forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 sova.vg
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

drag
Starting Member



Netherlands
69 Posts

Member since 21/09/2005

Posted - 13/03/2011 : 23:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send drag an AOL message  Send drag an ICQ Message  Send drag a Yahoo! Message  Send drag a Private Message
Covek sa istim nikom,prodaje stripove i na Kolekcionar.eu

Okrenuli ste pogresan broj,ali ste dobili onog kog ste trazili!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 23:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by hrvoje23
Od jednog sam prodavča i ovdje kupio 1 strip-i tražio iznos za postarinu + 5kn. Posaljem mu mail za sto je tih 5 kn--i uvrijedeno mi odgovori kako se usudujem pitati i vrijedati ga i zasto sam tako bezobrazan- to su njegovi troskovi pakiranja i trud
Naravno nije dobio tih 5 kn, a i bio je to zadnji strip koji mi je prodao jer je završio na crnoj listi za odstrijel!



Ko je taj???

A realno, troskovi pakovanja stvarno postoje.. Jeste da nisu neki veliki ali postoje.. Karton trebas naci, pa onda selotejp za izlepiti, i papir za omotati.. Ali to niko ne racuna.. jeftino, i prakticno zanemarljivo jeste, ali tu je.. Ili ona koverta sa vazdusnim jastucicima sto se kupuje u posti...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 14/03/2011 : 00:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Šalu na stranu, troškovi pakiranja zbilja postoje, samo to treba uračunati u cijenu stripa. Startnu cijenu na aukciji.
Da kasnije ne bude nepoznanica ovoga tipa. Inače trošak pakovanja za 1 strip može biti i preko 1 kune, nije puno ali je tu. Kad šalješ gomilu stripova okolo nakupi se to pogotovo kad su stripovi jeftini. Za stripove 10 i više kuna trošak pakovanja je zanemariv u odnosu na ukupni iznos. Inače tiskanica je 4,20kn ja još nikada nikome nisam spominjao tih 20 lipa...

Kupci i prodavači moraju biti svjesni jedne stvari.
Dužnost kupca je da plati iznos strip + poštarina (uplatom na račun ili kako god).
Dužnost prodavača je da uredno spakuje stripove i pošalje poštom.
Uz sve dužno poštovanje sve mimo toga ulazi u sferu dobre volje jedne ili druge strane, a nekad se zna pretvoriti i u tlačenje jedne ili druge strane.

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 14/03/2011 09:01:50
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/03/2011 : 00:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Ima toga i na limundu kolko hoces.Prodaju ti nesto i onda te vise izadje postarina nego to sto si kupio.Najgori su ovi koji ne stave iznos postarine nego te klepi kad se ne nadas.Najvise me nerviraju ovi sto salju brzom postom.Umesto recimo 50-60 dinara za tiskovinu traze ti oko 200-250 za brzu postu.Ne razumem ljude koji nesto prodaju a mrzi ih da odu do poste da posalju nego hoce na gotovo.Ili kupis slicice koje stavi u obicnu kovertu i posalje a trazi ti 150 dinara za postarinu koja je 45 dinara.Cist bezobrazluk,sta drugo.
A ovo za dodatne troskove mi je isto bezveze,mozes misliti karton ili selotejp.Karton nadjes gde hoces a selotejp koji kosta desetak dinara kupis jednom i mozes zapakovati 50 paketa.Ili idenje do poste i te price.Pa brate ako nisi za trgovinu nemoj trgovati.
Malo sam se iznervirao sad jer me strasno iritiraju likovi koji muljaju sa postarinom ne bi li dodatno zaradili koji dinar a takvih je dosta.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 14/03/2011 : 00:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Ima toga i na limundu kolko hoces.Prodaju ti nesto i onda te vise izadje postarina nego to sto si kupio.Najgori su ovi koji ne stave iznos postarine nego te klepi kad se ne nadas.Najvise me nerviraju ovi sto salju brzom postom.Umesto recimo 50-60 dinara za tiskovinu traze ti oko 200-250 za brzu postu.Ne razumem ljude koji nesto prodaju a mrzi ih da odu do poste da posalju nego hoce na gotovo.Ili kupis slicice koje stavi u obicnu kovertu i posalje a trazi ti 150 dinara za postarinu koja je 45 dinara.Cist bezobrazluk,sta drugo.
A ovo za dodatne troskove mi je isto bezveze,mozes misliti karton ili selotejp.Karton nadjes gde hoces a selotejp koji kosta desetak dinara kupis jednom i mozes zapakovati 50 paketa.Ili idenje do poste i te price.Pa brate ako nisi za trgovinu nemoj trgovati.
Malo sam se iznervirao sad jer me strasno iritiraju likovi koji muljaju sa postarinom ne bi li dodatno zaradili koji dinar a takvih je dosta.

