forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 I LOVE YU !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 122

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 17/03/2012 : 05:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

A Coca Cola je tada bila mnogo drugacija i imala neponovljivi ukus...Bar za mene..



Po meni najbolji ukus je imala borovnica u starim dobrim staklenim flasama.Intezivan i jak ukus borovnice nikada vise nisam pronasao ni u jednom soku,cak ni onima koji se hvale da su 100 posto voce.
Jos se secam polu praznih samousluga sladoleda u obliku lopte,punomasnih ukusnih sladoleda u beloj duguljastoj casi sa kasicicom i obaveznim plasticnim poklopcem.Cak se i majonez kasno pojavio,u pocetku je bio iskljucivo u tubama.
A najveca lepotice i ukras svake samousluge su bile gospodjice bombonjere i to one prave luksuzne sa raznim oblicima cokoladica i raznim punjenjima.Uvek su bile na visokim policama i sa jakim cenama.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 18/03/2012 : 21:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

quote:
Originally posted by radulovic marko

A Coca Cola je tada bila mnogo drugacija i imala neponovljivi ukus...Bar za mene..



Po meni najbolji ukus je imala borovnica u starim dobrim staklenim flasama.Intezivan i jak ukus borovnice nikada vise nisam pronasao ni u jednom soku,cak ni onima koji se hvale da su 100 posto voce.
Jos se secam polu praznih samousluga sladoleda u obliku lopte,punomasnih ukusnih sladoleda u beloj duguljastoj casi sa kasicicom i obaveznim plasticnim poklopcem.Cak se i majonez kasno pojavio,u pocetku je bio iskljucivo u tubama.
A najveca lepotice i ukras svake samousluge su bile gospodjice bombonjere i to one prave luksuzne sa raznim oblicima cokoladica i raznim punjenjima.Uvek su bile na visokim policama i sa jakim cenama.


zaboravio si da pomenes da su se,u vecim centro proizvodovim radnjama,negde u kutku kod mesara,u onim narandzastim bazenima za kruznim prozorima(gde smo ih gledali kako se dosadjuju pred cekic u glavu)mreskali ofucani sarani..
toga se secam i oporog mirisa kad prodjem pored mesara zbog ovih ribnjaka
zatim,kad zavrsis kupovinu,posle kase(paralelno iza njenih ledja)imao si one cuvene knjizarice gde si mogao kupiti slikovnice iz remintende(u zdnjih 10 godina),zatim spilove i spilove decijih karata,mozda poneku knjigu Zlatne godine Miki Mausa,brdo igrica za decu i raznih kockica..
a na kraju kao poslastica,pri izlazu iz radnje,negde i iza kase imao si cuvenog pony-ja,neko slatko slonce,ili magarca..ubacis zeton,zajases i on se klati(drma)kao u transu tacno 1 minut...
to su bile nase prodavnice...svega i svacega do 1980
kako je copavi umro,eto ti krize...kafa,cokolade,cigare su bile deficitarna roba i kupovale se na tackice(pitajte svoje roditelje ako mi ne verujete ili se ne secate)..na tackice se najvise kupovao prasak
posle su dosli nekakvi bonovi..
zatim razne privredne stabilizacije,redkcije(sijalica,mesa pogotovu i kafe)...
druga polovina `80-tih je kao nesto bolja...
secam se prve smrdljive milke(btw,nemacka cokolada,svajcarci kazu da je najvece govno..i jeste),kad se pojavila u Bg-u 1983
prvih kinder jaja te 1984-te
velikih uvoznih limenki coca cole od o,5l..kako su bile strava
kakav ukus...neko rece ovde da je tih godina bio bolji... i jeste..jer danas ne samo sto voda nije kako treba,nego nasi stede tako sto razvodnjavaju koncentrat(uvezeni)...sve je postalo jedna velika kara
secam se zdenka sira u trouglicima kako je nestajala krajem`91 iz nasih radnji...slovenacke cocte...praznih rafova..bonova i redova `93 za ulje,secer i dr.
secam se kako sa drustvom naletimo na kovertu od 300 maraka juna `93
sta ces deca,odemo na Slaviju na krug,pa u red na pljeske..castili smo i prolaznike..ni to nije bilo dovoljno...i tako 10 dana po 5 pljeski svako na dan plus cascenje..jebote koja tuzna vremena
i da,naravno da se secam tog ukusa borovnice iz stakla...to vise nikada nisam probao u zivotu...nista slicno i dobro tome...
mozda jedino,onda,kad su nas odveli u fabriku Vino Zupa(kao eskurzija)gde smo kao djaci osnovci probali taze spremljene sokove iz staklenih flasa...e bre deca kao degustiraju i ocenjuju sta valja...
Bilo nekad u jednoj zemlji
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 18/03/2012 : 21:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Milka jeste originalno svajcarska, ali je odavno Kraftovo vlasnistvo.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 18/03/2012 : 22:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Milka jeste originalno svajcarska, ali je odavno Kraftovo vlasnistvo.


