forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 10/07/2014 : 10:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/black/clanak/kako-se-hrvatska-transformirala-u-kulisu-serije-igra-prijestolja-prije-i-poslije-efekata/759110.aspx
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 10/07/2014 : 11:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

http://www.index.hr/black/clanak/kako-se-hrvatska-transformirala-u-kulisu-serije-igra-prijestolja-prije-i-poslije-efekata/759110.aspx



Lijepo.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2014 : 13:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na području gospodarstva i poitike nebi nam pomogli ni najspecijalniji efekti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/07/2014 : 15:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

Na primjer sve... Počevši od imena likova, lokacija, itd. Svijet GoT-a puno je širi od onog u seriji.


Pusti imena likova i lokacija, ti tvrdiš da radnja i postupci likova u seriji nisu sami po sebi razumljivi. Koji bi bio konkretan primjer?



Nisam njegov odvjetnik, al DC to nije tvrdija. Radnja je simplistička unatoč velikom broju likova, ali nijedan, baš nijedan lik nema historičnu dubinu koju ima u knjigama. Serija ti daje čisti minimalac informacija da ti radnje likova i njihove priče budu logične. No, minimalac je i dalje samo minimalac.


Mnogi knjigočitači imaju potrebu omalovažavati adaptaciju s tvrdnjama kako su likovi i zapleti TV-serijala siromašni. To jednostavno nije istina. Postoji malo TV-serijala koji se mogu pohvaliti ovako velikom količinom likova i s toliko velikim brojem paralelnih radnji.

Mahanje knjigama nije dovoljan argument kako bi se osporila kvaliteta serije. Tvrdnje poput "u knjigama je to bolje ili opsežnije" nisu argument koji govori o samoj kvaliteti serije, već eventualno kvaliteti adaptacije. Međutim, i po tom su pitanju knjigočitači u zabludi, jer uglavnom imaju nerealna očekivanja oko toga kako može funkcionirati TV-adaptacija ovako pisanog djela.



I raspravljamo o kvaliteti adaptacije, ne serije. Ne govorim s visoka kao čitatelj već u prvom redu ka serijofil, i unatoč tvojoj tvrdnji da se malo koja serija može pohvalit ovolikim brojem uspješno ispričanih paralelnih radnji, citiram te: "To jednostavno nije istina", i bez ulaska u ostale svjetske tv produkcije, pogotovo korejske. GoT je navlakuša, tako je koncipirana, i tako je snimljena, bez jakih glumačkih imena visila bi o tankoj niti (ne)uspjele sapunice. Ista situacija je i s TWD-om. Dvije najpopularnije žanrovske serije, temeljene na "geekovskim" predlošcima. Dok su fantasy ljubitelji i underground stripofili uživali u njima, široke mase nisu ni znale za postojanje istih. Serije su stoga urađene s naglašenim komercijalističkim štihom upravo zbog dodvoravanja širokim masama. To znači - nema prevelike brutalnosti u TWD-u, a HBO je zadrža seks i sadističko nasilje u svojoj adaptaciji, ali je izbacija puno i previše povijesne podloge likova i fiktivnog svijeta kojeg obrađuje. To je činjenica, a ne osuđivanje adaptacije. U svakom slučaju, serija je hit, i u svojim okvirima je perfektna, ali moje i DeeCayeve pritužbe nisu na klimavoj nozi kako ih ti predstavljaš. Svejedno, poštujem tvoje mišljenje.


Čekaj malo, po tebi je serija navlakuša, a knjige nisu? Pa pogledaj kako pojedine knjige završavaju. Dapače, pogledaj kako završavaju pojedina poglavlja.

