forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sokadžije i njihovi sokovnici / blenderi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/01/2014 : 20:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Već neko vrijeme razmišljam o kupnji blendera.
Uvijek me zaustavi pitanje: Da li bih ja to koristio? Mislim, već imam sokovnik koji koristim svaki drugi dan. I jedem sirovo voće. Šta da radim s blenderom?
Kada uzmeš sve to (recimo ono sa slike gore) i zblendaš, da li se to pije ili jede kašikom? To se zove smoothie, je li tako? Ima i onaj neki smothie maker sada popularan, možda da to kupim za početak. Trenutno imam neki mali sjecko. On nasjecka dosta sitno, ali to ipak nije blednanje (već sitni komadići i mrvice)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 21/01/2014 : 21:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pa mogu ti dati dobar razlog. Ja imam dva blendera, jedan vrijedi 300€, a drugog sam platio samo 20€ i mogu ti reći da su razlike u kvaliteti miksanja sokova jako jako male. Druga stvar je što sam pročitavši gomilu knjiga shvatio da je najzdravije povrće na svijetu zeleno lisnato, npr špinat, kelj, blitva, peršin, mlado bukovo lišće, mlada pšenica, listovi cikle, mrkve, itd. Njega se ne može piti samog, jer je okus odvratan, ali od svog povrća na svijetu jedino se sa voćem može miksati upravu zeleno lisnato povrće, jer nema u sebi škrob i odlično je za želudac i probavu. I još unutra ubacim i đumbira, ili cijeli limun bez kore, pa super zdravo sameljeno laneno sjemenje i da ne nabrajam, ima puno dodataka da se stalno mogu mijenjati okusi da ti ne dosadi. Ja si svaki dan prije posla zmiksam 1L ponesem ga sa sobom, ili ako idem npr na put, miksam ga svaki dan.

Ima više literature, a ja preporučam knjigu od Viktorije Boutenko:




Kupio sam ju na sajmu knjiga u Beogradu i čini mi se da ne postoji skenirana, ali nisam siguran. Ako te zainteresira, a ne pronađeš knjigu, javi mi se, jer sam ja skenirao svoju pa ti ju pošaljem!

A da, vrhunska je i njena knjiga Zeleno za zdravlje, ta postoji skenirana, kao i njena najbolja knjiga 12 koraka do sirove hrane, ali to već nije tema ovog topica...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/01/2014 : 23:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Pa mogu ti dati dobar razlog. Ja imam dva blendera, jedan vrijedi 300€, a drugog sam platio samo 20€ i mogu ti reći da su razlike u kvaliteti miksanja sokova jako jako male. Druga stvar je što sam pročitavši gomilu knjiga shvatio da je najzdravije povrće na svijetu zeleno lisnato, npr špinat, kelj, blitva, peršin, mlado bukovo lišće, mlada pšenica, listovi cikle, mrkve, itd. Njega se ne može piti samog, jer je okus odvratan, ali od svog povrća na svijetu jedino se sa voćem može miksati upravu zeleno lisnato povrće, jer nema u sebi škrob i odlično je za želudac i probavu. I još unutra ubacim i đumbira, ili cijeli limun bez kore, pa super zdravo sameljeno laneno sjemenje i da ne nabrajam, ima puno dodataka da se stalno mogu mijenjati okusi da ti ne dosadi. Ja si svaki dan prije posla zmiksam 1L ponesem ga sa sobom, ili ako idem npr na put, miksam ga svaki dan.


Zeleno-lisnato jest najzdravije.
Ima intenzivan okus, ali može se konzumirati samo.
Ili se pomješa sa jabukama, krastavcem, limunom (da se malo razblaži i zamaskira okus).
Sve to što si rekao stoji, ali sve se to radi i sa sokovnikom...
Koji je taj jeftijiji blender koji imaš? To i nije preveliko ulaganje pa možda taj da kupim.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2014 : 07:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ga u Sloveniji, ali evo malo sam proguglao:

http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Kucni-aparati/Sokovnici-i-blenderi/Nemacki-blender-Studio-600W-1-5-lit/18863581

Dobio sam na njega garanciju 3 godine, a za sada radi odlično!

