forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Punisher i ostala MAX i Vertigo izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 12/02/2011 : 00:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


3 od 9 baš i nije pola (pobijedio me Grujah za 9 sekundi)...
Više mi vuče na trećinu.
Ovim tempom za 10 godina završeno.



hvala matematicari sad napokon znam.

a 10 godina je preambiciozno, bez ironije, ako izdaju jednom u dvije godina (u najboljem slucaju) racunaj...ti bolje racunas od mene

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2011 : 11:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinisa123

quote:
Originally posted by Obi-wan


3 od 9 baš i nije pola (pobijedio me Grujah za 9 sekundi)...
Više mi vuče na trećinu.
Ovim tempom za 10 godina završeno.



hvala matematicari sad napokon znam.

a 10 godina je preambiciozno, bez ironije, ako izdaju jednom u dvije godina (u najboljem slucaju) racunaj...ti bolje racunas od mene


Nek se zna da sam išao u matematičku gimnaziju.
To je onako ugrubo. U 5 godina 3, pa u idućih 10 godina preostalih 6.
Ako ne odustanu, što je vrlo moguće.
Uglavnom, ja kupio komplet na engleskom neki dan (po drugi put).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/02/2011 : 12:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ja cu kupiti ovu cetvorku sto najavljuju od BP, a ostatak s amazona. Ne cekao ja 10 godina.
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 12/02/2011 : 12:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Nek se zna da sam išao u matematičku gimnaziju.
To je onako ugrubo. U 5 godina 3, pa u idućih 10 godina preostalih 6.
Ako ne odustanu, što je vrlo moguće.
Uglavnom, ja kupio komplet na engleskom neki dan (po drugi put).


Matematicaru nije 5 vec 6. Mislija u Teksasu je izasla 2005.

A kada su poceli prica je bila 2 godisnje sa ubacivanjem novih naslova periodicno.

Ja sam im tada pisao da li ce objavljivati nesto od Elisa (bio sam Spajder Jerusalimski nastrojen) i odgovorili su kao, u pripremi su mnoga iznenadjenja.

Izgleda da su mislili na neprijatna iznenadjenja.

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2011 : 12:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinisa123

quote:
Originally posted by Obi-wan


Nek se zna da sam išao u matematičku gimnaziju.
To je onako ugrubo. U 5 godina 3, pa u idućih 10 godina preostalih 6.
Ako ne odustanu, što je vrlo moguće.
Uglavnom, ja kupio komplet na engleskom neki dan (po drugi put).


Matematicaru nije 5 vec 6. Mislija u Teksasu je izasla 2005.
To je više povijest, tu sam slab...

A kada su poceli prica je bila 2 godisnje sa ubacivanjem novih naslova periodicno.

Ja sam im tada pisao da li ce objavljivati nesto od Elisa (bio sam Spajder Jerusalimski nastrojen) i odgovorili su kao, u pripremi su mnoga iznenadjenja.

Izgleda da su mislili na neprijatna iznenadjenja.


Uglavno, ima da duuuuugo čekamo.
Ili kupimo strano izdanje i uživancija odmah.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2011 : 20:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
E, jebiga. Morao je Ennis zaći u hladni rat, lude Ruse, Srbe, Albance, Rumune,... Mislim, koji mu je s ovim temama? Do sada je Punisher ubio oko 2000 ljudi, i mislim da su bar 1900 njih Italijani, Rusi, Rumuni, Crnci,... I taj njegov kont kad Punisher razmišlja kako da se obračuna sa Rumunima u story-arcu 'Slavers'(malo ću karikirati, ali to je otprilike to): ''Moraću da primjenim ekstremne mjere da se obračunam sa ovim ljudima, jer su oni balkanci, i oni nisu normalni, oni non-stop ratuju i u stanju da urade svašta što nikad jednom zapadnjaku neće pasti na pamet...uuuhuuuuuhuuu...''. Spooookyyyy... Nabijem Ennisa na svoj balkanski k...c.
Jedino što plete po američkim generalima i korumpiranim policajcima (pardon, šefovima policije). K'o da nema bijelih amerikanaca gangstera.
Isfurao sam se jer sam mislio da će zadržati neki neutralan stav, ali ništa od toga...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/03/2011 : 20:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

