forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 OTIŠLI SMO u tri PM - definitivno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 188

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/07/2023 : 12:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Evo i mene

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Croatia&country2=Switzerland&city1=Zagreb&city2=Biel&tracking=getDispatchComparison

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4931 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/07/2023 : 12:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Croatia&country2=Peru&city1=Zagreb&city2=Lima&tracking=getDispatchComparison





E, i?

Prosječna plaća u Peruu je 500 dolara.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4931 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/07/2023 : 12:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Evo i mene

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Croatia&country2=Switzerland&city1=Zagreb&city2=Biel&tracking=getDispatchComparison



Za taj standard ti znači u Švici treba jedna njihova prosječna plaća, u Zagrebu skoro 3 naše.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/07/2023 : 13:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ni najmanje me ne tangiraju te usporedbe. Tu sam gdje jesam i trying to make the best of it...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/07/2023 : 13:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor23

Gazda se zove Dijabet Karcinom ,a firma ili obrt Trovačnica,,,,,Kakva sranja ljudi jedu ,,,,,
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Ja kad gledam ove cene, ništa mi nije jasno...

Za poređenje, evo koliko koštaju burgeri u restoranu u gradu u kome živim (60 000 stanovnika, centar satne industrije).
https://www.le-comet.ch/order-online/
Cene su u francima, manje više je toliko i u evrima.

A ovako je u Francuskoj u Buffalo Grillu.
https://www.buffalo-grill.fr/la-carte/les-burgers


Nema šanse da u nekoj češkoj (hrvatskoj, srpskoj, slovačkoj) selendri platim 15€ za pljeskavicu.



Nekakav pristojan čizburger ili hamburger u fast foodu u Splitu ćeš platit otprilike 5 Eura. Po restoranima se nude fancy burgeri(ima ih stvarno vrhunskih) po cijenama od 10-15 Eura. Jedan fast food u Bolu na Braču nudi samo riblje burgere. Mislin da je najskuplji nekakav burger od škampa, i košta 14 Eura. Pice po picerijama su od 9 do 15 Eura.



konačno rakburgeri
jel' se vlasnik preziva kliještić?




A kakva sranja ljudi pišu.
Tek to je za se zamislit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/07/2023 : 13:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Ja kad gledam ove cene, ništa mi nije jasno...

Za poređenje, evo koliko koštaju burgeri u restoranu u gradu u kome živim (60 000 stanovnika, centar satne industrije).
https://www.le-comet.ch/order-online/
Cene su u francima, manje više je toliko i u evrima.

A ovako je u Francuskoj u Buffalo Grillu.
https://www.buffalo-grill.fr/la-carte/les-burgers


Nema šanse da u nekoj češkoj (hrvatskoj, srpskoj, slovačkoj) selendri platim 15€ za pljeskavicu.



Nekakav pristojan čizburger ili hamburger u fast foodu u Splitu ćeš platit otprilike 5 Eura. Po restoranima se nude fancy burgeri(ima ih stvarno vrhunskih) po cijenama od 10-15 Eura. Jedan fast food u Bolu na Braču nudi samo riblje burgere. Mislin da je najskuplji nekakav burger od škampa, i košta 14 Eura. Pice po picerijama su od 9 do 15 Eura.



konačno rakburgeri
jel' se vlasnik preziva kliještić?



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2023 : 13:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A po koliko su krastavci sada u ljeto u ovim pomenutim gradovima?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/07/2023 : 13:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Croatia&country2=Peru&city1=Zagreb&city2=Lima&tracking=getDispatchComparison





E, i?

Prosječna plaća u Peruu je 500 dolara.



jebeš prosjek a ako imaš viška novaca-
https://www.sothebysrealty.com/eng/sales/detail/180-l-692-ywvwn2/antigua-panamericana-sur-playa-kontiki-lima-li

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/07/2023 : 13:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Ja kad gledam ove cene, ništa mi nije jasno...

Za poređenje, evo koliko koštaju burgeri u restoranu u gradu u kome živim (60 000 stanovnika, centar satne industrije).
https://www.le-comet.ch/order-online/
Cene su u francima, manje više je toliko i u evrima.

A ovako je u Francuskoj u Buffalo Grillu.
https://www.buffalo-grill.fr/la-carte/les-burgers


Nema šanse da u nekoj češkoj (hrvatskoj, srpskoj, slovačkoj) selendri platim 15€ za pljeskavicu.



Nekakav pristojan čizburger ili hamburger u fast foodu u Splitu ćeš platit otprilike 5 Eura. Po restoranima se nude fancy burgeri(ima ih stvarno vrhunskih) po cijenama od 10-15 Eura. Jedan fast food u Bolu na Braču nudi samo riblje burgere. Mislin da je najskuplji nekakav burger od škampa, i košta 14 Eura. Pice po picerijama su od 9 do 15 Eura.



I to je relativno. Ja ne kupujen ni kruv ni mliko pa mi je svejedno koliko kostaju.
A 15 eura za zagorenu balotu misanog mesa je pretjerano bilo di u hr.


