forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CROSSED ( + Paulo Coelho...DA ili NE)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Crossed je meni jedan najboljih stripova u poslednje vrijeme iz sasvim simpl razloga - vuce, sto nazalost ne mogu reci za 90% ostalih stripova.

Bas me boli za eksplicitno nasilje i sve ostale gadosti, u kojima Ennis briljira, strip sam procitao na dah i to mi je najvaznije.

A svi moralisti, cistuni, filozofi i slicni, koji u stripu traze, a cesto i nadju cak ono, da se i sam autor nacudi - hej, vas je to problem .



Savršeno objašnjeno.....+5

A evo i Ennisovog objašnjenja moje opisane scene (i definitivno najgore scene koju sam u životu vidio (bilo film knjiga strip):

I had two reasons for including that scene. One was to show exactly how dreadful the Crossed are and how utterly doomed anyone taken by them will be: to say, okay, here’s why people are so terrified, why they’ll fight so hard not to be caught, why they’ll kill themselves rather than let it happen. Here’s how bad it can get, much worse than the kind of frenzied killing we saw in the initial outbreak in #0, when the Crossed didn’t have quite the numerical advantage and weren’t stopping to indulge themselves so much. I figured it was worth showing things at their worst once, and then never going quite that far again (which is not to say that even more dreadful things don’t happen later; I happen to think that the most awful acts in the story are committed by people against people, not the Crossed. But this is the worst thing you’ll actually have to look at).

The second reason involved playing up the psychological element, going for something beyond the horror of the physical imagery. The guy’s death involves a gruesome violation, no question of that, beyond his own suffering there’s what he’s seen happen to his girlfriend and daughter. But the last thing he’ll remember, before he leaves the world and succumbs to the dark, is the woman he loves screaming into his face that this nightmare is entirely his fault- a point he’d have to concede, were he in any shape to. Without that he’d at least be able to think- this is bad, but it’ll be over soon. Instead, his girlfriend’s fury and his own utter failure will dominate his last awful seconds on earth.
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 28/03/2011 : 17:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
Uff, suvise bolesno i tesko za moj ukus.
Ne bih ovo mogao da citam.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 17:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Onda da zabranimo i horor filmove, dnevnik, dokumentarce, novine... ?


Eh,znam da "prvi amandmani" zalazu slobodu govora i da svatko ima pravo na misljenje,ne protivim se ja vama i vasoj obrani ovog ili onog stripa,moje misljenje stoji i naravno da se nece ukidati horor filmovi, dnevnik, dokumentarci, novine..ali postoji cenzura;
Kolika je ta cenzura bila u Americi,vidi se i iz toga interviewa sa Garth Ennisom da ce morati za "film" prepoloviti strip i izbaciti pola,sto govori da je cenzura vec kritizirala sadrzaj,samo me cudi kako je strip i uopce ugledao svjetlo dana.
Ne mora znaciti da strip u nekim dijelovima nije poput ostalih post-apokalipticnim post-virusnih stripova , ali mislim da je ta scena mrcvarenja imala neku ako ne i jedinu ulogu.
Pozdrav ljudima na topicu i nisam od agencije za moral...
Ali volio bih znacku za taj posao...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 28/03/2011 : 17:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Steta sto nema vise sexa

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva crna cenzura, triba cenzuru ukinit di je god moguće.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 17:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ma kakva crna cenzura, triba cenzuru ukinit di je god moguće.


Hah !!!
Cenzurirati cenzuru !!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zagoru se nisu svidili određeni stripovi američke škole...


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2011 : 17:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Zagoru se nisu svidili određeni stripovi američke škole...





Ha-ha!!
Jel to zagor trazio Ennisa, a koknuo Ellisa!!
Cuvaj se Garth pathfinder ti je za ledjima!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 17:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Slučajno san zaminija Ennisa i Ellisa, pa je eto slučajno otišlo u ovi topic

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 28/03/2011 : 17:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
stripski Cannibal Corpse
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 28/03/2011 : 18:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Mene ste uspeli da zainteresujete, uTorrent se dao na pos'o.

