forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mišakov blog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 14/01/2013 : 08:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
slažem se, ne dovodi samo šarlatane u emisiju. naravno david icke spika sa gmazovima je bedastoća,al recimo di bi ikaj saznal o vedskoj matematici da nije njega?

na hit depou?

red carpetu?

osmom katu?
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 14/01/2013 : 09:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djule

slažem se, ne dovodi samo šarlatane u emisiju. naravno david icke spika sa gmazovima je bedastoća,al recimo di bi ikaj saznal o vedskoj matematici da nije njega?

na hit depou?

red carpetu?

osmom katu?



U kojoj sapunici možda?

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/01/2013 : 10:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Mišak je simpatičan kao i teme koje obrađuje, ali uzimati tu emisiju za ozbiljno je kao da Bozanića shvatiš ozbiljno.



Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 14/01/2013 : 13:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
emisija se zove "na rubu znanosti", i nije emisija o znanosti. svi znaju o čemu se u njoj radi tako da ako nekome smeta ne treba je gledati. svaka čast znanstvenicima ali moraju se zapitati samo ovo: tko njih plaća i tko financira njihova istraživanja? dalo bi se o tome... i o nekim detaljima iz emisije, o točnosti informacija i pouzdanosti istih dalo bi se diskutirati, ali da nije zagrebla tamo gdje neki ne bi voljeli, daleko od toga. pogotovo kad je o farmaceutskoj industriji riječ. da se emitira u americi Mišaka bi vjerovatno već progutala noć. zaškakljala ih je i gledanost emisije. ovi s peticije tvrde da se tu radi o povredi njihove profesije i lažima koje emisija iznosi. nema dokaza da su to laži, isto kao što nema dokaza da nisu. to i je bit emisije da razmatra druge mogućnosti, a i zabavna je.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 14/01/2013 : 17:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

emisija se zove "na rubu znanosti", i nije emisija o znanosti. svi znaju o čemu se u njoj radi tako da ako nekome smeta ne treba je gledati. svaka čast znanstvenicima ali moraju se zapitati samo ovo: tko njih plaća i tko financira njihova istraživanja? dalo bi se o tome... i o nekim detaljima iz emisije, o točnosti informacija i pouzdanosti istih dalo bi se diskutirati, ali da nije zagrebla tamo gdje neki ne bi voljeli, daleko od toga. pogotovo kad je o farmaceutskoj industriji riječ. da se emitira u americi Mišaka bi vjerovatno već progutala noć. zaškakljala ih je i gledanost emisije. ovi s peticije tvrde da se tu radi o povredi njihove profesije i lažima koje emisija iznosi. nema dokaza da su to laži, isto kao što nema dokaza da nisu. to i je bit emisije da razmatra druge mogućnosti, a i zabavna je.



potpisujem.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 12/03/2013 : 00:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote


Ako se vam ne da pogledati prvi dio, pogledajte bar ovog:


u Hrvatskoj su još žarulje klasične sa nitima.
dok ne idete u eu, dobičete zabranu za te-žalostno.
I ja ču kod vas početi kupovati kad mi nestanu, imam još zalihu klasičnih žarulja.
pogledajte si drugi dio, pa čete znati zašto.


-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 12/03/2013 00:09:45
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/03/2013 : 00:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by xilrion

emisija se zove "na rubu znanosti", i nije emisija o znanosti. svi znaju o čemu se u njoj radi tako da ako nekome smeta ne treba je gledati. svaka čast znanstvenicima ali moraju se zapitati samo ovo: tko njih plaća i tko financira njihova istraživanja? dalo bi se o tome... i o nekim detaljima iz emisije, o točnosti informacija i pouzdanosti istih dalo bi se diskutirati, ali da nije zagrebla tamo gdje neki ne bi voljeli, daleko od toga. pogotovo kad je o farmaceutskoj industriji riječ. da se emitira u americi Mišaka bi vjerovatno već progutala noć. zaškakljala ih je i gledanost emisije. ovi s peticije tvrde da se tu radi o povredi njihove profesije i lažima koje emisija iznosi. nema dokaza da su to laži, isto kao što nema dokaza da nisu. to i je bit emisije da razmatra druge mogućnosti, a i zabavna je.



potpisujem.



