forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 OTIŠLI SMO u tri PM - definitivno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 177

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/10/2022 : 10:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Instiktivni rasizam je toliko očit da ga je skoro bespotrebno komentirati. Nisam vidio da je itko kmečao zbog silnih Ukrajinaca koji su u vrlo kratkom vremenu došli, i to za razliku od migranata sa Bliskog istoga, ne u prolaz, nego do daljnjeg, mnogi sigurno za stalno. Praktički je svaki razred ZG škola dobio jednog novog učenika iz Ukrajine.

Razlika je što su jedni možda imali putovnice sa sobom, a drugi nisu - to je kao ono što vas u priči smeta, stojite na braniku birokracije? Nema potrebe praviti se blesav. Ukrajince bi primili širom raširenih ruku s dokumentima ili bez njih, a ove druge bi zajebavali na granici čak i da im je država iz koje bježe izdala dokumente za legalan prelazak granica (što je naravno iluzorno za očekivati).

Prema UN projekcijama stanovništvo Hrvatske će se u ovom stoljeću prepoloviti. Država koja ime negativni prirast stanovništva, i kojoj stanovništvo postaje sve starije, postaje sve slabija i slabija. Ne znam zašto to spominjem, možda netko pronađe neku vezu sa temom.

https://worldpopulationreview.com/countries/croatia-population



Evo ti malo materijala i za instinktivni šovinizam.
Ima san masu ukrajinaca ovo lito jer je AirBnb ogromnon broju ljudi iz Ukrajine platija smještaj svugdi u Evropi pa tako i u Splitu. Vidija san 2-3 muška, i to su došli smistit obitelji i vratili se u Ukrajinu. Ostalo su bile žene i dica. Ups, evo materijala i za instinktivnu pedofiliju.

Inače, svaka čast, misec dana je forum dosadan, uspija si me natirat da se logiran.
Koje pizdarije ti tinton i tonto pričate...
(Ti, Tinton, Tonto. Ovo baš dobro zvuči)


Ovaj argument je bio glup 2015., a glup je i danas.
Tada je usporedba bila s 91', a danas s Ukrajinom.
U oba gornja primjera su se muškarci vraćali jer su imali vojsku za koju se imalo smisla boriti. Građanski ratovi na Bliskom Istoku su skroz peta priča i poistovjećivanje tih ratova nema apsolutno nikakvof smisla.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/10/2022 : 10:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

I
I naravno, nadam se da je pojam “pendrečenje” figurativan i mislim da postoje mnogi načini kako bi država osigurala što manji rizik od neugodnih noćnih susreta.


Molim?
Pa cijela poanta je u tome da pendrečenje nije figurativno nego doslovno.
Kada bi pendrečenje bilo figurativno, ova rasprava ne bi postojala.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2022 : 10:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Instiktivni rasizam je toliko očit da ga je skoro bespotrebno komentirati. Nisam vidio da je itko kmečao zbog silnih Ukrajinaca koji su u vrlo kratkom vremenu došli, i to za razliku od migranata sa Bliskog istoga, ne u prolaz, nego do daljnjeg, mnogi sigurno za stalno. Praktički je svaki razred ZG škola dobio jednog novog učenika iz Ukrajine.

Razlika je što su jedni možda imali putovnice sa sobom, a drugi nisu - to je kao ono što vas u priči smeta, stojite na braniku birokracije? Nema potrebe praviti se blesav. Ukrajince bi primili širom raširenih ruku s dokumentima ili bez njih, a ove druge bi zajebavali na granici čak i da im je država iz koje bježe izdala dokumente za legalan prelazak granica (što je naravno iluzorno za očekivati).

Prema UN projekcijama stanovništvo Hrvatske će se u ovom stoljeću prepoloviti. Država koja ime negativni prirast stanovništva, i kojoj stanovništvo postaje sve starije, postaje sve slabija i slabija. Ne znam zašto to spominjem, možda netko pronađe neku vezu sa temom.

https://worldpopulationreview.com/countries/croatia-population



Evo ti malo materijala i za instinktivni šovinizam.
Ima san masu ukrajinaca ovo lito jer je AirBnb ogromnon broju ljudi iz Ukrajine platija smještaj svugdi u Evropi pa tako i u Splitu. Vidija san 2-3 muška, i to su došli smistit obitelji i vratili se u Ukrajinu. Ostalo su bile žene i dica. Ups, evo materijala i za instinktivnu pedofiliju.