E, jebiga. Morao je Ennis zaći u hladni rat, lude Ruse, Srbe, Albance, Rumune,... Mislim, koji mu je s ovim temama? Do sada je Punisher ubio oko 2000 ljudi, i mislim da su bar 1900 njih Italijani, Rusi, Rumuni, Crnci,... I taj njegov kont kad Punisher razmišlja kako da se obračuna sa Rumunima u story-arcu 'Slavers'(malo ću karikirati, ali to je otprilike to): ''Moraću da primjenim ekstremne mjere da se obračunam sa ovim ljudima, jer su oni balkanci, i oni nisu normalni, oni non-stop ratuju i u stanju da urade svašta što nikad jednom zapadnjaku neće pasti na pamet...uuuhuuuuuhuuu...''. Spooookyyyy... Nabijem Ennisa na svoj balkanski k...c.
Jedino što plete po američkim generalima i korumpiranim policajcima (pardon, šefovima policije). K'o da nema bijelih amerikanaca gangstera.
Isfurao sam se jer sam mislio da će zadržati neki neutralan stav, ali ništa od toga...


Pa sad, nije Ennis ostao dužan ni Ircima, svojim sunarodnjacima. A i ne mogu reći da mu opis Balkanaca nije daleko od istine. Tim više kad vidiš po vijestima da u zapadnim zemljama veliki kolač organiziranog kriminala drže Albanci, Srbi, Rumunji, Rusi, itd.

Uostalom, teško je očekivati od nekog kao što je Punisher da ne bude rasist ili ksenofob. Čovjek je ipak lud.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2011 : 21:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A da li se ti ikad zapitaš otkud tebi ideja da ti Albanci, Srbi, Rusi,... drže veliki dio kolača? Da li je uopšte moguće da u stranoj zemlji ove narodnosti drže toliki dio kolača? U mojoj zemlji i gradu najveći dio kolača drže 'domaći', ne znam kako u tvojoj zemlji i gradu.
Što se tiče balkanaca, opis mu jeste daleko od istine, jer sam i ja balkanac, ali takav kakvog on opisuje nisam. A nadam se da nisi ni ti.
Uglavnom, nisam ni htio da pokrenem neku raspravu, jer bi se to moglo uvijek završiti nekim političkim temama, koje em što nisu dozvoljene na ovom forumu, em ih ja sam ne volim.
I mislim da Ennis uopšte ne pokušava da napravi Punishera rasistom, nacionalistom i sl., već mi se čini da pomalo i on sam progovara iz njega. Ali to je samo moje mišljenje.
Jbt, ispada da su najviše 'prljavštine' i kriminala u životima amerikanaca pokazale 'Očajne domaćice'.
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 21/03/2011 : 21:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

E, jebiga. Morao je Ennis zaći u hladni rat, lude Ruse, Srbe, Albance, Rumune,... Mislim, koji mu je s ovim temama? Do sada je Punisher ubio oko 2000 ljudi, i mislim da su bar 1900 njih Italijani, Rusi, Rumuni, Crnci,... I taj njegov kont kad Punisher razmišlja kako da se obračuna sa Rumunima u story-arcu 'Slavers'(malo ću karikirati, ali to je otprilike to): ''Moraću da primjenim ekstremne mjere da se obračunam sa ovim ljudima, jer su oni balkanci, i oni nisu normalni, oni non-stop ratuju i u stanju da urade svašta što nikad jednom zapadnjaku neće pasti na pamet...uuuhuuuuuhuuu...''. Spooookyyyy... Nabijem Ennisa na svoj balkanski k...c.
Jedino što plete po američkim generalima i korumpiranim policajcima (pardon, šefovima policije). K'o da nema bijelih amerikanaca gangstera.
Isfurao sam se jer sam mislio da će zadržati neki neutralan stav, ali ništa od toga...