Ma slažem se, sokovi su odlična stvar i jako su zdravi, kao što sam još prije spomenuo u Gersonovoj klinici lijeće rak i tumore pomoću sokovnika sa gotovo 100%-tnim uspjehom, a to nije mala stvar. Ali ja sam se naviknuo na blender, jer je to puniji, gusti sok, zasitan, koji mi zamijenjuje kompletan obrok ili međuobrok i ništa se ne baca, sve se konzumira. I može duže stajati. Viktorija Boutenko u svojoj knjizi navodi da može do 48h u frižideru, a da ne oksidira i izgubi kvalitetu.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/01/2014 : 09:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Kada čistim nar, bude kapljica po zidovima i plafonu iako pazim...


Za to postoji jedna caka. Oguliš koru nara onim guljačem za krumpir. Prepoloviš/pretrgneš nar na 2 ili 4 dijela (najkritičnije) i staviš u toplu vodu na neko vrijeme. Čisti se 3 puta lakše.

Inače ne volim sokovnike ali si ponekad znam izblendat neki napoj sa štapnim mikserom.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2014 : 16:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Obi-wan
Kada čistim nar, bude kapljica po zidovima i plafonu iako pazim...


Za to postoji jedna caka. Oguliš koru nara onim guljačem za krumpir. Prepoloviš/pretrgneš nar na 2 ili 4 dijela (najkritičnije) i staviš u toplu vodu na neko vrijeme. Čisti se 3 puta lakše.

Inače ne volim sokovnike ali si ponekad znam izblendat neki napoj sa štapnim mikserom.


Dobar savjet, bumo probali.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2014 : 16:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Kupio sam ga u Sloveniji, ali evo malo sam proguglao:

http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Kucni-aparati/Sokovnici-i-blenderi/Nemacki-blender-Studio-600W-1-5-lit/18863581

Dobio sam na njega garanciju 3 godine, a za sada radi odlično!

Ma slažem se, sokovi su odlična stvar i jako su zdravi, kao što sam još prije spomenuo u Gersonovoj klinici lijeće rak i tumore pomoću sokovnika sa gotovo 100%-tnim uspjehom, a to nije mala stvar. Ali ja sam se naviknuo na blender, jer je to puniji, gusti sok, zasitan, koji mi zamijenjuje kompletan obrok ili međuobrok i ništa se ne baca, sve se konzumira. I može duže stajati. Viktorija Boutenko u svojoj knjizi navodi da može do 48h u frižideru, a da ne oksidira i izgubi kvalitetu.


Ako naiđem na taj vjerovatno kupim. Ne bih ulagao puno ako kažeš da razlika u cijeni ne predstavlja neku razliku u blendanju.
Kod sokovnika je stvar potpuno drugačija. Dakle, ako hoćeš dobar sokovnik, moraš platiti 1500 kn. minimum.
To za zamjenu obroka ili međuobrok si u pravu. Možeš i sa sokovnikom naprabiti obrok i dobiješ hranjivu vrijednost, ali ostaneš gladan pa to onda ispadne dijeta i detoksikacija. Ovako sa blenderom dobiješ nešto sa vlaknima pa ispada kao da si jeo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/01/2014 14:45:08
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 22/01/2014 : 16:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Već neko vrijeme razmišljam o kupnji blendera.
Uvijek me zaustavi pitanje: Da li bih ja to koristio? Mislim, već imam sokovnik koji koristim svaki drugi dan. I jedem sirovo voće. Šta da radim s blenderom?
Kada uzmeš sve to (recimo ono sa slike gore) i zblendaš, da li se to pije ili jede kašikom? To se zove smoothie, je li tako? Ima i onaj neki smothie maker sada popularan, možda da to kupim za početak. Trenutno imam neki mali sjecko. On nasjecka dosta sitno, ali to ipak nije blednanje (već sitni komadići i mrvice)...



Obi teško je to uspoređivati, čak i ako se koriste iste namirnice. Meni je to kao da uspoređuješ piće i jelo.
Sokovnici su super stvar to uopće nije upitno, međutim meni sok nije obrok i tu je najveća razlika.

