forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sokadžije i njihovi sokovnici / blenderi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2014 : 09:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

quote:
Originally posted by Obi-wan
Jel se rastavlja dno (ispod bokala)? Mislim na odvajanje brtve, noževa i plastike što spaja na motor radi čišćenja. Ili se to ne treba rastavljati?



sve se to da rastaviti ali nema potrebe, ja ga isto isperem pod mlazom vode i sve ok. znači bokal sa njegovim plastičnim dnom i noževima perem u komadu i ne rastavljam.


Ok, hvala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2014 : 18:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Isprobao još dvije nove stvari sa blenderom.
Prvo sam stavio 150 grama kikirikija i malo ulja i blendao.
Ostalo je čitavih pa sam povremeno otvarao i spušta sadržaj lopaticom nadolje. Na kraju sam dobio mljeveni kikiriki kakav se dobije mini sjeckom i koristit ću ga za palačinke. Dakle putar od kikirikija jeftin blender ne pravi. Nisam ni očekivao, ali moram probati.

Drugo što sam probao su dvije jabuke i jedna narandža. Upalim blender i ... ništa. Oštrice se vrte, voće miruje. Očigledno da to ne ide tako (vidi se da nemam pojma :-) Ulio sam 1.5 dcl vode i idemo ponovo. Ovaj put je išlo. Izblendalo se u kašu koja nije za kašikom, a nije ni za piće (nešto između). Okus daleko od intenziteta koji se dobije cjeđenjem u sokovniku (naravno, poredba sokovnika od 2750 i blendera od 150 nije baš na mjestu). To sam i očekivao. Dakle, lagan i zdrav međuobrok - nudi 2-3 sata sitosti što je upravo ono što mi odgovara, a ostalo mi je za još jednom.
Mislim da je za blendanje (bar kod jeftinog blendera), neophodna tekućina (npr. mlijeko ili voda).

Kada sam kupovao sokovnik kupio sam prvo najjeftiniji. Svidjelo mi se i odmah sam počeo mjerkati dalje. I vrlo brzo kupio pravu stvar.
Sada se dešava slično. Ova ideja blendanja mi je skroz ok. I već razmišljam o pravom blenderu.
Kada bi bio dostupan ovaj iz youtube clipa na prethodnoj stranici Breville Hemisphere Control (košta 200 $) odmah bih kupio. No nema kod nas valjda ništa od Brevillea...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/01/2014 19:03:53
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/01/2014 : 19:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Dakle putar od kikirikija jeftin blender ne pravi.


Nije ti stvar u blenderu. Ako može moj Iskra mikser od 220W iz doba juge onda bi trebao i tvoj novi od 500W.
Moraš stavit u ulja. Količinski BAREM pola koliko i kikirikija. Osobno stavljam malo suncokretovog, malo maslinovog i malo maslaca (ako imam, jer je skupo đubre). Također obavezno stavim i malo meda.
Probaj pa javi

p.s.: Ak ćeš stavljat maslac to mora biti pri kraju miksanja jer ako dugo miksaš onda se razbiju te molekule za viskioznost i neće se stisnut kak spada. Odnosno stvorit će se vodica na površini.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/01/2014 : 10:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@Obi-wan

Da, kod miksanja voća i povrća voda ide obavezno! Sam odrediš koliko, sve zavisi želiš li gušći ili rjeđi. Po meni je idealna neka sredina, niti prerijedak, niti pregust. Kod takvih sokova je idealno da svaki gutljaj ostane koju sekundu u ustima, zbog sline koja također pomaže boljoj probavi. Zato se npr jedna litra takvog soka ne može brzo popiti.

Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/01/2014 : 20:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic
Da, za đumbir i slične stvari ipak treba jači stroj. Uživam u đumbiru zadnjih tjedan dana! Kupio sam ga u bio trgovini u Zagrebu, miksam ga trenutno sa špinatom, domaćim jabukama, mljevenim lanenim sjemenkama i limunom. Meni odlična kombinacija! A za listove od blitve, pa nema neki veliki razlog zašto ne miksam peteljke. U biti, ako nabavim mladu blitvu, miksam ih zajedno sa listovima, a ako je blitva već dosta velika, onda ih odrežem tamo gdje počinje list. Negdje sam pročitao da je u njima (peteljkama) škrob, pa kod mješanja sa voćem "može" (ali i ne mora) dovesti do napuhivanja u trbuhu i do plinova. Mislim da je tako napisala u svojoj knjizi Viktorija Boutenko, ali sigurno ne može škoditi, ipak je to sve zdrava hrana! Ona je navela podatak da kada mora na put si pripremi sokove za dva dana unaprijed. Ja s tim nemam iskustva, da bih ga držao u frižideru dva dana, ali imam dosta iskustva sa držanjem 12 do 24h. Nekad ga zbog gužve napravim navečer, kako bih ga pio drugi dan tokom dana i uvijek mi je bio odličan!