Inace mi je Preacher bio bezveze, ali ko zna, mozda mi se ovo svidi pa krenem i njega opet da citam.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/03/2011 : 18:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run




Kasapljenej devojcice moze biti zanimljivo, tj zanimljivo je kako je doslo do toga.



quote:
Strip je genijalan kome se ne svidja pun je predrasuda i u principu je dosadna osoba i ne treba se sa njim druziti.



Tebi je naravno jasno koliko ove dve rečenice veze s vezom nemaju?

I po tovme je bolje da se ne poznajemo?




quote:
Sam naziv Crossed se moze shvatiti kao kritika crkve, s obzirom gde je Ennis odrastao moramo ga razumeti po tom pitanju. U takvom okruzenju ili ces postati verski fanatik ili ce ti se ogaditi sve sto ima veze sa bilo kojim vidom organizovane religije.



Iskreno, ne "štrecam" se zbog kritike crkve. Ima toga i u Brodžijama, Druni ili u Infernu i ima smisla u tim stripovima. I čitam ih sa uživanjem. Ovo ovde je jednostavno nasilje zbog nasilja samog, što je meni neizmerno glupo.
To gde je on odrastao me zabole, kao kad bi pedofila opravdavali zato što je on sam bio zlostavljan u mladosti (The Woodsman film).



quote:

Ali Crossed i ne moramo shvatiti na taj nacin. Crossed se moze prevesti i kao "oni koji su presli", npr presli na mracnu stranu. Eto funkcionise na vise nivoa



Naravno. Sve se da shvatiti na više načina. Jednom je neko upakovao govno u limenku i rekao da je to umetnost. Oni koji su hteli da budu "in" i drugačiji su se divili umetničkom delu. A unutra je još uvek bilo govno i ništa drugo.

Uvek funkcioniše na više nivoa.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 28/03/2011 18:15:38
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 28/03/2011 : 18:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter



Iskreno, ne "štrecam" se zbog kritike crkve. Ima toga i u Brodžijama, Druni ili u Infernu i ima smisla u tim stripovima. I čitam ih sa uživanjem. Ovo ovde je jednostavno nasilje zbog nasilja samog, što je meni neizmerno glupo.




Ma nije nasilje samo nasilja radi, u tome je poenta. Eno neko je gore stavio intervju u kome ennis objasnjava zasto je ubacio tu scenu.
Ovo je mucan i tezak strip, koji ne ostavlja mnogo nade za covecanstvo, otuda i toliko preterivanja sa nasiljem. Graficki to je najuzasniji strip koji sam ikada video.
A do "kasapljnja devojcice" je doveo njen otac, na jedan krajne bizaran i nepotreban nacin.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/03/2011 : 19:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ipak, i pored toga da se radi samo o jednom stripu, ovo ne bih preporucio psihicki labilnim osobama, pogotovo onima sto su previse vidjeli u onim prokletim ratovima.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/03/2011 : 19:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Evo i od mene glas za Emirema... Ovakve gadosti i bolestine bih i ja zabranio... Stvarno ne zelim nikog da vredjam niti imam ikakve pakosne namere, ali hoce li mi neko objasniti kakvu satisfakciju vidi u kasapljenju devojcice, gej izivljavanju i udaranjem konjskim kurcem!??? Stvarno, kad bolje razmislim, mozda ja i jesam za Mikijev zabavnik.. Ali ovo ne mogu da razumem da me ubijete..
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 20:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Evo i od mene glas za Emirema... Ovakve gadosti i bolestine bih i ja zabranio... Stvarno ne zelim nikog da vredjam niti imam ikakve pakosne namere, ali hoce li mi neko objasniti kakvu satisfakciju vidi u kasapljenju devojcice, gej izivljavanju i udaranjem konjskim kurcem!??? Stvarno, kad bolje razmislim, mozda ja i jesam za Mikijev zabavnik.. Ali ovo ne mogu da razumem da me ubijete..