Druga razlika je što sa sokovnikom radiš sok i to je to, dok ti blender, a posebno ovi skupi tipa Vitamix zamjenjuju hrpu uređaja i možeš ih koristiti za pripremu različite vrste hrane, npr. razni maslaci, namazi, sirevi, juhe, zdravi sladoled... Vitamix može doslovno skuhati juhu. :)

Kažeš da se zelenjava može jesti i sama, to je točno, ali tko ima vremena i volje pojesti npr. 20dkg bajama, 20dkg kelja, 2 jabuke, 10dkg špinata, 2 krastavca, limun... to je tlaka i treba vremena za sve to prožvakati i obraditi. Ovako ubaciš u blender i u 2min. imaš super obrok.

Smoothie može biti skroz gust pa ga jedeš žlicom kao kašicu ili možeš dodati malo vode pa dobiješ gusti napitak koji se može piti na slamku.

Uglavnom razlika i namjena je velika i po meni je dobro koristiti i jedno i drugo s tim da uz blender imaš puno više mogućnosti i opcija.

I da se više ne ponavljam u potpunosti se slažem sa svim što je dcopic napisao.


Trenutno pratim ovu stranicu, ima svašta zanimljivo:
http://healthyblenderrecipes.com/
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 22/01/2014 : 16:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Pa mogu ti dati dobar razlog. Ja imam dva blendera, jedan vrijedi 300€, a drugog sam platio samo 20€ i mogu ti reći da su razlike u kvaliteti miksanja sokova jako jako male. Druga stvar je što sam pročitavši gomilu knjiga shvatio da je najzdravije povrće na svijetu zeleno lisnato, npr špinat, kelj, blitva, peršin, mlado bukovo lišće, mlada pšenica, listovi cikle, mrkve, itd. Njega se ne može piti samog, jer je okus odvratan, ali od svog povrća na svijetu jedino se sa voćem može miksati upravu zeleno lisnato povrće, jer nema u sebi škrob i odlično je za želudac i probavu. I još unutra ubacim i đumbira, ili cijeli limun bez kore, pa super zdravo sameljeno laneno sjemenje i da ne nabrajam, ima puno dodataka da se stalno mogu mijenjati okusi da ti ne dosadi. Ja si svaki dan prije posla zmiksam 1L ponesem ga sa sobom, ili ako idem npr na put, miksam ga svaki dan.

Kupio sam ju na sajmu knjiga u Beogradu i čini mi se da ne postoji skenirana, ali nisam siguran. Ako te zainteresira, a ne pronađeš knjigu, javi mi se, jer sam ja skenirao svoju pa ti ju pošaljem!

A da, vrhunska je i njena knjiga Zeleno za zdravlje, ta postoji skenirana, kao i njena najbolja knjiga 12 koraka do sirove hrane, ali to već nije tema ovog topica...



Meni jeftiniji blender nije baš najbolje miksao, ok, ali ne kao ovaj skuplji. Recimo kad bi miksao kelj i đumbir uvijek bi ostale one niti/trakice. Ima tu još nekakvih sitnica oko razbijanja vlakana i ostalih elemenata, ali da sad ne umaram s tim.

Nego imam par pitanja za tebe.
Zašto kod blitve blendaš samo listove bez sredine? Ja sve ubacim, pa me zanima ima li nekakav poseban razlog.

Uglavnom sve što sblendam odmah i popijem, ali možda bi ponekad napravio više pa ostavio za kasnije, ali me uvijek nekako strah da se ne "pokvari" i izgubi svoju nutritivnu vrijednost. Vidim da si spomenuo da može stajati do 48h, jesi li ikada to probao? Kakav je okus? Imam doma bokal koji se može vakumirati, znaš li koliko bi u njemu smoothie mogao trajati?