Meni u cijeloj priči jedna stvar nije jasna. Šta posluješ sa takvima.
Ako ti kao kupac ne možeš birati način na koji će ti pošiljka biti poslana nakon što mu uplatiš novac na račun onda zatjeraj tog prodavača u mp3.

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 14/03/2011 00:40:12
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/03/2011 : 00:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by okiboki

Ima toga i na limundu kolko hoces.Prodaju ti nesto i onda te vise izadje postarina nego to sto si kupio.Najgori su ovi koji ne stave iznos postarine nego te klepi kad se ne nadas.Najvise me nerviraju ovi sto salju brzom postom.Umesto recimo 50-60 dinara za tiskovinu traze ti oko 200-250 za brzu postu.Ne razumem ljude koji nesto prodaju a mrzi ih da odu do poste da posalju nego hoce na gotovo.Ili kupis slicice koje stavi u obicnu kovertu i posalje a trazi ti 150 dinara za postarinu koja je 45 dinara.Cist bezobrazluk,sta drugo.
A ovo za dodatne troskove mi je isto bezveze,mozes misliti karton ili selotejp.Karton nadjes gde hoces a selotejp koji kosta desetak dinara kupis jednom i mozes zapakovati 50 paketa.Ili idenje do poste i te price.Pa brate ako nisi za trgovinu nemoj trgovati.
Malo sam se iznervirao sad jer me strasno iritiraju likovi koji muljaju sa postarinom ne bi li dodatno zaradili koji dinar a takvih je dosta.

Meni u cijeloj priči jedna stvar nije jasna. Šta posluješ sa takvima.
Ako ti kao kupac ne možeš birati način na koji će ti pošiljka biti poslana nakon što mu uplatiš novac na račun onda zatjeraj tog prodavača u mp3.

Pa pazi recimo lik stavi slicice za 10 dinara i ne stavi cenu postarine.Ja dobijem aukciju za 50 i on mi trazi jos 150 za postarinu.
E sad ako je neki normalan ubedices ga da je postarina maksimalno 50 dinara ako salje pismom.Ako nije pravdace se da se on ne bakce sa postom,da on salje brzom itd.A moze ti se lako desiti da ti klepi negativnu.Imao sam slucaj da sam kupovao knjigu i lik mi kaze postarina 150 dinara.Ja ga pitam da salje tiskovinom jer je jeftinije.On se sutra javi i kaze da je pitao u posti i da je postarina 150 dinara a ako ja mislim da nije da mu uplatim koliko mislim.Knjigu sam dugo trazio i nisam hteo da ispustim i reko mu dobro,ok nije bitno uplaticu.Stigne posiljka i naravno postarina je bila oko 50 dinara.A pazi ovo.Kupujem neke slicice i lik napise postarina 150 dinara,kao salje brzom.Bilo mi je mnogo i pitam ga da li moze obicnom postom jer je oko 50.Kaze on u redu.Ja uplatim slicice(oko 150din)i postarinu 50.Stignu meni slicice posle par dana brzom postom(axe)uz moju postarinu od 150 dinara koju sam morao da platim kuriru.Dal verujes.Ma ima svega.Naravno sa takvim ljudima vise ne trgujem ali izgleda da ih ima puno pa naletis ponekad.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 14/03/2011 : 01:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Da mi trazi za gorivo i parking ja bih mu rekao - neka hvala, mozes i peske :)