dobro,moze i tako...ali zaista ta cokolada je bulja
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/03/2012 : 22:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

quote:
Originally posted by radulovic marko

A Coca Cola je tada bila mnogo drugacija i imala neponovljivi ukus...Bar za mene..



Po meni najbolji ukus je imala borovnica u starim dobrim staklenim flasama.Intezivan i jak ukus borovnice nikada vise nisam pronasao ni u jednom soku,cak ni onima koji se hvale da su 100 posto voce.
Jos se secam polu praznih samousluga sladoleda u obliku lopte,punomasnih ukusnih sladoleda u beloj duguljastoj casi sa kasicicom i obaveznim plasticnim poklopcem.Cak se i majonez kasno pojavio,u pocetku je bio iskljucivo u tubama.
A najveca lepotice i ukras svake samousluge su bile gospodjice bombonjere i to one prave luksuzne sa raznim oblicima cokoladica i raznim punjenjima.Uvek su bile na visokim policama i sa jakim cenama.

TAKOVO Borovnica u tetrapaku i flasi ...U pravu si najbolje pice koje sam ikada pio...

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 18/03/2012 : 23:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosmajac

quote:
Originally posted by REJS

quote:
Originally posted by radulovic marko

A Coca Cola je tada bila mnogo drugacija i imala neponovljivi ukus...Bar za mene..



Po meni najbolji ukus je imala borovnica u starim dobrim staklenim flasama.Intezivan i jak ukus borovnice nikada vise nisam pronasao ni u jednom soku,cak ni onima koji se hvale da su 100 posto voce.
Jos se secam polu praznih samousluga sladoleda u obliku lopte,punomasnih ukusnih sladoleda u beloj duguljastoj casi sa kasicicom i obaveznim plasticnim poklopcem.Cak se i majonez kasno pojavio,u pocetku je bio iskljucivo u tubama.
A najveca lepotice i ukras svake samousluge su bile gospodjice bombonjere i to one prave luksuzne sa raznim oblicima cokoladica i raznim punjenjima.Uvek su bile na visokim policama i sa jakim cenama.