Tvrdiš da je serija rađena za široke mase, s jakim komercijalističkim štihom. Zbog čega to misliš? Što ju čini takvom? Zar po tebi ova produkcija ide u rang serija kao što je Xena: Warrior Princess? Imam dojam da se ljudi previše koncentriraju na seks i nasilje, a pritom posve zanemaruju ostale hvalevrijedne aspekte ovog serijala. Recite mi, jesu li glumci loši? Ili kostimi? Scenografija? Glazba? Specijalni efekti? Je li išta od toga jeftino, zbrzano ili napravljeno preko one stvari? Teče li radnja prebrzo ili presporo? Jesu li dijalozi loši? Je li naracija loša?

Po tebi je izbačeno previše povijesne podloge likova i svijeta, ali doista nemam dojam da smo u seriji ostali uskraćeni za nešto pretjerano značajno po tom pitanju. Imam dojam da bi opsežno objašnjavanje pozadine pojedinih elemenata samo nepotrebno razvodnilo radnju. Koliko nam detalja Theon mora otkriti o pobuni Greyjoya? Koliko nam primjera treba da shvatimo kako Tywin nikad nije volio Tyriona? Treba li nas Jorah stalno podsjećati kako je završio na Essosu? Postoji određena razina i način na koji nam se otkrivaju pojedini detalji vezani uz likove i svijet. Kad prijeđeš tu razinu onda se čini kao da netko prepričava ono što piše u knjizi. Detalji nam se otkrivaju korak po korak, iz epizode u epizodu, kako i treba biti.



Ako ti ne vidiš zašto je GoT komercijalna serija, ja ti tu ne mogu pomoć. Spominješ kvalitetnu produkciju kao da je ona u oprečnom odnosu s komercijalnim? Namjerno degradiraš moje tvrdnje, pa ispada kao da san seks i nasilje stavija pod "must" za komercijalni uspjeh. Ozbiljno?

I ne, knjige nisu navlakuša poput serije, jer definicija navlakuše ne leži u šokantnim twistovima (koji su u knjigama uvijek posljedica temeljito razrađenih motiva i međuodnosa) već precizno određenim sapuničastim elementima i koncentriranju na iste. Tvorci serije dobro znaju da će veći broj gledatelja privuć ako se fokusiraju na direktan konflikt, jer konflikt zadržava pozornost. Sadašnjost je ništa bez prošlosti, isprazna je i ranjiva, i dok je u knjigama čak i veći naglasak na povijesnim temeljima koji neminovno vode ka tragičnim sudbinama mnogih likova, u seriji je to gotovo potpuno sekundarizirano, pa čak i tercijarizirano. Čisti primjer za to je Oberyn. Nema u seriji ni k od kulture i štiha Dornea, bitan je samo Oberyn ka samodopadni kuler koji jedini ima muda odalamit verbalnu pljusku Lannisterovima. Kao lik je karakterni plićak, i scenarističko oruđe da brže bolje, u nekoliko epizoda osvoji publiku koja će oplakivat njegovu strašnu sudbinu. Ja vjerujem da je to tebi i mnogima dovoljno, ali prihvati da nije svima, i to ne samo čitateljima, i da je serija maestralno urađena, no mane su izrazite.

Format od 13 epizoda bi mnogo više odgovarao, čak je i Martin priznao isto, a opet, upitno je bi li i tad gurali po istome.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 10/07/2014 15:42:14
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/07/2014 : 16:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ako ti ne vidiš zašto je GoT komercijalna serija, ja ti tu ne mogu pomoć. Spominješ kvalitetnu produkciju kao da je ona u oprečnom odnosu s komercijalnim? Namjerno degradiraš moje tvrdnje, pa ispada kao da san seks i nasilje stavija pod "must" za komercijalni uspjeh. Ozbiljno?

