forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/06/2014 : 21:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je jedan od najboljih trenutaka u svim knjigama (mislim da dvoboj Oberina i Planine) i nisam razočaran kako je prikazan u seriji...
Naravno, meni je u knjigama sve kudikamo bolje. Moja mašta to dočarava bolje nego ovi što su pravili seriju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 09/06/2014 : 21:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam tko je redatelj zadnje epizode ali moram reći da je izvrsno svime ovladao.
Ne sjećam se kad sam vidio ovako dobro snimljenu bitku.Nikakvo pretjerivanje,pravi rat sa žrtvama na obje strane.
Mislim da će ova epizoda mnogima biti u top5 ukupno GoT-a.


"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/06/2014 : 21:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Neil Marshall. On je napravio i Blackwater epizodu.

Cool lik, majstor niže-budžetne akcije.

The Descent, Dog Soldiers, Centurion, Doomsday... sve solidni filmovi.

I dvije epizode Black Sailsa, no to još nisam gledao.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 10/06/2014 : 02:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Moglo je biti i bolje...nisam ni ja ocekivao neko klanje,ali ni sa ovim nisam bas previse impresioniran.
Navijao za divljake,i jos ne gubim nadu
Onaj celavi kanibal i divljakusa sa lukom i strijelom su ubili jedno sto ljudi(vise-manje),junak Jon dvojicu,vucic jednog,pa ga nastavio grickati u miru,i opet pobijedise.Kako
Da,prava bitka u kojoj svako ima vremena da se posteno isplace nad mrtvima,nakon sto ga utjesi za kraj i pogleda u nebo..Poginula cijela obrana otprilike,ali nema veze sad ce Snow rukama zadaviti Mancea(mozda i nece,nisam citao knjigu)
Najimpresivnije od svega slike zida,steta sto ona strasna sedmorka s krampovima nije stigla do gore,sigurno bi promijenili sami tijek bitke...kao i ova petorica sto su sisla liftom.
Iako su mi zadnje dvije epizode bolje od prethodnih sedam,nekako se nadam da ce biti nadmasene u nekim sljedecim nastavcima,i to jako brzo.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 10/06/2014 : 16:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
epizoda je i više nego dobro napravljena.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/06/2014 : 21:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dobra epizoda. Samo, ne znam kako će uklopiti u posljednju epizodu sve ono što očekujem da sadrži ista. Mada, možda je malo produže kao i prošle godine.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/06/2014 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ce zadnja biti oko 60 minuta, bio bi red.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/06/2014 : 23:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Meni skroz osrednja epizoda

Klasični srednjovjekovni gang-bang, odrađen korektno i šablonski s dosta općih mjesta i previše američkog ratničkog plačipičkanja

Ne sjećam se da je bilo toliko jeftine drame u ovom segmentu u knjigama, al možda sam samo zaboravio

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/06/2014 : 21:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
GOT S4E9 - The Watchers on the Wall
Prretposljednja epizoda sezona u potpunosti je posvećena velikom bitkom pod Zidom s Divljacima s jedne i druge strane. Neill Marshall ponovno je kao i u prvoj sezoni (Bitka kod Crnovode, anybody?) odradio ključni fajt sezone. Epizoda je spojila dvije vremenski više odvojene bitke, u knjizi s Thennijcima i Ygritte neposredno nakon Jonovog vraćanja preko Zida, i Manceov napad onkraj Zida (zajedno s Thormundom Orijaškom Kobi koji je u seriji zarobljen kao dio prethodnice).

Također Allisteir Thorne u knjizi uopće ne sudjeluje u bitki kod Zida, on dolazi na kraju s Janosom Slyntom iz Grudobrana optužujući Jona prebjegom i izdajnikom... Uglavnom, i to smo odradili. Sad dolazi sljedeća faza obrane Zida, gdje u igru ulazi jedan neočekivani igrač plemenitog porijekla... ;) Možda o tome i u sljedećoj sezoni nagodine, tko zna.

I da, Ygrittina scena je skoro identična kao i u knjizi... (samo se tamo ne zna otkud je došla strijela)


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/06/2014 : 21:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ovo mi je jedan od najboljih trenutaka u svim knjigama (mislim da dvoboj Oberina i Planine) i nisam razočaran kako je prikazan u seriji...
Naravno, meni je u knjigama sve kudikamo bolje. Moja mašta to dočarava bolje nego ovi što su pravili seriju.