Jesi cito Born? U toj epizodi se objasnjava kako je sve pocelo. On sve tretira isto. A kod Enisa je sve hipertrofirano, znaci losi momci su bas, bas losimuthafuckaas ko Barrakuda


Jos jedna stvar, Swamp Thing jesi dobio moju privatnu poruku ili ja to nisam poslao kako treba

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/03/2011 : 22:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

A da li se ti ikad zapitaš otkud tebi ideja da ti Albanci, Srbi, Rusi,... drže veliki dio kolača? Da li je uopšte moguće da u stranoj zemlji ove narodnosti drže toliki dio kolača? U mojoj zemlji i gradu najveći dio kolača drže 'domaći', ne znam kako u tvojoj zemlji i gradu.
Što se tiče balkanaca, opis mu jeste daleko od istine, jer sam i ja balkanac, ali takav kakvog on opisuje nisam. A nadam se da nisi ni ti.


Nije bitno što ti i ja nismo takvi, bitno je da su u posljednjih 20 godina mnogi sa ovih prostora pokazali da jesu takvi. Ali mislim da si i sam dobro rekao, Ennis vjerojatno nije želio prikazati Franka kao rasista. Ja mislim da on prvenstveno razmišlja kao vojnik, upoznaje svoga neprijatelja i analizira što ga može očekivati, kakav način borbe, kakva taktika, kakva psihologija. Odavde vjerojatno potječe njegova generalizacija o Balkancima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2011 : 22:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
E, nisam ni išao na mail, evo sad pogledah :)
Čućemo se preko PM na ovom sajtu, pa da dogovorimo neko pivo. Ima još stripoljubaca u BL, moglo bi se nešto i izorganizovati :D

A što se Punishera tiče, jbg, malo sam osjetljiv na interpretaciju 'trećih lica' oko nekih stvari koje se dešavaju na ovim prostorima, sve nekako ode na neku subjektivnu ocjenu ko je good guy, a ko bad guy. Ali da ću nastaviti čitati Punishera, to da, zabavno štivo do jaja. I još nisam pročitao Born, pa ne mogu skroz suditi oko toga što kažeš.

Edit: Ovo je upućeno sinisi123

Edited by - swamp thing on 21/03/2011 22:12:42
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2011 : 22:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

A da li se ti ikad zapitaš otkud tebi ideja da ti Albanci, Srbi, Rusi,... drže veliki dio kolača? Da li je uopšte moguće da u stranoj zemlji ove narodnosti drže toliki dio kolača? U mojoj zemlji i gradu najveći dio kolača drže 'domaći', ne znam kako u tvojoj zemlji i gradu.
Što se tiče balkanaca, opis mu jeste daleko od istine, jer sam i ja balkanac, ali takav kakvog on opisuje nisam. A nadam se da nisi ni ti.


Nije bitno što ti i ja nismo takvi, bitno je da su u posljednjih 20 godina mnogi sa ovih prostora pokazali da jesu takvi. Ali mislim da si i sam dobro rekao, Ennis vjerojatno nije želio prikazati Franka kao rasista. Ja mislim da on prvenstveno razmišlja kao vojnik, upoznaje svoga neprijatelja i analizira što ga može očekivati, kakav način borbe, kakva taktika, kakva psihologija. Odavde vjerojatno potječe njegova generalizacija o Balkancima.