I ne, knjige nisu navlakuša poput serije, jer definicija navlakuše ne leži u šokantnim twistovima (koji su u knjigama uvijek posljedica temeljito razrađenih motiva i međuodnosa) već precizno određenim sapuničastim elementima i koncentriranju na iste. Tvorci serije dobro znaju da će veći broj gledatelja privuć ako se fokusiraju na direktan konflikt, jer konflikt zadržava pozornost. Sadašnjost je ništa bez prošlosti, isprazna je i ranjiva, i dok je u knjigama čak i veći naglasak na povijesnim temeljima koji neminovno vode ka tragičnim sudbinama mnogih likova, u seriji je to gotovo potpuno sekundarizirano, pa čak i tercijarizirano. Čisti primjer za to je Oberyn. Nema u seriji ni k od kulture i štiha Dornea, bitan je samo Oberyn ka samodopadni kuler koji jedini ima muda odalamit verbalnu pljusku Lannisterovima. Kao lik je karakterni plićak, i scenarističko oruđe da brže bolje, u nekoliko epizoda osvoji publiku koja će oplakivat njegovu strašnu sudbinu. Ja vjerujem da je to tebi i mnogima dovoljno, ali prihvati da nije svima, i to ne samo čitateljima, i da je serija maestralno urađena, no mane su izrazite.

Format od 13 epizoda bi mnogo više odgovarao, čak je i Martin priznao isto, a opet, upitno je bi li i tad gurali po istome.


Ne degradiram tvoje tvrdnje, samo ističem da mnogi koji imaju potrebu omalovažavati seriju uglavnom svoje kritike koncentiraju na višak seksa i nasilja, kao da je serija napravljena isključivo da bi privukla široku publiku i zaradila koju lovu.

Što se tiče povijesne pozadine, to u ovom formatu ne bi funkcioniralo. Mislim da je sasvim ispravna odluka bila da se povijesni aspekti minimaliziraju na uštrb sadašnjih zbivanja, jer to narativno i produkcijski jednostavno ne bi bilo izvedivo. Flashbackovi i slične varijacije samo bi pojeli minutažu epizoda i razvodnili glavne tokove radnje. Štoviše, to bi čak bilo u neskladu sa samim knjigama, jer se i one bave isključivo aktualnim zbivanjima, dok o prošlosti saznajemo kroz promišljanja likova.

Vezano uz Oberyna, njegova poanta nije niti bila prikaz kulture i štiha Dornea (iako smo imali i toga), jer ćemo se time baviti u ostalim sezonama serijala. Oberyn je bio foršpan. Uostalom, on je dobar protuargument tvojoj tvrdnji da je povijesna pozadina gurnuta u stranu. Jer, sve su njegove radnje u seriji vođene upravo željom da osveti smrt svoje sestre i nećaka tijekom Robertove pobune.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/07/2014 : 17:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote

quote:
Ne degradiram tvoje tvrdnje, samo ističem da mnogi koji imaju potrebu omalovažavati seriju uglavnom svoje kritike koncentiraju na višak seksa i nasilja,


To nisu bile moje tvrdnje, dapače, seks i nasilje su sveprisutni i u knjigama, i to je plus. Kritike seksa i nasilja ne dolaze od fanova, već istih onih koji se na seks i nasilje bune i kad gledaju Cinemax, ili na nasilje u video igrama. Dakle, konzervativci. U negativnom smislu.


quote:
kao da je serija napravljena isključivo da bi privukla široku publiku i zaradila koju lovu.


Ali ona to jest, ili ti idealistički vjeruješ da su se tvorci toliko zaljubili u knjige i sve ovo rade iz ljubavi? HBO čelnici pogotovo. Htjela je privuć ogroman broj fanova (i to prvenstveno ne-čitatelja), i uspjela je. Pazi, kad bi makli par krucijalnih elemenata poput vrhunske glume i produkcije, nije GoT toliko različit od jednog Sulejmana. I to govorim ka veliki fan serijala. Producenti su tu nanjušili svježu krv zarade, baš ka AMC čelnici za TWD i voila.

quote:
Što se tiče povijesne pozadine, to u ovom formatu ne bi funkcioniralo. Mislim da je sasvim ispravna odluka bila da se povijesni aspekti minimaliziraju na uštrb sadašnjih zbivanja, jer to narativno i produkcijski jednostavno ne bi bilo izvedivo. Flashbackovi i slične varijacije samo bi pojeli minutažu epizoda i razvodnili glavne tokove radnje. Štoviše, to bi čak bilo u neskladu sa samim knjigama, jer se i one bave isključivo aktualnim zbivanjima, dok o prošlosti saznajemo kroz promišljanja likova.