Nije to baš relativno jer velika većina ljudi kupuje kruv I mliko.
Uostalon, ne moraju to doslovno bit kruv i mliko. Mislin generalno na stvari koje ljudi kupuju na dnevnoj bazi. Burger u restoranu to sigurno nije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/07/2023 : 14:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Ja kad gledam ove cene, ništa mi nije jasno...

Za poređenje, evo koliko koštaju burgeri u restoranu u gradu u kome živim (60 000 stanovnika, centar satne industrije).
https://www.le-comet.ch/order-online/
Cene su u francima, manje više je toliko i u evrima.

A ovako je u Francuskoj u Buffalo Grillu.
https://www.buffalo-grill.fr/la-carte/les-burgers


Nema šanse da u nekoj češkoj (hrvatskoj, srpskoj, slovačkoj) selendri platim 15€ za pljeskavicu.



Nekakav pristojan čizburger ili hamburger u fast foodu u Splitu ćeš platit otprilike 5 Eura. Po restoranima se nude fancy burgeri(ima ih stvarno vrhunskih) po cijenama od 10-15 Eura. Jedan fast food u Bolu na Braču nudi samo riblje burgere. Mislin da je najskuplji nekakav burger od škampa, i košta 14 Eura. Pice po picerijama su od 9 do 15 Eura.



I to je relativno. Ja ne kupujen ni kruv ni mliko pa mi je svejedno koliko kostaju.
A 15 eura za zagorenu balotu misanog mesa je pretjerano bilo di u hr.


Nije to baš relativno jer velika većina ljudi kupuje kruv I mliko.
Uostalon, ne moraju to doslovno bit kruv i mliko. Mislin generalno na stvari koje ljudi kupuju na dnevnoj bazi. Burger u restoranu to sigurno nije.



Ma znan šta si mislija,al i te stvari se minjaju.
Prije 10-15 godina nije se toliko hrana naručivala na kuću ka danas.
Puno više ljudi ždere te pizdarije nego ikad prije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/07/2023 : 14:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nije mi ža kad je skupo ali kad valja.
Problem je kad je skupo a konfekcija je.
Nekidan izija picu u Masline za desetak eura koja je ono skoro "smeće".
Radije ću onda platit 15 eura u Bokamore odličnu picu.
Isto tako je i s burgerima..
Silom prilika kod Kauflanda na kiosku platim burger 3,80 eura koji je smeće a izija sam ga jer sam bija gladan.
A drugi dan u fast foodu,normalan burger(ništa specijalno)za 5 eura.
Jebeš jeftinije ako je puno lošije od skupljeg.




Upravo tako.
Jutros san u Prerade platija picetu 2.5 Eura.
Po san izija, po namrvija golubima.
Ni oni nisu bili oduševljeni.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8150 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/07/2023 : 14:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jaki

Nije mi ža kad je skupo ali kad valja.
Problem je kad je skupo a konfekcija je.
Nekidan izija picu u Masline za desetak eura koja je ono skoro "smeće".
Radije ću onda platit 15 eura u Bokamore odličnu picu.
Isto tako je i s burgerima..
Silom prilika kod Kauflanda na kiosku platim burger 3,80 eura koji je smeće a izija sam ga jer sam bija gladan.
A drugi dan u fast foodu,normalan burger(ništa specijalno)za 5 eura.
Jebeš jeftinije ako je puno lošije od skupljeg.




Upravo tako.
Jutros san u Prerade platija picetu 2.5 Eura.
Po san izija, po namrvija golubima.
Ni oni nisu bili oduševljeni.


Kod mene je ta feta pice za mrvljenje golubovima 4 eura... ali obecali su vratit na 3 kad prodje sezona

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/07/2023 : 14:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jaki

Nije mi ža kad je skupo ali kad valja.
Problem je kad je skupo a konfekcija je.
Nekidan izija picu u Masline za desetak eura koja je ono skoro "smeće".
Radije ću onda platit 15 eura u Bokamore odličnu picu.
Isto tako je i s burgerima..
Silom prilika kod Kauflanda na kiosku platim burger 3,80 eura koji je smeće a izija sam ga jer sam bija gladan.
A drugi dan u fast foodu,normalan burger(ništa specijalno)za 5 eura.
Jebeš jeftinije ako je puno lošije od skupljeg.




Upravo tako.
Jutros san u Prerade platija picetu 2.5 Eura.
Po san izija, po namrvija golubima.
Ni oni nisu bili oduševljeni.


Kod mene je ta feta pice za mrvljenje golubovima 4 eura... ali obecali su vratit na 3 kad prodje sezona


Eto nan prilike za biznis.
Uzmen ih u Splitu za 2,5, ti ih prodilaš u kafiću ispod cijene po 3,5.
Golub sit a ovce na broju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/07/2023 14:16:18
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1837 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/07/2023 : 22:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Kao da je bitno kolika je plaća i kakav je standard, najsretniji su oni koji imaju najmanje.