Inače, svaka čast, misec dana je forum dosadan, uspija si me natirat da se logiran.
Koje pizdarije ti tinton i tonto pričate...
(Ti, Tinton, Tonto. Ovo baš dobro zvuči)


Ovaj argument je bio glup 2015., a glup je i danas.
Tada je usporedba bila s 91', a danas s Ukrajinom.
U oba gornja primjera su se muškarci vraćali jer su imali vojsku za koju se imalo smisla boriti. Građanski ratovi na Bliskom Istoku su skroz peta priča i poistovjećivanje tih ratova nema apsolutno nikakvof smisla.


Znači glupo je da ti je malo čudno da muškarci ostavljaju žene i dicu u zaraćenin područjima?
Ajde neka...
Ja bi isto tako da se opet ovde pripuca ostavija ženu i dicu u skloništu, i otiša se malo snać u Goeteborg.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2022 : 11:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Na naše granice dolaze, a bome na njima i ginu, i žene i djeca sa Bliskog Istoka.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/10/2022 : 11:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ti si rekao da si vidio samo par Ukrajinskih muškaraca, ne da nisi vidio Sirijske žene i djecu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2022 : 11:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ti si rekao da si vidio samo par Ukrajinskih muškaraca, ne da nisi vidio Sirijske žene i djecu.



Neman volje za natezanje.
Vidija san puno izbjegličkih kampova vlastitin očima, iritantno mi je kad neko pizdi bezveze na tu temu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/10/2022 : 12:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Dakle, već sam spomenija da san blizu granice.
Za ove koji spominju rasizam u bilo kojem obliku... nikada nisan uskratija pomoć tamo di san moga pomoć, bez obzira na boju kože. Općenito, nevezano za "granicu".
Proputova mnoge granice u vrime kad je čak i ulazak u Sloveniju bija... recimo najblaže, bizaran. Pričam sa ljudima koji su na granici, i da, mislim da je to prva crta obrane. Sve van službenog prelaza. Točka.
Lako je mlađahnom Tintonu iz sigurne udaljenosti i udobne fotelje poručiti... "neka daju otkaz".
I vratimo se na pendrečenje. Ako ispred sebe imaš policiju, na nekim mistima ogradu i sl. ... ne jurcaš na tu policiju i ogradu, u tom trenutku si napadač, agresor. Ajmo pendrek!
Jel' sad jasan moj stav.
A kad Tinton i ini vide kako se u maslinam prisvlače i ostavljaju šporku robu a onda obružani novom garderobom, mobitelima, karticama i ... znate šta se tu još pronađe, krenu u naše/vaše dvorište... zazivat ćete pendrek i ove što gonite na otkaz da se vrate.
Igrom slučaja zateka san se u Francuskoj u trenutku kad je objavljeno da su Francuzi službeno postali manjina u vlastitoj zemlji... žalim li ih, ne. Kolonijalna povijest im se obila o glavu. Sami su krivi.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2022 : 12:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Instiktivni rasizam je toliko očit da ga je skoro bespotrebno komentirati. Nisam vidio da je itko kmečao zbog silnih Ukrajinaca koji su u vrlo kratkom vremenu došli, i to za razliku od migranata sa Bliskog istoga, ne u prolaz, nego do daljnjeg, mnogi sigurno za stalno. Praktički je svaki razred ZG škola dobio jednog novog učenika iz Ukrajine.

Razlika je što su jedni možda imali putovnice sa sobom, a drugi nisu - to je kao ono što vas u priči smeta, stojite na braniku birokracije? Nema potrebe praviti se blesav. Ukrajince bi primili širom raširenih ruku s dokumentima ili bez njih, a ove druge bi zajebavali na granici čak i da im je država iz koje bježe izdala dokumente za legalan prelazak granica (što je naravno iluzorno za očekivati).

Prema UN projekcijama stanovništvo Hrvatske će se u ovom stoljeću prepoloviti. Država koja ime negativni prirast stanovništva, i kojoj stanovništvo postaje sve starije, postaje sve slabija i slabija. Ne znam zašto to spominjem, možda netko pronađe neku vezu sa temom.

https://worldpopulationreview.com/countries/croatia-population



Evo ti malo materijala i za instinktivni šovinizam.
Ima san masu ukrajinaca ovo lito jer je AirBnb ogromnon broju ljudi iz Ukrajine platija smještaj svugdi u Evropi pa tako i u Splitu. Vidija san 2-3 muška, i to su došli smistit obitelji i vratili se u Ukrajinu. Ostalo su bile žene i dica. Ups, evo materijala i za instinktivnu pedofiliju.