I za kraj, ako ono sa skeniranom knjigom vrijedi i za ostale ja sam jako zainteresiran. Naravno ako treba što platiti samo javi.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2014 : 16:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Obi-wan

Već neko vrijeme razmišljam o kupnji blendera.
Uvijek me zaustavi pitanje: Da li bih ja to koristio? Mislim, već imam sokovnik koji koristim svaki drugi dan. I jedem sirovo voće. Šta da radim s blenderom?
Kada uzmeš sve to (recimo ono sa slike gore) i zblendaš, da li se to pije ili jede kašikom? To se zove smoothie, je li tako? Ima i onaj neki smothie maker sada popularan, možda da to kupim za početak. Trenutno imam neki mali sjecko. On nasjecka dosta sitno, ali to ipak nije blednanje (već sitni komadići i mrvice)...



Obi teško je to uspoređivati, čak i ako se koriste iste namirnice. Meni je to kao da uspoređuješ piće i jelo.
Sokovnici su super stvar to uopće nije upitno, međutim meni sok nije obrok i tu je najveća razlika.

Druga razlika je što sa sokovnikom radiš sok i to je to, dok ti blender, a posebno ovi skupi tipa Vitamix zamjenjuju hrpu uređaja i možeš ih koristiti za pripremu različite vrste hrane, npr. razni maslaci, namazi, sirevi, juhe, zdravi sladoled... Vitamix može doslovno skuhati juhu. :)
Hm da. Skuplji sokovnici (određene vrste) prave maslace, sireve, sladoled, tjestenine, namaze, nutmilks... Novi Hurom pravi i smutije!

Kažeš da se zelenjava može jesti i sama, to je točno, ali tko ima vremena i volje pojesti npr. 20dkg bajama, 20dkg kelja, 2 jabuke, 10dkg špinata, 2 krastavca, limun... to je tlaka i treba vremena za sve to prožvakati i obraditi. Ovako ubaciš u blender i u 2min. imaš super obrok.
Nisam mislio jesti samo već piti sok iz sokovnika. Kome je žestok, razblaži s nečim. Ova ista priča sa sokovnikom ide: Tko ima vremena i snage pojesti kilogram mrkve i glavicu kupusa. isjediš i svi hranjivi sastojci su tu...

Smoothie može biti skroz gust pa ga jedeš žlicom kao kašicu ili možeš dodati malo vode pa dobiješ gusti napitak koji se može piti na slamku.

Uglavnom razlika i namjena je velika i po meni je dobro koristiti i jedno i drugo s tim da uz blender imaš puno više mogućnosti i opcija.

I da se više ne ponavljam u potpunosti se slažem sa svim što je dcopic napisao.


Trenutno pratim ovu stranicu, ima svašta zanimljivo:
http://healthyblenderrecipes.com/


Na kraju ću ipak kupiti neki jeftin pa malo da blendamo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/01/2014 18:01:09
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 22/01/2014 : 16:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Na kraju ću ipak kupiti neki jeftin pa malo da blendamo.



Ma super je to jedno i drugo, bitno da se papa svježe voće i povrće.

Uz taj što ti je dcopic spomenuo imaš u metrou Sencor blender, mislim da ima 500W, lijepu staklenu posudu i tri programa (mrvljenje leda, pulsno i smoothie) i cijena mu je samo 215kn. Mislim da ćeš teško naći nešto bolje za te novce i da je novo iz dućana. Ja sam ga skoro kupio.

http://www.sencor.eu/kitchen/food-preparation/stand-mixers
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/01/2014 : 18:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Metro mi baš i nije dostupan pa ću u Konzum.
Ima u subotu sniženje 25% na uređaje pa će me blender izaći (nadam se) 150 kn. Moja taktika je za početak kupiti najjeftinije i ako mi se svidi onda kupujem pravu stvar. Tako sam i sa sokovnikom. Što više razmišljam o tome, teže mi je čekati subotu. Ne znam kako sam uopće mogao preživjeti bez blendera do sada.
Ljudi koji su baš u tome, kažu da se povrće cijedi (sokovnik) dok se voće blenda (sporija apsorpcija šećera zbog vlakana) pa ću i ja tako. Meni nije problem piti sokove od povrća koje drugi ne mogu ni omirisati. Što se tiče blendanja, sjećam se da sam ranije pravio banana/jogurt/mlijeko i bilo je super.
Ako ima tko ideje za neke dobre mješavine voća (može i malo povrća), napišite...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/01/2014 23:22:43
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/01/2014 : 17:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@stripofil