Daj mi svoj mail, ovdje ili na PM, pa ti u kratkom roku pošaljem dvije knjige, jer imaju malo MB, a onu čiju sam sliku postavio gore ti pošaljem za koji dan, jer ima 70MB, pa je moram negdje uploadati da dobijem link. Ako ne voliš čitati s ekrana, pošaljem ti je poštom, pa mi ju vratiš kad pročitaš?



Đumbir je odličan, meni savršeno odgovara njegov papreno-kiselkasti okus. Baš mi je pun frižider domaćeg špinata, pa bi mogao sutra isprobati ovu kombinaciju koju si napisao.

Šaljem mail na PM i hvala unaprijed!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/01/2014 : 20:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Isprobao još dvije nove stvari sa blenderom.
Prvo sam stavio 150 grama kikirikija i malo ulja i blendao.
Ostalo je čitavih pa sam povremeno otvarao i spušta sadržaj lopaticom nadolje. Na kraju sam dobio mljeveni kikiriki kakav se dobije mini sjeckom i koristit ću ga za palačinke. Dakle putar od kikirikija jeftin blender ne pravi. Nisam ni očekivao, ali moram probati.

Drugo što sam probao su dvije jabuke i jedna narandža. Upalim blender i ... ništa. Oštrice se vrte, voće miruje. Očigledno da to ne ide tako (vidi se da nemam pojma :-) Ulio sam 1.5 dcl vode i idemo ponovo. Ovaj put je išlo. Izblendalo se u kašu koja nije za kašikom, a nije ni za piće (nešto između). Okus daleko od intenziteta koji se dobije cjeđenjem u sokovniku (naravno, poredba sokovnika od 2750 i blendera od 150 nije baš na mjestu). To sam i očekivao. Dakle, lagan i zdrav međuobrok - nudi 2-3 sata sitosti što je upravo ono što mi odgovara, a ostalo mi je za još jednom.
Mislim da je za blendanje (bar kod jeftinog blendera), neophodna tekućina (npr. mlijeko ili voda).

Kada sam kupovao sokovnik kupio sam prvo najjeftiniji. Svidjelo mi se i odmah sam počeo mjerkati dalje. I vrlo brzo kupio pravu stvar.
Sada se dešava slično. Ova ideja blendanja mi je skroz ok. I već razmišljam o pravom blenderu.
Kada bi bio dostupan ovaj iz youtube clipa na prethodnoj stranici Breville Hemisphere Control (košta 200 $) odmah bih kupio. No nema kod nas valjda ništa od Brevillea...



Kikiriki maslac i slične maslace ćeš teško napraviti s tim blenderom, treba ti veliki broj okretaja kako bi "rastopio" sadržaj i spojio u jednu glatku masu. Alternativa ti je ovo što je Cromwell napisao, dodati puno ulja, ali to nije to. Ja sa svojim od 800W i 21000 okretaja moram dodati 1-2 žličice ulja i treba mi 4-5 min. da napravi maslac. Kod Vitamixa ne treba uopće dodavati ulje. Blendtec napravi maslac u 40 sek. E sad meni osobno ne smeta žličica dvije maslinovog ulja, zdravo je i korisno tako da mi je to ok.

Ne znam kako voće miksaš, ali prvo ga treba izrezati na kocke i kad ga ubaciš prvo ga usitni s pulsnim, stisneš par puta da usitni veće komade i onda ubaci u brzinu da napravi smoothie. :)

Ja sam jutros složio 2 jabuke, 2 naranče, pola limuna, 2 mrkve, 2 kivija i nisam dodao ništa vode, i ispalo je super. Moglo se lijepo piti na slamku.
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 28/01/2014 : 22:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message  Reply with Quote
Evo moj primjer pripreme napitka. Moja ga djeca obožavaju (dobro najmanja nešto komplicira, a starije dvije pravo uživaju u njima)

Jedna ili dvije banane, cimet, šaku smrznutog šumskog voća (jagode, borovnice, maline itd) umjesto vode volim izcjedit 2-3 pomaranče i sok i kašu što ostane isto saspem u posudu. Ubacim 2-3 badema i to je to.
Na kraju dođe super napitak, malo svežiji (zbog smrznutog voća).
Najviše puta mojim čerkama prepustim, da si same odberu šta bi stavile od voća i ostalih stvari, pa tako pokušavamo i probavamo nove načine i ukuse. I time imam dobar osječaj, da su mi djeca umjesto čokolade odabrale radije da umješamo sok, jer to tretiraju kao poslasticu, a čokolade ostaju u hladnjaku ...