Edited by - Grujah. on 14/03/2011 11:46:39
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/03/2011 : 09:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Evo meni sada stigla knjiga za Globinja i na njoj jasno pise PTT troskovi 99 dinara a covek mi trazio 160... Strasno.. Kakav mamlaz... Jeb'o ga 60 dinara.. Sto ne stavi knjigu 60 dinara skuplju nego se jebava i krade...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/03/2011 : 11:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by hrvoje23
Od jednog sam prodavča i ovdje kupio 1 strip-i tražio iznos za postarinu + 5kn. Posaljem mu mail za sto je tih 5 kn--i uvrijedeno mi odgovori kako se usudujem pitati i vrijedati ga i zasto sam tako bezobrazan- to su njegovi troskovi pakiranja i trud
Naravno nije dobio tih 5 kn, a i bio je to zadnji strip koji mi je prodao jer je završio na crnoj listi za odstrijel!



Ko je taj???

A realno, troskovi pakovanja stvarno postoje.. Jeste da nisu neki veliki ali postoje.. Karton trebas naci, pa onda selotejp za izlepiti, i papir za omotati.. Ali to niko ne racuna.. jeftino, i prakticno zanemarljivo jeste, ali tu je.. Ili ona koverta sa vazdusnim jastucicima sto se kupuje u posti...



Iskreno, zaboravio sam!
ali znam da se radilo o jednom stripu!

Troškovi uvijek postoje.
Da sam svakome naplatio nekoliko kuna za pakiranje tiskanice, imao bih sad puno vise stripova.
Karton, selotejo, papir. Za pakete i konopac. Kroz godine se nakupi. Imao sam sreće što je preko ceste bila manja trgovina koja je dijelila kutije. Veliki selotejp je oko 10 kn i traje dosta dugo. Ali opet, nisam nikome naplatio. Mislim da je pošteno da se neki iznosi uvijek zaokruže.
Ako je iznos npr.102 kn ili 98 da se zaokruzi na 100.
Bilo je i prodavača koji su inzistirali da im se uplati točno u lipu.
naprimjer 30,20kn, ali ne 30!

Drugo je kad netko izričito traži posebne koverte i sl.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/03/2011 : 12:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
E jebala ih lipa... :)))

A evo ja sam juce kupio 2 velika selotejpa, tri mala, belog papira i skalpel i platio 500 dinara.. 5 eura samo za pakovanje a naravno da ga nikad necu, niti bih naplatio... Ali troskovi postoje... Samo sam to hteo napomenuti...

Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 14/03/2011 : 13:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Evo meni sada stigla knjiga za Globinja i na njoj jasno pise PTT troskovi 99 dinara a covek mi trazio 160... Strasno.. Kakav mamlaz... Jeb'o ga 60 dinara.. Sto ne stavi knjigu 60 dinara skuplju nego se jebava i krade...

Evo o tome ja pricam.To sto rade je bezobrazluk.
E sad ti da neces da se ciganis lepo bi mu se javio i rekao prijatelju postarina je 100 dinara a ti si meni uzeo 160.Uplati mi kredit 60 dinara.Naravno bezveze je i ja to ne radim kad mi se to desi.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13377 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 14/03/2011 : 16:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch
Ili ona koverta sa vazdusnim jastucicima sto se kupuje u posti...



moj slučaj kad nešto šaljem
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2011 : 16:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Amatera koliko hoćeš uvijek bilo.
Zato kupujte samo kod mene...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4069 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 14/03/2011 : 19:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zato kupujte samo kod mene...



Kako,kad nesaljes u inozemstvo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2011 : 21:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by Obi-wan

Zato kupujte samo kod mene...



Kako,kad nesaljes u inozemstvo.


Ali šaljem unutar Hrvatske!

