forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Inkal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 12/09/2021 : 07:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Bit će dobro ako bude kvalitetnog papira iduće godine...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/09/2021 : 11:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pa najavil je to markos kad su izašli Alvar i Vrh bogova...Inkal u luksuznom izdanju.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/09/2021 : 11:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pojedinci su vec pokušavali na aukcijama uvaliti Prije i Poslije Inkala po 500 kuna. Taman za tu lovu kupiš novi komplet i još ti ostane staro izdanje Inkala, ali mislim da neće biti zainteresiranih baš da po cijeni od 500 kuna kupe Prije i Poslije Inkala :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 14/09/2021 : 06:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Markos je napisao da ce biti reprint Prije i Posle Inkala.
Tako da, mozda pricuvati Inkal dok ne izadje pa da vidimo sta nas ceka.

Svakako je glupo ako mora da se kupuje komplet.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 08:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bit će box set s tri integrala i neće se moći kupiti integrali pojedinačno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/09/2021 : 12:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hoće li se sadržajem razlikovati od prethodnih izdanja?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 12:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam još

Trouble will find me
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2452 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 14/09/2021 : 12:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajne vesti, ovo ce nadmasiti i Sin City, i Alvara. Bravo!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/09/2021 : 13:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, zadržati ću svoj primjerak ovog prvog izdanja Inkala. Moram priznati da nisam baš oduševljen ovim "veće, teže, luksuznije" pristupom u zadnje vrime i smatram ga donekle nepotrebnim. Nedavno sam u knjižari listao box set Alvara Mayora i nije mi se svidio ako ćemo iskreno. Glomazno, previše ogromno i nezgrapno... Radije bih da je ostao u formatu one prvotne 4 knjige, puno je ugodnije za čitanje. Kod Vrha Bogova mi ne smeta jer je manji format, no kod Alvara mi ne leži... Mogu samo zamisliti koliko će glomazan biti Inkal, pogotovo ako se nadoda još veća gomila popratnog sadržaja.

Doduše, to je isključivo do mene, no iskreno me uopće ne zanimaju radne skice, table u olovci i slične stvari. Šta se mene tiče, Fibrin Year One ima bar 40% meni nepotrebnog sadržaja. Slična stvar i kod Čudesnih, mislio sam uzeti Fibrino izdanje, no sve mi se čini da ću ipak ostati pri ovom regularnom američkom hardcoveru.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2021 : 13:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Bit će box set s tri integrala i neće se moći kupiti integrali pojedinačno.


Šteta što neće biti pojedinačni albumi u kutiji?
Da li će biti promjene u veličini?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 14:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Bit će box set s tri integrala i neće se moći kupiti integrali pojedinačno.


Šteta što neće biti pojedinačni albumi u kutiji?
Da li će biti promjene u veličini?



Umjesto 3 korice ti bi 15 korica? Fali ti kartona?
Ne planiram mijenjati veličinu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 14:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znam, zadržati ću svoj primjerak ovog prvog izdanja Inkala. Moram priznati da nisam baš oduševljen ovim "veće, teže, luksuznije" pristupom u zadnje vrime i smatram ga donekle nepotrebnim. Nedavno sam u knjižari listao box set Alvara Mayora i nije mi se svidio ako ćemo iskreno. Glomazno, previše ogromno i nezgrapno... Radije bih da je ostao u formatu one prvotne 4 knjige, puno je ugodnije za čitanje. Kod Vrha Bogova mi ne smeta jer je manji format, no kod Alvara mi ne leži... Mogu samo zamisliti koliko će glomazan biti Inkal, pogotovo ako se nadoda još veća gomila popratnog sadržaja.

Doduše, to je isključivo do mene, no iskreno me uopće ne zanimaju radne skice, table u olovci i slične stvari. Šta se mene tiče, Fibrin Year One ima bar 40% meni nepotrebnog sadržaja. Slična stvar i kod Čudesnih, mislio sam uzeti Fibrino izdanje, no sve mi se čini da ću ipak ostati pri ovom regularnom američkom hardcoveru.


Ja nikoga na ništa ne tjeram, neka svatko odluči što mu je bolje/kvalitetnije itd itd.

Samo ću napomenuti da je Box Set Alvar Mayora jeftiniji od pojedinačnih izdanja. I da su se ta pojedinačna izdanja prije prodavala po aukcijama za masne pare. A sad ih se može naći po puno pristupačnijim cijenama. Po meni, win-win za sve.