U gužvi sam, javim se za dan dva, samo da uhvatim malo vremena!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/01/2014 : 23:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kupujem u subotu (ako sve bude po planu) blender Tristar BL-4430K.
150 kn. na sniženju, 500W i staklena posuda. Probao sam neki info iskopati na netu... Uglavnom, vani košta znatno više nego kod nas i kotira kao solidan blender. Nije vrhunski naravno, ali ni nešto posebno loše nisam pročitao. Za početak će biti dobar.
Ako mislite da taj ne valja, zaustavite me do subote...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/01/2014 : 13:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

@stripofil

U gužvi sam, javim se za dan dva, samo da uhvatim malo vremena!



Nema problema, kad stigneš.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/01/2014 : 13:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
...Što više razmišljam o tome, teže mi je čekati subotu. Ne znam kako sam uopće mogao preživjeti bez blendera do sada.



Legendo
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/01/2014 : 13:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Kupujem u subotu (ako sve bude po planu) blender Tristar BL-4430K.
150 kn. na sniženju, 500W i staklena posuda. Probao sam neki info iskopati na netu... Uglavnom, vani košta znatno više nego kod nas i kotira kao solidan blender. Nije vrhunski naravno, ali ni nešto posebno loše nisam pročitao. Za početak će biti dobar.
Ako mislite da taj ne valja, zaustavite me do subote...



Za te novce ćeš teško nači bolji. Javi iskustva kad kreneš u akciju s blendanjem.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2014 : 14:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo dakle prvi utisci:
Sve je bilo kako sam rekao: 500 W, 1.5 l, 150 kn.
Prvo i najvažnije: Radi tj. blenda!
Pročitao sam uputstvo i nisam bio ništa pametniji (vrlo šturo). Ima sporije, brže i pulse (blenda brzo dok držiš - dakle kratki intervali). Kako se rastavlja i sastavlja, šta se blenda i kako, ne piše apsolutno ništa. Nema veze, otkrit ću.
Motor je lakši od gornjeg dijela što mi se čini nelogično (ima ljepljive noge doduše). Bokal je stakleni, težak i doima se kvalitetno. Poklopac i poklopac otvora za punjenje su plastični. Poklopac nije savitljiv što malo otežava skidanje. Posuda na svom dnu ima brtvu, noževe i plastiku koja spaja sa bazom. Nemam pojma da li se ti djelovi rastavljaju i kako.
Kod pranja bokala (bez rastavljanja) zasmetali su mi noževi na dnu (iz očitih razloga), a također i kod brisanja.
Prvo sam razmrvio 5 Petit keksa, dodao 4 kockice čokolade i 2 dcl mlijeka. Blendao sam na (1) nekih 10 sekundi i na (2) nekih 5 sekundi pa mi se učinilo gotovo. Keks i mlijeko su se fino sljubili, ali kockice čokolade su ostale 80% čitave (možda sam trebao duže blendati ).
Za početak sam izuzetno zadovoljan. Teško da se šta bolje može očekivati za 150 kn. Zezat ću se par mjeseci s ovim pa ako se upecam kupim Vervita Omniblend V za 2125 kn. (najjeftiniji od skupih).