+1
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 13/03/2013 : 00:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Ok, pa zabavna je.
Ali ako se pokreneš oko sebe, dešavaju se neke od tih stvari, što ih pominje ili grešim? Ok, pola stvari nije istinitih, kad je kriza, uvijek su te priče aktualne, ali, ne znam, mislim, da se neke stvari baš dešavaju. Spontano?

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 13/03/2013 00:32:41
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/05/2013 : 07:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
http://www.6yka.com/novost/37843/kresimir-misak-kljuc-je-probudeni-pojedinac


-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 11/05/2013 07:05:09
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/05/2013 : 07:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Uh kako dobar članak i jedini način da se spasi ovaj naš svijet!
Drago mi je i da u svakom dijelu teksta vidim sebe...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/05/2013 : 07:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Uh kako dobar članak i jedini način da se spasi ovaj naš svijet!
Drago mi je i da u svakom dijelu teksta vidim sebe...



Hvala ti za recepte na mail, ti samo šalji još

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/05/2013 : 13:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Uh kako dobar članak i jedini način da se spasi ovaj naš svijet!
Drago mi je i da u svakom dijelu teksta vidim sebe...



mogu ti reci da se s godinama sve manje energije trosi na napor
da se ustraje u tome, da te ne pogađa toliko nerazumijevanje ponekih ovaca, pa usamljenost u svemu tome, pa ocvrsnes i energija se usmjerava
i obnavlja zadovoljstvom u bivanju toga sto jesi, i mogucnosti da primjerom tek, ne pametovanjem, mijenjas ono oko sebe sto nije dobro..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/05/2013 : 13:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by dcopic

Uh kako dobar članak i jedini način da se spasi ovaj naš svijet!
Drago mi je i da u svakom dijelu teksta vidim sebe...



mogu ti reci da se s godinama sve manje energije trosi na napor
da se ustraje u tome, da te ne pogađa toliko nerazumijevanje ponekih ovaca, pa usamljenost u svemu tome, pa ocvrsnes i energija se usmjerava
i obnavlja zadovoljstvom u bivanju toga sto jesi, i mogucnosti da primjerom tek, ne pametovanjem, mijenjas ono oko sebe sto nije dobro..



Ovo da primjerom, a ne pametovanjem treba mijenjati svijet oko sebe si dobro rekla!
I Mišak dobro kaže, "Probuđeni pojedinac", po meni je to jedini način da se nešto pozitivno promijeni na ovome svijetu. Eto kako ja onako ugrubo vidim tog probuđenog pojedinca. Ne pripada niti jednoj skupini (vjerska, politička...), ne izlazi na nametnute nam izbore i političare, ne gleda TV i one glupe reklame o prehrambenoj i farmaceutskoj industriji, ne koristi sve te umjetne proizvode i hrpe tableta odnosno minimalno, nema kredit i nije u minusu na tekućem, u banci (nekakvoj lokalnoj, a ne multinacionalnoj) ima samo minimalno novca, ima komad zemlje koji obrađuje na prirodan način, kupuje hranu od lokalnih uzgajivača i rješava se otrovne lijepo zapakirane hrane u supermarketima.

To je danas većini ljudi ipak teško postići, jer su toliko ovisni o trenutnom sistemu da im ovo što sam napisao zvuči kao utopija, ali zašto ne razmišljati u tom smjeru i učiniti bar nešto od toga. Vjerujem da kada bi velika većina ljudi krenula razmišljati i djelovati u tom pravcu, da bi se bolestan sistem u kojem danas živimo srušio kao kula od karata! Nazvat ću to tihom revolucijom, 100 puta učinkovitijom od bilo kakve druge revolucije koju si možete zamisliti!

I što je najljepše ne bi ju bilo moguće zaustaviti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/05/2013 : 16:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma kakvo minjanje svita ma kakvi bakrači.
i da se promini biče u stilu sjaše kurta da uzjaši murta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/05/2013 : 16:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by dcopic

Uh kako dobar članak i jedini način da se spasi ovaj naš svijet!
Drago mi je i da u svakom dijelu teksta vidim sebe...



mogu ti reci da se s godinama sve manje energije trosi na napor
da se ustraje u tome, da te ne pogađa toliko nerazumijevanje ponekih ovaca, pa usamljenost u svemu tome, pa ocvrsnes i energija se usmjerava
i obnavlja zadovoljstvom u bivanju toga sto jesi, i mogucnosti da primjerom tek, ne pametovanjem, mijenjas ono oko sebe sto nije dobro..



