forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CROSSED ( + Paulo Coelho...DA ili NE)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 11:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ok......ovako prije nego počnem samo da Vam kažem dvije stvari:

1. Ovako nešto niste NIKADA vidjeli niti čitali
2. Ovako nešto niste NIKADA, ali stvarno NIKADA vidjeli niti čitali

CROSSED

....sad da nastavim u normalnijem tonu. Dakle imamo još jedan izdanak Garth Ennis-ovog (Preacher, The punisher......) lagano izopačenog uma za koji sam i prije ovoga bio siguran da nije baš čist.......ali nakon ovoga.....hmmmm....nakon ovoga sam definitivno siguran da tip nije sav svoj.......i drago mi je da nije .

Što se tiče Jacen Burrows-a, moram priznati da o njemu pojma nemam, ali i to će se uskoro promijeniti. Crtež izvrstan, boja izvrsna….a što me je najviše očaralo jest crtež samih lica, faca likova koji su samoj karakterizaciji likova doprinjeli, pa sa barem 80% (stekao sam dojam da Ennis nije ovdje bio previše zainteresiran za razvijanje svakog lika (vidi Preacher) (vjeroatno jer je ovo trebala biti samo lagana one-run serija od 4 ili 5 epizoda)) pa je stoga Burrows-ovo crtanje istih znatno pomoglo u stvaranju bilo kakvih osjećaja prema glavnim likovima. Crtež je vrlo detaljan i tip zaista nije dopustio previše “praznih “ kadrova…..o i da joše jedna stvar, strip ima puno mračnih scena i moram priznati da je sa igrom plave i ljubičasto/roze zaista postigao izvrsan efekt, ne znam da li sam igdje vidio bolje prikazane mrače scene.

Da se primim samog stripa. Dakle, radnja nije nikakvo svjetsko čudo, nije ovo niti Preacher niti Watchmen niti Sandman niti visoko zapetljena saga o tehnodroidima (NN), sve je maksimalno pojednostavljeno i ostavljeno čitatelju na volju da sam donese mnoge zaključke. O čemu se radi?

Glavne junake srećete u kafiću kako se bave svojim poslovima…..ulazi tip krvav od glave do pete i drži nečiju svježa isčupanu kralježnicu u ruci, na licu ima dva čudna ožiljka koji idu od uha do uha i od čela do brade koji formiraju križ na licu (hence Crossed), izraz lica naravno 100% nenormalan…..u sljedećoj sceni odgriza vlasniku kafića nos…..kaos, pizdarija, anarhija, silovanje, ubijanje (ne nužno tim redom) deranje, roktanje, paljenje, sakaćenje (dodajte ovdje sami apsolutno najgoru riječ koje se sjetite i budite sigurni da je u stripu)…..junaci bježe, na svom putovanju (čitaj mahnitom bježanju) udružuju se drugim preživjelima iz svih djelova zemlje….jedini cilj je preživiti još jedan dan.
Tko su ti Crossed, od kuda , kako, zašto…..nebitno, bježi, bježi i samo bježi. Zamislite milione zombija, ali sa mozgom (donekle) i znanjem korištenja oružja i svega što koristiš i ti sam…..da upravo tako.



I to je više manje to…..sve već viđeno u milionima filmova, knjiga i stripova ranije…..hmmmm…..pa i ne baš. To ćete vjerovatno shvatiti u prvoj gore opisanoj sceni, ako ne tu onda definitivno u sceni iz čini mi se treće epizode, kada pater familias pokuša zaštiti ženu i malu kćer posipajući sol u krug oko sebe vjerujući da Crossed ne podnose sol……nakon što okrenete sljedeću stranicu stripa….hmmmm, da….evo ovo je jedini spoiler koji ću staviti i nije toliko bitan ali možda pomogne da Vam lakše dočaram ono o čemu pričam.



