - Dela Monika (to će verovatno i biti)
"Samarkand" - Prisko






ili je odistinski?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/04/2017 : 22:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kontraste mogao bi ti meni sutra uplatiti lutriju!

Da, ovo su najnovije glasine iz talijanskog tabora.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 25/04/2017 : 22:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kontraste mogao bi ti meni sutra uplatiti lutriju!

Da, ovo su najnovije glasine iz talijanskog tabora.




Nažalost - nemam sreće u kocki.

A što se tiče crtača ovih epizoda - malo logika, malo želje.
Prvo, Transilvanija - to je završna priča o Vampiru i ko bi je crtao, osim Dela Monike?
Dakle - lako.
Drugo, Samarkand.
Prisko je (meni) bio odličan u Kuskou, pa mi je delovalo logično da jedan takav crtač radi i sličnu priču (legendarni grad).
Ostaje London.
Obzirom da je Venturi (meni) delovao kao najbolji crtač za gradske teme (ima solidno detaljan crtež, a i Zagor mu liči na Zagora, za razliku od drugog protivkandidata - Manđantinija) - to mi je on bio prvi pik.
Bizi bi bio još bolji, ali on je spor, a ta priče će možda imati i tri nastavka.
( a i - trenutno je bizi).

Edited by - Kontrast 2 on 25/04/2017 22:16:26
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/04/2017 : 22:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Della Monica i Prisco su jako dobar izbor, ali taj Venturi je karikaturista, s njegovim crtežom se teško mogu uživiti u priču.
Što se tiče scenarija, Boselli je prezaposlen pa je londonsku priču prepustio Rauchu.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 25/04/2017 : 22:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Treba sačekati - pa videti.
Koga bi ti voleo na toj priči?



A što se tiče Rauha - meni trenutno najbolji Zagorov scenarista.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/04/2017 : 22:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi izbor bi bio Prisco ali pošto je on dobio prilično zanimljivu priču i lokaciju u odiseji, neću se previše buniti.
Poslije njega, naravno pričamo o crtačima koji su trenutno u staffu, najradije bi Fabrizia Russa, Bisi je također dobar, ne bi imao ništa protiv Kerca ali jedino ako bi se 100% stavio u priču, Laurenti iz 1994. godine ne bi bio loš itd.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2017 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
eva epizoda u Londonu, tamo se nalazi ono drustvo ciji je clan Dekster Grin (pocetak Maelstroma), verovatno ce se povezati to sa Rihterom, a onda tome dodati i Drugde.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 25/04/2017 : 22:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Moj prvi izbor bi bio Prisco ali pošto je on dobio prilično zanimljivu priču i lokaciju u odiseji, neću se previše buniti.
Poslije njega, naravno pričamo o crtačima koji su trenutno u staffu, najradije bi Fabrizia Russa, Bisi je također dobar, ne bi imao ništa protiv Kerca ali jedino ako bi se 100% stavio u priču, Laurenti iz 1994. godine ne bi bio loš itd.




Rusoa još nisam imao prilike da čitam.
Baneta takodje - deluje mi prilično dobar, ali, što ti napisa - da se ne zeza previše.
Laurenti - ima samo ovaj iz 2017.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2017 : 23:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

eva epizoda u Londonu, tamo se nalazi ono drustvo ciji je clan Dekster Grin (pocetak Maelstroma), verovatno ce se povezati to sa Rihterom, a onda tome dodati i Drugde.



Da, drustvo globtrotersa ako se dobro secam. Imace i ova odiseja sigurno veze sa Atlantidom i bazom Drugde, a i neka meni ne smeta. Nisam jos uvek procitao Antarktik tako da ne znam u kom smeru moze da ide, ali dobro.