Same here, Obie... Scena mi je možda bila preslikovita. Neizvjesno do kraja, sjećam se osjećaja u knjigama. Dorneovci su tražili Gorostasovu glavu, a dobit će je u paketu s Crvenom Gujom, ne baš dobar trade-off. A Cleganeovo tijelo će završiti kod necromansera... hehe

Obi, u knjigama Cleganea nazivaju Gorostasom, ne Planinom.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 13/06/2014 : 00:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ovo mi je jedan od najboljih trenutaka u svim knjigama (mislim da dvoboj Oberina i Planine) i nisam razočaran kako je prikazan u seriji...
Naravno, meni je u knjigama sve kudikamo bolje. Moja mašta to dočarava bolje nego ovi što su pravili seriju.


Same here, Obie... Scena mi je možda bila preslikovita. Neizvjesno do kraja, sjećam se osjećaja u knjigama. Dorneovci su tražili Gorostasovu glavu, a dobit će je u paketu s Crvenom Gujom, ne baš dobar trade-off. A Cleganeovo tijelo će završiti kod necromansera... hehe

Obi, u knjigama Cleganea nazivaju Gorostasom, ne Planinom.



Dakle ti necromanseri će igrati neku važnu ulogu kasnije, s obzirom da se.......?????

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Menjolik
Starting Member



Serbia
18 Posts

Member since 01/06/2012

Posted - 13/06/2014 : 10:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Menjolik's Homepage  Send Menjolik a Private Message  Reply with Quote
http://www.happynovisad.com/knjiga/dzordz-r-r-martin-ce-vas-skratiti-za-glavu.10402.htm
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/06/2014 : 14:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
ULTIMATE Game of Thrones izvjestaj likova... za superfanove koji hoce da znaju ko koga ovdje jebe, evo izvolite:


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/06/2014 : 15:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO
Dakle ti necromanseri će igrati neku važnu ulogu kasnije, s obzirom da se.......?????


Ma ne, ništa epski važno (tek zanimljivost), u pitanju je samo Cersein novi meštar... Znaš da se on bavi zabranjenim vještinama u podzemlju palače, nitko ni ne zna što radi, samo se čuju povremeno neki krikovi. Zato mu je i oduzet meštarski lanac. (Ne tako) skoro će se pojaviti neki zakrabuljeni div u Cerseinoj osobnoj gardi... Ali prije toga će se puno puno toga desiti.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/06/2014 : 15:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Tako je, neki tip kao Frankesteinovo cudoviste... citao samo o tome.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/06/2014 : 16:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Robert Strong i njegovo uvođenje u priču mi je jedan od najgorih elemenata ASOIAF-a, potpuno nepotrebno i prestereotipno, pogotovo ako na kraju bude onaj na koga svi sumnjaju da jest (još ako bude bezglav). Po meni je i inače kvaliteta i pisanja i kreativnosti priče počela opako opadati u 4. i 5. knjizi. Čitajući i neka njegova druga djela, nisan oduševljen Martinom ka piscem, ali eto, ima je sriće s ovim serijalom, jer je kombinacijom zarazne medieval tematike s primjesom (anti)fantasyja i šokantnih twistova osvojia čitalačku a sad i tv publiku.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/06/2014 : 12:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Igra prijestolja Ep10 - The Children - finale!

Završila sezona, a svi se pitate što ima dalje… E pa tko već nije mislim da vam je već stvarno vrijeme da pročitate knjige ;) Krenimo od kraja gdje su nam scenaristi (i Tyrion) poklonili veliko čokoladno jaje, ali avaj, bez fenomenalne Tyrionove replike "Knez Tywin Lannister, naposljetku, ipak nije srao zlato". U knjigama odnos između Jaimieja i Tyriona je kompleksniji, Tyrion se jednostavno ne može otrgnuti zamjerki do groba svome bratu, usprkos dobročinstvu koje mu je učinio, te mu do kraja ne priznaje da nije ubio njegovog sina. I rastaju se sa puno gorčine. Gledatelji bi ovdje mogli pomisliti kako je Tyrion sklopio mir s bratom, no nije tako. S druge strane (opet knjiga), Jaimie je izbezumljen Tyrionovim riječima o njegovoj ljubavnici sestri, te ih ponavlja kao mantra ("jeb*** je Lancela i Osmunda Kotlocrnog, a vjerojatno i Malog Lunu koliko ja znam").

Jedan od susreta od kojeg mi je zaigralo srce (mislim da je puls bio na 150, znam jer sam trčao na traci) jest onaj između Brienne i Psa (koji se zapravo, opet knjiga, nije dogodio). No konačni rezultat je ostao isti. Nekako je sudbinski prikazano da se dva brata, na velikoj razdaljini i iz različitih razloga, bore za život. Ili su ga već izgubili… Mislim da to nije sve što smo čuli od njih (za Gorostasa znam, a za sudbinu Psa se još ne zna). Arya ide dalje u susret svojoj sudbini.