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/01/2014 14:22:04
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/01/2014 : 15:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2014 : 16:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dakle, upamtit ćemo Breville Hemisphere Control blender koji ova teta preporučuje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 25/01/2014 : 18:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo dakle prvi utisci:
Sve je bilo kako sam rekao: 500 W, 1.5 l, 150 kn.
Prvo i najvažnije: Radi tj. blenda!
Pročitao sam uputstvo i nisam bio ništa pametniji (vrlo šturo). Ima sporije, brže i pulse (blenda brzo dok držiš - dakle kratki intervali). Kako se rastavlja i sastavlja, šta se blenda i kako, ne piše apsolutno ništa. Nema veze, otkrit ću.
Motor je lakši od gornjeg dijela što mi se čini nelogično (ima ljepljive noge doduše). Bokal je stakleni, težak i doima se kvalitetno. Poklopac i poklopac otvora za punjenje su plastični. Poklopac nije savitljiv što malo otežava skidanje. Posuda na svom dnu ima brtvu, noževe i plastiku koja spaja sa bazom. Nemam pojma da li se ti djelovi rastavljaju i kako.
Kod pranja bokala (bez rastavljanja) zasmetali su mi noževi na dnu (iz očitih razloga), a također i kod brisanja.
Prvo sam razmrvio 5 Petit keksa, dodao 4 kockice čokolade i 2 dcl mlijeka. Blendao sam na (1) nekih 10 sekundi i na (2) nekih 5 sekundi pa mi se učinilo gotovo. Keks i mlijeko su se fino sljubili, ali kockice čokolade su ostale 80% čitave (možda sam trebao duže blendati ).
Za početak sam izuzetno zadovoljan. Teško da se šta bolje može očekivati za 150 kn. Zezat ću se par mjeseci s ovim pa ako se upecam kupim Vervita Omniblend V za 2125 kn. (najjeftiniji od skupih).





imam isti takav već jedno dvije godine i radi savršeno. ja najviše koristim banane i smrznuto šumsko voće. ali mogućnosti su neograničene, samo treba bit maštovit.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/01/2014 : 18:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo dakle prvi utisci:
Sve je bilo kako sam rekao: 500 W, 1.5 l, 150 kn.
Prvo i najvažnije: Radi tj. blenda!
Pročitao sam uputstvo i nisam bio ništa pametniji (vrlo šturo). Ima sporije, brže i pulse (blenda brzo dok držiš - dakle kratki intervali). Kako se rastavlja i sastavlja, šta se blenda i kako, ne piše apsolutno ništa. Nema veze, otkrit ću.
Motor je lakši od gornjeg dijela što mi se čini nelogično (ima ljepljive noge doduše). Bokal je stakleni, težak i doima se kvalitetno. Poklopac i poklopac otvora za punjenje su plastični. Poklopac nije savitljiv što malo otežava skidanje. Posuda na svom dnu ima brtvu, noževe i plastiku koja spaja sa bazom. Nemam pojma da li se ti djelovi rastavljaju i kako.
Kod pranja bokala (bez rastavljanja) zasmetali su mi noževi na dnu (iz očitih razloga), a također i kod brisanja.
Prvo sam razmrvio 5 Petit keksa, dodao 4 kockice čokolade i 2 dcl mlijeka. Blendao sam na (1) nekih 10 sekundi i na (2) nekih 5 sekundi pa mi se učinilo gotovo. Keks i mlijeko su se fino sljubili, ali kockice čokolade su ostale 80% čitave (možda sam trebao duže blendati ).
Za početak sam izuzetno zadovoljan. Teško da se šta bolje može očekivati za 150 kn. Zezat ću se par mjeseci s ovim pa ako se upecam kupim Vervita Omniblend V za 2125 kn. (najjeftiniji od skupih).




Super!

Da, za voće i povrće ga nije problem oprati, ja svoj samo dobro isperem vodom i obrnem da se osuši. Druga stvar je ako se blenda nešto masno onda je malo teže oprati. Skupljim modelima se da odšarafiti dno, pa je to prednost kada ga treba oprati. Samo, ja ga svakodnevno koristim za miksanje lisnatog povrća zajedno sa voćem, pa se jednostavno opere. Mom modelu se da rastaviti dno, pa ako miksam npr avokado sa kakaom u prahu, kokosovim uljem i agavinim sirupom, onda ga lakše operem ako ga rastavim. Kod čišćenja ovog jeftinijeg kojem se ne da rastaviti dno upotrebljavam jednu četkicu, pa ide!

Čokoladu nisam nikada probao staviti u blender, niti u moćniji niti u slabiji, pa ne znam kako bi ispalo. Zato se čokolada može staviti u metalnu posudu i onda nju u vruću vodu, ali to ionako znaš!

