forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CROSSED ( + Paulo Coelho...DA ili NE)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 28/03/2011 : 14:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
@Emirem - kako ti opisao Americke seljaka, uzmi si Preachera, svidece ti se, imate nekih zajednickih ideja.

@DKDoor - naravno da ima gomila stripova koji su za "decu do 14" pogotovo ako cesljas samo topik o superherojima. Kao sto kod nas imas Zagora i ostale stripove za decu, imas i kod njih - i kod jednih i drugih su ti najpopularniji. No, uzmes bilo sta sto je izdao Beli Put do sada od amera da vidis drugu stranu Americkog stripa.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 14:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Obožavam takve tematike znači horror zombiji, virusi itd.
Ali ovo me ne privlači jer je crtež za moj ukus previše sterilan odnosno da to tako kažem previše - američki.

Do sada još nisam naišao na američki strip koji mi se svidio osim Usagi Yojimba (i Princ Valianta (?)) zato što ipak pravi odmak i pomiče granice.
Ogromna većina njihovih stripova mi djeluju kao stripovi za djecu do 14 godina.

Baš sam pregledavao onaj super topik o američkom stripu (junacima, autorima) malo ću još pročačkati tamo ali nemam neke velike nade...



Kakav tip stripa voliš? Mogu ti dat nekakvu preporuku ako oćeš, možda pomogne.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/03/2011 : 14:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
@www2

"Ništa novo" se odnosilo na odnos izdavač - kupci, ne na sam strip.

Burrows mi je bio podnošljiv u 303 (takođe sa Enissom), odatle je sve nizbrdo, bar ono što sam ja čitao.
A što se tiče ovog Barrena, ako ono nije loše onda ne znam šta je..
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 14:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nolo contendre

@www2

"Ništa novo" se odnosilo na odnos izdavač - kupci, ne na sam strip.

Burrows mi je bio podnošljiv u 303 (takođe sa Enissom), odatle je sve nizbrdo, bar ono što sam ja čitao.
A što se tiče ovog Barrena, ako ono nije loše onda ne znam šta je..



Da morat ću si nabaviti taj 303....čitam dobre stvari o njemu
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 15:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Uz dužno poštovanje, nije mi jasno kako kasapljenje devojčice može biti nekome zanimljivo?


Naravno, svi su u znaku krsta, da bi se dobila filozofska nota "kritike Crkve", ali je meni, bar po opisu i ovih par slika, ovo jedno govno više.




Kasapljenej devojcice moze biti zanimljivo, tj zanimljivo je kako je doslo do toga. Inace ta scena je scena iz stripa koja je na mene ostavila najjaci utisak ikada i nazalost zauvek mi se urezala u pamcenje.

Sam naziv Crossed se moze shvatiti kao kritika crkve, s obzirom gde je Ennis odrastao moramo ga razumeti po tom pitanju. U takvom okruzenju ili ces postati verski fanatik ili ce ti se ogaditi sve sto ima veze sa bilo kojim vidom organizovane religije.
Ali Crossed i ne moramo shvatiti na taj nacin. Crossed se moze prevesti i kao "oni koji su presli", npr presli na mracnu stranu. Eto funkcionise na vise nivoa

Strip je genijalan kome se ne svidja pun je predrasuda i u principu je dosadna osoba i ne treba se sa njim druziti.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 15:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hahahahaha
Eto, meni se inače ne sviđaju te zombie/gore sheme, al smatran da neman predrasude oko sličnih stvari. Tema i izvedba Preachera mi je npr. skroz dobra, tako da ne mora bit sve to oko predrasuda, jednostavno je pitanje ukusa