E sad da odmah stanem na stranu autora….ne ovo nije strip pun bezpotrebnog, pretjeranog i “ajmo sad ubaciti scenu da se ljudima zgadi a da mi ispunimo potreban broj stranica” ubijanja…..čovjek zaista ne može pustiti strip iz ruke (barem ja nisam mogao….pročitao obje serije u jedan dan) jer te toliko zanima ko će i kako preživjeti, hoće li preživjeti, a sa ovim scenama ubijanja taj osjećaj je 5x pojačan.


Imate dva puta prago pogađati šta mu je to u ruci.....

Ovo je jedini strip u životu posije kojeg sam zaista dobar dio vremena izgubio razmišljajući kako bi ja reagirao da se ovakva stvari počnu dešavati meni/nama…..ako nakon ovoga ostanete ravnodušni budite sigurni da sa vama nije nešto u redu …..


CROSSED: FAMILY VALUES

Ovdje imamo priču ispričanu od strane djevojke iz mnogobrojne obitelji (mislim da ih je bilo 13-oro) koja ima svoj ranč s konjima i živi svakodnevnim normalnim (tu ću samo dodati jedan veliki hmmmmm) životom dok se naravno ne počnu dešavati pizdarije…
Ovdje imamo novi duo…. David Lapham i Javier Barreno (opet moram reći da nisam imao doticaj sa njima). Moram priznati da sam bio skeptičan vjerujući da neće moći pratiti Ennisov rad, ali sam se prevario……od prve epizode vidljivo je da je ovo čisti, 100 %-tni Crossed. Od crteža do dijaloga.

Lapham je uvjerljivo i još bolesnije dočarao priču o još jednoj skupini koja samo pokušava preživjeti. Niti on se ne trudi previše nas upoznati sa likovima (osim djevojke)….sad kad malo razmislim možda su to i napravili namjerno, tj. nema vremena, prostora, stranica i samim time si misliš…uopće mi nije ovaj ili ovaj lik nešto razrađen, vjerovatno jer će ga netko iskasapiti i silovati na sljedećoj stranici…..
Javier Barreno…ovdje sam komotno mogao napisati i Jacen Burrows jer je razlika između crteža iz prve serije i Family Values-a zaista nikakva (naravno da razlike samog povlačenja linije ima, ali dočaravanje kadrova je identično) i Barreno sa nimalo od toga ne skriva. Crtež je i dalje izvrstan, boja također (iako da opet napomenem, noćni kadrovi u prvom dijelu su puno bolji).

Dakle još samo fali nekakav zaključak. Da skratim ovaj dio….
Ako čitate samo Zagora, No-a, Tex-a u biti ako ste samo i isključivo Bonelli-jevac, ako ne volite horror-gore filmove, ako ste općenito gadljivi i pojam razbiiirge vam je pogledati jednu od 1000 RTL-ovih repriza……… NE ČITATI.
Ako Vam je opus stripova širi, ako volite Američki strip, ako Vam je Saw glup, ali volite ga pogledati, ako se niste niti trznuli na Nortonovo gaženje u “AMERICAN HISTORY X” , ako Vas scena u Schindlerovoj listi kad ženska bira koje će dijete spasiti nije natjerala da ugasite film, onda Vam je ovo OBAVEZNA LEKTIRA


Edited by - www2 on 30/03/2011 13:54:52

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 11:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Napomena...

U tijeku je i treći dio Crossed-a.....zove se Crossed: Psychopath......i bavi se grupom preživjelih koja primi novog člana za kojeg se ispostavi da iako nije zaražen nije sasvim daleko od Crossed-a.

Kad nabavim javim kakav je...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/03/2011 : 11:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Djeluje odlično. A i čuo sam od drugih da je strip ok.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/03/2011 : 12:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Uz dužno poštovanje, nije mi jasno kako kasapljenje devojčice može biti nekome zanimljivo?


Naravno, svi su u znaku krsta, da bi se dobila filozofska nota "kritike Crkve", ali je meni, bar po opisu i ovih par slika, ovo jedno govno više.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 12:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Uz dužno poštovanje, nije mi jasno kako kasapljenje devojčice može biti nekome zanimljivo?


Naravno, svi su u znaku krsta, da bi se dobila filozofska nota "kritike Crkve", ali je meni, bar po opisu i ovih par slika, ovo jedno govno više.



