forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/05/2015 : 21:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Kopile ne može postati kralj Sedam Kraljevina, baš kao što ne može naslijediti plemićki naslov. Osim ako ga kralj ne 'legalizira', kao što je Tommen učinio s Ramsayem Snowom, koji je tako postao Bolton.

Izvanbračna djeca Roberta Baratheona ubijana su kako bi se sakrila činjenica da su sva, za razliku od Joffreya, Tommena i Myrcelle, crnokosa.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 14/05/2015 : 21:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

http://hugelolcdn.com/i700/332940.jpg

Zar je jedino meni Stannis oke? Pa on ima "najlegitimnije" pravo na prijestol?


Tako nekako bi trebalo biti,ali postoji nekoliko stvari. Legitimitet više ništa ne znači,to prijestolje će pripasti pobjedniku.
Stannis može mahati svojim pravom,ali ako Danaerys ukroti zmajeve uzalud mu sve.

Druga stvar(za mene najbitnija) je činjenica da je zakoniti nasljednik Ludog Kralja,princ Rhaegar ostavio iza sebe nasljednika.
Vidim Walter spominje mladog Griffa koji se neće pojavljivati u seriji čini se....mladi Griff tvrdi da je zakoniti sin Rhaegara. Dosad se mislilo da ga je Planina ubio,ali Griff i ekipa oko njega tvrdi drugačije.

Međutim,ja ciljam na Jona.
Postoji velika šansa da je Jon sin Rhaegara i Lyane,sestre Eddarda Starka.
Time bi on bio najavljeni "Obećani Princ",a možda i novi Azor Ahai....junak iz prapovijesti koji je porazio Druge.

Song of Ice and Fire. Ice stoji za Starkove,Fire za Targaryene.
Vidjet ćemo što će biti.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/05/2015 : 13:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

Druga stvar(za mene najbitnija) je činjenica da je zakoniti nasljednik Ludog Kralja,princ Rhaegar ostavio iza sebe nasljednika.
Vidim Walter spominje mladog Griffa koji se neće pojavljivati u seriji čini se....

Međutim,ja ciljam na Jona.
Postoji velika šansa da je Jon sin Rhaegara i Lyane,sestre Eddarda Starka.
Time bi on bio najavljeni "Obećani Princ",a možda i novi Azor Ahai....junak iz prapovijesti koji je porazio Druge.


Ne bih isključio pojavljivanje Griffa. Brzina kojom se raspliću zapleti u petoj sezoni navodi me na zaključak da ćemo u idućoj sezoni vidjeti još više novih likova. Ne bih isključio ni Griffa, ni Greyjoye, ni Arianne Martell, ni Tullyjeve.

I mislim da Jon nije Rhaegarov sin. Rekao bih da Martin time samo pokušava prikriti identitet Jonovog pravog oca.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 17/05/2015 : 17:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ne bih isključio pojavljivanje Griffa. Brzina kojom se raspliću zapleti u petoj sezoni navodi me na zaključak da ćemo u idućoj sezoni vidjeti još više novih likova. Ne bih isključio ni Griffa, ni Greyjoye, ni Arianne Martell, ni Tullyjeve.

I mislim da Jon nije Rhaegarov sin. Rekao bih da Martin time samo pokušava prikriti identitet Jonovog pravog oca.


Hm,u zadnjoj epizodi smo mogli vidjeti da je Jorah "odradio" dio sa Kamenima,ono što je Conington u knjizi.
Tako da ga ne očekujem negdje blizu Danaerys. Možda se sljedeće sezone pojavi u Westerosu.

