forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Inkal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 15/09/2021 : 20:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam citao Inkal sa 11-12 godina i bio mi je "Wooow!"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2021 : 20:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Evo i ja sam citao Inkal sa 11-12 godina i bio mi je "Wooow!"



inkal je jedno, ovo posle he drugo
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11655 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/09/2021 : 20:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ću uzeti ovaj sanduk s 3 integrala kad vidim kako izgleda i koja je para.


Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 15/09/2021 : 21:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Svojevremeno sam nećaku od 10 godina posuđivao Nevere i to je dosta čitao, onda sam mu kupovao Usagije, Konana i Dragonera i to je prolazilo dosta dobro. Sad sa 13-14 imam osjećaj da više ne čita toliko već uglavnom visi na Fortniteu i Apex Legendsima.


Na kraju uvijek pobijedi digitalija da smo u njihovim godinama nebi joj ni mi umakli. Doduše i mi smo ko klinci imali faze zaluđenosti gejmanjem, počevši od nintenda preko gameboya pa do plejke od 386ice do pentiuma. Ali uvijek je bilo vremena i za sve ostale oblike zabave pa i stripove.
Kad si već spomenuo Nathan Nevera, sjećam se kad je izašao prvi broj slobodna dalmacija 1994, 7. razred osnovne, to je bila ljubav na prvo čitanje i ostala do danas. Tad sam išao u školu na otoku istu gdje nije bilo stripova al jednom tjedno bi išao u zadar na glazbenu - to su bile još te poremećene ratne godine - pa bi pobrao sve s kioska, tada je krenuo i Comic strip, to mi je bio prvi uvid u stripove dalje od talijanskih stripova.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/09/2021 : 22:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Odoakar

Svojevremeno sam nećaku od 10 godina posuđivao Nevere i to je dosta čitao, onda sam mu kupovao Usagije, Konana i Dragonera i to je prolazilo dosta dobro. Sad sa 13-14 imam osjećaj da više ne čita toliko već uglavnom visi na Fortniteu i Apex Legendsima.


Na kraju uvijek pobijedi digitalija da smo u njihovim godinama nebi joj ni mi umakli. Doduše i mi smo ko klinci imali faze zaluđenosti gejmanjem, počevši od nintenda preko gameboya pa do plejke od 386ice do pentiuma. Ali uvijek je bilo vremena i za sve ostale oblike zabave pa i stripove.
Kad si već spomenuo Nathan Nevera, sjećam se kad je izašao prvi broj slobodna dalmacija 1994, 7. razred osnovne, to je bila ljubav na prvo čitanje i ostala do danas. Tad sam išao u školu na otoku istu gdje nije bilo stripova al jednom tjedno bi išao u zadar na glazbenu - to su bile još te poremećene ratne godine - pa bi pobrao sve s kioska, tada je krenuo i Comic strip, to mi je bio prvi uvid u stripove dalje od talijanskih stripova.



Eto, generacija smo(‘81), NN nas satro kolko je dobar bio kada je prvi puta izašao, igre i to.
Inkala sam probao sa mislim 10-12 godina, ne mogu se sjetiti nikako. A možda i ranije.
Ali bila su Sr izdanja, mislim da je bilo od Dečijih Novina, pojedinačni albumi.
Tada sam i knjige i stripove žvakao kao lud, teta u knjižnici me ful volila, mislim da sam bio 1-2 tjedno uredno u knjižnici.
Kasnije u srednjeoj školi, pubertet, cure, izlasci, skuter…..kakve knjige, kakvi stripovi….tj knjige sam još tu i tamo i čitao, ali ni blizu ove faze u osnovnoj.
Ali sam u to doba osnovne lupao i na kompu po igrama i družio se vani sa društvom….očito se dnašnji klinci više ograničavaju….ne znam.
Nećakinju nisam probao još nagovarat na čitanje (kupovao sam joj slikovnice na IL zadnjih par puta), ali zato kad dode rokamo Wii ko veliki, ful joj se svidaju Kirby i Mario. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/09/2021 22:52:58
Go to Top of Page

Chui
Average Member



929 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/09/2021 : 08:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:

