forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Bloodstar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/12/2010 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Znam,znam, biti ce sada drvlje i kamenje glede vec negdje nacetih i jalovih topica , znam takoder da je kolektivno sjecanje kadkad prokletstvo, ali ipak.
U mojoj stripofilskoj masti bi se ovaj topic trebao zvati "ultimativni strip"
Pri tome ne mislim o vec razvikanim i tiraznim djelima vec o onome stripu koji vas je pogodio i obiljezijo i zauvijek zarobio u svojoj prici i svojoj optici.
U trenutku kada sam na zadnje dvije stranice (stripoteke) u boji nabasao na Bloodstara bio sam vec okorjeli kolekcionar zlatne serije i lunov magnus stripa , exs almanaha , strip zabavnika i co.
Bloodstar me je izuo iz cipela, Bloodstar mi je uzeo i dao puno toga sto danas jesam.
Bloodstar je usko vezan za moje neodrastanje i cinjenicu da sam onaj koji jesam.
Bloodstar je moj ultimativni strip i moj elixir .
Hvala Richard Corben
Graficka novela sa snagom supernove.
Oni koji su citali i vole ovo dijelo neka slobodno napisu svoje komentare.
Oni koji gaje iste osjecaje, ali glede nekog drugog stripa..takoder su dobro dosli.
Vazna je komunikacija.





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 11/12/2010 : 19:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
Čudno je to da nitko od izdavača nije do sada pokazao interes za izdavanje Corbenovih stripova, ili bar ja ne znam?

www.rdv.ba
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/12/2010 : 19:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by dugapuška

Čudno je to da nitko od izdavača nije do sada pokazao interes za izdavanje Corbenovih stripova, ili bar ja ne znam?


Da, tu si u pravu .
Osobno posjedujem tu graficku novelu u exluzivnom izdanju i to na tri jezika .
Volio bih i bila bi mi zelja posjedovati takvo izdanje i na mom materinjem jeziku.
Tko zna..mozda jednog dana...aaah.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 12/12/2010 : 14:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja ne volim Korbena, ali ovo deluje interesantno.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/12/2010 : 16:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
da, bilo bi lijepo da se netko sjeti corbena
den, svijet mutanata i bloodstar (jesu ova dva jedan te isti strip, više nisam siguran)
super stripovi, štata da su izlazili onako po par stranica

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2010 : 16:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa moglo ih e nabaviti na engleskom jeziku,iako neke malo teže.
Iskreno svi ti Corbenovi stripovi mi i baš nisu nešto dragi.Den iz Stripoteke mi je bio vau kad sam ga prvi put čitao jer je bio toliko drugačiji od ostalih stripova.Kad sam ga ponovno čitao i nabavio album nije ostavio nikakvi dojam na mene pa sam ga prodao(sve Denove).
Najdraži mi je od njegovih stripova(crtački)Bloodstar i to c/b verzija za koju mi je sad žao šta je nisam kupio prije par godina kad ju je Pajtak prodavao za svega 100 kunića.
MW nije BS

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/12/2010 : 12:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Ja ne volim Korbena, ali ovo deluje interesantno.

To i jest smisao ovog topica..pucaj dakle

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 28/12/2010 : 19:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Corben mi nesto ne godi ali sam (ne sjecam se zasto) procitao ovaj zadnji star slayer se zove cinimise od marvela i prica je bila ok , mozda sam i zato to procitao...
http://www.amazon.com/Starr-Slayer-Born-Daniel-Way/dp/0785132716/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1293561097&sr=8-1-fkmr0
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 31/12/2010 : 04:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
I ja bi nešto da izjavim za Dnevnik.
Kao klinac sam čitao uglavnom Duha sa sekirom, Malog renđera, Mikijev zabavnik i šta već čitaju klinci. Imao sam malo starijeg susjeda s kojim sam razmjenjivao stripove; u biti sjedili bi kod mene ili kod njega doma, slušali Ganse i uživali u, kako ono beše, sekvencijalnoj umjetnosti.
Prika je uglavnom skupljao Stripoteke, Eksove i sve te čudne stripove u kojima Blek Stena ne razbiju pičku Crvenim mundirima. Valjda je bio peder.
Nisam siguran koliko i kako mi se tad razvijala percepcija, ali se jasno sjećam da sam shvaćao malo-pomalo kako postoji svijet bogat i zanimmljiv svijet izvan Bonellija sve dok ne bih došao do Corbenovih stripova - tad mi je prolazilo kroz glavu samo "Majko rođena pa ko normalan može čitat ova sranja". Al eto, bilo mi je neugodno to reći na glas jer je susjed najviše volio baš te stripove.
Malo sam evoluirao od tada, ali do dan danas Corebena ne podnosim, zapravo doživljavam ga apsolutno isto. Inače sam đikan koji obožava iz gušta srat po stvarima koje mu ne pašu, ovo je jedan od baš rijetkih autora koje sam uvijek htio zavoljeti. Neće iđe.
To je sve. Oprostite na smetnji, sad mi je baš lakše kad sam izbacio ovo iz sebe.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/12/2011 : 13:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nastavio bi sada polako sa drugim Corbenovim radovima, za pocetak sa jednim koji je izlazio i na nasim prostorima.

Den









den je kao i bloodstar takoder izlazio na one zadnje dvije stranice u boji u stripoteci.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/12/2011 : 16:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A i bija je jedan dobar tekst u Stripoteci o Denu i golotinji.
Kao šta sam već rekao,Den mi je (prvi album) bio vau zbog toga šta je bio potpuno drugačiji od stripova koje sam do tada čitao ali sada...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 09/12/2011 : 17:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Evo ga: http://i.imgur.com/layVQ.jpg

Edited by - Vlaadisha on 09/12/2011 17:15:54
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/12/2011 : 17:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Evo ga: http://i.imgur.com/layVQ.jpg

Bravo

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/12/2011 : 18:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Jel priča s Denom da ga Corben neda objavljivati? Ili je to bio neki drugi njegov strip?

Definitivno bih ga volio ponovno pročitati...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/12/2011 : 18:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha



Legendo

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 09/12/2011 : 18:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Den ili Bloodstar, čini mi se. A možda i oboje...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/12/2011 : 18:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Bloodstar je doista ultimativni strip, sveti gral.
Den mi je pak tako-tako.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/12/2011 : 20:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Jel priča s Denom da ga Corben neda objavljivati? Ili je to bio neki drugi njegov strip?

Manje-vise _svi_ Corbenovi stari stripovi se ne daju objavljivati po nalogu gospodina autora licno.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 10/12/2011 : 23:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by DeeCay

Jel priča s Denom da ga Corben neda objavljivati? Ili je to bio neki drugi njegov strip?

Manje-vise _svi_ Corbenovi stari stripovi se ne daju objavljivati po nalogu gospodina autora licno.


Šteta...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/01/2012 : 14:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
richard corben swamp thing








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2022 : 21:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000