Ako Jon nije Rhaegarov sin,netko mu mora biti otac. Jer bude li na kraju ipak Ned njegov stari,onda bi se slobodno moglo reći da je Martin običan trol.
Ne znam,meni je onaj dio kada Lyanna na samrti traži od Neda obećanje dosta znakovit. Martin je lijepo naglasio da je Lyanna u krvi.
Prisustvo 3 najbolja pripadnika Kraljevske straže. Koga čuvaju ako ne Princa?
Moguće da si u pravu,ali onda mi stvarno padaju u vodu sve konstrukcije.
Valjda će serija ići što brže,da ne čekam Martina...ovim tempom napunit ću 30 godina dok ne izađe zadnja knjiga.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 18/05/2015 : 17:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
otišao je GOT u onu stvar sa zadnjom scenom šeste epizode.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/05/2015 : 10:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za većinu sli meni je do sada ova sezona teški proliv. Bilo je nekoliko ok momenata, ali sve skupa loše.
Sinoć sam se nadao vidit malo više od Dorna kad ono par baza i loše odrađena borbica i to je to:(
Kažu da je ona zadnja scena značajno odstupanje od knjige pa ako može neki komentar od nekoga tko je pročitao knjige??

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/05/2015 : 12:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/lajk/poster/130602/igre-prijestolja-na-macji-nacin
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 19/05/2015 : 15:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

Ne znam za većinu sli meni je do sada ova sezona teški proliv. Bilo je nekoliko ok momenata, ali sve skupa loše.
Sinoć sam se nadao vidit malo više od Dorna kad ono par baza i loše odrađena borbica i to je to:(
Kažu da je ona zadnja scena značajno odstupanje od knjige pa ako može neki komentar od nekoga tko je pročitao knjige??



Sansa nije u Winterfellu u knjizi,njenu ulogu je preuzela Jeyne Poole koju predstavljaju kao lažnu Aryu Stark.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082

Edited by - Smomo8 on 19/05/2015 15:47:20
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/05/2015 : 16:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ova poslednja epizoda je bila jedna od najgorih do sada. Čitava sezona je manje-više osrednja, ali ovo juče je bio smor teški.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/05/2015 : 16:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Cek,cek, od koje se epizode broje ove nove?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 19/05/2015 : 17:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Cijeli Dorne i radnju tamo su prikazali na razini dječjeg vrtića.
Sand Snakes su blago rečeno katastrofa.

Isto vrijedi i za priču oko Lorasa i Margeary.
Uhićenja,bezveze.

Ide mi na živce toliko forsiranje Ramseya.
Ispada kao neki stožerni lik serijala.
Meni je inače samo prva sezona "oživjela" odnosno bila na razini knjige,kasnije je sve to bilo slabije. Trenutna sezona je najgora.
Sa smiješnim fokusom na gay odnose,golotinju(ali kod skroz sporedni likova,što znači da nema svrhu) itd.
Jedino je priča na Zidu bila cijepljena djelomično od svega toga.

Izbor glumaca neću ni komentirati. Pogotovo ženskih likova.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 19/05/2015 17:20:27
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 19/05/2015 : 17:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao prve dvije knjige i mišljenja sam da su to prilično dobro prenijeli na tv. Znam da će većina reći da je bitka na Crnovodi mogla biti bolje urađena ali meni je i u seriji bila ok.
A Ramsey od diaboličnog gada do mlakonje sa razrogačenim očima??? Strašnija mi je ona njegova konjušarica:)))

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 20/05/2015 : 20:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

otišao je GOT u onu stvar sa zadnjom scenom šeste epizode.


Nisi jedini koji tako misli.
http://www.index.hr/black/clanak/-gledatelji-odustaju-od-igre-prijestolja-nakon-uznemirujuce-i-nepotrebne-scene/821081.aspx
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/05/2015 : 21:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Smomo8

otišao je GOT u onu stvar sa zadnjom scenom šeste epizode.


Nisi jedini koji tako misli.
http://www.index.hr/black/clanak/-gledatelji-odustaju-od-igre-prijestolja-nakon-uznemirujuce-i-nepotrebne-scene/821081.aspx


Tekst je u stvari odličan.
Feministice se uskokodakale, a gospođa Rosenberg objasnila:
No, Alyssa Rosenberg za Wasington Post napisala je da je ovo tipično za seriju i ne vidi razlog po čemu se ova scena razlikuje od ostatka uznemirujućih scena koje smo viđali.