Kasnije u srednjeoj školi, pubertet, cure, izlasci, skuter…..kakve knjige, kakvi stripovi….tj knjige sam još tu i tamo i čitao, ali ni blizu ove faze u osnovnoj.
Ali sam u to doba osnovne lupao i na kompu po igrama i družio se vani sa društvom….očito se dnašnji klinci više ograničavaju….ne znam.
Nećakinju nisam probao još nagovarat na čitanje (kupovao sam joj slikovnice na IL zadnjih par puta), ali zato kad dode rokamo Wii ko veliki, ful joj se svidaju Kirby i Mario. :)


Da srednja je sve preokrenula, doduše još sam nešto pratio NN i Conana, al digla se ovisnost o basketu, osim u kino puno se izlazilo i na utakmice zadra u jazine. Legiće i masterse su zamijenile makete aviona za sastavljanje, stigao je u kuću i PC pentuim 100 pa su krenule ovisnosti znane kao Duke Nukem 3D, Quake, Warcraft II i Starcraft A po ljeti se šljakalo, starci rekli sinko sad si ti već čovjek izvoli raditi ako misliš jesti doma: konobarenje i ostale stvari vezane uz obiteljski restoran na otoku.
Ja probao kumčeta (srednja škola) navući na batmana pa ništa (super je prihvatio stari starcraft naravno ), njegova mlađa sestra je još počela čitati ubijam divove, ali prije dvije godine i još nije završila. Al od frenda gitariste mali voli crtati i obožava stripove pa sam mu poklonio neke stripove, a i sam ih nešto crta. Al eto on ima neku predispoziciju da zavoli strip. Tetama iz jednog dječjeg doma je bilo drago kad sam donio nešto stripova, kažu da čitaju, pa nadam se da se svidjelo klincima.
Ma današnjim klincima je super tako kako im je, njima je to najbolje ikada, al kad usporedim naša djetinjstva i njihova imam dojam da smo mi u to doba puno toga više doživjeli, njima djetinjstva danas određuju programeri i mašta i kreativnost im se najvećim dijelom svodi na to što im oni dopuste u igricama i aplikacijama.

Edited by - Chui on 16/09/2021 09:04:24
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 17/09/2021 : 23:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Odoakar

Svojevremeno sam nećaku od 10 godina posuđivao Nevere i to je dosta čitao, onda sam mu kupovao Usagije, Konana i Dragonera i to je prolazilo dosta dobro. Sad sa 13-14 imam osjećaj da više ne čita toliko već uglavnom visi na Fortniteu i Apex Legendsima.


Na kraju uvijek pobijedi digitalija da smo u njihovim godinama nebi joj ni mi umakli. Doduše i mi smo ko klinci imali faze zaluđenosti gejmanjem, počevši od nintenda preko gameboya pa do plejke od 386ice do pentiuma. Ali uvijek je bilo vremena i za sve ostale oblike zabave pa i stripove.
Kad si već spomenuo Nathan Nevera, sjećam se kad je izašao prvi broj slobodna dalmacija 1994, 7. razred osnovne, to je bila ljubav na prvo čitanje i ostala do danas. Tad sam išao u školu na otoku istu gdje nije bilo stripova al jednom tjedno bi išao u zadar na glazbenu - to su bile još te poremećene ratne godine - pa bi pobrao sve s kioska, tada je krenuo i Comic strip, to mi je bio prvi uvid u stripove dalje od talijanskih stripova.



Eto, generacija smo(‘81), NN nas satro kolko je dobar bio kada je prvi puta izašao, igre i to.
Inkala sam probao sa mislim 10-12 godina, ne mogu se sjetiti nikako. A možda i ranije.
Ali bila su Sr izdanja, mislim da je bilo od Dečijih Novina, pojedinačni albumi.
Tada sam i knjige i stripove žvakao kao lud, teta u knjižnici me ful volila, mislim da sam bio 1-2 tjedno uredno u knjižnici.
Kasnije u srednjeoj školi, pubertet, cure, izlasci, skuter…..kakve knjige, kakvi stripovi….tj knjige sam još tu i tamo i čitao, ali ni blizu ove faze u osnovnoj.
Ali sam u to doba osnovne lupao i na kompu po igrama i družio se vani sa društvom….očito se dnašnji klinci više ograničavaju….ne znam.
Nećakinju nisam probao još nagovarat na čitanje (kupovao sam joj slikovnice na IL zadnjih par puta), ali zato kad dode rokamo Wii ko veliki, ful joj se svidaju Kirby i Mario. :)



Decije novine nisu izdale Inkal, bilo je to legendarno Vista No1 izdanje ;)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1707 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 17/09/2021 : 23:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Meni je iz tog univerzuma sasvim dovoljno imati Inkal i Metabarone... Ali, znam da ću teško odoleti tom trojnom paktu kad izađe

Resistance is futile.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/11/2021 : 18:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
OP OP OP!!
Marko, jesi ti za ovo znao ranije?
Pa nam zato spremaš kutijicu za slijedeću godinu?