Ja ne spominjem flashbackove. Upravo kao što su to u jako maloj mjeri u seriji i uradili, mogli su i u većoj minutaži - kroz priču likova. Ne samo da bi se vrhunski uklopilo već bi dalo dodatnu dimenziju, i ne bi nimalo usporilo tijek radnje. Ali ne, bitnije je ubacivat scene kojih nema u knjigama, a koje su upitno odrađene i imaju smrad fillera. Misliš li doista da bi većina gledatelja uopće znala tko je npr. Rhaegar? Tako krucijalna ličnost spomenuta je tek nekoliko puta u 4 sezone. Garantiram ti da 80 % prosječnih gledatelja blage veze nema ni o njemu, pa čak ni o točnom tijeku Robertove pobune (otac, brat, drugi brat, sestra). I to je samo vrh ledenjaka.

quote:
Vezano uz Oberyna, njegova poanta nije niti bila prikaz kulture i štiha Dornea (iako smo imali i toga), jer ćemo se time baviti u ostalim sezonama serijala. Oberyn je bio foršpan. Uostalom, on je dobar protuargument tvojoj tvrdnji da je povijesna pozadina gurnuta u stranu. Jer, sve su njegove radnje u seriji vođene upravo željom da osveti smrt svoje sestre i nećaka tijekom Robertove pobune.


Ne slažem se. U knjizi ima puno bitniju ulogu, i to opet zbog povijesnog temelja. Ponavljam, garantiram ti da 80 % gledatelja nije imalo pojma tko je ta Elia Martell i čija je ona žena. Garantiram ti zapravo, da ni još uvijek ne znaju da je ona žena Rhaegara Targaryena. Mislim da bi ti većina rekla da je ona bila žena Ludog Kralja, jer je toliki nesrazmjer povijesnih priča u seriji, i to je jednostavno loše.

Evo još jedan primjer - Tyrion i Tysha. Ona je spomenuta u ranijim sezonama(iako se opet, kažem, gledatelji nje ne bi ni sjetili), i zašto, pobogu to ne uvrstiti u krucijalnu scenu? Odgovor je da se ne naruši odnos Tyriona i Jaimeja. I tu leži glavni problem i razlog zašto ova adaptacija nije baš toliko stabilna - devijacije su sve češće i bit će sve glomaznije, jer se manipulira odnosom likova van knjiške logike. Jaime je omiljen lik, Tyrion također, gledatelji vole vidjeti i malo svjetla u tami pa zašto narušavat tako popularan odnos likova. Zašto? Zbog gledanosti.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/07/2014 : 23:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ali ona to jest, ili ti idealistički vjeruješ da su se tvorci toliko zaljubili u knjige i sve ovo rade iz ljubavi? HBO čelnici pogotovo.


Ne znam za čelnike HBO-a, ali Benioff i Weiss svoj posao sigurno rade zbog ljubavi prema knjigama.

Mislim, meni to govori već sama činjenica što su se uopće odvažili na ovaj projekt. Pazi, ovi ljudi su potrošili pet godina svog života da bi knjige uopće doveli do malih ekrana. Kada serijal bude gotov (skupa s eventualnim filmom), to će biti više od deset godina provedenog na projektu.

Štoviše, produkcija ovog serijala u mnogočemu je bila pionirska. Baratanje s tolikim velikim brojem glumaca, lokacija i snimateljskih ekipa posao je s kojima su se do sada suočavali rijetki TV-producenti. A da ne pričamo o svim ostlim kreativnim aspektima, od scenarističkih do stilskih postupaka. Meni trenutno ne pada na pamet ništa što bi bilo usporedivo. A što je najbolje, produkcija iz sezone u sezonu postaje sve veća.