Inače, svaka čast, misec dana je forum dosadan, uspija si me natirat da se logiran.
Koje pizdarije ti tinton i tonto pričate...
(Ti, Tinton, Tonto. Ovo baš dobro zvuči)


Ovaj argument je bio glup 2015., a glup je i danas.
Tada je usporedba bila s 91', a danas s Ukrajinom.
U oba gornja primjera su se muškarci vraćali jer su imali vojsku za koju se imalo smisla boriti. Građanski ratovi na Bliskom Istoku su skroz peta priča i poistovjećivanje tih ratova nema apsolutno nikakvof smisla.



Ti ovo ozbiljno pišeš ilii se zajebavaš? Nek se ti likovi bore za svoj bolji život u svojoj zemlji. Meni nije normalno da ih je uteklo nekoliko milijuna. i gle oće svi u EU. Ma nemojte. Ima arapskih država koje sasvin fino stoje s financijama. Oman,UAE,Katar,Kuwait,Saudijska ,Bahrein... čak i Jordan može proč. Ali ne oni bi baš ovde. I mi bi to morali podržat. Kako da ne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2022 : 12:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Instiktivni rasizam je toliko očit da ga je skoro bespotrebno komentirati. Nisam vidio da je itko kmečao zbog silnih Ukrajinaca koji su u vrlo kratkom vremenu došli, i to za razliku od migranata sa Bliskog istoga, ne u prolaz, nego do daljnjeg, mnogi sigurno za stalno. Praktički je svaki razred ZG škola dobio jednog novog učenika iz Ukrajine.

Razlika je što su jedni možda imali putovnice sa sobom, a drugi nisu - to je kao ono što vas u priči smeta, stojite na braniku birokracije? Nema potrebe praviti se blesav. Ukrajince bi primili širom raširenih ruku s dokumentima ili bez njih, a ove druge bi zajebavali na granici čak i da im je država iz koje bježe izdala dokumente za legalan prelazak granica (što je naravno iluzorno za očekivati).

Prema UN projekcijama stanovništvo Hrvatske će se u ovom stoljeću prepoloviti. Država koja ime negativni prirast stanovništva, i kojoj stanovništvo postaje sve starije, postaje sve slabija i slabija. Ne znam zašto to spominjem, možda netko pronađe neku vezu sa temom.

https://worldpopulationreview.com/countries/croatia-population




Tačno.
Toliki san rasist da mi je pun mob golišavih Vietnamki
Imaš pravo nije u redu prema bjelkinjama,mogle bi se naljutit.
Samo čekan da me napadnu Jelena Veljača,babe,žabe ,batarelo i slična neradnička banda.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2022 : 12:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Evo mog starog topica (zatvorenog)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46808&results=1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2022 : 12:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa neevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.

Edited by - vukozec on 20/10/2022 14:11:05
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2022 : 12:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa nevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.



Mišaš kruške i jabuke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2022 : 12:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa nevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.


Mene ne šokira šta mi Nepalac dostavlja hranu, niti mi smeta. Čovik je doša tu tražit bolji život, uredno je zaposlen i prijavljen.
Kako mi on ne smeta iako je tamnije kože?
Osin šta san instinktivni rasist jesan li i selektivni rasist?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/10/2022 : 13:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa nevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.



Mišaš kruške i jabuke.

i ja sam ih jutros smišao u kompotu, voćke su to, baš fino idu skupa...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2022 : 13:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa nevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.



Mišaš kruške i jabuke.

i ja sam ih jutros smišao u kompotu, voćke su to, baš fino idu skupa...



E baš san te se sitija. Na nekin mistima san priša u protunapad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/10/2022 : 14:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

Instiktivni rasizam je toliko očit da ga je skoro bespotrebno komentirati. Nisam vidio da je itko kmečao zbog silnih Ukrajinaca koji su u vrlo kratkom vremenu došli, i to za razliku od migranata sa Bliskog istoga, ne u prolaz, nego do daljnjeg, mnogi sigurno za stalno. Praktički je svaki razred ZG škola dobio jednog novog učenika iz Ukrajine.