zaboravio si da pomenes da su se,u vecim centro proizvodovim radnjama,negde u kutku kod mesara,u onim narandzastim bazenima za kruznim prozorima(gde smo ih gledali kako se dosadjuju pred cekic u glavu)mreskali ofucani sarani..
toga se secam i oporog mirisa kad prodjem pored mesara zbog ovih ribnjaka
zatim,kad zavrsis kupovinu,posle kase(paralelno iza njenih ledja)imao si one cuvene knjizarice gde si mogao kupiti slikovnice iz remintende(u zdnjih 10 godina),zatim spilove i spilove decijih karata,mozda poneku knjigu Zlatne godine Miki Mausa,brdo igrica za decu i raznih kockica..
a na kraju kao poslastica,pri izlazu iz radnje,negde i iza kase imao si cuvenog pony-ja,neko slatko slonce,ili magarca..ubacis zeton,zajases i on se klati(drma)kao u transu tacno 1 minut...
to su bile nase prodavnice...svega i svacega do 1980
kako je copavi umro,eto ti krize...kafa,cokolade,cigare su bile deficitarna roba i kupovale se na tackice(pitajte svoje roditelje ako mi ne verujete ili se ne secate)..na tackice se najvise kupovao prasak
posle su dosli nekakvi bonovi..
zatim razne privredne stabilizacije,redkcije(sijalica,mesa pogotovu i kafe)...
druga polovina `80-tih je kao nesto bolja...
secam se prve smrdljive milke(btw,nemacka cokolada,svajcarci kazu da je najvece govno..i jeste),kad se pojavila u Bg-u 1983
prvih kinder jaja te 1984-te
velikih uvoznih limenki coca cole od o,5l..kako su bile strava
kakav ukus...neko rece ovde da je tih godina bio bolji... i jeste..jer danas ne samo sto voda nije kako treba,nego nasi stede tako sto razvodnjavaju koncentrat(uvezeni)...sve je postalo jedna velika kara
secam se zdenka sira u trouglicima kako je nestajala krajem`91 iz nasih radnji...slovenacke cocte...praznih rafova..bonova i redova `93 za ulje,secer i dr.
secam se kako sa drustvom naletimo na kovertu od 300 maraka juna `93
sta ces deca,odemo na Slaviju na krug,pa u red na pljeske..castili smo i prolaznike..ni to nije bilo dovoljno...i tako 10 dana po 5 pljeski svako na dan plus cascenje..jebote koja tuzna vremena
i da,naravno da se secam tog ukusa borovnice iz stakla...to vise nikada nisam probao u zivotu...nista slicno i dobro tome...
mozda jedino,onda,kad su nas odveli u fabriku Vino Zupa(kao eskurzija)gde smo kao djaci osnovci probali taze spremljene sokove iz staklenih flasa...e bre deca kao degustiraju i ocenjuju sta valja...
Bilo nekad u jednoj zemlji


Za mene su Toblerone bile zakon,bile su nekako modernije od svih drugih slatkisa.A opet originalni Euroblok me i dan danas odusevljava,kada sam video da su mu skoro promenili pakovanje zamalo ga nisam bojkotovao.A sto se tice kasapnica ili mesara ranih 80-ih sam uz dedu naucio da jedem govedje bubrege u sos paradajsu sa puno izdinstanog luka,pohovani mozak,podvarak sa svinjskom glavom,bele bubrege ili muda,jebi ga to sam jeo uz malu rezervu.Ukusno je ali treba imati i sopstvena muda da to progutas.Danasa kada ta jela pomenem svi u kuci prave grimase.
Od svega ovoga mogu da preporucim bubrege oni su odlicno letnje jelo kada ima svezeg paradajsa ni ostala nisu losa ali ovo jedes bez mnogo ustrucavanja.Navika je cudo ako te kao klinca nauce i naviknu na neke stvari sve ti je prihvatljivo,cak i pecena svinjska krv koja se uzima direktno tokom klanja i pece sa seckanim belim lukom.Stariji ljudi su nekada sve jeli samo ne konzerviranu hranu.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 18/03/2012 : 23:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosmajac

quote:
Originally posted by Mairosu

Milka jeste originalno svajcarska, ali je odavno Kraftovo vlasnistvo.


dobro,moze i tako...ali zaista ta cokolada je bulja


Amen.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/03/2012 : 06:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://www.zaslike.com/viewer.php?file=8jgrsnodspavoz40t58h.jpg][/URL]
[URL=http://www.zaslike.com/viewer.php?file=y5e7ypikc5ypwo9zj580.jpg][/URL]

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/03/2012 : 10:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 26/03/2012 : 01:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Preriljao sam net da nadjem Vitasok, i nijedne slikice. Nasao sam samo sliku cepa u nekoj kolekciji i Bebu Loncar sa flasicom koja se ne vidi dobro http://www.dodaj.rs/f/2Y/qE/4WhHgCbJ/vlcsnap-2011-03-31-18h21.png .