Samo su po meni izuzetno lose vesti:
1)duzina Evropske odiseje, samo 3 epizode, premalo za toliki put koji ce biti prevaljen i s obzirom na bezbroj tema, prica, misterija, legendi, stvorenja, politickih desavanja koji se mogu iskoristiti. Ali mozda i bolje ovako nego da imamo prerazvucenu i ne preterano kvalitetnu Juznoamericku odiseju, a opet Africka odiseja je bila po mom misljenju takodje prekratka ali vrlo efektna i kvalitetna!
Izgleda da se kontinuirani kvalitet kakav je bio za vreme Severnoamericke odiseje nece nikada vise ponoviti za vreme neke druge odiseje. Africka je bila najbliza tome.

2) Rauch preuzima Bosselijevo mesto. Koliko god se Bosseli izlizao i istrosio, opet je po mom misljenju mnogo bolji scenarista pogotovo za ovakve krupne price od Raucha koji me do sada ni jednom nije odusevio. Ni u 600. broju koji su toliko ljudi nahvalili.

3) Venturi kao crtac Londonske epizode. E ovo je katastrofalan potez. Kad vec ne moze Della Monica posto radi na Transilvaniji, a ni Prisco posto je takodje zauzet, morali su da pronadju nekog drugog kvalitetnijeg crtaca sa manje karikaturalnim stilom. Pre bih uzeo i Lauretnija i Chiarollu nego Venturija. Naravno najbolje bi bilo kada bi to odradio Rubini ili Andreucci, ali posto oni nisu u staffu(sto je apsurdno po meni) onda ili Bisi ili Ruso ili Nuccio, a kao sto rekoh gore ne bih se bunio ni protiv Laurentija.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 26/04/2017 : 00:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

ne bi imao ništa protiv Kerca ali jedino ako bi se 100% stavio u priču.



Ako se na Zagoru nije upregao 100%, koliko se onda upregao na trećem tomu Front Lines-a za francuski Delcourt, koji je lošiji od garija Zagora mu Te Neja, Irca, srećom što nije, na ćaleta dileja, al je ipak bubuleja?

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/04/2017 : 00:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Moj prvi izbor bi bio Prisco ali pošto je on dobio prilično zanimljivu priču i lokaciju u odiseji, neću se previše buniti.
Poslije njega, naravno pričamo o crtačima koji su trenutno u staffu, najradije bi Fabrizia Russa, Bisi je također dobar, ne bi imao ništa protiv Kerca ali jedino ako bi se 100% stavio u priču, Laurenti iz 1994. godine ne bi bio loš itd.


Uh, Russo bi bio savrsen za London! Kako je samo rasturio onu kratku Filadelfijsku pricu! I Bane bi bio super! Ali izgleda da nismo mi te srece.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/04/2017 : 01:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
1)duzina Evropske odiseje, samo 3 epizode, premalo za toliki put koji ce biti prevaljen i s obzirom na bezbroj tema, prica, misterija, legendi, stvorenja, politickih desavanja koji se mogu iskoristiti.

Ovo je još uvijek rana faza planiranja, sigurno će biti još priča u odiseji.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 26/04/2017 : 20:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Samo su po meni izuzetno lose vesti:
1)duzina Evropske odiseje, samo 3 epizode, premalo za toliki put koji ce biti prevaljen i s obzirom na bezbroj tema, prica, misterija, legendi, stvorenja, politickih desavanja koji se mogu iskoristiti. Ali mozda i bolje ovako nego da imamo prerazvucenu i ne preterano kvalitetnu Juznoamericku odiseju,



Slažem se.
Mada - postoji mogućnost da će ih biti i više.


quote:
Originally posted by going going

2) Rauch preuzima Bosselijevo mesto. Koliko god se Bosseli izlizao i istrosio, opet je po mom misljenju mnogo bolji scenarista pogotovo za ovakve krupne price od Raucha koji me do sada ni jednom nije odusevio. Ni u 600. broju koji su toliko ljudi nahvalili.