Inače pravim i ostale ali mi je taj najbrži i sve mi je pri ruci, ako mi se neda cijediti pomaranče onda dodajem malo vode i to je...

i moj primjer blendera, ništa naročito, ali dovoljno "mali" i služi svrsi!

Moje aukcije: Pocetna od 1kn (brez rezerve)
TomDar official topic: Topic u vezi mojih aukcija

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/01/2014 : 08:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo napravim najcesce:
- banane (ponekad i pomorandze)
- jogurt i/ili mlijeko
- cimet
- kardamom

tu i tamo stavim i chilli u prahu


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/12/2014 : 17:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Jučer kupio Smoothie maker. Isprobao sam ga jutros pa evo šta za sada znam:
Ovaj moj je koštao 200 kn. i koliko sam gledao youtube reklamu, kopija je.
Osim glavnog dijela, imam i 3 čaše razne veličine te silikonski poklopac za čuvanje smutija, a može se i piti (ima otvor).
Sastojci se stave u čašu pa se čaša navrne na aparat. Okretanjem glave stroja sa čašom naopako počinje miksanje. Nakon 10-tak sekundi vrati se u početni položaj i miksanje prestaje. Smoothie maker djeluje dosta čvrsto. Dio sa noževima se pere tako što se navrne najmanja čaša i malo miksa obična voda i to je to. Vrlo brzo i jednostavno održavanje.
Ima jedna velika zamjerka - naime, navrtanje čaša nije lako. Treba dosta snage (i suhe ruke) da bi se čaša do kraja zavrnula. Ako se ne zavrne kako treba, ne miksa. Da ovo radi kako treba, bio bih 100% zadovoljan. Ovako, samo za jake osobe...
Jutros sam stavio 2 kivija, pola banane, 1 jogurt, malo mlijeka i malo meda. Miksao 10 sekundi i rezultat je bio sasvim dobar. Smjesa za moje pojmove dosta glatka - mogla se piti i kroz mali otvor silikonskog poklopca. Inače nisam baš mjerodavan za procjenu kvalitete smutija - ipak sam više upućen u sokovnike. Jedina briga je da će zbog teškog zavrtanja čaša, prije ili kasnije nešto pući - no taj rizik je uvijek prisutan kod jeftinih mašina i kopija.
Za sada sam dakle zadovoljan, vrijeme će pokazati.

Za neupućene, osnovna razlika između sokovnika i smoothie makera: Sokovnik izdvaja tekućinu od krutog i daje nam sok dok se kod smutija događa blendanje tj. dobivamo sve što smo stavili unutra (nema bacanja čvrste tvari). U sokovnik po pravilu idu voće i povrće iz kojih se vadi sok, dok blender zahtjeva dodatnu tečnost da bi lakše radio (voda, mlijeko, jogurt npr.). Također, u smoothie maker, možemo dodavati med, čokoladu (ustvari svakakve začine) što kod sokovnika uglavnom nema smisla. Sokovnik izdvaja sok. Ono što dobijamo blendanjem ne treba zvati sok (mada mnogi to tako zovu) već je ime smoothie sasvim prikladno. Smoothie nam komotno može poslužiti kao zamjena za jedan lakši obrok - doručak ili još bolje večera (izbacivanje sendviča i konzumacija jedne lakše večere radi zdravlja ili kontrole težine). Ako imate oboje, sokovnik koristite više za povrće, a smoothie maker (blender) više za voće.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2015 : 18:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo da malo podignem topic i osvještenost usput.
Od kada sam kupio svoj slow juicer prije 4 i pol godine, spori sokovnici proširili su se svijetom kao kuga (u pozitivnom smislu ). Postoje par relativno skupih originala i gomila kopija. Da li ste kupili svoj slow juicer? Ako niste, šta čekate?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/08/2015 18:16:17
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/08/2015 : 19:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da li se još uvijek proizvodi sokovnik Tigar Jacka LaLannea?
Nemam pojma o sokovnicima, njihovim markama i modelima ali taj mi je ostao u sjećanju iz TV reklama od prije 20-ak godina.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2015 : 21:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Da li se još uvijek proizvodi sokovnik Tigar Jacka LaLannea?
Nemam pojma o sokovnicima, njihovim markama i modelima ali taj mi je ostao u sjećanju iz TV reklama od prije 20-ak godina.