Novac je svakako važan faktor, ali Benioff i Weiss sigurno ne rade ovaj posao isključivo zbog njega.

quote:
Originally posted by vice

Ja ne spominjem flashbackove. Upravo kao što su to u jako maloj mjeri u seriji i uradili, mogli su i u većoj minutaži - kroz priču likova. Ne samo da bi se vrhunski uklopilo već bi dalo dodatnu dimenziju, i ne bi nimalo usporilo tijek radnje. Ali ne, bitnije je ubacivat scene kojih nema u knjigama, a koje su upitno odrađene i imaju smrad fillera. Misliš li doista da bi većina gledatelja uopće znala tko je npr. Rhaegar? Tako krucijalna ličnost spomenuta je tek nekoliko puta u 4 sezone. Garantiram ti da 80 % prosječnih gledatelja blage veze nema ni o njemu, pa čak ni o točnom tijeku Robertove pobune (otac, brat, drugi brat, sestra). I to je samo vrh ledenjaka.


Moj glavni problem s tvojim argumentima jest to što možda na papiru zvuče dobro, ali teško mi je zamisliti da to funkcinira u praksi. Da jedna sezona ima 20 epizoda, to bi možda imalo smisla. Ali s obzirom na specifičnosti televizijskog formata, bojim se da bi takvi postupci samo učinili seriju negledljivom.

quote:
Originally posted by vice

Misliš li doista da bi većina gledatelja uopće znala tko je npr. Rhaegar? Tako krucijalna ličnost spomenuta je tek nekoliko puta u 4 sezone. Garantiram ti da 80 % prosječnih gledatelja blage veze nema ni o njemu,

Ponavljam, garantiram ti da 80 % gledatelja nije imalo pojma tko je ta Elia Martell i čija je ona žena.

(iako se opet, kažem, gledatelji nje ne bi ni sjetili)


Previše potcjenjuješ TV-publiku.

quote:
Originally posted by vice

I tu leži glavni problem i razlog zašto ova adaptacija nije baš toliko stabilna - devijacije su sve češće i bit će sve glomaznije, jer se manipulira odnosom likova van knjiške logike.


Što je sasvim u redu, jer ovo nije direktno čitanje Martinovih knjiga, već prvenstveno autorska adpatacija Benioffa i Weissa. Ne vidim poantu u tome da se drže knjiga kao pijan plota. Uostalom, to ni funkcionalno nije izvedivo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/07/2014 : 14:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Da ovo rade isključivo iz ljubavi, ne bi bilo tolko krucijalnih devijacija od knjiga. Čista logika.

Ne potcjenjujem tv publiku, nimalo. Zašto bi itko i upamtija te likove spomenute 3 puta u 4 godine? Jedino netko s eidetskom memorijom ili nebrojenim puta repeticije epizoda.

Žao mi je, ali moj problem s tvojim argumentima jest što je tvoj stav idealistički naivan. Zapravo mi je jako simpatično vidit da postoje fanovi nečega koji doista vjeruju da se djela u kojima uživaju rade isključivo iz ljubavi. Ne mijenjaj se nikad, Bushido, to je zdrav stav.

Da, sve počinje sa strašću, ljubavi i orgazmičnim intenzitetom, i ne sumnjan da su David i Daniel ljubitelji serijala, no kad se jednom zađe u hladnokrvnu produkciju prožetu komercijalizmom, žao mi je, ali ljubav tada brzo ustupa mjesto brzorastućim tumorskim stanicama zarade, prijetnje otkazivanja, stresa itd. Pate od toga sve produkcije, od tv i filma do stripa i glazbe. Okrutan je svijet ponude i potražnje, živili nezavisni autori.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/07/2014 : 15:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Da ovo rade isključivo iz ljubavi, ne bi bilo tolko krucijalnih devijacija od knjiga. Čista logika.