A Vitasok je bio zakon po kvalitetu. Za ove danasnje splacine i vestake, pravi bozji nektar.



ovde imaš nešto o Bebi Lončar http://www.youtube.com/watch?v=gYdeg7JIcMs&feature

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

antares
New Member



Serbia
248 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/03/2012 : 13:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send antares a Private Message  Reply with Quote
Skoro je televizija b92 napravila emisiju o SFRJ u 16 epizoda. U nekim epizodama se priča i o stripovima. Neko mi je rekao da su govorili i o ZS i LMS ali izgleda da ta emisija nije uplodovana na youtube. U ovoj emisiji od 25:17 do 32:40 govori se o Politikinom zabavniku. Verujem da će vam biti interesantno čuti o tome



u ovoj se govori o stripu nikad robom 26:5 do 36:00



Inače emisije se ne bave politikom već svakodnevnim životom u SFRJ i onim stvarima koje smo tada voleli
Go to Top of Page

antares
New Member



Serbia
248 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/03/2012 : 21:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send antares a Private Message  Reply with Quote

26:50 do 35:40 posveceno zlatnoj seriji i lunov magnus stripu
Go to Top of Page

perque
Average Member



Serbia
724 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 28/03/2012 : 21:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send perque a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 29/03/2012 : 09:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by perque




au gde si ovo iskopao
Go to Top of Page

perque
Average Member



Serbia
724 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 29/03/2012 : 18:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send perque a Private Message  Reply with Quote
@kosmajac : Stavo neki moj prijatelj na facebook-u , chim sam video odmah za znao gde cu da stavim....
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 29/03/2012 : 19:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Viskoza-Loznica bila gigant nekada!!

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5838 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 29/03/2012 : 19:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast. Ovako na gomili se vidi sta smo imali....
Evo prigodne pesme koja nije ex yu ali je zalosno istinita
Cinderella - Dont know what You Got Till Its Gone

http://www.youtube.com/watch?v=i28UEoLXVFQ&ob=av2e
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 29/03/2012 : 21:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by perque





ljepotica i sirota kraljica...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 29/03/2012 : 21:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Jebote,u svoje vrijeme Agrokomerc,Bira i Kombiteks su zapošljavali oko 20-tak hiljada ljudi (ukupno)...Danas ni traga ni glasa...Jad i bijeda.

Wtf?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47015 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/03/2012 : 22:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Jebote,u svoje vrijeme Agrokomerc,Bira i Kombiteks su zapošljavali oko 20-tak hiljada ljudi (ukupno)...Danas ni traga ni glasa...Jad i bijeda.



ako te tješi od ovih firmi vjerovatno više ne radi ni trečina ili rade u znatno manjem opsegu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47015 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/03/2012 : 22:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
mislin od ovih gore na karti

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 29/03/2012 : 23:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Svaka cast. Ovako na gomili se vidi sta smo imali....
Evo prigodne pesme koja nije ex yu ali je zalosno istinita
Cinderella - Dont know what You Got Till Its Gone

http://www.youtube.com/watch?v=i28UEoLXVFQ&ob=av2e

sjajno
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/03/2012 : 14:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Ko se seca ovoga FENOMENALNOOOO !!!!!!

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/04/2012 : 10:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Uf sečam se ove igračke. Imao si samo elisu i donji dio na poteg, ali nisam pronašao sliku.
Onda si potegnuo i elisa je poletjela(kao na ovoj slici sa interneta)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 04/04/2012 10:25:54
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 05/04/2012 : 23:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Smesno sada zvuci,ali ta igracka je u to vreme bila nesto sto je uzbudjivalo svako dete.Drzala nam je paznju dugo vremena.Danas vise nista nema znacaj kod deca,svaka stvar im je trenutno zadovoljstvo i retko sta im pobudi paznju.
Ja i dan danas imam milion zelja i teznji.Knjige, stripove,igracke a sada balavim za albumom i slicicama Euro 2012,lep je osecaj kada i danas osetite tu strast iz detinjstva.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page
Page: of 122 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000