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 15:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ako je "preacher" good guy onda cu citati,ako bude neki demonski( u najmanje najgorem slucaju!!) lik sta se krije iza crkve i radi piz... ili nesto slicno kao propaganda , onda byebye !!
Jebi ga( sorry!) ne mogu ni stalno vraga kriviti za ono sto covjek radi
( "Zovem se Crvena" Orhan Pamuk)
Covjek ima bolesnu mastu kako drugo ljudsko bice ozlijediti(blaga rijec) i to se mora pripisati njegovoj neobuzdanoj "mracnoj strasti", ali ono sto se prikazuje na onim slikama i opis sto su dali u nekim topicima je bolesno,mozda to oni tamo "pushe" ali previse je previse!
Samo gledajte vijesti i uskoro cete i cuti za takve primjere iz tog stripa! ( Ne daj Boze!)
Oni "tamo" imaju posandrcanu svijest da je zivot malo kao film i da se sve moze raditi,letjeti,imati supermoci ili setati sa motornom pilom po selendrama i loviti turiste..
Mislim si ljudi moji,znate da je to istina i da su malo skrenuli sa puta svijesti.
Nisam neki svetac,nisam veliki prakticni vjernik,umjeren sam u svemu tako i u religiji,ne branim religiju ,ali branim vjeru, ali nitko normalan ne moze stajati sa strane i reci neka djeca ovo citaju ili sta ti ja znam reci im super je ovaj strip, da ti za nekoliko godina dobije fraz ili deja vu i napravi nekome kada dodje u pubertet i posvadja se sa nekim, da mu provjeri da li su crijeva iste boje i nijanse kao u stripu.
Djeca ne bi trebali ni vidjeti takve stvari,osim ako nisu bila na linijama sukoba i ratova..to se tesko lijeci.
I strip moze izazvati posttraumatske stresove!



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/03/2011 15:43:21
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 28/03/2011 : 15:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
Oni "tamo" imaju posandrcanu svijest da je zivot malo kao film i da se sve moze raditi,letjeti,imati supermoci ili setati sa motornom pilom po selendrama i loviti turiste..
reci neka djeca ovo citaju ili sta ti ja znam reci im super je ovaj strip, da ti za nekoliko godina dobije fraz ili deja vu i napravi nekome kada dodje u pubertet i posvadja se sa nekim, da mu provjeri da li su crijeva iste boje i nijanse kao u stripu.




Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 15:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
I meni je bilo smišno Al kontan neću ništa napisat...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/03/2011 : 15:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
@Born To Run

Braate, gde ti ode!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 15:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bolje da editira topic prije nego ga secret service za nemoralno i bolesno ponasanje ukloni i banuje,jer ta recenica spada pod psiho-sado-mazo-kategoriju!!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 15:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ako je "preacher" good guy onda cu citati,ako bude neki demonski( u najmanje najgorem slucaju!!) lik sta se krije iza crkve i radi piz... ili nesto slicno kao propaganda , onda byebye !!
Jebi ga( sorry!) ne mogu ni stalno vraga kriviti za ono sto covjek radi





Apsolutno ne razumijem ovakve stavove......i ko uostalom ikada krivi vraga....u 99% ovakvih stripova, knjiga, filmova krivnja se uvijek svaljuje na čovjeka i samo čovjeka.....to što većina onda izgubi vjeru to je stvar osobne naravi, a nema nikakve veze sa vragom......

Naravno tvoje je pravo čitati ono što se tebi svidja (ne pravo nego čista logika), al reći da nećeš čitati nešto ako on ne bude ovakav ili ovakav......sorry ali glupost
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 16:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kad procitam Preachera,javim ti na PM kakav je!
Pravo je da, ako mi se strip svidja onda cu citati i dalje..
Logika je da ,kasapljenje djece u stripu i mrcvarenje odraslih nema mjesta kod normalnih ljudi!
I to je sve ...
Sorry, ali glupost je kad neko pise lijepe stvari o strahotama u stripu koji bi trebao biti "edukativni" reci cemo materijal za sve generacije ili ne!
Zato imamo stripove za odrasle i najmladje.
Kakva je to onda osoba koja kupuje i cita takvo nesto..ne znam po meni ja bih to zabranio i uveo te ljude u kategoriju istih onih koji pokusavaju djecu uhvatiti u takve "mreze" ,a svijet je pun takvih i takve treba u zatvor za psihicke bolesnike,svaki dan ih hvataju i tako treba!

Opisujte vi crtez i boju i koristenje efekata,ali tema sama po sebi nije za sve i ukusi se razlikuju.
Nemozemo ponekad znati sta cemo procitati,naprimjer u zadnjih nekoliko godina sam primjetio dosta nasilja i u Bonelliju,recimo ubijanje indijanca na okrutne nacine itd.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Onda da zabranimo i horor filmove, dnevnik, dokumentarce, novine... ?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem



ali nitko normalan ne moze stajati sa strane i reci neka djeca ovo citaju ili sta ti ja znam reci im super je ovaj strip, da ti za nekoliko godina dobije fraz ili deja vu i napravi nekome kada dodje u pubertet i posvadja se sa nekim, da mu provjeri da li su crijeva iste boje i nijanse kao u stripu.
Djeca ne bi trebali ni vidjeti takve stvari,osim ako nisu bila na linijama sukoba i ratova..to se tesko lijeci.
I strip moze izazvati posttraumatske stresove!