Da da...to je upravo ono što sam želio izbjeći.....vjerovatno tada nisam trebao staviti takvu sliku, ali zaista se ne svodi sve na to bezumno ubijanje.....strip zaista ima poruku o čovječnosti i očuvanju iste......
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 12:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Uz dužno poštovanje, nije mi jasno kako kasapljenje devojčice može biti nekome zanimljivo?


Naravno, svi su u znaku krsta, da bi se dobila filozofska nota "kritike Crkve", ali je meni, bar po opisu i ovih par slika, ovo jedno govno više.



Mislim da daj križ na glavi nema veze sa Crkvom niti su uopće imali potrebu za takvom asocijacijom jer sama vjera i uvjerenja preživjelih tokom stripa ja i sama dovoljna za takvo nešto.....

....u drugom dijelu Bog se češće spominje ali zbog činjenice da je obitelj o kojoj se radi u stripu klasično vjerski zadrta (čitaj ZADRTA)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/03/2011 : 12:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mati mila.. Evo sada cu ja opet ispasti za Mikijev zabavnik ili glup ali ovo je odvratno i morbidno do panja...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 12:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Mati mila.. Evo sada cu ja opet ispasti za Mikijev zabavnik ili glup ali ovo je odvratno i morbidno do panja...



Ha ha ha....nećeš....zato sam i napisao onakav zaključak....nije za svakoga, tj. nije za većinu ali oni koji mogu progutati takve scene ugodno će se iznenaditi kvalitetom stripa....
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/03/2011 : 12:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Jes morbidno, ali meni ovo deluje zanimljivo
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2011 : 12:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Naravno, svi su u znaku krsta, da bi se dobila filozofska nota "kritike Crkve", ali je meni, bar po opisu i ovih par slika, ovo jedno govno više.


Ennis i Jodorowsky su vec odavno objavili rat Crkvi.

quote:
Originally posted by Imrahil

Jes morbidno, ali meni ovo deluje zanimljivo


tako nekako

Edited by - King Warrior on 28/03/2011 12:53:33
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 12:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote

EDIT:

Naravno napomena samo još jedna.....strip je od Avatar press-a i nema ga kod nas, da ne bi bilo zabune

Edited by - www2 on 28/03/2011 12:55:45
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 12:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

[quote]Originally posted by manhunter



Ennis i Jodorowsky su vec odavno objavili rat Crkvi.




Upravo tako i onima kojima takvo nešto smeta sam da napomenem da je u Preacher-u stav prema Crkvi i Bogu daleko daleko "opakiji"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 12:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisan čita ovo, al u zadnje vrime sve više posvećujen pažnju Avatar Pressu, imaju par odličnih miniserijala.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Meni su, kada sam malo ispitivao Enisov opus, za ovo rekli samo:"Ne čitaj". Na osnovu ovoga, čini mi se da nisu puno pogriješili.
Inače, samo gledanje naslovnica mi je ogadilo život. Ne znam, ja imam slab želudac i ovako nešto nije za mene, premda nasilje u stripovima podnosim relativno dobro.
P.S Jesi li čitao skenove ili si naručio originalčno izdanje?
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nisan čita ovo, al u zadnje vrime sve više posvećujen pažnju Avatar Pressu, imaju par odličnih miniserijala.



Apsolutno se slažem...u vrlo kratkom roku su mi postali najdraži izdavač.....uz Crossed preporučam obavezno i Neonomicon-a ....i Supergod-a
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Meni su, kada sam malo ispitivao Enisov opus, za ovo rekli samo:"Ne čitaj". Na osnovu ovoga, čini mi se da nisu puno pogriješili.
Inače, samo gledanje naslovnica mi je ogadilo život. Ne znam, ja imam slab želudac i ovako nešto nije za mene, premda nasilje u stripovima podnosim relativno dobro.
P.S Jesi li čitao skenove ili si naručio originalčno izdanje?



Ne ne ne podosim skenove, apsolutno ih mrzim.....al naravno obavezno prije shopinga skinem ono što me zanima i pročitam prvih par stranica samo da se uvjerim u kvalitetu (koliko sa to može iz prvih par stranica)....

