forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Inkal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/09/2021 : 16:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Inkalov box set bi se super uklopio sa Moebiusovim box setovima Rajskim godinama i Metalnim godinama na svačijoj polici. A starog Inkala ne bih ni prodao, najvjerovatnije ide za poklon nekom klincu koji bi mogao postati novi fan Moebiusa. Ima dječjih domova koji bi rado primili takve poklone.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7026 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/09/2021 : 16:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Bilo bi lijepo da može pojedinačno. Fali mi jedan integral, ne bih da dupliram dva.


I meni. Fali mi Poslije Inkala, a ne patim od kutija i ne mislim duplirati.

Ako ima neka dobra duša, a koja obožava kutije, za prodati taj integral javiti u inbox.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/09/2021 : 16:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako Inkal trilogija ne zaslužuje luksuzan tretman onda stvarno ne znam šta zaslužuje Obožavam ovaj strip i jedva čekam da vidim kako će izgledati finalni dizajn izdanja
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/09/2021 : 17:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Meni je Inkal od CK pefektan, imam Zavrsni Inkal od CK/DW i ovde bih uzeo samo Pre Inkala ali vidim da to necu moci. Kao i mnogi kojima fali Pre ili Posle Inkala ce morati da prodaju ono sto imaju da bi dobili kompletno pakovanje ali ok, ne moze se svima ugoditi.
Kao i Paka, mrzim da dupliram.

Markose, Alvara komplet ne mozes da prodas za ok pare, samo ispod cene. Evo ja vec nekoliko meseci prodajem perfektan komplet za cenu koju sam platio i nista a pored toga imam jos i brojeve 2, 3 i 4 u duplikatu. Niko ni da pita. Na kraju cu ih zameniti za Mikijeve Almanahe sa nekim preprodavcem. Jbg kad mi se digao da kupim kutiju i lepsi papir... Tako ce biti i za Inkala.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 14/09/2021 17:12:37
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 14/09/2021 : 18:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Novi Alvar Mayor je savršen i ne moze se uopće uspoređivati s prvim izdanjem. Crtez dolazi do punog izrazaja,a tek kvaliteta papira pod prstom...

Nadam se da će biti sve više ovih većih box set izdanja. Inkalov kupujem čim izađe.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/09/2021 : 18:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Samo kupi prodaj kupi prodaj, ništa kupi pa pokloni... samo podsjetnik da ljudi mlađi ispod 30 godina uopće ne čitaju strip, možda sam rekao i mali broj godina. Ako mislimo da strip izdavaštvo kod nas opstane treba stvarati novu publiku među mladima. Mi stari prdonje smo već praktički popunili sve police i sad se mrcvarimo kako dalje sa novim stripovima, a oni stižu u navalama, ono koliko je toga objavljeno zadnjih 10 godina, ko to može sve pohvatati, to je jedan balon koji bi lako mogao puknuti ako se ne stvori neka nova publika.
Kad pokloniš nekom klincu strip i kasnije dobiješ feedback od njegovog starog da je klinac oduševljen da mu je to najbolje što je pročitao, onda to vrijedi više od tih nekih para koje bi dobio prodajom. A ima toliko domova sa napuštenom djecom, pa akcije za skupljanje poklona za božić, pa pokloni nekim knjižnicama iz manjih sredina, pa bilo bi super uvesti strip i kao neku likovnu lektiru u osnovnu školu. al ne kupi pa prodaj eto makar da bi mogao napisati neki komentar na forumu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/09/2021 : 19:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jebiga, poklanjam, no nekako mi je uvik neugodno pričati o tome. Nećakinji sam kroz zadnjih godinu i pol poklonio sve Hilde i s guštom ih je progutala, a evo trenutno kod mene kući stoji Amnezija autora Filipa Andronika, čeka jednu prigodu kad ću joj to odnijeti. Vodio sam je na Mafest da vidi kako izgleda kad crtači na licu mjesta crtaju strip junake i svidjelo joj se... Bit će uvik nove publike

Također, ovo "samo podsjetnik da ljudi mlađi ispod 30 godina uopće ne čitaju strip" je daleko od istine, samo što nisi upućen. Spominjao sam već na drugom topicu, evo link (čitaj od ovog boldanog pa nadalje): http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52251&whichpage=3

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/09/2021 : 19:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jebiga, poklanjam, no nekako mi je uvik neugodno pričati o tome. Nećakinji sam kroz zadnjih godinu i pol poklonio sve Hilde i s guštom ih je progutala, a evo trenutno kod mene kući stoji Amnezija autora Filipa Andronika, čeka jednu prigodu kad ću joj to odnijeti. Vodio sam je na Mafest da vidi kako izgleda kad crtači na licu mjesta crtaju strip junake i svidjelo joj se... Bit će uvik nove publike

Također, ovo "samo podsjetnik da ljudi mlađi ispod 30 godina uopće ne čitaju strip" je daleko od istine, samo što nisi upućen. Spominjao sam već na drugom topicu, evo link (čitaj od ovog boldanog pa nadalje): http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52251&whichpage=3



Drago mi je da imaš taj doživljaj koji ti budi nadu, al moja iskustva ne bude neki optimizam.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2457 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/09/2021 : 22:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ne vredi Chui, ja pokusavam, kupujem klincima od ortaka, komsija..tinejdzerima..ma niko procitao ni jedan nije. Cak mi i roditelji kazu kad vide sta sam kupio: "Ma brate, sta si mu to uzeo, nece otvoriti! Ne odvaja se od telefona/sony-ja..."