Pa Crossed i nije strip za decu, pise na njemu da je samo za mature readers. Ako imate klinca onda citajte iskjucivo sken a cd cuvajte u fijoci gde krijete i 2 girls 1 cup video.
Mada realno sanse da nase klince zanimaju stripovi su minimalne.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 28/03/2011 16:32:52
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hahahahaha
Eto, meni se inače ne sviđaju te zombie/gore sheme, al smatran da neman predrasude oko sličnih stvari. Tema i izvedba Preachera mi je npr. skroz dobra, tako da ne mora bit sve to oko predrasuda, jednostavno je pitanje ukusa



E pa onda cekaj film. Ennis pise scenario i rekao je da ce izbaciti sve "optimisticne" aspekte stripa i zadrzati samo najdepresivnije i najbolesnije delove

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Koji film, Crossed ili Preacher?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
crossed, a izgleda da se ponovo ozbiljno razmatra i pricher

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 28/03/2011 16:44:35
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Kakva je to onda osoba koja kupuje i cita takvo nesto..ne znam po meni ja bih to zabranio i uveo te ljude u kategoriju istih onih koji pokusavaju djecu uhvatiti u takve "mreze" ,a svijet je pun takvih i takve treba u zatvor za psihicke bolesnike,svaki dan ih hvataju i tako treba!






Ti stari nisi normalan....nemoj se uvrijediti (to mi je kao poštapalica).....pričamo o stripu a ne o stvarnosti......ti si kao rođen da radiš u onim agencijama za određivanje dobnih granica za filmove, knjige itd......
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Emirem je novi zagovaratelj Comics Codea, al u 2011. godini. Živila sloboda govora.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 16:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

crossed, a izgleda da se ponovo ozbiljno razmatra i pricher



Ček ovo nisam znao...za Preachera znam već duže al za Crossed prvi glas....nema šanse da to ispadne dobro, jer ovo što je prikazao u stripu ne može (čitaj ne smije) prikazati na ekranu......uostalom imamo Crazies (dosta slično) a i relativno novi The Road....
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by Born To Run

crossed, a izgleda da se ponovo ozbiljno razmatra i pricher



Ček ovo nisam znao...za Preachera znam već duže al za Crossed prvi glas....nema šanse da to ispadne dobro, jer ovo što je prikazao u stripu ne može (čitaj ne smije) prikazati na ekranu......uostalom imamo Crazies (dosta slično) a i relativno novi The Road....



http://splashpage.mtv.com/2010/04/19/garth-ennis-crossed-movie-details/

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Da emiremu dignem Preachera ipak iznad Crossed-a.

Upravo malo proguglo (jebena riječ) ovo o filmu i našao interview sa Ennisom:

"It worked well for me because I think 'Crossed' is incredibly simple," he reasoned. "It's such a simple story: here is the monster, here is what it looks like, and it's instantly recognizable. It only does one thing, and our heroes only have one imperative: to stay the hell away from them."

"So it's a very simple story, and I think that helped when it came to adapting it," he said. "There weren't the 200 elements that you need to deal with in a story like 'Preacher.'"
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
"But the first thing I had to do was effectively chop that story in half, because it's a 240-page comic," he explained. "You want a screenplay to be 110-150 pages, so I had to slice the story in half. What I did was, essentially, concentrate on the more serious, darker, tragic elements of the story and edit out some of the comedy."

According to Ennis, the decision to focus on the horror element was as much a matter of storytelling technique as space.

"In the comic, with 240 pages you can veer from humor to tragedy and back again, because you've got more breathing space and the transition won't seem as jarring," he said. "When you're talking about a shorter story, you can't really make those transitions without it being very jarring — funny one minute, tragic the next. That doesn't really work."

"So I had to decide: is this a horror-comedy or a straight horror?" he added. "And I decided to go with a straight horror story.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/03/2011 : 17:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Crossed je meni jedan najboljih stripova u poslednje vrijeme iz sasvim simpl razloga - vuce, sto nazalost ne mogu reci za 90% ostalih stripova.

Bas me boli za eksplicitno nasilje i sve ostale gadosti, u kojima Ennis briljira, strip sam procitao na dah i to mi je najvaznije.

A svi moralisti, cistuni, filozofi i slicni, koji u stripu traze, a cesto i nadju cak ono, da se i sam autor nacudi - hej, vas je to problem .

Jack the Black.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000