Naručio preko ebay-a....
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/03/2011 : 13:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by King Warrior

[quote]Originally posted by manhunter



Ennis i Jodorowsky su vec odavno objavili rat Crkvi.




Upravo tako i onima kojima takvo nešto smeta sam da napomenem da je u Preacher-u stav prema Crkvi i Bogu daleko daleko "opakiji"






Pogrešno ste me razumeli. Nemam ništa protiv kritike Crkve, ali mislim da svaka kritika može da bude neukusna, sve zavisi kako se postavi.
A toliko toga ispraznog i glupog sam pročitao, a uvijenog u neku "kritiku".

Nije da imam baš osetljiv stomak, svašta sam i čitao i gledao, ali mi je ovo ovde SHIT.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ennis ko Ennis... doduse, ovo mi je nize na listi citanja, prvo neke druge stvari njegove da zavrsim, za ovo sam dobio svakakva misljenja, no stici ce na red jednom no nemam preterana ocekivanja. A ova prva scena koju si stavio je tako na kalup izradjena, pa to mece u svaki svoj strip.


Edited by - Grujah. on 28/03/2011 13:13:18
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by Paka01

Nisan čita ovo, al u zadnje vrime sve više posvećujen pažnju Avatar Pressu, imaju par odličnih miniserijala.



Apsolutno se slažem...u vrlo kratkom roku su mi postali najdraži izdavač.....uz Crossed preporučam obavezno i Neonomicon-a ....i Supergod-a



Ja baš čitan Black Summer i prejeben je, kasnije nastavljamo sa Supergodom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Ennis ko Ennis... doduse, ovo mi je nize na listi citanja, prvo neke druge stvari njegove da zavrsim, za ovo sam dobio svakakva misljenja, no stici ce na red jednom no nemam preterana ocekivanja. A ova prva scena koju si stavio je tako na kalup izradjena, pa to mece u svaki svoj strip.





Za prvu scenu si u pravu....ali tako i treba počet, zar ne....upoznavanje normalne, svkodnevne osobe sa ludilom koje slijedi.....gdje ćeš boljeg mjesta od već milion puta prožvakanog kafića
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/03/2011 : 13:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam obadva serijala i ne mogu da kažem da je ovaj strip ostavio neki utisak (ni pozitivan ni negativan) na mene. Enis je jednostavno seo, sastavio spisak najgnusnijih stvari koje jedna osoba može da uradi drugoj i od toga napravio priču. Ko nije do sada čitao Enisa iznenadiće se, ko jeste..meh.. Slažem se da je on ovde otišao koji hektolitar krvi dalje nego inače, ali svejedno, nasilje radi nasilja nije dovoljno da me šokira.
Barouzov crtež mi nikako ne leži. Ne bih se baš složio da je nešto detaljan, čak naprotiv. Mada je mnogo bolji od onog lika koji je crtao Family Values, taj je tek kriminalan,pogotovo u zadnje dve sveske gde je valjda jurio rokove, šta li..
Mislim da nas najbolji ctrež tek očekuje u Psychopath, mada je i on ispod nivoa, ali bar deluje nekako "Evropski".

Kada se uzmu u obzir priča (koje nema), crtači koji su na njoj radili i činjenica da je Ennis radio samo prvi ark, čini mi se da je jedini cilj izdavača bio da se na osnovu tog (nazovi) šoka i onog "Ennis" na naslovnici zaradi koji dolar više. Dakle ništa novo..

Edited by - nolo contendre on 28/03/2011 14:25:38
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 14:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nije ni cudo sto ima toliko fanatika u USA,pogotovo vjerskih ,neka vrsta bestijalnog fundamentalizma, pa simbol kriza koriste u bolesnim scenama,a ni filmovi nisu bolji sa tom tematikom,svi neki vjernici su sa sela,selendri Kentuckyja i slicnih no-developed countyja, neki krizanci u medju obiteljskim incestuoznim odnosima i vezama,pa se na racun vjere misle iskupiti pred Bogom , pa tad postanu jos gori nego sam vrag.
Necu reci onu "to je sve za ljude" jer to nije ljudski,nije ni zivotinjski!
Nisam citao tog "preachera" ne zanima me toliko,nisam upucen,ali vidjet cu o cemu se radi.