Ovo da primjerom, a ne pametovanjem treba mijenjati svijet oko sebe si dobro rekla!
I Mišak dobro kaže, "Probuđeni pojedinac", po meni je to jedini način da se nešto pozitivno promijeni na ovome svijetu. Eto kako ja onako ugrubo vidim tog probuđenog pojedinca. Ne pripada niti jednoj skupini (vjerska, politička...), ne izlazi na nametnute nam izbore i političare, ne gleda TV i one glupe reklame o prehrambenoj i farmaceutskoj industriji, ne koristi sve te umjetne proizvode i hrpe tableta odnosno minimalno, nema kredit i nije u minusu na tekućem, u banci (nekakvoj lokalnoj, a ne multinacionalnoj) ima samo minimalno novca, ima komad zemlje koji obrađuje na prirodan način, kupuje hranu od lokalnih uzgajivača i rješava se otrovne lijepo zapakirane hrane u supermarketima.

To je danas većini ljudi ipak teško postići, jer su toliko ovisni o trenutnom sistemu da im ovo što sam napisao zvuči kao utopija, ali zašto ne razmišljati u tom smjeru i učiniti bar nešto od toga. Vjerujem da kada bi velika većina ljudi krenula razmišljati i djelovati u tom pravcu, da bi se bolestan sistem u kojem danas živimo srušio kao kula od karata! Nazvat ću to tihom revolucijom, 100 puta učinkovitijom od bilo kakve druge revolucije koju si možete zamisliti!

I što je najljepše ne bi ju bilo moguće zaustaviti...



to ne zvuči,to jest utopija prika.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/05/2013 : 17:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Gdje žive, ili bolje gdje bi živjeli ti koji uopće ne bi pratili nikakve medije, ne bi bili u minusu, ne bi pripadali nijednoj religiji ni političkoj struji, ne bi baš nigdje bili izloženi reklamama, ne bi koristili baš ništa umjetno, itd., itsl.?
Pod staklenim zvonom? Ne, logičnije je u žutoj kući na Vrapču, Ugljanu ili tako negdje, u prostoriji debelo obloženih zidova odjeveni u bijelu košulju neobičnog kroja.
Jedino čemu se nažalost od ovog može vrlo lako udovoljiti je malo love na računu i neizlazak na izbore.
Sve ostalo je čista utopija, jer Cicely iz Života na sjeveru ili Trećić iz Baretićeva Osmog povjerenika nažalost ne postoje.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 12/05/2013 : 18:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
Pod staklenim zvonom? Ne, logičnije je u žutoj kući na Vrapču, Ugljanu ili tako negdje, u prostoriji debelo obloženih zidova odjeveni u bijelu košulju neobičnog kroja.


Hvala

To sve što ti kažeš da je utopija je toliko faking jednostavno da uopće ne znam što da ti kažem. Naravno, pod uvjetom da već nisi pod kreditom i nemaš ženu i djecu.

Jedino što mislim da je utopija jest očekivati proširenje takve ''revolucije'' u globalnom smislu. Ali to ionak ne spada u sferu mog interesa. Svatko nek radi kak misli da je najbolje.

Pozdrav dcopicu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/05/2013 : 19:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ma kakvo minjanje svita ma kakvi bakrači.
i da se promini biče u stilu sjaše kurta da uzjaši murta



Možda me nisi razumio. Mislio sam da se promijeni svatko sam. Samo na taj način će krenuti na bolje i u svijetu. Vjerujem da ti ono što sam gore napisao djeluje kao utopija, ali ako se ne krene masovno razmišljati u tom smjeru jednoga dana ćemo svi biti stalno bolesni, čipirani kao psi, ovisni o raznim lijekovima i tko zna što još i kad još malo uništimo planetu pitaj boga što ćemo piti i jesti. Ali to je samo moje mišljenje, nadam se da ipak malo pretjerujem!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/05/2013 : 20:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Cromwell

Ja se potpuno s tobom slažem, ali se bojim, zapravo sam nažalost sasvim siguran, da je to neizvedivo.
Da, krenuti od sebe, svakako, i mijenjati se koliko se god može, ne pristajati na nametanje stega bilo kakve vrste, još manje na ispiranje mozga kroz medije, reklame i što god, ne biti rob banaka, brendova, konzumerizma općenito, itd., itd.
Ali koliko nas ima snage i volje za takvo što, ne ja ili ti, nego općenito. Bojim se jako malo.