Razlika je što su jedni možda imali putovnice sa sobom, a drugi nisu - to je kao ono što vas u priči smeta, stojite na braniku birokracije? Nema potrebe praviti se blesav. Ukrajince bi primili širom raširenih ruku s dokumentima ili bez njih, a ove druge bi zajebavali na granici čak i da im je država iz koje bježe izdala dokumente za legalan prelazak granica (što je naravno iluzorno za očekivati).

Prema UN projekcijama stanovništvo Hrvatske će se u ovom stoljeću prepoloviti. Država koja ime negativni prirast stanovništva, i kojoj stanovništvo postaje sve starije, postaje sve slabija i slabija. Ne znam zašto to spominjem, možda netko pronađe neku vezu sa temom.

https://worldpopulationreview.com/countries/croatia-population




Tačno.
Toliki san rasist da mi je pun mob golišavih Vietnamki
Imaš pravo nije u redu prema bjelkinjama,mogle bi se naljutit.
Samo čekan da me napadnu Jelena Veljača,babe,žabe ,batarelo i slična neradnička banda.


Jesi ti ozbiljno izvukao sexting s Azijatkinjama kao argument da nisi rasist?
Ovo je nešto najbizarnije što sam pročitao na forumu u zadnjih deset godina.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/10/2022 : 14:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa nevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.


Mene ne šokira šta mi Nepalac dostavlja hranu, niti mi smeta. Čovik je doša tu tražit bolji život, uredno je zaposlen i prijavljen.
Kako mi on ne smeta iako je tamnije kože?
Osin šta san instinktivni rasist jesan li i selektivni rasist?


A tko je tebi uopće napisao da si rasist?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2022 : 14:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Kakvo je sad ovo pravljenje blesavim. Jasno je da zapadnoevropske zemlje moraju uvoziti ljudstvo misle li barem koliko toliko ostati u korak sa nevropskim G silama. Migranti dolaze jer im je dano zeleno svjetlo. Ali opet, zbog raznih razloga, među kojima su i klasične političke kalkulacije, ne može im se širom otvoriti vrata, već se mora igrati mrkve i batine. Vrlo slično kao priča sa drogom između SAD-a i Latinske Amerike. Nije Meksiko uzrok zašto droga dolazi na granicu, već je to SAD, ali opet se moraju SAD igrati war on drugs igrokaza.


Mene ne šokira šta mi Nepalac dostavlja hranu, niti mi smeta. Čovik je doša tu tražit bolji život, uredno je zaposlen i prijavljen.
Kako mi on ne smeta iako je tamnije kože?
Osin šta san instinktivni rasist jesan li i selektivni rasist?


A tko je tebi uopće napisao da si rasist?



Touche!

Da vidimo, rasizam se u trenutnoj diskusiji prvo pojavio na prethodnoj stranici opet u onakvoj konstrukciji kakvu smo nedavno raspravljali, "nisam rasist, samo..." :)

Onda sam ja upotrijebio izraz "instiktivni rasizam". Napravio bih razliku između takvog "instiktivnog" i svjesnog rasizma. Ne mislim da je itko od trenutnih sudionika rasprave pravi, svjesni rasist, koji misli da postoje razlike u vrijednosti ljudskih bića s obzirom na boju njihove kože. Premda ima i takvih na forumu, barem sudeći po nekim kriminalnim postovima na koje nećemo sad podsjećati, stinky me je već prozvao da sam zlopamtilo. Vjerujem da će svi ovdje deklarirati neupitnu jednakost svih ljudskih bića. No, instiktivno će drugačije reagirati kad u maslinama zateknu osobu slične puti kao svoje i osobu malo drugačije puti. Instiktivni rasist sam uostalom i sam, koliko god se trudio ne biti. U nekim postovima u zadnjih par stranica meni je taj instikt očit, pa sam upro prstom u njega. No ne glumi mi se baš social justice keyboard warriora, ne mislim da je ovo pitanja crno-bijelo. Danas je moderno u raspravama o takvim kompleksnim stvarima zauzimati čvrsto jednu stranu i onda drviti po tome, bez obzira sa koliko malo informacija i argumenata raspolagalo, i kako ograničen bio kut iz kojeg se situacija promatra.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/10/2022 : 14:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
porediti ukrajinu gdje bjesni rat

i bangladeš maroko egipat gdje ljudi žele ekonomski probitak seleći se na zapad

to je spin najgore vrste
logička pogreška prelaska u novi red

ukratko LAGANJE

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/10/2022 : 14:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo. Hrvati su puno bolji primjer za usporedbu od Ukrajinaca.