Nema ovo veze sa ničijom satisfakcijom (u biti možda ima sa Ennisovom nikad neznaš....) jednostavno je tip na krajnje brutalan način objasnio i čitateljima dao na znanje što ti se desi ako te Crossed uhvate i time do kraja stripa pokušava "opravdat" sve radnje glavnih likova.....dakle reci ti meni šta ne bi bio u stanju napraviti da ti je sad dano na znanje da je to ono što će ti se desiti, tebi i tvojoj familiji ako padneš u ruke crossed-a......

Mislim da je ova scena najbolji motor-pokretač za sve likove....scena je bolesno -brutalna ali sasvim "prikladna".

Uostalom dosta o ovoj sceni....ima takvih scena (dobro možda ne baš takvih) u stripu još puno, tako da je razglabanje o ovoj sceni potpuno nepotrebno.....
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 20:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Mene ste uspeli da zainteresujete, uTorrent se dao na pos'o.

Inace mi je Preacher bio bezveze, ali ko zna, mozda mi se ovo svidi pa krenem i njega opet da citam.



Bit će ti i ovo bezveze ovako u komp. obliku.....kako se samo možeš uživjeti u strip tako....odnosno sad možda i ja serem....svak čita kako voli

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 28/03/2011 : 20:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by Mairosu

Mene ste uspeli da zainteresujete, uTorrent se dao na pos'o.

Inace mi je Preacher bio bezveze, ali ko zna, mozda mi se ovo svidi pa krenem i njega opet da citam.



Bit će ti i ovo bezveze ovako u komp. obliku.....kako se samo možeš uživjeti u strip tako....odnosno sad možda i ja serem....svak čita kako voli

Lagano. Celu ZS manje-vise sam procitao u scanovima. Tek sad sto je plezir, kad imam iPad, iha.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 28/03/2011 : 20:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
naisao sam bio na forumu na poruku u kojoj se opisuje ono silovanje iz prve slike na temi, ali nisam nasao iz kog je stripa. videcu da skinem ovo posto obozavam bolestine

Edited by - drablj on 28/03/2011 20:07:21
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 20:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by www2

quote:
Originally posted by Mairosu

Mene ste uspeli da zainteresujete, uTorrent se dao na pos'o.

Inace mi je Preacher bio bezveze, ali ko zna, mozda mi se ovo svidi pa krenem i njega opet da citam.



Bit će ti i ovo bezveze ovako u komp. obliku.....kako se samo možeš uživjeti u strip tako....odnosno sad možda i ja serem....svak čita kako voli

Lagano. Celu ZS manje-vise sam procitao u scanovima. Tek sad sto je plezir, kad imam iPad, iha.



Hmmmm da tako bi se možda i mogao uživiti....NOT

http://www.youtube.com/watch?v=WJ5-hBcSDBU
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/03/2011 : 20:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2
dakle reci ti meni šta ne bi bio u stanju napraviti da ti je sad dano na znanje da je to ono što će ti se desiti, tebi i tvojoj familiji ako padneš u ruke crossed-a......



Druze, za moju reakciju kada neko dirne moju familiju se pobrinula majka priroda i tu ne treba Crossed da bi me na bolestan nacin prosvetlio ili probudio zastitnicki nagon...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/03/2011 : 20:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by www2
dakle reci ti meni šta ne bi bio u stanju napraviti da ti je sad dano na znanje da je to ono što će ti se desiti, tebi i tvojoj familiji ako padneš u ruke crossed-a......



Druze, za moju reakciju kada neko dirne moju familiju se pobrinula majka priroda i tu ne treba Crossed da bi me na bolestan nacin prosvetlio ili probudio zastitnicki nagon...



Dobro, www2 je mislio da ta scena savršeno objašnjava reakciju likova iz stripa koji bježe od Crosseda... U svakoj priči bitan je motiv likova... Ovdje kaže da su likovi spremni i na samoubojstvo samo da ne padnu u ruke Crossedima... Kad vidiš onu scenu, jasno ti je i zašto...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/03/2011 : 21:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

@Emirem - kako ti opisao Americke seljaka, uzmi si Preachera, svidece ti se, imate nekih zajednickih ideja.