Pa to je kraćušna pričica.
Meni je Rauh barem rame uz rame sa Bozom.

quote:
Originally posted by going going

3) Venturi kao crtac Londonske epizode. E ovo je katastrofalan potez. Kad vec ne moze Della Monica posto radi na Transilvaniji, a ni Prisco posto je takodje zauzet, morali su da pronadju nekog drugog kvalitetnijeg crtaca sa manje karikaturalnim stilom. Pre bih uzeo i Lauretnija i Chiarollu nego Venturija. Naravno najbolje bi bilo kada bi to odradio Rubini ili Andreucci, ali posto oni nisu u staffu(sto je apsurdno po meni) onda ili Bisi ili Ruso ili Nuccio, a kao sto rekoh gore ne bih se bunio ni protiv Laurentija.




Bizi - prespor za priču takve dužine i već zauzet glupim kolorcem (drugim po redu)
Nučo - još sporiji, i on zauzet glupim kolorcem.
Ruso - ?
Ne znam kakav je, a već ima naručenu priču Nova nada.



I sam bih voleo da Bizi i Nučo dobiju neke duže, trodelne ili četvorodelne priče, pa kad god ih završe - imaćemo dve odlično nacrtane sage.
Ovako, troše ih na ove glupe (jedan te isti zaplet) kolorce.

Edited by - Kontrast 2 on 26/04/2017 20:09:29
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2272 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 26/04/2017 : 20:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ovo je još uvijek rana faza planiranja, sigurno će biti još priča u odiseji.





E, ako to kaže Big Bos, onda to već uliva nadu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2017 : 09:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Slazem se da bi Russo bio najbolji moguci izbor za prvu epizodu EO.
Tradicionalno su to uvijek odradili kvalitetni crtaci, poput Andreuccija i Rubinija.
Pretpostavljam da je problem sto bi Russu za takvu pricu trebalo dosta vremena/godina, dok to Venturi odradi izmedju dorucka i rucka.
Venturi ce najvjerovatnije i u naredno vrijeme biti iza svakog coska sto em je brz, em ima odlican kontakt sa Burattinijem.
Njegov stil, iako pomalo karikaturan, ima pomalo Ferrijevu notu, pa je to jos veci razlog da ga se forsira.
Meni je Venturi sasvim ok, ali zaista bi mogao malo da prikoci/uspori sa crtanjem.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/04/2017 : 11:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Venturi je dobar, iako je malo pao u odnosu na svoj rad iz prvog kolorca.
U svakom slučaju, bolje mi je gledati i njega nego onaj trojac koji ordinira po maxijima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 27/04/2017 : 17:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Nimalo mi se ne sviđa što će Rauch biti glavni za Europsku odiseju. Jedina njegova priča koja mi je bila koliko-toliko ok je broj 600, a gotovo sve ostale njegove priče su mi nezanimljive, dosadne, a neke čak i razdužene. To osobito vrijedi za njegove duže priče te se zbog toga iskreno bojim na što će ličiti ta prva priča iz Europske odiseje.

Vezano za to, više bih volio da ta Europska odiseja po dužini bude slična Afričkoj turneji nego Južnoameričkoj. Stoji da imaju puno mogućnosti što se tiče potencijalnih priča, no smatram da u staffu nemaju dovoljno jakih scenarista koji bi sve to kvalitetno realizirali u neku dužu turneju. Bolje kraća turneja sa kvalitetno razrađenim pričama od strane par scenarista nego da ju razvuku na par godina i uključe sve scenariste koji bi to šablonski odradili (kao što je to bio slučaj sa prvom polovicom Južnoameričke odiseje).
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/04/2017 : 23:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Venturi je dobar, iako je malo pao u odnosu na svoj rad iz prvog kolorca.
U svakom slučaju, bolje mi je gledati i njega nego onaj trojac koji ordinira po maxijima.



Nemoj te iz maxija ni spomenuti
Ja sam isto za Russoa, odlično bi on nacrtao londonski ugođaj... DM bi isto bio ok, Venturi nikako. Njega bi valjalo na maxije prebaciti, da bar negdje bude najbolji
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 28/04/2017 : 09:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Za London najbolji Bisi
Go to Top of Page
Page: of 210 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000