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2011 : 23:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Evo meni sada stigla knjiga za Globinja i na njoj jasno pise PTT troskovi 99 dinara a covek mi trazio 160... Strasno.. Kakav mamlaz... Jeb'o ga 60 dinara.. Sto ne stavi knjigu 60 dinara skuplju nego se jebava i krade...


mamicu mu jareću...opali mu negativni,il ga bar poseri...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 15/03/2011 : 09:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Evo meni sada stigla knjiga za Globinja i na njoj jasno pise PTT troskovi 99 dinara a covek mi trazio 160... Strasno.. Kakav mamlaz... Jeb'o ga 60 dinara.. Sto ne stavi knjigu 60 dinara skuplju nego se jebava i krade...


ionako glob placa

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/03/2011 : 00:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Mah,ja imam dobre prijatelje u Beogradu i Novom Sadu,cura je iz Sarajeva,igrao sam nogomet i išao u školu u Zagrebu tako da sam u svim tim gradovima pokriven sa ličnim preuzimanjem,a onda meni ta ekipa sve to fino dostavi kad nagrne u ove moje krajeve na ljetovanje,karneval ili čisto za vikend da popiju kavu uz more :P
Nemam ja više živaca da ih gubim sa neprovjerenim mamlazima ili retardiranim poštarima....
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/03/2011 : 00:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by sawitch

Evo meni sada stigla knjiga za Globinja i na njoj jasno pise PTT troskovi 99 dinara a covek mi trazio 160... Strasno.. Kakav mamlaz... Jeb'o ga 60 dinara.. Sto ne stavi knjigu 60 dinara skuplju nego se jebava i krade...


ionako glob placa


a ne,ja plaćam samo knjigu,boli me q što je sawitcha zajebalo,to su srpska posla

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2011 : 00:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Evo i danasnjeg slucaja:

Osvojim album Boj na Kosovu na Limundu za 456 dinara i lik mi trazi 200 dinara za postarinu i jos da mu uplatim PostNetom... Izadje me kao pola albuma troskovi dostave.... Ja poludeo... I napisem mu da cu mu kurac to platiti... 55 dinara je preporucena tiskovina do 100 grama i da je to od mene sto ce dobiti.. On kao zvao da proveri u posti i pitao me nesto kao u fazonu da li sam vidovit.. Ja mu lepo rekao da sam hiljade i hiljade tiskovina i paketa poslao u poslednjih 5 godina... Ali ne vredi.. Ne dam vise nikom ni 1 dinar vise nego sto trazi...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/03/2011 : 13:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Evo i danasnjeg slucaja:

Osvojim album Boj na Kosovu na Limundu za 456 dinara i lik mi trazi 200 dinara za postarinu i jos da mu uplatim PostNetom... Izadje me kao pola albuma troskovi dostave.... Ja poludeo... I napisem mu da cu mu kurac to platiti... 55 dinara je preporucena tiskovina do 100 grama i da je to od mene sto ce dobiti.. On kao zvao da proveri u posti i pitao me nesto kao u fazonu da li sam vidovit.. Ja mu lepo rekao da sam hiljade i hiljade tiskovina i paketa poslao u poslednjih 5 godina... Ali ne vredi.. Ne dam vise nikom ni 1 dinar vise nego sto trazi...



Nego te traži... pa trazio te 200! ne daj mu 201
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2011 : 14:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Juce sam izgleda bio u mentalnom kolapsu.. Lapsusa na sve strane... Htedoh napisati "nego sto treba"
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/03/2011 : 14:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Juce sam izgleda bio u mentalnom kolapsu.. Lapsusa na sve strane... Htedoh napisati "nego sto treba"


Vjerojatno te sve to isprovociralo više nego je trebalo
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 16/03/2011 : 15:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Auuuu a tek ti sto traze post netom...Brate mili pa svako danas moze otvoriti racun a ne da placas provizije post neta.
Sawicu i sta je bilo,jel pristao?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/03/2011 : 16:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Nego sta je... :)))
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000