Uz onaj jeftini koji koristim za putovanja i sl imam i ovaj:



Ima 1100W, LCD ekran, pet brzina, gumb za led, sa smoothie, za puls, dobar je!
Kupio sam ga u Zagrebu u Harvey Normanu, prije malo više od tri godine na novogodišnjoj rasprodaji, kada su mu spustili cijenu sa 300€ na 200€. Radi već tri godine gotovo svaki dan nekoliko minuta. Bio je na jednom servisu, jer se pokvario, pa sam bio bez njega nekoliko tjedana i zato sam kupio onaj jeftini za rezervu. Srećom, kvar je bio u garantnom roku od dvije godine!

Zanimljivo je da oni najbolji sa motorima od barem 1500w nemaju oštre noževe, već potpuno tupe.
Ako se ikada odlučim za te najbolje onda bih možda odabrao neke od ovih:

Skupi, ali navodno ih imaš do kraja života!

http://www.amazon.com/Blendtec-Professional-Blender-WildSide-FourSide/dp/B001F5PK18/ref=sr_1_13?s=home-garden&ie=UTF8&qid=1390672235&sr=1-13&keywords=blendtec

http://www.amazon.com/Vitamix-5200s-Black-Featuring-Instructional/dp/B008H4SLV6





Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/01/2014 : 19:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dcopic

Pa mogu ti dati dobar razlog. Ja imam dva blendera, jedan vrijedi 300€, a drugog sam platio samo 20€ i mogu ti reći da su razlike u kvaliteti miksanja sokova jako jako male. Druga stvar je što sam pročitavši gomilu knjiga shvatio da je najzdravije povrće na svijetu zeleno lisnato, npr špinat, kelj, blitva, peršin, mlado bukovo lišće, mlada pšenica, listovi cikle, mrkve, itd. Njega se ne može piti samog, jer je okus odvratan, ali od svog povrća na svijetu jedino se sa voćem može miksati upravu zeleno lisnato povrće, jer nema u sebi škrob i odlično je za želudac i probavu. I još unutra ubacim i đumbira, ili cijeli limun bez kore, pa super zdravo sameljeno laneno sjemenje i da ne nabrajam, ima puno dodataka da se stalno mogu mijenjati okusi da ti ne dosadi. Ja si svaki dan prije posla zmiksam 1L ponesem ga sa sobom, ili ako idem npr na put, miksam ga svaki dan.

Kupio sam ju na sajmu knjiga u Beogradu i čini mi se da ne postoji skenirana, ali nisam siguran. Ako te zainteresira, a ne pronađeš knjigu, javi mi se, jer sam ja skenirao svoju pa ti ju pošaljem!

A da, vrhunska je i njena knjiga Zeleno za zdravlje, ta postoji skenirana, kao i njena najbolja knjiga 12 koraka do sirove hrane, ali to već nije tema ovog topica...



Meni jeftiniji blender nije baš najbolje miksao, ok, ali ne kao ovaj skuplji. Recimo kad bi miksao kelj i đumbir uvijek bi ostale one niti/trakice. Ima tu još nekakvih sitnica oko razbijanja vlakana i ostalih elemenata, ali da sad ne umaram s tim.

Nego imam par pitanja za tebe.
Zašto kod blitve blendaš samo listove bez sredine? Ja sve ubacim, pa me zanima ima li nekakav poseban razlog.

Uglavnom sve što sblendam odmah i popijem, ali možda bi ponekad napravio više pa ostavio za kasnije, ali me uvijek nekako strah da se ne "pokvari" i izgubi svoju nutritivnu vrijednost. Vidim da si spomenuo da može stajati do 48h, jesi li ikada to probao? Kakav je okus? Imam doma bokal koji se može vakumirati, znaš li koliko bi u njemu smoothie mogao trajati?

I za kraj, ako ono sa skeniranom knjigom vrijedi i za ostale ja sam jako zainteresiran. Naravno ako treba što platiti samo javi.