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2444 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/11/2021 : 18:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Uh...nadam se da ce ga uraditi kako dolikuje! Da se naduvam ko zmaj pre bioskopa! 😆
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 04/11/2021 : 15:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
OPA!!



https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/incal-movietaika-waititi-to-direct-1235041908/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/11/2021 : 15:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, nista njegovo jos nisam gledao, samo sam Jojo Rabbit stavio na merak ali jos ceka.
Edit: Pardon! Jesam! Gledao sam What We Do in the Shadows, i to mi je bila bas dobra i otkacena crna komedija.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 12/11/2021 15:57:49
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6911 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/11/2021 : 15:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Moglo bi biti dobro.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2520 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 04/11/2021 : 15:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Taika je genijalac, sve što je dotakao pozlatio je.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3123 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/11/2021 : 16:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki zaljubljenik u Inkal, ali ako je Taika umešan, ne može da omane.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4845 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/11/2021 : 16:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Hm, nista njegovo jos nisam gledao, samo sam Jojo Rabbit stavio na merak ali jos ceka.


Znaci, neistrazeno polje sto se mene tice...




Thor i What do we do in the shadows ostavi zadnje, a kreni sa Hunt for Wilderpeople pa prijeđi na Jojo Rabbit. Nećeš požaliti.


Izgleda da je Taika pravi uno di noi, jer osim Incala u najavi već ima i rad na budućim adaptacijama Akire i Flasha Gordona.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4845 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/11/2021 : 16:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

OPA!!



https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/incal-movietaika-waititi-to-direct-1235041908/



Starina Jodo je dao svoj blagoslov:

Added Jodorowsky in his own statement: “When Humanoids’ CEO Fabrice Giger introduced me to Taika Waititi’s work, it became obvious to me that he was the one. I fully trust Taika’s creativity to give The Incal a stunning take, intimate and at the same time of cosmic proportions.”
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 04/11/2021 : 16:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Zna Janjetov kaj govori....

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/11/2021 : 17:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Eh, ne delim baš oduševljenje iskreno Waititi stvari previše okreće na humorističnu stranu i donekle je razumljivo što je izabran jer je humor bitna stavka Incala i ne sumnjam da će film biti zabavan za gledanje ali bojim se da ne ostane samo na tome i skeptičan sam da li će uspeti da skine svu tu ezoteriju i ludilo koje ovo Alejandrovo čedo ima u sebi

Koliko vidim po najavama Waititi nema šta sve nije dobio da radi i radije bih voleo da su projekat dali nekom alternativcu sa vizijom željnog dokazivanja kojeg Hollywood još nije iskvario jer u biti to je Jodorowsky. Ali OK videćemo nadam se da će me demantovati
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/11/2021 : 17:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
standardni nop i preskok
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3123 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 04/11/2021 : 17:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Eh, ne delim baš oduševljenje iskreno Waititi stvari previše okreće na humorističnu stranu i donekle je razumljivo što je izabran jer je humor bitna stavka Incala i ne sumnjam da će film biti zabavan za gledanje ali bojim se da ne ostane samo na tome i skeptičan sam da li će uspeti da skine svu tu ezoteriju i ludilo koje ovo Alejandrovo čedo ima u sebi


Samo nek pojača humor na račun ezoterije i puna kapa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2021 : 18:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nisam bio uopce zaiteresiran ali sada…. Ima moju pozirnost.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/11/2021 : 18:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Taika Waititi je odličan redatelj i glumac!
Film bi mogao biti opasna bombetina!
Ja jedva čekam, ali ovo vj nema šanse da bude gotovo još najmanje 3 godine.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25842 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2022 : 18:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6997 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/07/2023 : 00:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Inkala - konačno:

https://www.stripovi.com/recenzije/inkal-jd-stkon-13-14-inkal/3049

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000