To ti je za današnje pojmove otprilike Fićo ili Peglica.
Svi se toga sjećaju, ali da li bi to danas izabrao... Tehnologija je otišla dalje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/08/2015 : 22:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uh, onda sam stvarno zaostao u kamenom dobu što se tiče sokovnika.
Znači, ako ga nekada budem kupovao treba bježati što dalje od Tigra (iako su ga onda hvalili na sva usta).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 30/08/2015 : 22:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Evo da malo podignem topic i osvještenost usput.
Od kada sam kupio svoj slow juicer prije 4 i pol godine, spori sokovnici proširili su se svijetom kao kuga (u pozitivnom smislu ). Postoje par relativno skupih originala i gomila kopija. Da li ste kupili svoj slow juicer? Ako niste, šta čekate?



Ja sam i dalje na zelenim sokovima, miksam ih skoro svaki dan već četiri godine. Najviše od proljeća do jeseni, najčešće listove koprive, peršina, metvice, špinata... stavim u blender sa bananom i nekom drugom sezonskom vočkom, ubacim i đumbira, lanene sjemenke, žlicu kokosovog ulja, vode...

Ma, za prste polizat!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4339 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/08/2015 : 07:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ja sad imam doma par gajbi jabuka, a još nisam niti počeo sa ozbiljnom berbom. Da nema tog sokovnika sve bi propalo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/12/2015 : 21:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan film za pogledati ako imate problema sa težinom ili zdravljem. Pa i ako nemate:
https://www.youtube.com/watch?v=LjyLvBRwChw

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/12/2015 21:56:05
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/12/2015 : 16:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Odlučio sam probati neke voćke koje nešto nisam puno jeo ili nisam ni probao pa ću tu utiske.

Mango - nije loše. treba biti mekan na dodir. Nešto između breskve i banane sa laganim okusom bora. Što više jedeš, više ti se sviđa. Ima veliku pljosnatu košticu kao neki kljun.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/12/2015 22:05:46
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/12/2015 : 16:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Avokado mi je odvratan. Super izgleda - kao velika zelena kruška ili tikvica. Na prvu, osjeti se masna tekstura kao zelena banana. Okus se javlja nešto kasnije (prekasno) i to je okus pokvarenog jajeta. Probao sam sa soli i sa limunom, ali ne pomaže. Vjerovatno najgadnije voće / povrće koje sam probao.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/12/2015 22:08:23
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/12/2015 : 17:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Avokado mi je odvratan. Super izgleda. Na prvu, osjeti se masna tekstura kao zelena banana. Okus se javlja nešto kasnije (prekasno) i to je okus pokvarenog jajeta. Probao sam sa soli i sa limunom, ali ne pomaže. Vjerovatno najgadnije voće / povrće koje sam probao.



meni je avokado baš dobar...doživljavam ga ko tropski krumpir više no išta drugo....bez nekog posebnog okusa (načelno bljutav i nezanimljiv), više k'o baza za druge stvari zbog boje i teksture

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/12/2015 : 08:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

mmmmmmmm, volim avokado namaz :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/12/2015 : 11:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Mango - nije loše. treba biti mekan na dodir. Nešto između breskve i banane sa laganim okusom bora.


Moram ti zahvaliti na ovom prosvjetljenju. Godinama sam pripisivao taj dio okusa žutoj mrkvi ali nikad nisam bio zadovoljan. Faking bor it is!!
Avokado je baš to što veli Mali_Mate. Uglavnom za bazu i kremioznost. Jedino što je problem ako malo dulje odstoji onda oksidira i baca na sapun.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/12/2015 : 22:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kaki
Lijepo crveno okruglo voće bez koštice. Okus ništa posebno. Što bi se reklo "nit smrdi nit miriše". Slatkasto nedefinirano, bez kiselosti. Tekstura slična mangu, nije sočno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/10/2016 21:56:33
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/10/2016 : 09:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Probao si "oba dva" - i mekani i tvrdi?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/10/2016 : 17:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Probao si "oba dva" - i mekani i tvrdi?





Toaletni humor ako se ne varam?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/10/2016 : 17:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

:D Nije humor posredi. Nego imas one tvrde kakije ("vanilija") i sasvim mekane koje se jedu zlicicom.


http://www.delo.si/druzba/panorama/zenski-sadezi-so-boljsi-mehki-moski-trdi.html


http://www.deloindom.si/sadne-vrste/kaki-z-uzitkom-ce-poznamo-njegove-skrivnosti


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000