PS: To što (meni) imputiraš uopće nisam rekao. Jesam li ja rekao da dolaze iz istih razloga, ili uopće ulazio u to koji su razlozi zbog kojih jedni ili drugi dolaze? Ukrajinci su spomenuti zato što su i oni trenutno veliki migranti. Razlozi napuštanja zemlje uopće nisu bili bitni za moju poantu, ali kad ih već spominješ: da Ukrajinci dolaze zbog ekonomskih razloga dočekivali bi ih s pendrecima, a recimo afričke ratne izbjeglice bi dočekivali sa cvijećem? Dakle izvrtanje, spinanje, LAGANJE je ovo što ti radiš.

Edited by - vukozec on 20/10/2022 14:55:56
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/10/2022 : 14:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Osin šta san instinktivni rasist jesan li i selektivni rasist?


A tko je tebi uopće napisao da si rasist?



Ne, to je bilo upućeno meni.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/10/2022 : 14:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

i bangladeš maroko egipat gdje ljudi žele ekonomski probitak seleći se na zapad



Prokletnici :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/10/2022 : 15:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Imaš pravo. Hrvati su puno bolji primjer za usporedbu od Ukrajinaca.





PS: To što (meni) imputiraš uopće nisam rekao. Jesam li ja rekao da dolaze iz istih razloga, ili uopće ulazio u to koji su razlozi zbog kojih jedni ili drugi dolaze? Ukrajinci su spomenuti zato što su i oni trenutno veliki migranti. Razlozi napuštanja zemlje uopće nisu bili bitni za moju poantu, ali kad ih već spominješ: da Ukrajinci dolaze zbog ekonomskih razloga dočekivali bi ih s pendrecima, a recimo afričke ratne izbjeglice bi dočekivali sa cvijećem? Dakle izvrtanje, spinanje, LAGANJE je ovo što ti radiš.



nisam tebi replicirao prvi put te vidim
nego nekom gore ko je spominjao boju kože uspoređujući ukrajince i zemlje gdje nema rata

uspoređivati najbrutalniji rat s mirnim zemljama odakle dolaze migranti bez dokumenata
može samo zlonamjeran čovjek
ajd da je rat stao pa pričamo onako argumente spominjemo beze o prošlosti... nego tu je i prijetnja uvijek nuklearnog rata i rasplamsavaanja...
kakvo spinovanje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/10/2022 : 15:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Osin šta san instinktivni rasist jesan li i selektivni rasist?


A tko je tebi uopće napisao da si rasist?



Ne, to je bilo upućeno meni.


Tko zna, možda zbog toga što ti je prva rečenica na temu bila o prezimenima koja se ne mogu pročitati.
To je bilo dosta indikativno ka tome da se ovdje ne radi samo o legalizmu i dokumentima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/10/2022 : 15:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Imaš pravo. Hrvati su puno bolji primjer za usporedbu od Ukrajinaca.





PS: To što (meni) imputiraš uopće nisam rekao. Jesam li ja rekao da dolaze iz istih razloga, ili uopće ulazio u to koji su razlozi zbog kojih jedni ili drugi dolaze? Ukrajinci su spomenuti zato što su i oni trenutno veliki migranti. Razlozi napuštanja zemlje uopće nisu bili bitni za moju poantu, ali kad ih već spominješ: da Ukrajinci dolaze zbog ekonomskih razloga dočekivali bi ih s pendrecima, a recimo afričke ratne izbjeglice bi dočekivali sa cvijećem? Dakle izvrtanje, spinanje, LAGANJE je ovo što ti radiš.



Kakve veze ima Ukrajina sa afričkim zemljama?? A pogotovo arapskin?
Stvar nije u rasizmu nego u kulturi. Ako baš oćeš u povijesti,civilizaciji itd. Zašto bi EU primala izbjeglice iz država s kojima je ratovala stotinama godina? koji se u dobroj mjeri ne mogu uopće uklopit. To može podupirat jedino neko šta je:
A) Naivan
B) Nema pojma o povijesti
C) Nada se građanskim ratovima za koje desetljeće
D) Kombinacija navedenog

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 20/10/2022 15:04:56
Go to Top of Page
Page: of 177 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000