Evo recimo, fotografija dolje je danas najpopularnija na fejsu, i svi su oduševljeni, i svi se grohotom smiju.
A meni je zlo, ne zbog toga što bih bio alergičan na pršut.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/05/2013 : 20:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Gdje žive, ili bolje gdje bi živjeli ti koji uopće ne bi pratili nikakve medije, ne bi bili u minusu, ne bi pripadali nijednoj religiji ni političkoj struji, ne bi baš nigdje bili izloženi reklamama, ne bi koristili baš ništa umjetno, itd., itsl.?
Pod staklenim zvonom? Ne, logičnije je u žutoj kući na Vrapču, Ugljanu ili tako negdje, u prostoriji debelo obloženih zidova odjeveni u bijelu košulju neobičnog kroja.
Jedino čemu se nažalost od ovog može vrlo lako udovoljiti je malo love na računu i neizlazak na izbore.
Sve ostalo je čista utopija, jer Cicely iz Života na sjeveru ili Trećić iz Baretićeva Osmog povjerenika nažalost ne postoje.




Ne moraš me doslovno shvatiti, gledam i ja reklame iako nemam TV, pa posvuda su oko nas. Samo na mene ne djeluju jer znam pravo stanje stvari. Npr svaki proizvod koji se reklamira, a ima veze sa farmacijom ili prehranom na mene ima suprotni učinak! Ne bih ga kupio ni za živu glavu!
Pitaš pa gdje bi živjeli ti ljudi?! Pa tamo gdje i danas žive, u svojim kućama i stanovima ako moraju, a pravi sretnici imaju i svoju zemlju. Što se tiče pripadnosti religiji, nekoj političkoj struji ili bili kojoj drugoj skupini, gledajući kroz stoljeća, to je našoj civilizaciji donijelo uglavnom samo jad i bijedu. Čast izuzecima!

Kažeš da je za tebe sve to čista utopija, pa i ja sam gore napisao da je to teško postići, ne zavaravam se. Moćan je današnji sistem i korporativna mašinerija. Toliko su moćni da su npr uvjerili ljude da je mlijeko iz trgovina jako zdravo i daje normalno da su svi povremeno ili stalno bolesni.
Samo, reći ću ti jednu stvar, što misliš koliko će još godina ili desetljeća potrajati ovo izobilje nafte?! Na svijetu ima navodno 800 milijuna motornih vozila i broj raste, a nafte je sve manje i manje i dogodit će se neizbježno, cijena će otići u nebo. To će gadno uzdrmati cijeli sustav u kome živimo, bit će puno puno većih kriza nego što je ova koju proživljavamo i bojim se da će se ljudi kako bi preživjeli morati promijeniti i ako neće htjeti saditi povrće na balkonu i imati kokoši u stanu, morat će si pronaći kakav komad zemlje za život. I meni ovo zvuči previše pesimistično, ali evo još malo podataka. Navodno da se proizvede jedna automobilska guma potrebno je oko 26 litara nafte. Toliko nafte za samo jednu jebenu gumu, a koliko sam saznao gotovo da i nema dijela automobila koji se može proizvesti bez nafte. A ima ih 800 milijuna. A gdje su sve ostale stvari u svijetu koje se proizvode uz pomoć nafte, pa toga ima pitaj boga koliko. Kakvi hibridni pogoni, pa na struju i slični, ako neće biti moguće proizvesti automobil. Bez nafte neće se moći niti masovno proizvoditi i prevoziti hrana i milijun drugih stvari, a i danas je hrana mnogima skupa. Što mislite da će za desetak godina biti jeftinija?! Malo morgen!

Spominješ Vrapče, luđačke košulje... dobro, to je tvoje mišljenje, daj Bože da "jeftine" nafte bude u izobilju još jako jako dugo jer u protivnom ovaj današnji sistem i naš način života mogao bi se urušiti kao kula od karata.