Slična stvar i za Godinu prvu i Čudesne. Dodatni materijali NISU uračunati u cijenu stripa, strip bi toliko koštao i BEZ tih dodataka, tako da to gledajte kao bonus.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2021 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne bi kartona ali ipak je ljepše i lakše čitat jedan album a ne cijeli integral držat u ruci.Integral mi je ok kao izdanje jer je jeftinije po albumu ali kad je već kutija onda bi moglo i pojedinačno pa zašto ne i bez tvrdih korica. 15 SC albuma u kutiji

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/09/2021 : 14:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Bit će box set s tri integrala i neće se moći kupiti integrali pojedinačno.


Šteta što neće biti pojedinačni albumi u kutiji?
Da li će biti promjene u veličini?



Umjesto 3 korice ti bi 15 korica? Fali ti kartona?
Ne planiram mijenjati veličinu.




pa stavi da idu po dva, zavrsni inkal u 1, i eto 7 korica
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 14:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ne bi kartona ali ipak je ljepše i lakše čitat jedan album a ne cijeli integral držat u ruci.Integral mi je ok kao izdanje jer je jeftinije po albumu ali kad je već kutija onda bi moglo i pojedinačno pa zašto ne i bez tvrdih korica. 15 SC albuma u kutiji


Kad se idući put budeš ispovijedao, nemoj zaboraviti prijaviti ovo što si ovdje napisao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 14:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
pa stavi da idu po dva, zavrsni inkal u 1, i eto 7 korica



Čemu komplicirati stvari nepotrebno? Što se time dobija, osim poskupljenja?

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/09/2021 : 14:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kasper
pa stavi da idu po dva, zavrsni inkal u 1, i eto 7 korica



Čemu komplicirati stvari nepotrebno? Što se time dobija, osim poskupljenja?



ma to je za nas koji citamo zavaljeni u krevetu, lakse je
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/09/2021 : 14:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kad se idući put budeš ispovijedao, nemoj zaboraviti prijaviti ovo što si ovdje napisao.


PA kad si već protiv 15 kartona onda možemo i ona 3 izbaciti
SC forever!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/09/2021 : 14:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Markos

Kad se idući put budeš ispovijedao, nemoj zaboraviti prijaviti ovo što si ovdje napisao.


PA kad si već protiv 15 kartona onda možemo i ona 3 izbaciti
SC forever!


Vrag odnio SC i onog tko ga je izmislio.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/09/2021 : 14:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01

Ne znam, zadržati ću svoj primjerak ovog prvog izdanja Inkala. Moram priznati da nisam baš oduševljen ovim "veće, teže, luksuznije" pristupom u zadnje vrime i smatram ga donekle nepotrebnim. Nedavno sam u knjižari listao box set Alvara Mayora i nije mi se svidio ako ćemo iskreno. Glomazno, previše ogromno i nezgrapno... Radije bih da je ostao u formatu one prvotne 4 knjige, puno je ugodnije za čitanje. Kod Vrha Bogova mi ne smeta jer je manji format, no kod Alvara mi ne leži... Mogu samo zamisliti koliko će glomazan biti Inkal, pogotovo ako se nadoda još veća gomila popratnog sadržaja.

Doduše, to je isključivo do mene, no iskreno me uopće ne zanimaju radne skice, table u olovci i slične stvari. Šta se mene tiče, Fibrin Year One ima bar 40% meni nepotrebnog sadržaja. Slična stvar i kod Čudesnih, mislio sam uzeti Fibrino izdanje, no sve mi se čini da ću ipak ostati pri ovom regularnom američkom hardcoveru.


Ja nikoga na ništa ne tjeram, neka svatko odluči što mu je bolje/kvalitetnije itd itd.

Samo ću napomenuti da je Box Set Alvar Mayora jeftiniji od pojedinačnih izdanja. I da su se ta pojedinačna izdanja prije prodavala po aukcijama za masne pare. A sad ih se može naći po puno pristupačnijim cijenama. Po meni, win-win za sve.

Slična stvar i za Godinu prvu i Čudesne. Dodatni materijali NISU uračunati u cijenu stripa, strip bi toliko koštao i BEZ tih dodataka, tako da to gledajte kao bonus.