Bolesno...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/03/2011 : 14:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Obožavam takve tematike znači horror zombiji, virusi itd.
Ali ovo me ne privlači jer je crtež za moj ukus previše sterilan odnosno da to tako kažem previše - američki.

Do sada još nisam naišao na američki strip koji mi se svidio osim Usagi Yojimba (i Princ Valianta (?)) zato što ipak pravi odmak i pomiče granice.
Ogromna većina njihovih stripova mi djeluju kao stripovi za djecu do 14 godina.

Baš sam pregledavao onaj super topik o američkom stripu (junacima, autorima) malo ću još pročačkati tamo ali nemam neke velike nade...

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 28/03/2011 14:18:13
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 28/03/2011 : 14:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
!!!!!!!!!!genijalno... na ovakav strip sam čekao sve ove godine...
... do sada sam mislio da strip nije umetnost, ali sada...
sada mogu da pobacam sve svoje stripove, jer ovom (p)ennisu zaista ništa ne može prismrdeti!!!!!!!!!!!!!!!!1

(p.s. bilo bi suvišno da ubacim neki smajli)

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 14:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nolo contendre

Pročitao sam obadva serijala i ne mogu da kažem da je ovaj strip ostavio neki utisak (ni pozitivan ni negativan) na mene. Enis je jednostavno seo, sastavio spisak najgnusnijih stvari koje jedna osoba može da uradi drugoj i od toga napravio priču. Ko nije do sada čitao Enisa iznenadiće se, ko jeste..meh.. Slažem se da je on ovde otišao koji hektolitar krvi dalje nego inače, ali svejedno, nasilje radi nasilja nije dovoljno da me šokira.
Barouzov crtež mi nikako ne leži. Ne bih se baš složio da je nešto detaljan, čak naprotiv. Mada je mnogo bolji od onog lika koji je crtao Family Values, taj je tek kriminalan,pogotovo u zadnje dve sveske gde je valjda jurio rokove, šta li..
Mislim da nas najbolji ctrež tek očekuje u Psychopath, mada je i on ispod nivoa, ali bar deluje nekako "Evropski".

Kada se uzmu u obzir priča (koje nema), crtači koji su na njoj radili i činjenica da je Ennis radio samo prvi ark, čini mi se da je jedini cilj izdavača bio da se na osnovu tog (nazovi) šoka o onog "Ennis" na naslovnici zaradi koji dolar više. Dakle ništa novo..



Ne mogu se složiti s tobom oko Burrowsovog crteža, meni je svakako bio izvrstan i stvarno detaljan, pogotovo oko lica likova......OK za Barrena se slažem da je lošiji, al ne i loš.....jedino što mu zamjeram jesu prevelike glave u dosta kadrova, pogotovo iz profila...

Ne kužim kako možeš reći "ništa novo".....pa ako s ničim drugim onda s ovakvim scenama je pomaknuo granicu "novog"
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 14:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Nije ni cudo sto ima toliko fanatika u USA,pogotovo vjerskih ,neka vrsta bestijalnog fundamentalizma, pa simbol kriza koriste u bolesnim scenama,a ni filmovi nisu bolji sa tom tematikom,svi neki vjernici su sa sela,selendri Kentuckyja i slicnih no-developed countyja, neki krizanci u medju obiteljskim incestuoznim odnosima i vezama,pa se na racun vjere misle iskupiti pred Bogom , pa tad postanu jos gori nego sam vrag.
Necu reci onu "to je sve za ljude" jer to nije ljudski,nije ni zivotinjski!
Nisam citao tog "preachera" ne zanima me toliko,nisam upucen,ali vidjet cu o cemu se radi.

Bolesno...





Ako ti je stav prema Crkvi onakav kakav mogu zaključiti iz ovoga, nemoj čitati niti Preachera.....
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000