Edited by - jagodanbg on 14/09/2021 22:10:00
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/09/2021 : 22:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A mislim, neće pa neće. Šta ima veze? Ko da moraju čitati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/09/2021 : 22:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Dzabe poklanjati kad mladji ili nece da citaju ili ih samo zanimaju mangle poput onih sto DW objavljuje.
Kako stoje stvari, svi kolekcinari ce postati i preprodavci starih izdanja da bi kupili novo bolje izdanje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/09/2021 : 23:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Meni je Inkal od CK pefektan, imam Zavrsni Inkal od CK/DW i ovde bih uzeo samo Pre Inkala ali vidim da to necu moci. Kao i mnogi kojima fali Pre ili Posle Inkala ce morati da prodaju ono sto imaju da bi dobili kompletno pakovanje ali ok, ne moze se svima ugoditi.
Kao i Paka, mrzim da dupliram.

Markose, Alvara komplet ne mozes da prodas za ok pare, samo ispod cene. Evo ja vec nekoliko meseci prodajem perfektan komplet za cenu koju sam platio i nista a pored toga imam jos i brojeve 2, 3 i 4 u duplikatu. Niko ni da pita. Na kraju cu ih zameniti za Mikijeve Almanahe sa nekim preprodavcem. Jbg kad mi se digao da kupim kutiju i lepsi papir... Tako ce biti i za Inkala.


1.imam Pre Inkala i Inkala od Fibre i Završnog od DW/ČK;sa svim izdanjima sam prezadovoljan,koji će mi q kutija?!

2.Prodao sam komplet Alvara,i doplatio 2.5 jura za novog - ali dobro, ne leži svakom trgovina.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/09/2021 07:20:47
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/09/2021 : 07:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kako da lezi trgovina svakome, ti si dao bas snizenu cenu da bi samo za te pare nadgradio izdanje koje si imao. Stariji kompleti 4 knjige idu 10000din najmanje, pa ko ce mu to dati a ima nabudzeno izdanje za 5100...ili 5 knjiga Vrh bogova za 100 i vise eura...a imas novo za takodje duplo manje novca...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 15/09/2021 : 09:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
1.imam Pre Inkala i Inkala od Fibre i Završnog od DW/ČK;sa svim izdanjima sam prezadovoljan,koji će mi q kutija?!

2.Prodao sam komplet Alvara,i doplatio 2.5 jura za novog - ali dobro, ne leži svakom trgovina.



1. Ja nemam Pree Inkala pa me smara jer nece biti odvojeno.

2. I ja mogu da prodam ispod cene koju sam platio i da budem u gubitku i sta sam onda uradio? Ne lezi svakome pozicija finansijskog direktora.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/09/2021 : 09:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Wtf Jodoa dati klincima da se navuku na stripove? :o Sad sam sve chuo.
Klince možeš navuć eventualno s nečim što im je već poznato iz crtića/merchandisea/igrica odnosno nečim što već ima "cool" podlogu u dječjem svijetu. Kakve žodomistike...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/09/2021 : 11:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Wtf Jodoa dati klincima da se navuku na stripove? :o Sad sam sve chuo.
Klince možeš navuć eventualno s nečim što im je već poznato iz crtića/merchandisea/igrica odnosno nečim što već ima "cool" podlogu u dječjem svijetu. Kakve žodomistike...


Pa evo uzmimo Inakala baš, ok s jedne strane imaš žodomistiku a s druge strane imaš jako zabavan duhovit akcijski strip zapravo vrlo komercijalan, ne vidim zašto neki srednjoškolac nebi to čitao, ne mora niš skužit žodomistike da bi mu strip bio super. Pa pogledajmo vizualnu stranu stripa, karikaturalno zabavan, razigran, kao crtić, u veselim razigranim bojama, ne vidim razloga zašto i nebi neki osnovno školac nešto viših razreda bar prelistavao i uživao u slikama. Najpopularnija djela u umjetnosti su ona koja uspiju umjetnost prezentirati na kroz široj javnosti prihvatljivu stranu, pa evo u jazzu kao najznačajniji i najpoznatiji album svih vremena stoji Miles Davisov Kind of blue, koji se zapravo vrlo pristupačan i uhu koje nikad nije slušalo jazz i ne mora niš razumijeti što se dešava. Tako da mislim da je veći problem od sadržaja Inkala, totalna ovisnost o digitalnom i sve posljedice toga.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2021 : 13:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN



2. I ja mogu da prodam ispod cene koju sam platio i da budem u gubitku i sta sam onda uradio? Ne lezi svakome pozicija finansijskog direktora.


prijatelju,trgovina je "plivanje" i prilagođavanje, ovo i ono.Ali dobro,skapiraćeš kad porasteš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 15/09/2021 : 13:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by AleksandarN



2. I ja mogu da prodam ispod cene koju sam platio i da budem u gubitku i sta sam onda uradio? Ne lezi svakome pozicija finansijskog direktora.


prijatelju,trgovina je "plivanje" i prilagođavanje, ovo i ono.Ali dobro,skapiraćeš kad porasteš.