Znam ja šta si htio da kažeš, ali vidiš kako smo mi samokritični. Dese se neka sranja kod nas i odmah smo mi Balkanci životinje. Ako smo mi životinje, onda su to i Amerikanci, Englezi, Francuzi,... Jbt, pa ove zemlje su bile kolonijalne sile koje su istrijebile čitave narode. Da li oni potenciraju da su primitivci i ubice? Ne. Oni su borci za svijetski mir i demokratiju. Ali već i vrapci na grani znaju koliko je to sve daleko od istine. Eto, malo sam se ispuhao :)
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 22/03/2011 : 00:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

E, nisam ni išao na mail, evo sad pogledah :)
Čućemo se preko PM na ovom sajtu, pa da dogovorimo neko pivo. Ima još stripoljubaca u BL, moglo bi se nešto i izorganizovati :D

A što se Punishera tiče, jbg, malo sam osjetljiv na interpretaciju 'trećih lica' oko nekih stvari koje se dešavaju na ovim prostorima, sve nekako ode na neku subjektivnu ocjenu ko je good guy, a ko bad guy. Ali da ću nastaviti čitati Punishera, to da, zabavno štivo do jaja. I još nisam pročitao Born, pa ne mogu skroz suditi oko toga što kažeš.

Edit: Ovo je upućeno sinisi123



Ima, ali ljubitelja americkog stripa nema, bar ja ne znam ni jednog.

Vazi, cujemo se i citaj Panisera ako hoces ozbiljan razgovor

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 22/03/2011 : 01:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ok baš sam završio posljedni punisher max od jason aarona. odličan bullseye je unutra. ostalo je ukupno sa frankom i kingpinom i svim je u granicama očekivanog ali bullseye me malkice (ali dobro) jest iznenadio. svaka čast aaronu.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 22/03/2011 : 19:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
aronov paniser je dobar ali meni se ne svidja sto je smjesten u marvelov svijet.
to mi se nije svidjelo ni kod hitmana, mada mi je jasno da je enis htio da se sprda sa marvelovim likovima.

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/03/2011 : 20:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinisa123

to mi se nije svidjelo ni kod hitmana, mada mi je jasno da je enis htio da se sprda sa marvelovim likovima.


Misliš, DC-jevim likovima?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 22/03/2011 : 22:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 22/03/2011 : 23:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
a i kod punisher max je malkice drukčija situacija nego to što je bila u ennisovom najboljem stripu Hitman.
hitman je bio baš u regular DCU dok punisher max nije. zar je u max punisher ikad i imao bilo kakvu interakciju sa nekim superherojima?

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/03/2011 : 00:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Najpribližnije superherojima u MAX je Fury (bar u prvih 7 trejdova) :)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/03/2011 : 00:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

a i kod punisher max je malkice drukčija situacija nego to što je bila u ennisovom najboljem stripu Hitman.
hitman je bio baš u regular DCU dok punisher max nije. zar je u max punisher ikad i imao bilo kakvu interakciju sa nekim superherojima?


U MAX verziji nije, ali u Marvel Knights verziji jest. Čak je prešao preko Wolverinea sa parnim valjkom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 23/03/2011 : 15:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ennis sada radi Nick Fury MAX serijal. Crtac je nazalost Parlov

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 23/03/2011 : 17:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Ennis sada radi Nick Fury MAX serijal. Crtac je nazalost Parlov



Sto nazalost? Mislis nije dovoljno eksplicitan

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 28/03/2011 : 20:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

zar je u max punisher ikad i imao bilo kakvu interakciju sa nekim superherojima?



znas kako, kad se pojavi sa nik furyem to je ok, ali sa wolverineom to je vec pretjerivanje zato mi se, npr. war journals nije svidio a da o frankencastlu da ne govorim


http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2011 : 20:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Dobro sad, ipak govorimo o liku koji se originalno pojavio u jednom broju stripa Amazing Spider-Man, i to još 1974. godine.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 29/03/2011 : 01:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
dobro, ali govori se (po imenu topica barem) i MAX verziji punisherja. i za boga ne znam gde se tu pojavljuje neki superheroj. znam da je ennis pisao i marvel knights gde pojave daredevil spider-man i wolverine ali u max-u jih nigdje nema. barem to što ja znam.
to da se pojavio u ASM koji je u regurar MU mi baš i nije bitno za MAX inkarnaciju/interpretaciju lika.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000