Jedna lokalna usporedba, odem do Zagreba cca 50km, svi neki nabrijani, užurbani, nema se vremena za okrenuti, trči se za parama, košnica-ludnica.
I onda odem u Bosansku Kostajnicu cca 40km, ljudi nasmijani bezbrižni, ljubazni, i tako uđem u ljekarnu/apoteku u Kostajnicu, stariji čovjek priča sa prodavačem, kaže da mu ženu jako bole leđa pa traži nešto za bolove, a prodavač će njemu, ne znam u kakvim ste odnosima sa ženom želiš li da ti ženu jače boli ili da joj damo nešto da je ne boli. Uglavnom nakon što je rekao da bi ipak nešto da joj prođu bolovi, prodavač mu nudi mast friško zaklanog konja.
Pa mislim jbt to ima samo u Bosni, a da ne pričam o placu, trgovinama, restoranima.
Sad kad sam se prisjetio tog događaja odmah prvom prilikom odoh na ćevape preko.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/07/2023 : 00:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Od konja?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 05/07/2023 : 00:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Prije sam bija zgrožen ekstremnim poskupljenjima pogotovo ove zadnje 3-4 godine,međutim doživija sam prosvjetljenje sad priželjkujem kuglicu sladoleda od 10 eura,taksi od Splita do omiša 1000 eura i nadam se da će Britanci sve izrigat,izasrat i ispišat.Oprostite na vulgarizam.

Evo danas sam se na jednoj plaži kupa,ma milina ,prošlu godinu je bilo puno gužve a sam milina i idila,ljetna idila kao na plaži za bogate.

Zato vas molim ugostitelji i ostale da nastavite dizati cijene,šta više to bolje jer vi ste nesvjesno postali pravi ekolozi i vraćate nam čiste i komodne plaže kao prije

A i Britanci nek povećaju riganje,povraćanje da se sve zalijepi za spomenike kulture da ogade neke nove horde da dolaze

Edited by - RAKOSI4 on 05/07/2023 00:10:03
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/07/2023 : 11:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-detalji-velike-afere-hepa-i-vlade-otkriveno-tko-je-sve-kupio-jeftini-plin/2477250.aspx

što je novo u hrvatskoj? još samo jedna (ne)vjerovatna, gigantska, preočita, besramna afera sa multimilijunskim posljedicama u nizu...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/07/2023 : 11:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Molim da se ne stavljaju politički postovi.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 06/07/2023 : 11:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Prije sam bija zgrožen ekstremnim poskupljenjima pogotovo ove zadnje 3-4 godine,međutim doživija sam prosvjetljenje sad priželjkujem kuglicu sladoleda od 10 eura,taksi od Splita do omiša 1000 eura i nadam se da će Britanci sve izrigat,izasrat i ispišat.Oprostite na vulgarizam.

Evo danas sam se na jednoj plaži kupa,ma milina ,prošlu godinu je bilo puno gužve a sam milina i idila,ljetna idila kao na plaži za bogate.

Zato vas molim ugostitelji i ostale da nastavite dizati cijene,šta više to bolje jer vi ste nesvjesno postali pravi ekolozi i vraćate nam čiste i komodne plaže kao prije

A i Britanci nek povećaju riganje,povraćanje da se sve zalijepi za spomenike kulture da ogade neke nove horde da dolaze


Pa blizu si. Jucer sam kod nas na obali platio kuglicu sladoleda 4 eura. I kornet naplatili. A plaže poluprazne.
Pohlepa na najjače u službi ekologije.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/07/2023 : 16:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Molim da se ne stavljaju politički postovi.


A kakve veze ova najnovija afera ima sa politikom?
Ovo u normalnin državama spada u kriminal, a kod nas u gospodarstvo.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/07/2023 : 16:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je jasno da je ovdje riječ o čistom političkom postu a takvi nisu dozvoljeni na forumu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/07/2023 : 16:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odakle taj plin?
Zašto je višak?
I zbog čega ga HEP prodaje tako jeftino?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/07/2023 : 16:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Molim drugi put da se stane sa političkim temama.

Više neću ponavljati, svi znate da se to ne smije.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6177 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/07/2023 : 10:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jučer bio poslom u Tisnu, kuglica sladoleda 1,60€. :)

Jel oni imaju slabiji turizam ili koji vrag da tako skidaju gaće?
To treba biti 5€ min.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/07/2023 : 10:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jučer bio poslom u Tisnu, kuglica sladoleda 1,60€. :)

Jel oni imaju slabiji turizam ili koji vrag da tako skidaju gaće?
To treba biti 5€ min.



Tu slastičarnu treba odmah zatvorit, samo nas sramoti:))

Inače, prijašnjih godina su aktualne bile cijene kave (i neizbježno slikanje računa) a eto sada se prešlo na sladoled:))

Što je slijedeće - slikanje računa kile janjetine?:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 188 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000