Značajne se stvari događaju i u Kraljevom grudobranu. Između Cersei i njegovog lorda oca; nekako je Tywin ispao kao mali kreten. On nije znao istinu o Cerseinom odnosu? On će popustiti pred Cerseinom ucjenom? Ma dajte, taj čovjek je gromada što se tiče razuma i principa. Jaimiev status u glavi uopće nije jasan; čovjek malo priča, a većina njegovih monologa u knjizi se odvija u njegovog glavi, što serija ne može prikazati. Onaj seks u Kuli, pa Jaimie je već daleko napredovao od takvih prizemnih podavanja strasti. Mislim da je tu serija i najviše zeznula, Jaimie nije isti čovjek kojeg sam volio u knjizi.

In the meantime, back at the Wall… Je li tko od vas ovo očekivao? Prvi put zaista nisam, a i serija je dobro odradila skrivajući tu informaciju. Vidjeli smo posjet željeznoj banci Bravoosa i pregovore s gusarom, tako da su novci očito nabavljeni za daljnje financiranje rata. Odsad pa nadalje, stvari na Zidu će postati malo drugačije. A tamo na Sjeveru, puno puno dalje na Sjeveru, naši mali pustolovi konačno dolaze na odredište. I sve što ću reći je – Hodor!


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 16/06/2014 : 13:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

Kad je ova serija postala fantasy?
Od svih mogućih dijelova epizode, od kojih je svaki bio zakon, ko bi reko da će mi najbolji dio biti s Branom?
E da, i muzika koja je svirala na kraju... EPIC!


A sad godina dana isčekivanja.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2014 : 13:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Heh, vidim po netu kako su knjigočitatelji ogorčeni jer se određena osoba nije pojavila na kraju epizode.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 16/06/2014 14:03:31
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 16/06/2014 : 13:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Igra prijestolja Ep10 - The Children - finale!

Završila sezona, a svi se pitate što ima dalje… E pa tko već nije mislim da vam je već stvarno vrijeme da pročitate knjige ;) Krenimo od kraja gdje su nam scenaristi (i Tyrion) poklonili veliko čokoladno jaje, ali avaj, bez fenomenalne Tyrionove replike "Knez Tywin Lannister, naposljetku, ipak nije srao zlato". U knjigama odnos između Jaimieja i Tyriona je kompleksniji, Tyrion se jednostavno ne može otrgnuti zamjerki do groba svome bratu, usprkos dobročinstvu koje mu je učinio, te mu do kraja ne priznaje da nije ubio njegovog sina. I rastaju se sa puno gorčine. Gledatelji bi ovdje mogli pomisliti kako je Tyrion sklopio mir s bratom, no nije tako. S druge strane (opet knjiga), Jaimie je izbezumljen Tyrionovim riječima o njegovoj ljubavnici sestri, te ih ponavlja kao mantra ("jeb*** je Lancela i Osmunda Kotlocrnog, a vjerojatno i Malog Lunu koliko ja znam").



Ovo mi je uvijek bilo epic

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 16/06/2014 : 16:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Najezio sam se na kraju epizode,skoro suzu ispustio koliko je epic.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 16/06/2014 : 17:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 17/06/2014 : 13:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda je stvarno bila epic, od prve do zadnje minute.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/06/2014 : 14:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno finale za seriju, no razumin zašto je dosta čitatelja razočarano, ne samo zbog LS, već i drugih (krucijalnih) devijacija od knjiškog predloška. No, što je, tu je.

Bloodraven i Melisandrin pogled prema Jonu su mi najdraže scene (uz finalnu, put ka Braavosu).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/06/2014 : 15:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
A mislim, devijacije su sveprisutne u cijeloj sezoni, i to naveliko... MIslim da više ne bi morali obraćati pažnju na to i početi promatrati seriju kao zasebni univerzum, u većoj mjeri sličan (ali ni u kom slučaju identičnim) knjiškom.
Za mene su knjige Biblija i tu nema premca, serija volim gledati zbog vizualnog najviše. A mislim jeb** seriju za čije razumijevanje ti treba tucet dodataka koji dodatno elaboriraju radnju i pojašnjavaju neku predradnju ili postupak koji nije bio vidljiv gledatelju.

Meni su super bile scene s Psom i Brienne - odličan fajt, kakav i dolikuje posljednjem fajtu jednog Psa (ako!) Samo, treba uzeti u obzir da je Pas bilo teško ranjen u prijašnjim sukobima, a nije se htio liječiti vatrom. Jedino iz tog razloga je Brienne pobijedila.

I Branova ekipica protiv kostura, ko da gledam Evil Dead 3, samo je Hodoru falila motorka! ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000