forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 12 - Fotograf
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/02/2011 : 16:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

"Ne znam koliko će trajati ovaj rat, no znam da što duže traje, to više istrebljuje, uništava i unakazuje djecu i to će biti teže izaći iz njega."

Krajem srpnja 1986. Didier Lef#232;vre odlazi iz Pariza na svoju prvu veliku fotografsku misiju: pridružuje se ekipi Liječnika bez granica u srcu Afganistana, usred rata između Sovjeta i Mudžahedina. Ta će misija obilježiti njegov život, baš kao što je taj rat obilježio suvremenu povijest. Preplećući individualne sudbine i geopolitiku, crtež i fotografiju, ova knjiga pripovijeda o dugom putu muškaraca i žena koji nastoje popraviti ono što drugi uništavaju.

Kolorka 12 • Fotograf • 288 stranica • Kolor • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Emmanuel Guibert • Didier Lefevre • Crtež Emmanuel Guibert • Frederic Lemercier • Prijevod Nataša Polgar • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.2.2011. • Cijena 270 Kn

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=13&TitleID=142

Trouble will find me

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 18/02/2011 : 21:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Osim Blasta ovdje su mi očekivanja najveća. Da li je moguće da sam jedini koji tako razmišlja?

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/02/2011 : 21:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Nisi.

Blast, Inkal i Ubojica su prioritet. Ali usput se kupuju i Koma, Potkazivac i Fotograf .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/02/2011 : 21:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Fotograf nije lagan strip. Nema šminke, nema holivudske avanture, nema junaka. Samo rat i ono što on čini ljudima, s potresnim scenama koje nećete baš lako zaboraviti, ispričano iz prve ruke... A kao da to već samo po sebi nije dovoljno, tu je i taj, u najmanju ruku nekomercijalan crtež, pa uz to i kombiniran s fotografijama. Nije teško pogoditi kako će proći kod tipične strip-publike, zar ne? Srećom, pa postoji i ona netipična... U svakom slučaju, meni jedna od najdražih Kolorki. Da nije Papka, mozda i najdraža.

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 18/02/2011 : 23:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ovo je po meni jako dobar strip, baš zato što je nekonvencionalan. Potpuno drugačiji od stripova na kakve smo navikli. Kombinacija fotografije sa crtežom je vrlo inventivno od autora stripa. U ovoj seriji tek najavljenoj najbolji strip. Ovo ću svakako nabaviti.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 18/02/2011 23:47:44
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 19/02/2011 : 15:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
ratovi mi nisu bas omiljena tema, ali ovo izgleda jako dobro.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/02/2011 : 16:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Preview me je prvo odbio - u smislu, ona kombinacija fotografija i crteza mi je delovalo smotano u PDFu. Kontam da dobro izgleda na papiru, doduse. Onda sam krenuo pazljivije da citam, i ubacio se...i kupicu i ovo, jebiga.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 23/02/2011 : 09:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Ne treba se ocikivati "normalno" napredovanje trame (price), jer je to poseban strip. Jako interesatno i preporucujem.
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 27/02/2011 : 21:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao pedesetak strana, ovo je nevjerojatno dobro. Kombincija fotografija i stripa savršena. Fotke daju dodatnu težinu priči, taj dojam da je netko to stvarno doživio, bio tamo i sudjelovao. Ono sto bi trebao biti National Geographic + dobra priča + dobar! crtež.
To je ustvari priča o tome gdje je bio Marco iz Svagdanje borbe prije nego se vratio kući :-).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 05/03/2011 : 22:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Dakle. Ovo je kvalitetom pri samom vrhu svega što sam ikada čitao. I to ne samo od stripova.
Ako sam nekakav mali kolekcionar, onda je ovo ponos moje kolekcije.
Pa kad mi netko opet kaže -Imaš toliko godina a čitaš stripove- ja imam novu knjigu (osim Mausa, Svagdanje, Zekana i Corta) kojom ga mogu lupiti po glavi.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/03/2011 : 11:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Fotograf je ODLIČAN strip!

Odgoda je bila dobra, jedva sam čekao Potkazivača koji je isto tako dobar, Ubojica također, ... kultni Inkal, strip o kojem je sve već rečeno, ... ali ipak u ovoj Fibrinoj turi Fotograf je broj jedan.

Domumentaran prikaz daje posebnu draž i čini ovaj strip posebnim.


Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 06/03/2011 : 11:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Da je odlično, jeste.

Ali, kurvanluk fotografije i dnevnika, nazivate stripom?

Ne bih rekao.

Piši propalo!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/03/2011 : 12:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Baš dobro izgleda. Crtež mi ne leži baš, ali ova fora sa fotkama je fenomenalna. Poludokumentarni strip.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/03/2011 : 23:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

Da je odlično, jeste.

Ali, kurvanluk fotografije i dnevnika, nazivate stripom?

Ne bih rekao.