Diplomirani trgnovinski tehnicar (na pola putata do diplome osnovnih studija ekonomije) ti je na usluzi, prijatelju Anto!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2021 : 13:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
diplomirani inženjer elektrotehnike,smer energetika - a znaš kako mi inženjeri imamo žicu za trgovinu.Plus prevarant u krvi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/09/2021 : 14:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Inkal za klince....pa evo ja sam kao klinac u knjižnici naletio između ostalih i na Inkala...probao sam to tada čitat i meni je to sve skupa bilo ''koje je ovo kuki??!!??!'', a Flash Gordon mi je bio nevjerojatno dobar. Sada je potpuno obrnuto, FG je jedva čitljiv, a Inkal mi je jedan od najboljih stripova koje sam čitao.
Ugl, Inkala nebi baš davao klincima, jer neki možda apropos prvog lošeg dojma odustanu od stripa kao medija općenito...
Ja ih imam sva 3 od Fibre, kutija i nova fensi izdanja....ne znam, sumnjam, kutije me ne pale ni najmanje.
Veći format, eh sada, evo baš Inkale i Metabarune bi npr volio i u većem formatu, ali već sam se izjasnio za većinu amera, da mi ne pašu u tim ogromnim i debelim (teškim za čitati) formatima koji IMHO nisu baš neka prednost zbog u većini slučaja jednostavnije crteža bez previše detalja.
Tako da ameri u manjem formatu, BD u kolorka formatu odlični, ali oni sa boljim crtežom može i u onom ogromnom formatu ala Indije kojima npr taj format leži odlično.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 15/09/2021 : 15:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
prevarant u krvi.



E to je skroz tacno!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/09/2021 : 16:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Inkal za klince....pa evo ja sam kao klinac u knjižnici naletio između ostalih i na Inkala...probao sam to tada čitat i meni je to sve skupa bilo ''koje je ovo kuki??!!??!'', a Flash Gordon mi je bio nevjerojatno dobar..


Koliko si godina imao tada?
Pojam klinaca danas je mnogo rastezljiviji nego prije. Dašanje tridesete su kao dvadesete prije četvrt stoljeća. Klinci danas tek na faxu skuže da postoji život izvan plejke i youtubea. Ok malo karikiram al ne pretjerano.
Moja generacija 1981 je već u 2./3. razredu osnove škole osnove gutala zlatnu seriju, lunov magnus i alan forda. u srednjoj školi kad ih je lupio pubertet u glavu većina se pak već odrekla stripa jer je to bilo predječje, neki su se skrivali i popunjavali svoje kolekcije zagora, dylan doga i alan fora, a ja sam tada otkrio konana uglavnom rekao bih i da 80% današnjih kupaca stripa u nas dolazi iz tog bazena generacije rođene do '85.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 15/09/2021 : 16:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui
Pojam klinaca danas je mnogo rastezljiviji nego prije. Dašanje tridesete su kao dvadesete prije četvrt stoljeća. Klinci danas tek na faxu skuže da postoji život izvan plejke i youtubea. Ok malo karikiram al ne pretjerano.



Ne karikiraš uopće...klinac si sve dok živiš s mamom i tatom i hrane te/plačaju režije. Kod nas je to upravo do ranih 30-tih, a kod nekih do kraja života.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 15/09/2021 : 20:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by anto
1.imam Pre Inkala i Inkala od Fibre i Završnog od DW/ČK;sa svim izdanjima sam prezadovoljan,koji će mi q kutija?!

2.Prodao sam komplet Alvara,i doplatio 2.5 jura za novog - ali dobro, ne leži svakom trgovina.



1. Ja nemam Pree Inkala pa me smara jer nece biti odvojeno.

2. I ja mogu da prodam ispod cene koju sam platio i da budem u gubitku i sta sam onda uradio? Ne lezi svakome pozicija finansijskog direktora.



Trebao si onda da obracunas i inflaciju i prodajes bar za 30% skuplje ego sto si platio...
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 15/09/2021 : 20:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Svojevremeno sam nećaku od 10 godina posuđivao Nevere i to je dosta čitao, onda sam mu kupovao Usagije, Konana i Dragonera i to je prolazilo dosta dobro. Sad sa 13-14 imam osjećaj da više ne čita toliko već uglavnom visi na Fortniteu i Apex Legendsima.

Edited by - Odoakar on 15/09/2021 20:30:49
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000