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/05/2013 : 20:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Na tvojoj sam strani, i potpuno se slažemo.
Samo što je smatram da se ništa od ovoga što kažeš neće dogoditi za naših života, pa ni za onih naše djece.
Ali zato je tu opcija samopromjene i rada na sebi.
Odnosno, kako je 1967. govorio Jean-Luc Godard, ono što svi možemo napraviti je da svatko od nas u sebi napravi mali Vijetnam.
U ovom slučaju "Vijetnam", kao simbol osobnog otpora protiv agresije bilo koje vrste.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/05/2013 : 20:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Na tvojoj sam strani, i potpuno se slažemo.
Samo što je smatram da se ništa od ovoga što kažeš neće dogoditi za naših života, pa ni za onih naše djece.
Ali zato je tu opcija samopromjene i rada na sebi.
Odnosno, kako je 1967. govorio Jean-Luc Godard, ono što svi možemo napraviti je da svatko od nas u sebi napravi mali Vijetnam.
U ovom slučaju "Vijetnam", kao simbol osobnog otpora protiv agresije bilo koje vrste.



Riječi ti se pozlatile! Nadam se da nisam u pravu...

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/05/2013 : 21:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by lwood

ma kakvo minjanje svita ma kakvi bakrači.
i da se promini biče u stilu sjaše kurta da uzjaši murta



Možda me nisi razumio. Mislio sam da se promijeni svatko sam. Samo na taj način će krenuti na bolje i u svijetu. Vjerujem da ti ono što sam gore napisao djeluje kao utopija, ali ako se ne krene masovno razmišljati u tom smjeru jednoga dana ćemo svi biti stalno bolesni, čipirani kao psi, ovisni o raznim lijekovima i tko zna što još i kad još malo uništimo planetu pitaj boga što ćemo piti i jesti. Ali to je samo moje mišljenje, nadam se da ipak malo pretjerujem!



razumin ja tebe vrlo dobro. ali mi se čini da si krivo sračuna neke postavke

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/05/2013 : 21:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Gdje žive, ili bolje gdje bi živjeli ti koji uopće ne bi pratili nikakve medije, ne bi bili u minusu, ne bi pripadali nijednoj religiji ni političkoj struji, ne bi baš nigdje bili izloženi reklamama, ne bi koristili baš ništa umjetno, itd., itsl.?
Pod staklenim zvonom? Ne, logičnije je u žutoj kući na Vrapču, Ugljanu ili tako negdje, u prostoriji debelo obloženih zidova odjeveni u bijelu košulju neobičnog kroja.
Jedino čemu se nažalost od ovog može vrlo lako udovoljiti je malo love na računu i neizlazak na izbore.
Sve ostalo je čista utopija, jer Cicely iz Života na sjeveru ili Trećić iz Baretićeva Osmog povjerenika nažalost ne postoje.




Ne moraš me doslovno shvatiti, gledam i ja reklame iako nemam TV, pa posvuda su oko nas. Samo na mene ne djeluju jer znam pravo stanje stvari. Npr svaki proizvod koji se reklamira, a ima veze sa farmacijom ili prehranom na mene ima suprotni učinak! Ne bih ga kupio ni za živu glavu!
Pitaš pa gdje bi živjeli ti ljudi?! Pa tamo gdje i danas žive, u svojim kućama i stanovima ako moraju, a pravi sretnici imaju i svoju zemlju. Što se tiče pripadnosti religiji, nekoj političkoj struji ili bili kojoj drugoj skupini, gledajući kroz stoljeća, to je našoj civilizaciji donijelo uglavnom samo jad i bijedu. Čast izuzecima!