Nisam ono gore napisano htio plasirati kao kritiku, pardon ako je tako ispalo. Vjerojatno sam svakako u manjini s tim mišljenjem, no iskreno mrzin duplati stvari, a jednostavno mi se ne da prolaziti kroz kalvariju prodavanja starog izdanja Inkala (za kojeg ne bih mogao uhvatiti neku okej cijenu) kako bih kupio novo. Stari Inkal mi je perfektan. S druge strane se jako mislim bi li to napravio s Eternautom s obzirom da novo izdanje puno bolje prikazuje detalje u crtežu.

Šta se Alvara tiče, prije ili kasnije ću na kraju uzeti box set, prvenstveno zbog cijene (kako si i sam rekao) i puno boljeg papira nego u prethodnim izdanjima. Mišljenja sam da bi box set izgledao puno bolje da je formata one četiri knjige, no opet, to je čisto moje mišljenje i vjerojatno se većina ljudi ne slaže sa mnom

Year One i Čudesni imaju odličnu cijenu, tu stvarno nemam šta prigovoriti. Bila bi odlična i da su bez dodataka, ne bih smatrao da je skupo sve da ih i nisi ubacio.

Jedino di baš moraš ubaciti dodatke je New Frontier kad ga objaviš tu su neophodni.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 14/09/2021 14:42:35
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/09/2021 : 14:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nisi jedini koji ne voli te formate. Neki dan sam listao Alvara na jedvite jade, moraću ga čitati na stolici za stolom ko kad su se ispiti spremali. Ali da izgleda prelijepo, tu zbora nema.
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 14/09/2021 : 15:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam alvara bez problema procitao (zavaljen na krevetu). Iako se na prvu cini da je problem.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28971 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2021 : 15:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Nisam ono gore napisano htio plasirati kao kritiku, pardon ako je tako ispalo. Vjerojatno sam svakako u manjini s tim mišljenjem, no iskreno mrzin duplati stvari, a jednostavno mi se ne da prolaziti kroz kalvariju prodavanja starog izdanja Inkala (za kojeg ne bih mogao uhvatiti neku okej cijenu) kako bih kupio novo. Stari Inkal mi je perfektan. S druge strane se jako mislim bi li to napravio s Eternautom s obzirom da novo izdanje puno bolje prikazuje detalje u crtežu.

Šta se Alvara tiče, prije ili kasnije ću na kraju uzeti box set, prvenstveno zbog cijene (kako si i sam rekao) i puno boljeg papira nego u prethodnim izdanjima. Mišljenja sam da bi box set izgledao puno bolje da je formata one četiri knjige, no opet, to je čisto moje mišljenje i vjerojatno se većina ljudi ne slaže sa mnom

Year One i Čudesni imaju odličnu cijenu, tu stvarno nemam šta prigovoriti. Bila bi odlična i da su bez dodataka, ne bih smatrao da je skupo sve da ih i nisi ubacio.

Jedino di baš moraš ubaciti dodatke je New Frontier kad ga objaviš tu su neophodni.


Ma sve pet, nhf, nisam shvatio kao kritiku, samo sam pojasnio svoje stajalište i naveo neke olakotne okolnosti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/09/2021 : 16:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma što više različitih formata, pa tko kako voli nek izvoli. Raznolikost veseli.
Jedini problem je što su ti formati luksuzan, luksuzniji i najluksuzniji, odnosno debeli/veliki, deblji/veći i najdeblji/najveći.
Problem pritom nije cijena, jer ispadne tako u luksuznom izdanju i jeftinije, već prostor. 2, 3 Bombe ili Berlina i polica je popunjena.
Opet tako uštedimo, jer manje mjesta na polici = manje kupovine :)
Ipak volim format SC trejdova ili SC formate koje srpski izdavači imaju.
Volio bih da imam izbor između budget izdanja bez debelih tvrdih korica, dotaka i oversized formata i luksuznog sa svim tim - možda je izdavačima koji takvo nešto nude to zapravo neisplativo, ne znam, ja komentiram sa svog stajališta kupca.
No Markos je više puta isticao da cijena SC izdanja ne bi bila bitno niža od HC, te da do daljnjeg ništa od Fibrinih SC izdanja.

Edited by - vukozec on 14/09/2021 16:02:18
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 14/09/2021 : 16:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lijepo da može pojedinačno. Fali mi jedan integral, ne bih da dupliram dva.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000