Masakriranje trudne žene, odsijecanje ljudske glave, ugljenirana dječja tijela, mučenje i pretvaranje čovika u vlastitoga pasa je OK. Silovanje se ne može tolerirat.
A i zadnja rečenica je dobra:
Ukratko, kao i svaki put, prašina koja se podiže samo doprinosi gledanosti pa očekujte da će se letvica iz sezone u sezonu podizati.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/05/2015 21:40:31
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 20/05/2015 : 22:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Buahaha,kao što je jedan lik rekao jučer....dok je Danaerys jahala zgodna gromada širokih ramena,nitko nije ni pisnuo.
Dok je ovo diglo buru.
Samo zašto? Pa nije silovanje bilo stvarno.

Jesu čule one za onaj "I spit on your grave".

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 20/05/2015 22:01:49
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/05/2015 : 20:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ona borba u Dorneu sa Jamiem i Bronnom je bio uvjerljivo najgori moment ove serije do sada. Ne kuzim kako su uspjeli da izgleda tako neuvjerljivo i jeftino. Ono skakutanje i koreografija su bili smijurija, kao da je ispala iz starih fantasy serija. Falila im je samo Xena.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/05/2015 : 20:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/05/2015 : 11:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ova poslednja epizoda je bila jedna od najgorih do sada. Čitava sezona je manje-više osrednja, ali ovo juče je bio smor teški.


Slazem se. Ipak je ovo serija sa deset epizoda po sezoni, ovako nesto je bilo tracanje vremena. Na stranu to sto nije bilo Kalisi i dogadjaja sa zida, nepotrebni dijalozi su smorili.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 22/05/2015 : 15:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Serija se pretvorila u parodiju. Ja sam veliki fan knjige, ali ne smeta mi da mijenjaju i prekrajaju za potrebe serije. Svjestan sam da tako mora. Ali, ovo je jednostavno dosadno i glupo uradjeno, toliko, da rijeci nemam.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 25/05/2015 : 23:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
The Gift je najbolja epizoda ove sezone, makar do sada.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 26/05/2015 : 12:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

The Gift je najbolja epizoda ove sezone, makar do sada.



Slazem se, napokon malo muvinga i nešto zanimljivoga i dobrih sisa

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/05/2015 : 21:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Gledam popis glumaca za posljednju epizodu pete sezone, i primjećujem ime Patricka Malahidea, koji je do sada tumačio lik Balona Greyjoya.

Prvo sam mislio da je to uobičajena greška korisnika na IMDb-u, ali posljednjih dana sam čitao vijesti o procurenim opisima novih likova koji bi se trebali pojaviti u šestoj sezoni, među kojima se nalazi i jedan koji prilično odgovara profilu jednog od Theonovih ujaka.

Dakle, čini se da ćemo doista vidjeti familiju Greyjoy u šestoj sezoni.

Također, zanimljivo mi je to što još nije otkriven naslov zadnje epizode. Bit će da je riječ o spoileru.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/05/2015 : 22:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
A, ja o vuku... Naslov epizode je Mother's Mercy.

Hm, hm, hm... Možda Balon nije jedino iznenađenje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/05/2015 : 11:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 30/05/2015 : 10:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

A, ja o vuku... Naslov epizode je Mother's Mercy.

Hm, hm, hm... Možda Balon nije jedino iznenađenje.




Hm Hm,nadam se da mislimo na istu Mother

Što se tiče 6. sezone,jako me obradovala vijest da će se posvetiti Greyjoyevima. Bilo bi jedino dobro da onda pauziraju nekog lika kao što su sa Branom u 5. sezoni jer u suprotnom neće stići nijedan storyline obraditi kako spada.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000