Ne potcjenjujem tv publiku, nimalo. Zašto bi itko i upamtija te likove spomenute 3 puta u 4 godine? Jedino netko s eidetskom memorijom ili nebrojenim puta repeticije epizoda.

Žao mi je, ali moj problem s tvojim argumentima jest što je tvoj stav idealistički naivan. Zapravo mi je jako simpatično vidit da postoje fanovi nečega koji doista vjeruju da se djela u kojima uživaju rade isključivo iz ljubavi. Ne mijenjaj se nikad, Bushido, to je zdrav stav.

Da, sve počinje sa strašću, ljubavi i orgazmičnim intenzitetom, i ne sumnjan da su David i Daniel ljubitelji serijala, no kad se jednom zađe u hladnokrvnu produkciju prožetu komercijalizmom, žao mi je, ali ljubav tada brzo ustupa mjesto brzorastućim tumorskim stanicama zarade, prijetnje otkazivanja, stresa itd. Pate od toga sve produkcije, od tv i filma do stripa i glazbe. Okrutan je svijet ponude i potražnje, živili nezavisni autori.


Ovo sve vrijedi samo pod pretpostavkom da konačni produkt ne predstavlja pravu viziju Benioffa i Weissa. Ali to ne možeš pouzdano znati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/07/2014 : 17:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vice

Da ovo rade isključivo iz ljubavi, ne bi bilo tolko krucijalnih devijacija od knjiga. Čista logika.

Ne potcjenjujem tv publiku, nimalo. Zašto bi itko i upamtija te likove spomenute 3 puta u 4 godine? Jedino netko s eidetskom memorijom ili nebrojenim puta repeticije epizoda.

Žao mi je, ali moj problem s tvojim argumentima jest što je tvoj stav idealistički naivan. Zapravo mi je jako simpatično vidit da postoje fanovi nečega koji doista vjeruju da se djela u kojima uživaju rade isključivo iz ljubavi. Ne mijenjaj se nikad, Bushido, to je zdrav stav.

Da, sve počinje sa strašću, ljubavi i orgazmičnim intenzitetom, i ne sumnjan da su David i Daniel ljubitelji serijala, no kad se jednom zađe u hladnokrvnu produkciju prožetu komercijalizmom, žao mi je, ali ljubav tada brzo ustupa mjesto brzorastućim tumorskim stanicama zarade, prijetnje otkazivanja, stresa itd. Pate od toga sve produkcije, od tv i filma do stripa i glazbe. Okrutan je svijet ponude i potražnje, živili nezavisni autori.


Ovo sve vrijedi samo pod pretpostavkom da konačni produkt ne predstavlja pravu viziju Benioffa i Weissa. Ali to ne možeš pouzdano znati.



Kao ni ti. E jesmo se bome raspričali kao da ih osobno poznajemo i zajedno svakodnevno pijemo kavu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/07/2014 : 21:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Kao ni ti. E jesmo se bome raspričali kao da ih osobno poznajemo i zajedno svakodnevno pijemo kavu.


Pa ne znam za tebe, ali...

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/07/2014 : 23:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Serija će se snimati i u mom Šibeniku, a traže se i statisti.
Patak je dolje blizu, pa bi se mogao javiti...


http://www.tportal.hr/showtime/tv/342386/Audicija-za-statiste-u-Igri-prijestolja-u-Sibeniku.html


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/07/2014 : 13:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Evo da se i ja osvrnem na poslednje dve epizode: pretposlednja je bila fenomenalna. Sat vremena bitke, bez da i jednog momenta bude dosadno je veoma teško uraditi, a timu GoT je to uspelo bez greške. Hajde sad, ima tu nelogičnosti koje je već neko spomenuo, ali sve u svemu je epizoda ok.
Poslednja epizoda mi je bila više nego razočaravajuća. Vidi se da je rađena da bude "epska" i savršena, a meni je delovala više nego razvodnjena. CGI efekti u seriji su do sada odlični, ali u onoj poslednjoj sceni, kada brod isplovljava ka pučini, se više nego vidi da je sve urađeno kompjuterom.