Da, za đumbir i slične stvari ipak treba jači stroj. Uživam u đumbiru zadnjih tjedan dana! Kupio sam ga u bio trgovini u Zagrebu, miksam ga trenutno sa špinatom, domaćim jabukama, mljevenim lanenim sjemenkama i limunom. Meni odlična kombinacija! A za listove od blitve, pa nema neki veliki razlog zašto ne miksam peteljke. U biti, ako nabavim mladu blitvu, miksam ih zajedno sa listovima, a ako je blitva već dosta velika, onda ih odrežem tamo gdje počinje list. Negdje sam pročitao da je u njima (peteljkama) škrob, pa kod mješanja sa voćem "može" (ali i ne mora) dovesti do napuhivanja u trbuhu i do plinova. Mislim da je tako napisala u svojoj knjizi Viktorija Boutenko, ali sigurno ne može škoditi, ipak je to sve zdrava hrana! Ona je navela podatak da kada mora na put si pripremi sokove za dva dana unaprijed. Ja s tim nemam iskustva, da bih ga držao u frižideru dva dana, ali imam dosta iskustva sa držanjem 12 do 24h. Nekad ga zbog gužve napravim navečer, kako bih ga pio drugi dan tokom dana i uvijek mi je bio odličan!

Daj mi svoj mail, ovdje ili na PM, pa ti u kratkom roku pošaljem dvije knjige, jer imaju malo MB, a onu čiju sam sliku postavio gore ti pošaljem za koji dan, jer ima 70MB, pa je moram negdje uploadati da dobijem link. Ako ne voliš čitati s ekrana, pošaljem ti je poštom, pa mi ju vratiš kad pročitaš?

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2014 : 21:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo dakle prvi utisci:
Sve je bilo kako sam rekao: 500 W, 1.5 l, 150 kn.
Prvo i najvažnije: Radi tj. blenda!
Pročitao sam uputstvo i nisam bio ništa pametniji (vrlo šturo). Ima sporije, brže i pulse (blenda brzo dok držiš - dakle kratki intervali). Kako se rastavlja i sastavlja, šta se blenda i kako, ne piše apsolutno ništa. Nema veze, otkrit ću.
Motor je lakši od gornjeg dijela što mi se čini nelogično (ima ljepljive noge doduše). Bokal je stakleni, težak i doima se kvalitetno. Poklopac i poklopac otvora za punjenje su plastični. Poklopac nije savitljiv što malo otežava skidanje. Posuda na svom dnu ima brtvu, noževe i plastiku koja spaja sa bazom. Nemam pojma da li se ti djelovi rastavljaju i kako.
Kod pranja bokala (bez rastavljanja) zasmetali su mi noževi na dnu (iz očitih razloga), a također i kod brisanja.
Prvo sam razmrvio 5 Petit keksa, dodao 4 kockice čokolade i 2 dcl mlijeka. Blendao sam na (1) nekih 10 sekundi i na (2) nekih 5 sekundi pa mi se učinilo gotovo. Keks i mlijeko su se fino sljubili, ali kockice čokolade su ostale 80% čitave (možda sam trebao duže blendati ).
Za početak sam izuzetno zadovoljan. Teško da se šta bolje može očekivati za 150 kn. Zezat ću se par mjeseci s ovim pa ako se upecam kupim Vervita Omniblend V za 2125 kn. (najjeftiniji od skupih).



imam isti takav već jedno dvije godine i radi savršeno. ja najviše koristim banane i smrznuto šumsko voće. ali mogućnosti su neograničene, samo treba bit maštovit.


Jel se rastavlja dno (ispod bokala)? Mislim na odvajanje brtve, noževa i plastike što spaja na motor radi čišćenja. Ili se to ne treba rastavljati?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/01/2014 : 00:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Jel se rastavlja dno (ispod bokala)? Mislim na odvajanje brtve, noževa i plastike što spaja na motor radi čišćenja. Ili se to ne treba rastavljati?



sve se to da rastaviti ali nema potrebe, ja ga isto isperem pod mlazom vode i sve ok. znači bokal sa njegovim plastičnim dnom i noževima perem u komadu i ne rastavljam.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000