Kažeš da je za tebe sve to čista utopija, pa i ja sam gore napisao da je to teško postići, ne zavaravam se. Moćan je današnji sistem i korporativna mašinerija. Toliko su moćni da su npr uvjerili ljude da je mlijeko iz trgovina jako zdravo i daje normalno da su svi povremeno ili stalno bolesni.
Samo, reći ću ti jednu stvar, što misliš koliko će još godina ili desetljeća potrajati ovo izobilje nafte?! Na svijetu ima navodno 800 milijuna motornih vozila i broj raste, a nafte je sve manje i manje i dogodit će se neizbježno, cijena će otići u nebo. To će gadno uzdrmati cijeli sustav u kome živimo, bit će puno puno većih kriza nego što je ova koju proživljavamo i bojim se da će se ljudi kako bi preživjeli morati promijeniti i ako neće htjeti saditi povrće na balkonu i imati kokoši u stanu, morat će si pronaći kakav komad zemlje za život. I meni ovo zvuči previše pesimistično, ali evo još malo podataka. Navodno da se proizvede jedna automobilska guma potrebno je oko 26 litara nafte. Toliko nafte za samo jednu jebenu gumu, a koliko sam saznao gotovo da i nema dijela automobila koji se može proizvesti bez nafte. A ima ih 800 milijuna. A gdje su sve ostale stvari u svijetu koje se proizvode uz pomoć nafte, pa toga ima pitaj boga koliko. Kakvi hibridni pogoni, pa na struju i slični, ako neće biti moguće proizvesti automobil. Bez nafte neće se moći niti masovno proizvoditi i prevoziti hrana i milijun drugih stvari, a i danas je hrana mnogima skupa. Što mislite da će za desetak godina biti jeftinija?! Malo morgen!

Spominješ Vrapče, luđačke košulje... dobro, to je tvoje mišljenje, daj Bože da "jeftine" nafte bude u izobilju još jako jako dugo jer u protivnom ovaj današnji sistem i naš način života mogao bi se urušiti kao kula od karata.







bah,koliko god srali protiv današnje civilizacije i njenih zloupotreba činjenica je da nas bez nje ne bi bilo toliko.
to šta pričaš o upotrebi zemlje,heh zaboravljaš da su zemlje šta imaju samoopskrbnu poljoprivredu u totalnom q,više ili manje.
da ne spominjen koliko je ljudi bižalo sa sela u grad,i još i danas biže .

mislin nemoj me krivo razumit,taj povratak prirodi je itekako moguč,al jedino u slučaju da se stanovništvo Zemlje smanji sa današnjih 7,1 milijarde na nekih 20 milijuna

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 12/05/2013 : 21:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ Cromwell
Ali koliko nas ima snage i volje za takvo što, ne ja ili ti, nego općenito. Bojim se jako malo.


Pa u tome i jest cijela poanta- nikakve revolucije nikakvo kolektivno instant prosvjetljenje.
Koliko ima neobrađene zemlje i zapuštene djedovine kod nas? Koliko je lako pronaći informacije o obradi tla, zaštiti od pošasti, prirodnim lijekovima, hrani iz prirode na internetu? Internet je čudo! Svatko tko ima funkcionalne noge i ruke i malo slobodnog vremena poslije posla može već sutra uzgojiti vlastitu hranu umjesto da nam ambrozija prekriva polja i guši pol nacije. Tako pojedinac može prestati puniti vreće velikih kompanija, može smanjiti rizik daljnjeg zaduživanja i biti marioneta u tuđim rukama.
Ili barem prekinuti par konaca.

Al je najlakše reć da je sve to utopija

quote:
Originally posted by Johnny Difool
Evo recimo, fotografija dolje je danas najpopularnija na fejsu, i svi su oduševljeni, i svi se grohotom smiju.
A meni je zlo, ne zbog toga što bih bio alergičan na pršut.



Eh znam kak ti je upravo zbog takvih stvari mi je drago što već par godina nemam fb. Kad sam vidio da i neki najbliži frendovi podliježu niskim strastima i takvim sranjskim i nebitnim stvarima zgadio mi se život.

Ljudi idu u k*rac u svim aspektima. Vlada opća letargija, i nezainteresiranost za bilošto. Osim ako nije nešto za dizat malo tenzije, malo politika, sport, religija i to je to. Svi uvijek imaju formirano mišljenje a i ako nemaju- Hej! Brzo se živi pa ćemo se prikloniti stadu, jačima ili glasnijima.
Daj nutritivni bezvrijedne hrane, daj besplatni fb prek mobitela da se mogu tipkat s dvoje ljudi i još ''duboko'' popričat s tobom, daj razvodnjeni benzin, aute koji se kvare za pol godine, daj reality show i eksploatiraj ljudsku glupost bla bla bla

A onda se napada Mišaka, drugačije mišljenje i proglašava sve utopijom i šibanjem krepanog konja.

p.s. @Johnny: nhf ovo se nisam uhvatio tebe osobno, vidim da kužiš stvari. Nego čisto zbog toga što u zadnje vrijeme često čujem da je ovo i ono utopija pa zbog toga

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000