E sad, što se tiče adaptacije, ne bih se složio da "čitačima". Naravno da je knjiga "bolja" i da ima više stvari koje se dešavaju u knjizi u odnosu na seriju, ali ja seriju gledam nezavisno od knjige. Sve stvari koje su u knjigama bolje objašnjene, a u seriji se samo ponekad spominju (odnosi između kraljevskih porodica, prošlost Westerosa, Ludi Kralj, Targaryen i sl) ne vidim kao neki minus i prepreku da se u toku gledanja sve to poveže. Ionako bi čitava priča o usponu i padu kuće Targaryen mogla po obimu i dešavanjima da posluži za jednu paralenu seriju.

Što se tiče izmenalikova u seriji, sam pisac je to dozvolio, zato što bi bilo stvarno nemoguće ispoštovati sve 100%.

Zato: knjige su fenomenalne, serija je fenomenalna, svaka na svoj način.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/07/2014 : 20:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Zato: knjige su fenomenalne, serija je fenomenalna, svaka na svoj način.



Ovo je apsolutno tacno, nema dalje.

...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/07/2014 : 01:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Novi glumci!

Alexander Siddig! Keisha Castle-Hughes! Jonathan Pryce!


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 26/07/2014 : 11:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Je li Hotah i u knjizi crnac ili su to izmijenili? Inače, odličan izbor glumca za Dorana Martella.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/07/2014 : 12:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Friško s jučerašnjeg panela na Comic-Conu u San Diegu:

http://collider.com/game-of-thrones-comic-con-panel-recap/

http://www.makinggameofthrones.com/production-diary/2014/7/25/b81co28saj206o02ahrf6gbozoi76k

Cijeli panel možete pogledati ovdje:

http://winteriscoming.net/2014/07/25/full-video-game-thrones-panel-san-diego-comic-con/

Slike iz San Diega! Oberyna još uvijek boli glava.

http://winteriscoming.net/2014/07/25/game-thrones-cast-hits-san-diego-comic-con/

O novim glumcima:

http://winteriscoming.net/2014/07/25/new-cast-members-game-thrones-season-5-announced/


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/07/2014 : 13:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Gužva na audiciji u Šibeniku:

http://winteriscoming.net/2014/07/23/hundreds-audition-game-thrones-season-5-sibenik/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/07/2014 : 23:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lijepo biti na Stradunu ovih dana:


http://www.jutarnji.hr/glumica-lena-headey-hodat-ce-gola-po-dubrovniku-/1210356/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7870 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/08/2014 : 14:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
koliko se ja sjećam iz knjiga, to neće biti nimalo izazovne scene
bit će ošišana, prljava, rulja će ju pljuvat, gađat blatom...
jedino ako te to pali, ali nisam stekao takav dojam o tebi :)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/08/2014 : 19:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ma znam sve, ali bi svejedno bilo dobro biti dolje, barem na probnom snimanju gdje bi sve trebalo biti stiliziranije i estetiziranije.
Em Dubrovnik ljeti (dobro, pun prolaznih turista iz cruisera, ali ipak), em Igra prijestolja, em Lena Headey oskudno odjevena, zašto ne!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/08/2014 : 10:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kad se narodnjaci dovate Gejmotronsa...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/08/2014 : 10:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
keiša
jel to ona mala maorka iz whale rider :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2014 : 10:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

keiša
jel to ona mala maorka iz whale rider :D


Jest.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/08/2014 : 12:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
cinično i istinito, yankovic uvijek pogodi u samu srž stvari!
http://www.index.hr/black/clanak/weird-al-yankovic-uz-pomoc-kralja-joffreyja-porucio-georgeu-rr-martinu-ono-sto-svi-mislimo/767505.aspx

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000