Nije nikakav kurvanluk. Fotografije i stripovski kadrovi se nastavljaju jedno na drugo i međusobno kombiniraju kako bi zajedno ispričali priču.

Ništa ovdje ne odstupa od zakonitosti sekvencijalnog pripovjedanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/03/2011 : 20:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Evo Fotografa i pogleda ispod naslovnice ...







Više na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2320&category_id=210&keyword=fotograf&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766

Edited by - Babilon on 10/03/2011 20:10:50
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/03/2011 : 12:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Dakle. Ovo je kvalitetom pri samom vrhu svega što sam ikada čitao. I to ne samo od stripova.
Ako sam nekakav mali kolekcionar, onda je ovo ponos moje kolekcije.
Pa kad mi netko opet kaže -Imaš toliko godina a čitaš stripove- ja imam novu knjigu (osim Mausa, Svagdanje, Zekana i Corta) kojom ga mogu lupiti po glavi.


+1

Upravo i ja procitao. Epohalno delo.

Da upozorim da nije za lako gadljive, ima nekih fotografija koje mogu iznenaditi nenaviknute. No, svakako vredno citanja - visestrukog citanja. Hvala Markosu sto nam je omogucio ovako nesto.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/05/2011 : 11:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ovo je genijalno. Najbolje sto sam pročitao u zadnje vrijeme, ne samo što se stripa tiče. Idealan poklon i za stripaše i za one koji ne čitaju stripove.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2011 : 19:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi deo završio - nije loše, ali za moj ukus daleko od genijalnog - ove fotografijice su previše sitne i ni malo mi se ne sviđaju.
Drugi deo priveo kraju - e ovo je već druga priča - potresno,napeto,zanimljivo,dirljivo,.. - može od ovoga i da ispadne opasna stripčina !


Edit: kompletirao strip - odličan,ozbiljan,potresan,poučan.Strip kojem ću se vraćati iznova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/06/2011 10:19:16
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 18/07/2011 : 20:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
meni je isto drugi dio najemocionalniji. u trećem sam osjetio lagani pad, no bez obzira na to, smatram da je riječ o vrhunskom djelu!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 20/07/2011 : 09:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Prva liga! Pročitao dvaput.
Strip kojeg ću imat nadohvat ruke jer ću ga se sigurno uželit još puno puta čitat.

Inače, nevezano za ovo izdanje, prijedlog za Fibrin sajt (ako već nije neko predložio). Stavit favicon (onu malu crvenu baklju ili štavećtoje) tako da shortcut ljepše izgleda na Bookmarks toolbaru?
Kad već ima stripovi.com, može i Fibra.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/07/2011 : 11:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da vam se svidio Fotograf, baš su me obradovali ovi komentari. Ponekad razmišljam treba li promijeniti ovaj ritam izdavanja po nekoliko naslova odjednom, jer mi se čini da tako neki naslovi ostanu (nepravedno) zapostavljeni, što se, mislim, dogodilo i Fotografu. Vidjet ću još.

OK za favicon, složit ću to. U biti, davno već razmišljam da napravim novi fibrin sajt, samo jednostavno ne stižem:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 20/07/2011 : 13:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Fibrin sajt ok kakav je. Bitne su mi najave i preview-ovi.
Za ritam izlaženja neznam šta bi rekao.
Bilo bi najljepše da izađe što je moguće više stvari odjednom , al da moram birat glasao bi da prioritet bude dovršavanje započetih opusa (Negro Blanco, Mr.Jean...)

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 30/07/2011 : 22:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message  Reply with Quote
Danas završio sa čitanjem.
Nemam riječi hvale, ne mogu vjerovati sam sebi da sam ovaj Fibrin strip kupio sa odgodom od par mjeseci, jer sam mislio da neće biti nešto posebno. Zaista je odličan, u trećem dijelu jednostavno se uživite u prisutnu tjeskobu sa Didierom. Žao mi je da je umro 2007. godine. Markose, da li je barem dočekao živ ovo izdanje?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/07/2011 : 23:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Markose, da li je barem dočekao živ ovo izdanje?

Koje je izašlo ... kad ono?

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/07/2011 : 09:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Fibrino, naravno, nije dočekao, ali francusko, ako si to mislio, jest. Ustvari, ako se ne varam, umro je dan nakon što je dobio Grand Prix u Angoulemeu:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

zolbert
Starting Member

Slovenia
23 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 19/08/2011 : 09:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zolbert a Private Message  Reply with Quote
Mislim, da ovaj strip zasluži, da se malo vrati na vrh.
Pročitao juče (bolest može imati i dobru stranu, pročitao sam Fotografa i Vrh Bogova 1:))

Odličan strip, super prelivanje nacrtanog i fotografije, tema i danas vrlo aktualna i kad ovo pročitaš jasno ti je, zašto je taj Afganistan opet postao groblje i za vojno najrazvijenije države. Realno do kraja.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000