@DKDoor - naravno da ima gomila stripova koji su za "decu do 14" pogotovo ako cesljas samo topik o superherojima. Kao sto kod nas imas Zagora i ostale stripove za decu, imas i kod njih - i kod jednih i drugih su ti najpopularniji. No, uzmes bilo sta sto je izdao Beli Put do sada od amera da vidis drugu stranu Americkog stripa.

Uzeo sam sve iz serije Intergali osim Žibre... sve do jednog dobri stripovi osim Jaguara koji mi je malo slabiji ali opet ok.

Thorgal i Metabaroni... odlični stripovi, Meta ipak za koplje bolje od moderne reinkarnacije Princa Valianta. Ali uživao sam totalno i u jednom i u drugom.

To je to od Belog Puta što sam uzimao... ne znam zašto ali onaj američki dio sam uvijek zaobilazio, uzet ću od frenda pa ću vidjeti da li će proći.

Inače sam frendovima Beli Put Integral isticao kao primjer dobrog stripa.


quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by DKoor

Obožavam takve tematike znači horror zombiji, virusi itd.
Ali ovo me ne privlači jer je crtež za moj ukus previše sterilan odnosno da to tako kažem previše - američki.

Do sada još nisam naišao na američki strip koji mi se svidio osim Usagi Yojimba (i Princ Valianta (?)) zato što ipak pravi odmak i pomiče granice.
Ogromna većina njihovih stripova mi djeluju kao stripovi za djecu do 14 godina.

Baš sam pregledavao onaj super topik o američkom stripu (junacima, autorima) malo ću još pročačkati tamo ali nemam neke velike nade...



Kakav tip stripa voliš? Mogu ti dat nekakvu preporuku ako oćeš, možda pomogne.


Nabrojat ću ti nešto što sam čitao a svidjelo mi se - mislim ne spadam u neke jake stripofile, više sam onako 'rekreativac' -
- Usagi Yojimbo
- Princ Valiant
- Sambrovi
- Tamo gdje pogled ne dopire
- Šninkel
- Bleksad
- Thorgal
- Metabaruni

...od Bonellija bih danas vjerojatno izbjegao 90% stripova.
Karavan mi je solidan strip, Magični Vjetar isto; Dilan Dog bi mi bio u najužoj kombinaciji da ga nisu totalno razvodnili sa milijun nastavaka (iako se i sada lomim da li da krenem sa DD ili ne samo iz razloga jer obožavam horror tematiku).
Od tih serijala preferiram što kraće iz mojeg nekog iskustva sve što predugo traje se pretvori u nešto što ja ne želim čitati uz možda neke časne iznimke na koje kod Bonellija nisam nažalost do sada naišao.

Ako imaš kakve preporuke u ovom smislu bio bih ti zahvalan.


...



Društvo, što se tiče ove vaše malo prepirke pro - kontra ovakvih stripova... meni se čini da mi takve rasprave imamo jer smo još uvijek dosta sirovi i nezreli kao društvo. Cenzuriranje stripova i knjiga bilo koje vrste (osim one koja otvoreno poziva na rasnu, nacionalnu mržnju itd. dril iz Ustava znate...) spada u najmračnije sranje krhkih infantilnih umova.
Da mene netko stavi za cenzora i kaže MORAŠ nešto banirati, izgubili bi većinu današnje "kulture" poput Big Brothera, Severine i sl.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/03/2011 : 21:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Slazem se i za rialiti soove To je takodje dno dna.. Ali sta izazvati u coveku, na kakvo ga razmisljanje navesti prikazujuci mu kasapljenje devojcice i udaranje konjskim kurcem...???
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2011 : 22:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@sawitch: na smijeh mislin, udaranje konjskim kurcem... jesan ja jedini kojemu je to totalna komedija?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000